Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2018/2019


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

A salary wyeliminowalo by chyba sytuacje wymiany keeperowego ogorka za 10$ w zamian za Duranta.

Okienko transferowe ma sens ale jak widac nie eliminuje/nie normuje kwestii/problemu nierownych wymian.

Dlatego Ja bym szedl w strone wprowadzenia i Salary i okienka transferowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu po latach w tej krainie dobrobytu finansowego zapomniałeś, że my Polacy musimy mieć reguły/jakieś widełki bo po latach komunizmu zakodowane mamy, że każdy sposób do ich obejścia jest dobry :smile:

I widełki są najłatwiejszym przepisem do obejścia. Zauważ, że w naszej lidze jako cena keeperowa liczy się nie tylko to co wylicytowałeś na drafcie, ale także kwota zakupu z waiverów :smile:

W wyminanach keeperowych będą szli nie tylko przepłaceni leszcze, ale i drogie zakupy waiverowe.

 

Ale jesli zdecydujecie, ze nie tylko okienko ale i kasa, to ja okoniem nie stanę, bo to i tak będzie postęp.

 

Problemem jest jedna ważna rzecz - czy kasa miałaby się zgadzać również w normalnych wymianach?

 

Jesli tak, to będzie to spore utrudnienie w dogadywaniu zwyklego dealu.

A jeśli nie, to w pewnym momencie nadziejemy się na problem który deal jest "keeperowy" i kwalifikuje się pod widełki, a który nie i może iść jak leci. Taka szara strefa na pewno byłaby problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kasa powinna sie zgadzac zgodnie z Salary w kazdej wymianie.

W porzadku, ale dlaczego?

Kilka dni temu wymieniłem Portera z pensją 22$ za Drummonda z pensją 46$. Projekcje widzą ich blisko siebie.

Uwazasz, ze to wymiana w której powinienem dorzucić kogoś za kolejnych 20$ tylko po to żeby zgadzały się fundusze?

Przy założeniu że ma się zgadzać produkcja bieżąca, cena bieżąca oraz wartość zawodników w przyszłości - ciężko będzie zrobić jakikolwiek deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szczegoly jakie wartosci bierzemy pod uwage i jakie jest salary to trzeba by bylo ustalic i moze pomoc w tym obserwacja wymian w tym sezonie. Poza tym jesli ja dobrze rozumiem rozwiazanie salary to tak ze wartosci nie musza byc rowne zeby nie bylo roznicy w $ tylko zeby jesli ktos bierze drozszego to zeby nie przekroczyl salary cap a przeciez kazdy bedzie mial tam jakis zapas wolnych $ do wykorzystania z salary zeby przyjac drozszego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szczegoly jakie wartosci bierzemy pod uwage i jakie jest salary to trzeba by bylo ustalic i moze pomoc w tym obserwacja wymian w tym sezonie. Poza tym jesli ja dobrze rozumiem rozwiazanie salary to tak ze wartosci nie musza byc rowne zeby nie bylo roznicy w $ tylko zeby jesli ktos bierze drozszego to zeby nie przekroczyl salary cap a przeciez kazdy bedzie mial tam jakis zapas wolnych $ do wykorzystania z salary zeby przyjac drozszego gracza.

 

Aaaaa czyli chcesz mieć konkretne rozwiązanie, ale szczegóły to niech już inni ustalą. Byle na koniec było dobrze ;-)

Przeciwko salary cap w drużynie będę rejtanował. To za bardzo mi trąci Dynasty.

Chłopaki chyba wprowadzają to rozwiązanie w drugim keeperze i ja bym wolał najpierw zobaczyć jak im to wyjdzie bokiem.

Mimo wszystko uważam, że składowa finansowa jest fajnym dodatkiem w offseason, ale w sezonie wolę się tym nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu zgadzam się z problemem kasy z W, ale... Jak masz SC to nie przegniesz, a po drugie jak nawet masz taką opcję to raczej nie będzie na tyle wysoka. Co więcej druga ekipa musi go przyjąć, czasem kogoś wyrzucając. Nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie, ale wymagające dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu zgadzam się z problemem kasy z W, ale... Jak masz SC to nie przegniesz, a po drugie jak nawet masz taką opcję to raczej nie będzie na tyle wysoka. Co więcej druga ekipa musi go przyjąć, czasem kogoś wyrzucając. Nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie, ale wymagające dopracowania.

Tyle że salary zawodnika w układzie gdy masz SC powinno odzwierciedlać jego produkcję. Czyli masz sztywny przelicznik między value a pensją. Wtedy sobie można ustawiać limity, hard cap itp.

W układzie gdy draftujesz i pobierasz zawodników przez licytację - cena zawodnika odzwierciedla jedynie nadzieje najodważniejszego z licytujących i jako taka jest zawodnym miernikiem wartości zawodnika.

Wprowadzenie SC na pewno będzie utrudnieniem życia i trejdowania, ale nie wydaje mi się żeby rozwiązało problem z którym się zmagamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tyle że salary zawodnika w układzie gdy masz SC powinno odzwierciedlać jego produkcję. Czyli masz sztywny przelicznik między value a pensją. Wtedy sobie można ustawiać limity, hard cap itp.

W układzie gdy draftujesz i pobierasz zawodników przez licytację - cena zawodnika odzwierciedla jedynie nadzieje najodważniejszego z licytujących i jako taka jest zawodnym miernikiem wartości zawodnika.

Rok albo i dwa temu podałem proste rozwiązanie:

- w ciągu pierwszego m-ca, ewentualnie 10% sezonu, liczy się wartość z draftu, poza historiami poważnych kontuzji jako indywidualny przypadek.

- potem za każdym miesiącem, lub kolejna porcja meczy stosujemy przelicznik ceny z draftu i produkcji, ale tak aby 100% produkcji z sezonu było po NBA trade deadline.

- oczywiście wymiana to widełki (10-20%? Pamiętajmy że przy niskich wartościach to mało więc może w $), bo nikt 1-1 nie będzie tworzył

 

Można wtedy obyć się bez SC, bo w/w wartościowanie byłoby tylko do trejdow. Na wymiany gwiazda-keeper i tak robiłbym okienko/-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez to ze wypilem dwa piwa a moze dlatego ze jestem za glupi albo/i zbyt malo doswiadczony jesli chodzi o fantasy ale nic z tego nie zrozumialem :P

 

Ciekaw jestem ilu z nas planujac wymiane bawiloby sie w takie wyliczenia i ilu z nas by je tak do konca rozumialo. Moze bylbym jedynym ktory by tego nie ogarnial...tak czy inaczej chcialbym aby udalo nam sie wspolnie znalezc proste i skuteczne (w miare mozliwosci) rozwiazanie ktore by normowalo kwestie wymian.

 

To nie jest tak jak ktorys z Was zasugerowal ze chce cos zmienic ale chce zeby zrobil to ktos za mnie bo nigdzie tego nie napisalem. Napisalem tylko ze moim zdaniem pomysl z salary jest dobry (prosty klarowny i moim zdaniem normujacy zasady wymian) ale ze szczegoly (np. Wysokosc salary) trzeba by ustalic obserwujac do jakich wymian bedzie dochodzilo np w tym sezonie. W tym sezonie zmiany nie wprowadzimy wiec mamy jeszcze czas na obserwacje i wyciaganie wnioskow. Nie ukrywam ze nie ogarniam tego tematu tak dobrze jak Wy i to dlatego (a nie z lenistwa jak sugerujecie) mysle ze lepiej ogarna temat niektorzy z Was.

 

Pomysl z salary jest dla mnie klarowny i zrozumialy. Mowiac ogolnie uwazam ze spowodowalby lepsze wycenianie zawodnikow w trakcie draftu (nie byloby kosmicznych cen) i prostsze byloby wymyslanie propozycji tradeow bo wymagaloby tylko sprawdzenia czy sie granicy salary nie przekracza. Mozliwe ze wymusiloby to tez male rewolucje w skladach i zmiany strategii na budowanie kolejnych mistrzowskich teamow ale taki "swiezy start" tez mysle ze bylby czyms dobrym i chyba by sie przydal.

Oprocz salary pomysl z okienkiem tez jest dobry.

 

Jesli w trakcie i po tym sezonie temat nie umrze a Ci z Was ktorzy maja wieksza wiedze i doswiadczenie przy pomocy takich mniej madrych i doswiadczonych jak ja, dopracuja szczegoly to pozostanie przglosowanie sprawy w ankiecie i w przyszlym sezonie zaczniemy nowy rozdzial.

Jesli stanie sie inaczej to (to nie jest grozba ani deklaracja) to bardzo mozliwe ze zrezygnuje z gry w tej lidze bo nie bede czerpal zajawki z gry w lidze gdzie jest wolna amerykanka, wieczne spory i niezadowolenie w sprawie dokonywanych wymian albo jesli nowe zasady beda wymagaly ukonczenia studiow wyzszych z bankowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa pozycje na ktorych potrzebuje wzmocnienia. Poniewaz poza podstawowym dkladem nie mam raczej zawodnikow na ktorych ktos sie polasil to poszedlem w druga strone i proponuje graczy z podstawowego skladu. Moze np za Bledsoe ktos da mi lepszego PF niz Griffin a za Griffina kogos lepszego niz Bledsoe :P

Parcia na wymiane na razie nie mam ale czekam na jakies propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem tylko ze moim zdaniem pomysl z salary jest dobry (prosty klarowny i moim zdaniem normujacy zasady wymian) ale ze szczegoly (np. Wysokosc salary) trzeba by ustalic obserwujac do jakich wymian bedzie dochodzilo np w tym sezonie. W tym sezonie zmiany nie wprowadzimy wiec mamy jeszcze czas na obserwacje i wyciaganie wnioskow. Nie ukrywam ze nie ogarniam tego tematu tak dobrze jak Wy i to dlatego (a nie z lenistwa jak sugerujecie) mysle ze lepiej ogarna temat niektorzy z Was.

Skoro ufasz, że ktoś inny może to lepiej ogarniać, to może zaufaj również opinii, że rozwiązanie które proponujesz niczego nie zmieni? Zrozum proszę, że w chwili w której dostaniesz przepisy dotyczące wymian opartych o SC - automatycznie będą rozwiązania które efektywnie te przepisy obejdą. I nie trzeba do tego doktoratu z fizyki kwantowej.

Oczywiście wnioski z tego sezonu trzeba będzie wyciągnąć (o ile jeszcze ktoś ma wątpliwości po tym co się działo rok temu).

 

Pomysl z salary jest dla mnie klarowny i zrozumialy.

Zgoda. Prosty, klarowny i jeszcze niedziałający. Chłopaki z drugiego keepera już teraz - w razie wątpliwości - mogą pisać do mnie na priv. Chętnie poradzę jak zrobić Skandaliczną wymianę, która będzie legalna w obliczu istniejących przepisów.

 

Mowiac ogolnie uwazam ze spowodowalby lepsze wycenianie zawodnikow w trakcie draftu (nie byloby kosmicznych cen) i prostsze byloby wymyslanie propozycji tradeow bo wymagaloby tylko sprawdzenia czy sie granicy salary nie przekracza.

Michaś. Opisujesz Dynasty a nie keepera, którego urokiem jest to że masz strategie długo i krótkoterminowe oraz pełną wolność decydowania jak poprowadzić draft i sezon. Ja nie chcę przy ocenie wymiany sprawdzać czy aby nie przekraczam salary, bo znacznie ważniejsze jest dopasowanie statystyczne niż finansowe.

 

 

Mozliwe ze wymusiloby to tez male rewolucje w skladach i zmiany strategii na budowanie kolejnych mistrzowskich teamow ale taki "swiezy start" tez mysle ze bylby czyms dobrym i chyba by sie przydal.

Też nie. Nie można naciskać przycisku "Reset" zawsze gdy ktoś z czegoś nie będzie zadowolony. Mamy takie składy jak mamy i trzeba z tym żyć. A jeśli połowa ligi nie widzi szansy bycia contenderem już w tym sezonie? No cóż - podejmujemy decyzje i żyjemy z konsekwencjami, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.