Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2018/2019


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

A byla w przerwie miedzy sezonami rozmowa na temat salary ktore mozna by wprowadzic ale zdania byly podzielone a temat nie zostal wznowiony i poddany glosowaniu. To teraz sie nie ma co dziwic ze takie deale sie beda pojawiac.

 

Nie da sie ukryc ze przydalaby sie jakas regulacja zasad/warunkow wymian bo narazie to jest wolna amerykanka ze wzgledu na to ze kazdy ma tam jakies argumenty czemu dana wymiana jest ok a czemu nie i ciezko to obiektywnie ocenic. Salary bylo dobrym rozwiazaniem i gdyby to podlegalo glosowaniu glosowalbym na TAK. Pomyslimy o tym przed startem przyszlego sezonu?

 

Veta nie dam bo od jakiegos czasu jestem jego przeciwnikiem. Co nie zmienia faktu ze zwlaszcza w lidze keeperowej jakies zasady/regulacje powinny obowiazywac. Tylko ze najpierw trzeba je ustalic i przeglosowac a skoro twraz ich nie ma to niech sie dzieje wola nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft generalnie przebiegał w fajnej atmosferze, szkoda tylko że było dwóch nieobecnych bo automat nie był zbyt łaskawy/ceny ustawili wysokie.

Generalnie było trochę trash-talku, Leszczur jak zwykle brylował, a Danny tradycyjnie narzekał na wysokie ceny ;)

 

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/14674/draftresults

 

Jak nigdy przygotowałem się dość dokładnie pod kątem wycen i dostępnych budżetów i większość dobrze doszacowałem choć w paru miejscach Was nie doceniłem ;) Ale ostatecznie ceny się sprawdziły stąd nie do końca rozumiałem narzekania że drogo bo ceny odpowiadały posiadanej kasie.

 

Mój draft nietypowo zacząłem od kupienia gwiazdy - Davisa a że "trochę" kosztowała i kasy nie zostało wiele
to potem mogłem skupić się na dalszej analizie danych i strategii czyli w wolnym tłumaczeniu przeszkadzaniu innym i dogadywaniu ;)

Trochę zawahałem się przy kilku PG czego potem żałowałem i generalnie poszedłem potem w tankowanie ast i dobre tov
co w takiej lidze nie jest najlepszym pomysłem, ale coś trzeba było wymyślić.

 

Generalnie nie liczę na wiele szczególnie że LAL i MIN mają zbyt mocne składy żeby im zagrozić, ale ja gram do końca
więc liczę na to samo u innych.

 

Co do deala to podzielam zdanie Le'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego, że chciałem się podzielić uwagami z draftu, ocenić ekipy, poskarżyć się, że 17 razy mnie wywaliło, z czego 3 razy ma "moich" typach (Rubio, Hill, Pope) i raz dałem dupy z Inglesem - nr 1 na mojej liści, bo nie zdążyłem kliknąć z własnej winy. 

Generalnie plan był prosty:

Rubio + Hill

Ingles + Pope

Taj + Gasol

i jakiś "steal"

 

No cóż wyszedł:

R.Jackson (był 4 na liście rez. PG), DJ nie planowałem - po prostu podbiłem i został ;)

Bazemore (był planem B za Inglesa - udało się), Bojan Bogdanovic (był 2 opcją za Popem)

H.Barnes (plan C gdybym punkty musiał poratować - cena ok, zarobi na siebie)

J-M.Green (opcja rezerwowa C za koszmarnie drogiego Taja, oraz drogiego JJJ), Deadmon (jako opcja B, bo choć lepszy od Gasola wg mnie, to nie jest backupem LMA)

Generalnie zły jestem na Inglesa i szwankujący internet/yahoo - ale jakoś uratowałem ekipę, którą na pewno będę modelował i pewnie bym skłamał gdyby nie napisał, że tylko podium mnie interesuje.

 

podobał mi się draft Shevcu, fajni keeperzy, dobre zakupy (chwaliłem już na drafcie), w moich prognozach jesteś nr 1, wg ninja chyba też, wg yahoo nr 2. Nic tylko dobrze grać, może jakiś fajny deal zrobić i mieć jednocześnie super ekipę za rok. Niemniej zgodnie z z powiedzeniem "nie chwal dnia przed zachodem słońca" wchodzę sobie na forum zmęczony po pracy, żeby poczytać jak wrażenia po drafcie a tu mamy koniec sezonu zanim się zaczął... i wróciły "demony".

 

Wymiana nie pochodzi ode mnie. (...) Nie zdziwi mnie jednak veto w niej.

Nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumiem, skoro obie strony widzą, że walą w c***a w stosunku do pozostałych 18 graczy, to po co robią taki deal?

Bo jednemu nie pasował draft i nie chce sie grać, a drugi będzie miał team za 400$ w prezencie zanim sezon się zacznie? JA przez ost. sezony kilkukrotnie odmówiłem wymian gdzie dostawałem propozycję top gwiazd za keeperów w podobnym przegięciu jak Ty. 

 

I o takich wymianach byla rozmowa. k**** od draftu nie minelo 24 godziny a juz jest po ptakach. Przeciez to absurd jakis.
Wymiany keeperowe powinny byc dozwolone na znacznie pozniejszym etapie sezonu.
W polowie pazdziernika ja ta wymiane wetuje.
W lutym pewnie bym ja puscil.

Generalnie nic dodać, nic ująć. Choć ja przy obecnych wartościach (prognoza wiLQ/zeszły sezon) bez jakiś drastycznych postępów też bym nie puścił tego nawet w lutym. 

 

Wymiana jest w stosunku wartości 1-4 zarówno wg moich, ninja jak i zeszłorocznych wyników (każdy może sprawdzić). Postanowiłem jednak rozłożyć ją na części pierwsze, żeby niektórzy zrozumieli, że nie chodzi tu o niechęć do wymian z udziałem shevca (chyba rekordzista ilości vet), tylko kompletnemu zaburzeniu w ich wartościowaniu:

 

Mitchell - super fajny keeper, na pewno lata posłuży - ale dziś nie wiem jak wysoko jest jego sufit (nowy Wade? Butler? CJ czy Harris? Ogólnie raczej za niski w dzisiejszych czasach, żeby zostać nowym Bryantem czy Jordanem). Rok temu zagrał za 25$, w tym spokojnie można szacować postęp (30-35?), ale generalnie trzeba też pamiętać, że było już wielu zawodników co mieli super rookie sezon (patrz Evans jako pierwszy z brzegu) a potem każdy rok w dół. Byli też tacy co mieli iść non stop w górę po breakout season (patrz CJ, BB, Whiteside) a jakoś nie mogą przebić pewnego pułapu (z reguły 35-40$ przy budżecie 220$ to ich max), więc ja osobiście nie wiem czy taki Mitchell dziś jest wart chociaż Stefka bez sporego dodatku, może w lutym będzie wart Hardena. NIE WIEM

 

Green - byłby super keeperem, gdyby 2 lata temu nie doszedł Durant, a w tym DMC. OD 3 lat spada w klasyfikacji (14>26>37) i trudno sie spodziewać, aby przy zdrowych GSW poprawił się, więc raczej minimalny spadek znów zaliczy i zeszłoroczne 35$ będzie trudno osiągalne, a będzie już 26$ kosztował. Więc keeper tak, ale już żaden super... choć pewnie tak go mamy w głowach.

 

Murray zrobił duży postęp, zagrał za 24$. Było jednak sporo kontuzji, nie było IT2 (kto wie jak wpłynie na zespół), wróci Porter, osobiście widzę minimalny postęp, a nie obniżkę, więc cena 18$ będzie dobra, ale bez jakiegoś dużego postępu, keeper bez rewelacji.

 

T.Robinson to dla mnie ujemny zawodnik a nie keeper, koszt 10$ wg mnie nieosiągalny bez dealów NYK. Tylko Dynasty na dziś - ale nie odbieram mu szans.

 

Z drugiej strony mamy:

Harden - który był keeperem i patrząc na ceny, to można go i za rok zostawić jak zagra (zgodnie z przewidywaniami) lepszy sezon. Kandydat na MVP. Na pewno to nie jest "przepłacona" gwiazda i jej wartość jest przez to wyższa niż nawet Davisa.

 

Curry jest drogi, nawet jak zagra super sezon w zdrowiu, to USG% w GSW się kurczy i raczej nikt go nie zostawi bo i budżety za rok niższe będą. Niemniej to absolutnie top 3-5 gracz.

 

Olynyk to fajna opcja. Rok temu grał za 16$, w tym jest duża szansa, że dojdzie do dealu w MIA, a Spoestra ma go wysoko i wiadomo, że Hassan jest pierwszy do ostrzału - nawet jednak jak się jakoś nie poprawi, to przy cenie 10$ jest porównywalnym wartościowo w dealu (stosunek niższa cena, ale przy niższej wartości) keeperem co Murray.

 

Favors zagrał rok temu za 24$, wygląda naprawdę dobrze i jest spora szansa, że może pójść w dealu do ekipy, która za rok da mu większy kontrakt i większą rolę - co przy cenie 23$ jest wielce prawdopodobnym keeperem.

 

Wszystkie dane oparłem na ninja i projekcjach wiLQ (żeby nie było mojego subiektywizmu), za rok mamy średni budżet o 5% niższy. Dla mnie nic się tu nie zgadza, jak by odjąć Murraya i Olynyka, a Robinson jest ujemny i poniekąd obniża wartość Greena w dealu, to jakim cudem można zinterpretować ten deal inaczej niż poprzez veto? Oczywiście każdy ma swoje wyliczenia i sumienie, a każdy w/w może zrobić postęp lub dostać kontuzji, więc niech podejmie decyzje - ale kolejny raz powtarzam i przychylam się do słów Michała i Leszka, że bez systemu wartościowania dealów keeper/gwiazda czy SC, ale przede wszystkim bez zrobienia okienka na takie transfery (coraz bardziej przekonany jestem do tego) - co roku będzie "patologia" przepłacania gwiazd na drafcie i prób tego typu wymian zanim... sezon się zacznie. Szkoda Marcos, że nie pociągnąłeś tego tematu pomimo próśb ze strony graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie jestteem zadowolony z zespołu, jaki mam, a deal klspnąłem bo jak widzę plus dla siebie to czemu nie...

 

Co do moich keeperów. Mnie za rok nie zdziwi, jak zostawię Brown, Mitchell, Klay, Green/Muray, bo raz zmniejszamy te handicaly o polowe a dwa musimy panowie raczej wprowadzić te restrykcje przy transferach i utniemy tym samym te szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wg Twoich wyliczeń Murray i Olynyk w lidze keeperze mają taką samą wartość to wiedz, że te wyliczenia są niewiele warte... Shevcu, przyda Ci się ktoś pod kosz, więc może chociaż tego KO za Murray klepniemy, Danny nie zawetuje☺️

 

Ja veto też rozumiem, Wasza sprawa. Skoro uważacie, że dostaję za mało za Hardena i Currego to rozumiem, że w trakcie sezonu dacie mi za nich dużo więcej - nie mogę się doczekać:)

Żeby jednak nie marnować Waszego czasu mam kilka pytań:

1. Kiedy mogę ich wymienić na keeperów, żebyście nie klikali veta

2. Za kogo mogę ich wymienić - proszę o podanie szczegółów wymian zarówno w sytuacji w której wymieniam ich osobno, jak i w pakiecie wraz ze szczegółową wyceną wartości graczy na pięć lat do przodu oraz oceny ich wartości jako keepera.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie jestteem zadowolony z zespołu, jaki mam, a deal klspnąłem bo jak widzę plus dla siebie to czemu nie...

Co do moich keeperów. Mnie za rok nie zdziwi, jak zostawię Brown, Mitchell, Klay, Green/Muray, bo raz zmniejszamy te handicaly o polowe a dwa musimy panowie raczej wprowadzić te restrykcje przy transferach i utniemy tym samym te szaleństwa.

Shevcu - to jakich keeperow będziesz miał za rok oraz którzy z nich maja wartość na rynku dzisiaj, to jednak dwie zupełnie rozdzielne rzeczy.

Nie dziwie się ze zaakceptowałes wymianę. W zeszłym roku przechodziły równie “ciekawe” deale. Szkoda tylko ze nie wyciagnelismy z tego zadnych wnioskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shevcu - to jakich keeperow będziesz miał za rok oraz którzy z nich maja wartość na rynku dzisiaj, to jednak dwie zupełnie rozdzielne rzeczy.

Nie dziwie się ze zaakceptowałes wymianę. W zeszłym roku przechodziły równie “ciekawe” deale. Szkoda tylko ze nie wyciagnelismy z tego zadnych wnioskow.

Mi sie bardzo Twoja czy dannyego propozycja podobala bo tak naprawde to Induana na dzis musi opchnac 3 graczy i dalej szorowac dno.

 

W weekend lub po prosze spodziewac sie spamu na swoich skrzynkach tu lub na yahoo. Koniec ogloszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeśli wg Twoich wyliczeń Murray i Olynyk w lidze keeperze mają taką samą wartość to wiedz, że te wyliczenia są niewiele warte... Shevcu, przyda Ci się ktoś pod kosz, więc może chociaż tego KO za Murray klepniemy, Danny nie zawetuje☺️

Regis rozróżniasz "wartość keeperową" (czytaj różnica między cena i value za które produkuje) od samej wartości zawodników czy osobistej preferencji?

A w wymianach Keeper za gwiazdę musisz przy wartościowaniu liczyć obie.

 

Ps. Już 3 sezon pisze o konieczności uregulowania tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja liga, ale w keeper#2 mamy to samo od 2 lat. Bym nie wygrał pierwszego sezonu bez trejdów gwiazd, MJ by nie wygrał drugiego sezonu bez trejdów gwiazd. A to nie były pojedyncze trejdy, to była tylko odpowiedź na trejdy innych. Wyścig po all-starów skutecznie może zniechęcić ludzi do tej ligi - nie tych, którzy pozyskali keeperów, nie tych, ktorzy pozyskali gwiazdy - ale tych, którzy nie mają w skłądzie potencjalnych keeperów, tylko graczy doświadczonych, pożytecznych, ale z sufitem na tu i teraz. Ten wyścig ogranicza wartość draftu do samego minimum.

Przydałoby się głosowanie, ale tym razem nie chcę zaczynać sam od keeper#2, wartoby, żeby dwa głosowania odbyły się w przybliżonym terminie. Salary uważam za rzecz konieczną i absolutnie nie chcę tym psuć innym zabawy, ograniczać trejdy tylko je urealnić dla potrzeb lig. 

Przytoczony tutaj deadline na trejdy to również dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Marcos, że nie pociągnąłeś tego tematu pomimo próśb ze strony graczy.

Znaczy się co? Mam dyskutować sam ze sobą?

W zeszłym sezonie wrzuciłem tematy do dyskusji - ale raptem kilka osób coś napisało i temat umarł.

Ale teraz mamy sezon na dyskutowanie i zobaczymy co będzie...

 

Ja veto też rozumiem, Wasza sprawa. Skoro uważacie, że dostaję za mało za Hardena i Currego to rozumiem, że w trakcie sezonu dacie mi za nich dużo więcej - nie mogę się doczekać :smile:

Żeby jednak nie marnować Waszego czasu mam kilka pytań:

1. Kiedy mogę ich wymienić na keeperów, żebyście nie klikali veta

2. Za kogo mogę ich wymienić - proszę o podanie szczegółów wymian zarówno w sytuacji w której wymieniam ich osobno, jak i w pakiecie wraz ze szczegółową wyceną wartości graczy na pięć lat do przodu oraz oceny ich wartości jako keepera.

Regis - to nie jest kwestia, czy ktoś Ci złoży "lepszą" ofertę, tylko o Twoje podejście do ligi.

Nie było Cię na drafcie, nie wiem czy ustawiłeś ceny czy też automat robił co chciał ale wyszło jak wyszło i uznałeś od razu że masz po zabawie.

Nie podjąłeś nawet wysiłku żeby poczekać i coś z FA podobierać, zobaczyć jak sezon ruszy co można tym ugrać itp.

Uderzyłeś z taki dealem jakbyś chciał zepsuć innym zabawę i zakończyć wszystkim sezon nawet przed jego rozpoczęciem.

Tak z ciekawości: ile złożyłeś propozycji czy też od razu poszła propozycja do jednego z wyraźnych przedsezonowych faworytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis rozróżniasz "wartość keeperową" (czytaj różnica między cena i value za które produkuje) od samej wartości zawodników czy osobistej preferencji?

A w wymianach Keeper za gwiazdę musisz przy wartościowaniu liczyć obie.

 

Ps. Już 3 sezon pisze o konieczności uregulowania tego...

 

 

Salary uważam za rzecz konieczną i absolutnie nie chcę tym psuć innym zabawy, ograniczać trejdy tylko je urealnić dla potrzeb lig. 

Przytoczony tutaj deadline na trejdy to również dobra opcja.

Mamy znany od lat problem ale żadnego wypracowanego pomysłu jego rozwiązania.

 

Pojawiały się różne koncepcje ale wg mnie mamy dwie opcje-możliwości:

1. Ustalenie systemu wartościowania/oceny trejdów z określonymi widełkami dla dopuszczalnej różnicy wartości

2. Wprowadzenie czegoś na kształt salary cap powyżej którego drużyna nie może wejść w sezonie

 

Zachęcam wszystkich chociaż do krótkiego komentarza czy widzicie potrzebę uregulowania i ku jakiej opcji się skłaniacie,

a potem można detale ustalać.

Osobiście bardziej jestem za drugim rozwiązaniem które proponowałem w zeszłym sezonie ale m.in. Leszczur na podstawie doświadczeń z innej ligi stwierdził że to nie zdało egzaminu.

Fajnie jakbyś rozwinął temat co się działo i jakie były złe efekty tego i jak ostatecznie sobie poradziliście?

 

Zachęcam do udziału w dyskusji również GMów z ligi #2 bo choć każda ma swój regulamin to problem też tam istnieje jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła pierwsza wymiana Drummond za Portera. Drummond nie pasował do mojej taktyki (tank FG i TO) więc musiałem się go pozbyć. Podobnie jest z Porterem, który też nie pasuje do mojej taktyki ale jest graczem którym będzie mi się łatwiej handlowało.

Do wymiany Porter, który jest keeperem na kilka ładnych lat (22$). Potrzebuję zbiórek i bloków. Czekam na propozycję wymian. Do Portera mogę dorzucić każdego z moich zawodników – wymiana dwóch za dwóch może będzie łatwiejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos- a czemu by od razu nie wprowadzic salary na poziomie 250 $ ? to na ten moment najszybsze i najlepsze rozwiazanie

a to ,ze sezon rusza nie powoduje by czekac rok na jego wprowadzenie-trade`ow i tak jeszcze nie ma

dzialaloby to tak:

 

,,przyklad: konczysz dzis draft-wydales cala kase i masz sklad za 200$-jutro stwierdzasz,ze nie walczysz o mistrza tylko idziesz w tank -oddajesz dwoch all starow wartch w drafcie np 120-chcesz za nich wziac 2 rookie wartych np 30$-roznica wynosi 90$-dodajesz ta roznice do 200$,ktore warta byla Twoja druzyna po drafcie i jej salary wynosi 290$-czyli za duzo

zeby deal mial mozliwosc przejscia druga strona (ta od ,,rookie`ch/tanich keeperow) musialaby oddac jakis drozszych graczy by zrownowazyc cenowo deal``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowując jakieś zasady regulaminowe nie możemy tego wprowadzić w tym sezonie, choć wiadomo że potrzeba jest paląca, ale trzeba też pamiętać o tym że od przyszłego sezonu będą też mniejsze budżety więc przy salary capie warto by przeanalizować jego wysokość.

 

Można robić to na przykładzie tego sezonu i sprawdzać wartość teamu po dealach i na tej podstawie wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - obiecuję Wam, że żadne rozwiązanie w którym będziemy brali pod uwagę równowagę pensji - nie będzie dobrym podejściem.

Takie mechanizmy najłatwiej jest oszukać, więc żadnego problemu nie rozwiążemy, a tylko utrudnimy sobie walkę z kłusownictwem.

 

Wymiany z udziałem dobrych keeperów i gwiazd z drugiej strony nie są szkodliwe dla ligi w każdym układzie.

Kreatywność musi mieć jakieś ujście, ale nie w dowolnym momencie sezonu.

Dlatego proponuję zastosować sprawdzone i działające rozwiązanie, z oknem na wymiany "keeper-gwiazda".

 

Pamiętajmy że redystrybucja keeperów jest w interesie ligi, ale po prostu nie powinna być prowadzona na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję zastosować sprawdzone i działające rozwiązanie, z oknem na wymiany "keeper-gwiazda".

Rozwiń trochę tą myśl, bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

Czyli załóżmy że w np. w marcu można wymienić gwiazdę za taniego keepera, a w pozostałym okresie deal musi być w miarę równy w zakresie produkcji/potencjału odnoszonego tylko na "tu i teraz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń trochę tą myśl, bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

Czyli załóżmy że w np. w marcu można wymienić gwiazdę za taniego keepera, a w pozostałym okresie deal musi być w miarę równy w zakresie produkcji/potencjału odnoszonego tylko na "tu i teraz"?

Tak można tu ująć. Cena za którą można zatrzymać zawodnika nie ma znaczenia np. do połowy czy końca lutego. Czyli wszystkie wymiany do tego czasu są oceniane wyłącznie przez pryzmat produkcji.

Od końca lutego do trade deadline jest okno na wymiany keeper-gwiazda(-y) i tu jest już dopuszczalna różnica produkcji o ile keeper idący w druga stronę jest atrakcyjny.

Oczywiście sam fakt możliwości zatrzymania jakiegoś ogórka za 10$ w kolejnym sezonie nie czyni z niego keepera wartego Duranta i Davisa. Dlatego takie wymiany też muszą podlegać ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.