Skocz do zawartości

Szał zmian i wymian offseason 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież w symulkach nie zawsze chodzi o brak kontaktu. Bywa, że "faulujący" trafia w piłkę, a "faulowany" i tak tarza się z bólu. Tutaj jest jeszcze gorzej, bo Harden czy Paul sami skaczą na obrońców. Mecze Rockets wyglądają po prostu idiotycznie, tak jak kiedyś idiotycznie wyglądały mecze Clippers, w których hackowany był DAJ.

Zresztą wszystko zaczęło się od mojego posta, w którym napisałem, że chciałbym żeby te przepisy się zmieniły, a ty odpisałeś, że ty byś nie chciał, bo to super zagranie ze strony Hardena. W ostatnich postach już się trochę z tego wycofałeś i przyjąłeś linię obrony "przepisy to przepisy - nic nie poradzisz". A własnie poradzić można i takie głupie przepisy zmienić. Nie mam nic więcej do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich postach już się trochę z tego wycofałeś i przyjąłeś linię obrony "przepisy to przepisy - nic nie poradzisz". A własnie poradzić można i takie głupie przepisy zmienić. Nie mam nic więcej do powiedzenia.

 

Napisałem tak, bo po prostu lubię Hardena i japa mi się sama cieszy jak widzę kolejnych półmózgów, którzy dają się nabierać na jego sztuczki. Mam ogromną satysfakcję widząc te łapanie się za głowy "ofiar" Hardena i te ich pretensje do sędziów :D

 

Nie chodzi mi tu o to, żeby "przyjąć linię obrony" bo doskonale sobie zdaję sprawę, że jeśli nie lubisz Hardena to zdania nie zmienisz. Nie próbuję Cię nawrócić. Mało tego - przyjmuję do wiadomości, że takie coś Ci się może nie podobać, a co więcej - rozumiem to! :)

 

Po prostu w życiu wychodzę z założenia, że powinno się wymagać przede wszystkim od samego siebie, a nie liczyć na kwestie na które nie mamy żadnego wpływu. Piszę to w kontekście zbulwersowanych obrońców, którym odgwizdano faul. Nie pomysli jeden z drugim w stylu: "k****, może to ja coś robię źle? może powinienem spróbować go bronić inaczej?" Tylko właśnie pretensje do wszystkich dookoła. Do sędziów, do przepisów, do Silvera, do Hardena itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic personalnie do Hardena, a Chrisa Paula nawet lubię. Niestety boleśnie mi się ogląda mecze, w których ci dwaj panowie rzucają się na rywali jak paralitycy i od razu patrzą w stronę sędziego. Jeśli tobie się podoba, to może powinieneś przerzucić się na oglądanie łyżwiarstwa figurowego mężczyzn - takie samo dziwne i pedalskie na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub

 

Przy takiej postawie ze przepisy są jakie są byśmy dalej nie mieli linii za 3.

 

Przecież chodzi o to aby likwidować patologie.

 

Jest takie pojęcie jak nienależny zysk

 

Jeżeli zyskujesz przez błędny przelew pieniądz to nie piszesz ze przecież jest jak jest cyfry z twoim kontem się zgadzają i się Tobie należy.

 

Z tymi 3 wolnymi Hardena jest jeszcze gorzej bo on zyskuje celowo.

 

Większość tu pisze ze jest to nie fair i ze złe się to ogląda a ty masz radość bo obrońca głupi?

 

Nie wiem czy grasz w kosza ale piszesz jakbyś nigdy nie miał do czynienia z pojęciem duch gry.

 

Mnie nie dziwi fakt ze Harden to robi.

Mnie szokuje fakt ze liga nic ż tym nie robi. Jeszcze nagradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub

 

Przy takiej postawie ze przepisy są jakie są byśmy dalej nie mieli linii za 3.

 

Przecież chodzi o to aby likwidować patologie.

 

 

 

 

 

oczywiście, patologie należy likwidować, dlatego czy mógłbyś podać jakies linki do filimików, youtube czy coś, z tymi sytuacjami? bo nie wiem o jakim zagraniu mówisz. Najlepiej z jakichś ważnych meczy typo PO czy coś

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy grasz w kosza ale piszesz jakbyś nigdy nie miał do czynienia z pojęciem duch gry.

 

Coś tam gram i szczerze powiedziawszy uwielbiam to uczucie gdy obrońca chociaż na moment oderwie obie stopy od parkietu po pump fake'u dzięki czemu w zasadzie mogę zrobić co zechcę. Na przykład wymusić faul. Dla mnie to zajebista nagroda, kiedy okazuje się, że obrońca dał się nabrać na samo zagrożenie oddania przeze mnie rzutu. Czemu miałbym nie wykorzystać kiedy dał się nabrać, jest w c***owej pozycji obronnej (ręka w wyciągnięta w kierunku piłki, obie stopy w zasadzie na palcach) i złapać go na faul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/IEkTUVnhGZ0

 

Najpierw laurka

Potem od 2:30 te durne tricki

I jest to kanał oficjalny.

 

Sntyfani zrobili by gorsze mixy

 

Tu masz delikatna wersje sby nie było.

 

Bez hejtu ale brzydko to wyglada.

Z nowszych sezonów widziałem gorsze rzeczy.

Podrzucę później

Jakub zobacz.

 

Tam w sumie po zasłonie obrońca jest wpychany w hardena i ten sprytnie czyha na rękę

Kolizja

 

I tam nie ma akcji punktowej Wiec nie 3 rzut.

 

Decyzja rzucę idzie w kontekście kontaktu a nie planu.

Te wcześniejsze akcje and 1 lubię.

 

Jest tam twarda walka. Odważne wejścia i spryt taki pozytywny.

 

Te akcje za 3 są takie drugiego sortu.

Dla mnie nieuczciwe. Zupełnie inne niż te podkoszowe.

Ja nie hejtuje hardena. Doceniam. Wiec się nie dopierdalam na sile ... nieprawdaż erwus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wymuszeń to trzeba odróżnić sytuacje gdy sędziowie się nabierają od rzeczywistych fauli. 

 

Osobiście uważam że nadużywa się gwizdków ale offensive fauls. Jak gostek jest w dwutakcie to przy kontakcie obrońca powinien zając prawidłową pozycje obronna czyli stać i kontakt przy dwutakcie w sytuacji ruchu obu zawodników to prawie zawsze faul obrony.  

 

Fejki i zahaczanie rąk gdy masz piłkę też są elementem ataku  i powinny być traktowane jako faul obrońcy. No ku... sorry jak masz nieskoordynowane ruchy oraz pracę nóg i rąk w obronie a twoje ręce są jak dwie pary grabi to tylko twoja wina. Facet z piłką ma mieć zawsze przewagę w przepisach. 

 

Nie jestem fanem ani drukowania tych fauli (z korzyścią dla obrończy czyli jako offense lub no faul) przy rzucie oraz innych wymuszonych. Co mnie kurw.. obchodzi czy faul był wymuszony czy nie.  Faul to faul i tak powinien być gwizdany. 

 

Szlag mnie trafia jak na 11 metrze ktoś fauluje gościa a ten zachowując ciągłość akcji rzuca pięknie za trzy mimo że tego na początku nie zamierzał a sędziowie nie uznają kosza mimo że była KUR>>>> ciągłość akcji. 

 

Czasami sędziowie zachowują się tak jakby czytali w myślach zawodników. . Może ja kur...składałem się do rzutu nie patrząc an kosz :smile:. Ale nie sędzia mi powie że wie lepiej ode mnie co myślałem zrobić.  

 

Akcje Hack a s'hack czy Hack a Jordan tez jak najbardziej powinny być dozwolone. Jak KU... nie umiesz rzucać wolnych to wyp... na ławkę. 

Tutaj akurat problemem były  przedłużające się końcówki ale tez dało się to rozwiązać jakby nie przedłużali czasu na wykonanie akcji nielegalnie. masz te 10 sek na rzut wolny. Przekroczyłeś. Gwizdek. Następny przekroczyłeś następny gwizdek i końcówki już by się tak nie ślimaczyły. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faul to faul i tak powinien być gwizdany. 

(...)

Akcje Hack a s'hack czy Hack a Jordan tez jak najbardziej powinny być dozwolone. 

 

Ah, sweet memories... Clippers-Rockets. Naprzemienne faulowanie DAJ i Harden skaczący na grzyba jak tylko ktoś zbliży się do niego na metr. To było NBA na miarę naszych czasów! Dramaturgia meczów, nieprzewidywalność, piękne akcje i walka do końca! Taką koszykówkę chcą oglądać kibice. No bo przecież w NBA chodzi o rozrywkę i tylko skrupulatna praca sędziów nam ją zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD

 

Ty tak serio?

Harden zagral lepszy sezon w obronie od Jamesa i Duranta 

To jest poparte czymś więcej niż tylko Twoim "widzi mi się"? No chyba, że oglądałeś większość meczów tychże panów i dogłębnie je przeanalizowałeś pod względem obrony. Albo po prostu piszesz byle pisać. Harden to nie poziom Duranta czy Jamesa i nigdy takiego poziomu nie osiągnie, bo to nie ten level gracza. Jeśli uważasz inaczej to masz takie prawo i nie ma problemu. I żeby nie było, nie jestem hejterem Hardena, ale cholera ciężko się go ogląda. To taki film z budżetem za 150mln, ale bez fabuły. Skill jest, technika jest, ale czegoś jednak brakuje. A taki Durant zagrał "cichy" acz zajebisty sezon tylko o nim się mówi o wiele mniej. Zresztą żyjemy w czasach gdzie Damian Lillard jest w All-Nba 1-st. C'mon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak doskonały, że Warriors bez niego na parkiecie mieli najlepsza obronę ligi a z nim bottom 12

To jest poparte czymś więcej niż tylko Twoim "widzi mi się"? No chyba, że oglądałeś większość meczów tychże panów i dogłębnie je przeanalizowałeś pod względem obrony. Albo po prostu piszesz byle pisać. Harden to nie poziom Duranta czy Jamesa i nigdy takiego poziomu nie osiągnie, bo to nie ten level gracza. Jeśli uważasz inaczej to masz takie prawo i nie ma problemu. I żeby nie było, nie jestem hejterem Hardena, ale cholera ciężko się go ogląda. To taki film z budżetem za 150mln, ale bez fabuły. Skill jest, technika jest, ale czegoś jednak brakuje. A taki Durant zagrał "cichy" acz zajebisty sezon tylko o nim się mówi o wiele mniej. Zresztą żyjemy w czasach gdzie Damian Lillard jest w All-Nba 1-st. C'mon.

To jak się kogo ogląda to raczej kwestia subiektywna a Harden jako gracz to ten sam tier co Durant i zagrał dosyć przyzwoity sezon w obronie (potwierdzają to cyferki jak i mój eyetest skoro w niego wierzysz) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, sweet memories... Clippers-Rockets. Naprzemienne faulowanie DAJ i Harden skaczący na grzyba jak tylko ktoś zbliży się do niego na metr. To było NBA na miarę naszych czasów! Dramaturgia meczów, nieprzewidywalność, piękne akcje i walka do końca! Taką koszykówkę chcą oglądać kibice. No bo przecież w NBA chodzi o rozrywkę i tylko skrupulatna praca sędziów nam ją zapewni.

szkoda że cytując mój post wyrwałeś zdania z kontekstu tak jak nasi zdolni manipulujący dziennikarze. 

 

Jest coś takiego jak 6 fauli które nie pozwala w nieskończoność faulować to raz. Dwa jak jest 10 sek na wykonanie rzutu wolnego to powinni to stosować a nie na dwa rzuty leci nie 30 sek a 2 min. To w tym poście było sugerowane. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.