Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2018 ECF] (1) Philadelphia 76ers - (3) Cleveland Cavaliers


january

Rekomendowane odpowiedzi

Justin Holiday u nas jest pierwszą opcja z ławki ( i jest 6 w minutach ) finalisty konferencji więc to chyba nie byle kto?:) do tego justin to "świetna trójka" zdaniem niektorych:)

Ilu masz graczy w NBA a najlepiej z pozycji 2/3, którzy rzucają ponad 2 trójki na mecz na przyzwoitej skuteczności 36% i mających pozytywny wpływ na atak jak i obronę drużyny?

Do tego skoro wg Ciebie Klay ma łatwiej, bo ma obok siebie Duranta i Currego to analogicznie Holiday ma trudniej, bo ma obok siebie Dunna.

Holiday w Chicago +3,8 on/off w ataku a w obronie +3,7 on/off w regular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu masz graczy w NBA a najlepiej z pozycji 2/3, którzy rzucają ponad 2 trójki na mecz na przyzwoitej skuteczności 36%

 

 

Ja mam w składzie 5 graczy z pozycji 2/3 rzucających 2 trójki na mecz na skuteczności 36%:)

 

 

 i mających pozytywny wpływ na atak jak i obronę drużyny?

 

W tankującej drużynie 29-latek, który od 2012 do 2017 roku rzucił w NBA 1200 punktów.

 

PER 36 13,9PPG 4,6RPG 2,4APG 37,1% FG, 35,9% 3PTM w tankującej drużynie z pozycji 2/3.

 

Sorry, ale statystyki w tankującej drużynie nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. I nie doceniam z tego powodu roli Justina Holidaya w finałach konferencji, czy roli Evansa u Tomka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieść Wam te posty do tematu o ECF ;-) ?

Bo my tu rozmawiamy o tym, jak january w wymianach jest okradany, a nie o Holidayu, który siedzi sobie grzecznie w Sixers :smile:

No ale Tecu wrzucił go na trading block i oceniamy jego wartość :smile:

 

A to, że zrobił to w trakcie finałów konferencji i może mieć to wpływ na formę Justina w serii z Cavs. Rzeczywiście, January, może warto to przenieść do tematu o ECF?:) Zwłaszcza, że Tecu już zajmuje się transferami, więc chyba nie spodziewa się wygranej, warto to podkreślić:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Tecu wrzucił go na trading block i oceniamy jego wartość :smile:

 

A to, że zrobił to w trakcie finałów konferencji i może mieć to wpływ na formę Justina w serii z Cavs. Rzeczywiście, January, może warto to przenieść do tematu o ECF?:) Zwłaszcza, że Tecu już zajmuje się transferami, więc chyba nie spodziewa się wygranej, warto to podkreślić:)

Daruj sobie te teksty. Dobrze wiesz jak u nas wygląda system transferowy i sam pewnie prowadziłeś/peowadzisz jakieś rozmowy transferowe. To nie ma wpływu na graczy. W zeszłym roku przed finałami pozyskał em Klaya. Nie miało to wpływu na jego występ, bo po prostu tego nie wiedział.

 

A masz jakiegoś kto tyle rzuca i jest plusowy w ataku i obronie?

Jak gra w słabej drużynie to staty Cię nie interesują a jak w dobrej to wpływ na nie ma obecność innych dobrych.

Nie jest to gwiazda, ale solidny roles.

 

Tak, january, przenieś proszę z telefonu nie mogłem, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początku sezonu w naszym excelu była rubryka gdzie umieszczono wszystkie zespoły. Tam można było umieszczać liczby poszczególnych graczy z rl (punkty, zbiórki, asysty itd, a także inne jak usg, 3P%, PER, TS). Mało osób to uzupełniało ale ja sobie co jakiś czas aktualizowałem swoje (oczywiście zrobiłem odpowiednie przeliczniki dla minut granych w rl do minut w mojej rotacji tak by liczby były wiarygodniejsze). Wyszło tak że moje wtedy PTB rzucali w 240 minut bodajże 115 punktów na mecz. Zajebiście co nie? A teraz przedstawię ci wynik drugiej drużyny, mojej obecnej, wtedy były gm tam wpisywał. Wiesz jaki wynik mu wyszedł? W granicach 80. Realne? 

 

Natchnąłeś mnie do tego, żeby policzyć, jak to wygląda w mojej ekipie i dla całej drużyny z uwzględnieniem minut i tego wszystkiego co napisałeś wychodzi dla Cavaliers 127,9 PPG. z 98,9 rzutów na mecz.

 

Czyli średnio 1 rzut daje 1,29 punktu. Średnio dla całej drużyny!!! W RL NBA takiej efektywności nie ma żadna drużyna w lidze. Mój atak jest lepszy (bardziej efektywny) niż atak Warriors z RL NBA. 

 

Żeby dać do myślenia jaka to jest efektywność to dla porównania 1 rzut Klaya Thompsona w tych play-offs daje 1,22 punktu. 

 

Moim zdaniem mój atak jest kompletnie nie do zatrzymania. 

 

Dla porównania efektywność zawodników, których ma Tecu wynosi 1,199 punktu na rzut. Wiecie ile zespołów w RL NBA miała lepszą efektywność w play-offs? 15.

 

To jest starcie najbardziej efektywnego ataku w lidze z najmniej efektywnym atakiem w lidze.  Żeby ta seria była wyrównana to moja obrona musiałaby być najgorsza w lidze ( co w sumie może być nawet prawdą:) ) oraz 76ers musieliby mieć najlepszą obronę w lidze ( ale w play-offs zawodnicy których ma Tecu wypadali pod tym względem bardzo słabo), a moim zdaniem ta obrona przy aktualnej formie graczy Tecu jest średnia. To wtedy można mówić o wyrównanej serii:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchnąłeś mnie do tego, żeby policzyć, jak to wygląda w mojej ekipie i dla całej drużyny z uwzględnieniem minut i tego wszystkiego co napisałeś wychodzi dla Cavaliers 127,9 PPG. z 98,9 rzutów na mecz.

 

Czyli średnio 1 rzut daje 1,29 punktu. Średnio dla całej drużyny!!! W RL NBA takiej efektywności nie ma żadna drużyna w lidze. Mój atak jest lepszy (bardziej efektywny) niż atak Warriors z RL NBA. 

 

Żeby dać do myślenia jaka to jest efektywność to dla porównania 1 rzut Klaya Thompsona w tych play-offs daje 1,22 punktu. 

 

Moim zdaniem mój atak jest kompletnie nie do zatrzymania. 

 

Dla porównania efektywność zawodników, których ma Tecu wynosi 1,199 punktu na rzut. Wiecie ile zespołów w RL NBA miała lepszą efektywność w play-offs? 15.

 

To jest starcie najbardziej efektywnego ataku w lidze z najmniej efektywnym atakiem w lidze.  Żeby ta seria była wyrównana to moja obrona musiałaby być najgorsza w lidze ( co w sumie może być nawet prawdą :smile: ) oraz 76ers musieliby mieć najlepszą obronę w lidze ( ale w play-offs zawodnicy których ma Tecu wypadali pod tym względem bardzo słabo), a moim zdaniem ta obrona przy aktualnej formie graczy Tecu jest średnia. To wtedy można mówić o wyrównanej serii:) 

 

A policzyłeś wszystko dobrze ? Bo początkowo mi też wychodziły takie cuda a później naniosłem poprawki i był spadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste, gdyby koszykówka była taka prosta :)

Czy zawsze wygrywa drużyna która ma wyższy wskaźnik efektywności rzutu? Czy inne czynniki nie mają znaczenia, na przykład zbiórki, które u Ciebie są raczej słabe, zwłaszcza bez Love w 6 i 7 spotkaniu? Co z tego, że będziesz miał lepszą efektywność skoro rzutów będziesz miał mniej?

 

Do tego za wszelką cenę, bo tak Ci pasuje, przekladasz wszystko 1 do 1,nie zważając, że gracze grali w różnych drużynach, różne mieli rolę i różnych przeciwników.

Kryjesz 1 na 1 Embiida takimi świetnymi defensorami jak Love i Nowitzki i stwierdzasz, że jest mało efektywny. Chyba w takich warunkach można zaryzykować stwierdzenie, że będzie bardziej efektywny przez co ten wskaźnik będzie inny.

Po co w ogóle gramy, wystarczy porównać efektywność rzutów poszczególnych graczy i ogłosić zwycięzcę. Nie ma znaczenia, że każda seria jest inna i gracze grają w innych warunkach. Sprzedaj ten pomysł w Real NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zagłosowałem, choć ciągle nie mam przekonania. Być może gdybym na śniadanie zjadł płatki zamiast jajecznicy to zagłosowałbym inaczej.

Dla mnie z grubsza wygląda to tak, że Cavs mają elitarny atak i tragiczną obronę. Kiedy Cavs wyglądają trochę lepiej w obronie (z Rondo i Emeką) to efektywność ataku trochę siada.

Pomysł na Embiida mi się nie podoba, bo potencjalne zyski w ataku Cavs z nawiązką tracą w obronie.

Z Sixers problem polega na tym, że ciężko przełożyć ich postawę z BOS na tę serię - różnica w poziomie defensywy jest tak ogromna, że nie ma takiej możliwości aby Simmons Embiid czy Covington zagrali aż tak źle. Tam doszła też kwestia coachingu - tutaj tego nie mam. Z drugiej strony ten kolaps był jednak straszny. Do tego nie podoba mi się głębia Sixers na obwodzie - Holiday i Jackson zapewne w tej serii by nie zaistnieli, niezależnie od tego jak wyglądali w regular season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zagłosowałem, choć ciągle nie mam przekonania. Być może gdybym na śniadanie zjadł płatki zamiast jajecznicy to zagłosowałbym inaczej.

Dla mnie z grubsza wygląda to tak, że Cavs mają elitarny atak i tragiczną obronę. Kiedy Cavs wyglądają trochę lepiej w obronie (z Rondo i Emeką) to efektywność ataku trochę siada.

Pomysł na Embiida mi się nie podoba, bo potencjalne zyski w ataku Cavs z nawiązką tracą w obronie.

Z Sixers problem polega na tym, że ciężko przełożyć ich postawę z BOS na tę serię - różnica w poziomie defensywy jest tak ogromna, że nie ma takiej możliwości aby Simmons Embiid czy Covington zagrali aż tak źle. Tam doszła też kwestia coachingu - tutaj tego nie mam. Z drugiej strony ten kolaps był jednak straszny. Do tego nie podoba mi się głębia Sixers na obwodzie - Holiday i Jackson zapewne w tej serii by nie zaistnieli, niezależnie od tego jak wyglądali w regular season.

Jeżeli jest to seria wyrównana to przypominam, że w 6 i 7mym meczu nie grał Love i to, że mam przewagę parkietu.

Na Embiida zostaje Nowik i James kryjący wszystkich i harujący w obronie bez możliwości oddechu w obronie przeciw Embiid owi i Simmons owi jednocześnie.

Co może wpłynąć na jego ewentualny problem z faulami i efektywność osławioną :)

 

Co do głębi w obronie to zawsze mogę zagrać big Ball i wtedy na obwodzie mam Klaya, Simmonsa, Richardsona, Covingtona + mniejsze minuty Franka stopera i strzelca Holidaya.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to seria wyrównana to przypominam, że w 6 i 7mym meczu nie grał Love i to, że mam przewagę parkietu.

Na Embiida zostaje Nowik i James kryjący wszystkich i harujący w obronie bez możliwości oddechu w obronie przeciw Embiid owi i Simmons owi jednocześnie.

Co może wpłynąć na jego ewentualny problem z falami i efektywność osławioną :)

Nie wspominajac że to o czym piszesz to bzdury to pisanie że masz przewagę w g6 i g7 bo lebron jest zmeczony jest w kontekscie tego co sie wydarzylo w g6 i g7 cavs w rl nba niezwykle zabawne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominajac że to o czym piszesz to bzdury to pisanie że masz przewagę w g6 i g7 bo lebron jest zmeczony jest w kontekscie tego co sie wydarzylo w g6 i g7 cavs w rl nba niezwykle zabawne:)

I krył tam kogoś takiego jak Embiid? Grał na centrze duże minuty czy miał do pomocy klocka Thompsona i Nance ? Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z grubsza wygląda to tak, że Cavs mają elitarny atak i tragiczną obronę. Kiedy Cavs wyglądają trochę lepiej w obronie (z Rondo i Emeką) to efektywność ataku trochę siada.

 

Tak to mniej więcej wygląda:)

 

 

Pomysł na Embiida mi się nie podoba, bo potencjalne zyski w ataku Cavs z nawiązką tracą w obronie.

 

Mnie ten pomysł wydaje się świetny, ale jeśli okazałoby się, że nie działa, to w trakcie serii zmieniłbym taktykę i podwajałbym Embiida LeBronem, korzystając z tego, że Tecu ma Simmonsa, który trafiał w play-offs 28% rzutów z odległości dalszej niż 1 metr od kosza:)

 

 

Z Sixers problem polega na tym, że ciężko przełożyć ich postawę z BOS na tę serię - różnica w poziomie defensywy jest tak ogromna, że nie ma takiej możliwości aby Simmons Embiid czy Covington zagrali aż tak źle. 

Zgadzam się, ale zobacz ile punktów tracili Sixers w tej serii. Chyba nie ma wątpliwości, że Celtics z RL NBA mają o kilka poziomów słabszy atak niż mój. Ja tutaj się nie kłócę z tym, że jestem słaby w obronie. Do Bostonu mi daleko. Ale seria z RL NBA pokazała, że Cavs z RL NBA są lepsi niż Celtics z RL NBA. Dodając do tego, że moi Cavs są lepsi...

 

 

 Tam doszła też kwestia coachingu - tutaj tego nie mam. 

 

LeBron wszedł do finałów mając za trener Lue, i nie mając Love'a w G6 i G7. Dlaczego nie miałby wejść z tym składem? Czy uważasz, że Sixers Tecu wygraliby serię w 2 rundzie z Celtics z RL NBA, którą RL Sixers przegrali 1-4? 

I krył tam kogoś takiego jak Embiid? Grał na centrze duże minuty czy miał do pomocy klocka Thompsona ?

LeBron kryje w G7 Embiida przez 10-12 minut. W 4 kwarcie 7 meczu. Jak myślisz, jak Embiid ze swoją kondycją wyglądałby po tylu spotkaniach granych co 2 dzień w 4 kwarcie g7 finału konferencji? Czemu to miałoby mieć duże znaczenie na postawę LeBrona w całym meczu?

Gdyby to było takie proste, gdyby koszykówka była taka prosta :smile:

Czy zawsze wygrywa drużyna która ma wyższy wskaźnik efektywności rzutu? Czy inne czynniki nie mają znaczenia, na przykład zbiórki, które u Ciebie są raczej słabe

 

W ogromnej większości przypadków wygrywa drużyna, która ma wyższy wskaźnik efektywności rzutu, a już szczególnie, kiedy mierzy się drużyna najlepsza pod tym względem z najgorszą.

 

Możesz mi powiedzieć, jak doszedłeś do tego, że masz przewagę w zbiórkach? Masz jakieś uzasadnienie? Czy tylko tak o sobie piszesz?

 

Jest mnóstwo innych czynników, na przykład doświadczenie w play-offs, czy umiejętność gry pod presją. W obu tych rzeczach biję Cię na głowę. To jest seria o finał NBA przeciwko LeBronowi,a Twoi ludzie pękli w starciu z Tatumem i Rozierem!!!

I krył tam kogoś takiego jak Embiid? 

Nikt z Cavs nie krył w tych play-offs kogoś takiego, jak Embiid.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron kryje w G7 Embiida przez 10-12 minut. W 4 kwarcie 7 meczu. Jak myślisz, jak Embiid ze swoją kondycją wyglądałby po tylu spotkaniach granych co 2 dzień w 4 kwarcie g7 finału konferencji? Czemu to miałoby mieć duże znaczenie na postawę LeBrona w całym meczu?

W opisie napisałeś, że pod nieobecnosc Love, większe minuty dostaje Nowik a resztę bierze na siebie Lebron. Nowik pod koszem to dla mnie jeszcze lepiej. Nie słynie z walki o zbiórki a jego szybkość lub jej brak, można łatwo wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie napisałeś, że pod nieobecnosc Love, większe minuty dostaje Nowik a resztę bierze na siebie Lebron. Nowik pod koszem to dla mnie jeszcze lepiej. Nie słynie z walki o zbiórki a jego szybkość lub jej brak, można łatwo wykorzystać.

 

Embiid gra przez 34 minuty, w tym czasie na centrze kryją go:

Okafor - 8 minut

LeBron - 12 minut 

Nowitzki - 14 minut

 

Z tym, że jeżeli jest G7, czyli moja taktyka z zostawianiem Embiida nie zdała egzaminu, to LeBron kryje na radar Simmonsa, który zagrożeniem jest tylko pod koszem i w razie potrzeby pomaga Nowitzkiemu. Dzięki temu, że rozdzielam minuty na Embiidzie na 3 obrońców, Embiid ma trudniej, bo nie są zmęczeni fizyczną walką przez cały mecz z Joelem, a Joel się wykańcza, mecz po meczu, minuta po minucie.

 

Nowitzki gra wszystkie minuty, gdy Embiida nie ma na parkiecie ( 14 minut), bo wtedy nie ma zagrożenia ze strony dominującego centra, a wciąż pełni rolę rozciągającego grę. James wtedy ma trochę czasu, żeby odsapnąć, bo z ławki grę wtedy prowadzą Rondo i Wade

 

Aha, no i oczywiście LeBron wychodzi na pozycji PF w piątce na mecz numer 7. 

 

Dodam jeszcze, że wiele o poziomie i formie zawodników Tecu mówią minuty, które grali jego zawodnicy w seriach w RL NBA, a ile minut im daje tutaj:

 

Simmmons gra więcej minut niż grał w rzeczywistości w serii z Celtics

Thompson gra więcej minut niż grał w rzeczywistości z Rockets

 

A Josh Richardson i Robert Covington to już w ogóle hit. Obaj w swoich ostatnich seriach grali z powodu beznadziejnej formy po 26 minut u Tecu dostają odpowiednio 30 i 34. 

 

Chociaż podejrzewam, że to dlatego iż zmiennikami są Justin Holiday i Josh Jackson:)

 

Embiid dostał 2 minuty mniej niż w RL NBA i podejrzewam, że tylko dlatego, że BMF napisał, że więcej niż 32-34 minuty nie powinno się nim grać, zanim Tecu wrzucił opis, bo w poprzedniej rundzie cała pierwsza piątka grała mniej minut niż w tej serii... Oprócz Embiida:) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.