Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

policzylem wartosci draftowe i keeperowe graczy w wymianie,ktora przeszla - miedzy charlote a new york: 121 $ (gracze od charlotte) do 44 $

i ta wymiana jakos przeszla i nie bolala Was,az tak bardzo

chyba nie do mnie ten żal, ja vetowałem obie i ZAWSZE vetuję tak nierówne wymiany. Dlaczego - już napisałem. To, że inni podchodzą do narzędzia wg innego klucza - nie moja wina.

 

boli was tak,ze dzieki tej wymianie moglym w koncu powalczyc o mistrza

to moja wina,ze mam fajnych i tanich keeperow i na ich bazie moge zbudowac cos wiekszego ?

Dostałeś jakimś cudem Turnera i Horforda za CJ, teraz wisi druga Twoja wymiana za Brogdona (nie sądze aby ktoś ją vetował), więc chyba nikt Ci jakoś nie szkodzi...

 

chyba,ze na zlosc shevcowi vetujecie wszystkie jego wymiany ?

Nie sądzę aby ktokolwiek tu komukolwiek robił coś na złość, ale to tylko moja opinia. Ja jak pisałem - vetuję wszystkie tak nierówne.

OK Panowie - czas skonczyć te zabawy w kotka i myszkę oraz szemrane deale keeperowe.

Otto właśnie wkroczył na scenę.

 

Kilka faktów z życia Portera:

Ranking: #6 - oczko wyżej niż Durant, Antek Davis, KAT an nawet Clint Capela!

Cena: 18$

Wartość: 65$ (co czyni go keeperem na najbliższych 10 lat)

Punktuje, zbiera, trafia za 3, jest w Top2 ligi w przechwytach, ma zajebisty FG% i traci jedną piłkę w co drugim meczu...

 

I proszę - tylko poważne oferty!

Chyba nie ma nikogo, kto ma 2 składy żeby Ci oddać, bo jak z middletona i Greena ida całe, to za takiego wymiatacza muszą iść 2! :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz...wychidzi na to ze mialem farta ze moja wymiana przeszla.

Nie bede sie z niej tlumaczyl bo opisywalem ja juz wczesniej (co mna kierowalo i jak ja oceniam z mojego punktu widzenia).

 

Bardzo ogolnie rzecz ujmujac wydaje mi sie (formatu keeper dopiero sie ucze)ze w keeperze ciezko jest ocenic "sprawiedliwosc"/"rownosc" wymiany...dlatego tez nie vetowalem i pewnie vetowac nie bede zadnej (takie zalozenie zrobilem sobie w tym roku zarowno tu jak i w normalnym roto).

 

Niemniej jednak przy 20 druzynowej lidze bardzo latwo o veto i bardzo trudno o obiektywna ocene wymiany.

W zwiazku z tym bede jak najbardziej za wprowadzeniem salary cap od przyszlego sezonu.

Trudno mi na razie opowiedziec sie za jego wysokoscia (mysle ze bedzie lepiej jak marcos i inni bardziej doswiadczeni GMowie sie tym zajma a Ja po prostu sie do tego dostosuje lub jesli bedzie jakas ankieta (poza ta czy wprowadzic salary czy nie) na temat jej wysokosci to po podaniu odpowiednich argumentow za taka lub inna wysokoscia bede w stanie okreslic sie jaka uwazam za odpowiednia.

Jesli zmiana ta wejdzie w zycie w przyszlym roku to pozostanie mi cieszyc sie ze w tym udalo mi sie jeszcze na starych ("niesprawiedliwych") zasadach zbudowac sobie jakis tam fundament druzyny. Czy on jest slaby czy dobry czas pokaze.

 

Odnoszac sie jeszcze do oceny mojej wymiany to jakbym jej nie zrobil to pol sezonu pewnie szukalbym odpowiedniej lub nawet kilku co mogloby jeszcze bardziej wydluzyc czas ich realizacji. Zainteresowanych negocjacjami i jakakolwiek wymiana bylo zaledwie z 5 GMow i wiekszosc z ich propozycji w mojej ocenie nie byla nie tylko dla mnie niekorzystna jak rowniez rownie "nierowna" :P co moja, te ktore sa vetowane jak i te ktore wisza...

 

Salary cap mysle ze pod wieloma wzgledami unormuje te kwestie wyrowna walke w lidze jak i zmotywuje do innej strategii budowania druzyn, wycen zawodnikow jak i dzialan zeby walczyc "tu i teraz" a nie za rok czy dwa.

 

Co do IL spota to najpierw jak sie zorientowalem ze go w tej lidze nie ma to sie zdziwilem, potem troche zalowalem a teraz kiedy juz wiem czemu go nie ma to uwazam ze slusznie. Na dodatek jesli salary cap weszloby w zycie to IL spot mysle ze niepotrzebnie utrudnilby jego warunki. Zatem w tej kwestii jak pojawi sie ankieta bede glosowal na "nie" chyba ze i tutaj bardziej doswiadczeni GMowie przedstawia jakies ciekawe argumenty "za" i "przeciw" ktore zmienia moj poglad na sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie rozumiem co tu sie wyprawia z tymi wetami. Zmienilismy format ostatnio?

 

Nie chce sie zagłebiac w szalone analizy, ale kupno trzech relatywnie tanich i potencjalnie dobrych młodziakow, w paczce z Greenem (ktoy jest tani jak barszcz i mało jest w lidze lepszych keeperów) nie moze i nie powinno byc tanie.

 

W wymianach ktore mają konsekwencje w latach następnych - musimy brać pod uwagę wartość długoterminową po obu stronach dealu.

Gasol, Millsap, Schroeder i Gordon nie będą keeperami, więc ich wartość jest ograniczona do jednego sezonu i siłą rzeczy musi równoważyć przyszłą wartość młodziaków. Jak inaczej przekonać kogoś do rozstania się ze swoim cennym prospektem?

 

Poszły weta w trzech wymianach - dwóch Shevca i 3 Kuby. I każda była wymianą OK w lidze keeperowej.

 

Ludzie ogarnijcie się. Oczywiście łatwo jest jebnąć "weto" na wypadek gdyby inni też tak myśleli. Problem w tym, że zbyt wielu bezmyślnie korzysta ze swoich uprawnień.

 

Weto jest nadużywane u nas w tym sezonie. A wiecie że jestem jednym z głośniejszych zwolenników tego narzędzia.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie rozumiem co tu sie wyprawia z tymi wetami. Zmienilismy format ostatnio?

 

Nie chce sie zagłebiac w szalone analizy, ale kupno trzech relatywnie tanich i potencjalnie dobrych młodziakow, w paczce z Greenem (ktoy jest tani jak barszcz i mało jest w lidze lepszych keeperów) nie moze i nie powinno byc tanie.

 

W wymianach ktore mają konsekwencje w latach następnych - musimy brać pod uwagę wartość długoterminową po obu stronach dealu.

Gasol, Millsap, Schroeder i Gordon nie będą keeperami, więc ich wartość jest ograniczona do jednego sezonu i siłą rzeczy musi równoważyć przyszłą wartość młodziaków. Jak inaczej przekonać kogoś do rozstania się ze swoim cennym prospektem?

 

Poszły weta w trzech wymianach - dwóch Shevca i 3 Kuby. I każda była wymianą OK w lidze keeperowej.

 

Ludzie ogarnijcie się. Oczywiście łatwo jest jebnąć "weto" na wypadek gdyby inni też tak myśleli. Problem w tym, że zbyt wielu bezmyślnie korzysta ze swoich uprawnień.

 

Weto jest nadużywane u nas w tym sezonie. A wiecie że jestem jednym z głośniejszych zwolenników tego narzędzia.

Lechu na jakiej podstawie twierdzisz że Gasol czy Schroeder nie będą keeperami? Bo moim zdaniem Gasol spokojnie w cenie draftowej i produkcyjnej będzie kolejny sezon a Dennis może i wiecej. Gordon też nie jest bez szans. Owszem to nie są "Dreymondy" ale nie przesadzajmy że są przeplaceni jak Millsap. Z dużo większym prawdopodobieństwem można powiedzieć, ze Fultz w tej cenie nie będzie w ogóle keeperem, podobnie total FA Swanigan - takich graczy są dziesiątki za darmo. Murray i Mittchell kwestia otwarta.

 

Także nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Na pewno keeperami nie będą Ale Horford, małe szanse ma Nurkic czy pozostali w paczce Chornets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ktoś kto na drafcie miał mniej kasy do dyspozycji np. mistrz miał 200$ to ma większy luz w sc czyli 50$ i może przejąć większą nadwyżkę wartości ale to jeszcze musiałby mieć kogo oddać, więc siłą rzeczy dalej to będzie się sprowadzało do właściwej selekcji, wycen i planowania z wyprzedzeniem.

Myślę ze wprowadzenie salary cap nie rozwiąże problemu. To z czym się mierzymy na początku tego sezonu jest raczej typowe dla pierwszego roku lig keeperowych gdy nie wszyscy ogarniają relację ceny do wartości zawodnika.

My gramy już 4 sezon, a weta lecą jak głowy senatorów za czasów Kaliguli.

 

Koncepcja sc jest bardziej charakterystyczna dla lig dynastycznych gdzie zarządzanie budzetem stanowi znaczną część zabawy.

W naszym wypadku sc tylko utrudni wymiany, ale nie rozwiąże bolączek związanych z wymianami nierównymi pod względem produkcji.

Może najpierw ogarnijmy nieco emocje, a snajperzy walący wetem we wszystko co się rusza, niech przynajmniej zastanowią się przeciwko czemu głosują i co stanowi problem nie do przejścia w każdej ocenianej wymianie.

 

Bez wzrostu świadomosci oraz przyjęcia odpowiedzialności za własną nadgorliwość nie zwojujemy niczego ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu na jakiej podstawie twierdzisz że Gasol czy Schroeder nie będą keeperami?

Keeperem może być każdy, ale ja piszę o tych którzy trzymają parametry stosunku jakości produkcji do ceny.

Gasol zaliczając bardzo dobry start jest na granicy opłacalności. Schroeder - to samo.

W mojej opinii nic nie wskazuje żeby obaj jeszcze zyskali na wartości. Stąd taka a nie inna opinia.

 

Bo moim zdaniem Gasol spokojnie w cenie draftowej i produkcyjnej będzie kolejny sezon a Dennis może i wiecej.

Świetnie, tylko czy taka ocena daje mocne podstawy do wetowania?

 

Gordon też nie jest bez szans.

Daj spokój. Przecież jeśli będziemy się skupiali na hipotetycznych możliwościach to każdy zawodnik może być zajebistym keeperem i zaden deal nie powinien przejść.

 

Owszem to nie są "Dreymondy" ale nie przesadzajmy że są przeplaceni jak Millsap.

Nie pisałem że są przepłaceni tylko że nie będą keeperami.

 

Z dużo większym prawdopodobieństwem można powiedzieć, ze Fultz w tej cenie nie będzie w ogóle keeperem, podobnie total FA Swanigan - takich graczy są dziesiątki za darmo. Murray i Mittchell kwestia otwarta.

Tyle ze to deal w którym kluczem jest Draymond. Młodziaki to tylko "truskawka na torcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keeperem może być każdy, ale ja piszę o tych którzy trzymają parametry stosunku jakości produkcji do ceny.

Gasol zaliczając bardzo dobry start jest na granicy opłacalności. Schroeder - to samo.

W mojej opinii nic nie wskazuje żeby obaj jeszcze zyskali na wartości. Stąd taka a nie inna opinia.

 

 

Świetnie, tylko czy taka ocena daje mocne podstawy do wetowania?

 

 

Daj spokój. Przecież jeśli będziemy się skupiali na hipotetycznych możliwościach to każdy zawodnik może być zajebistym keeperem i zaden deal nie powinien przejść.

 

 

Nie pisałem że są przepłaceni tylko że nie będą keeperami.

 

 

Tyle ze to deal w którym kluczem jest Draymond. Młodziaki to tylko "truskawka na torcie".

Lechu po pierwsze to właśnie ocena tych młodych (i nikłego prawdopodobieństwa) zaburza wartościowanie, a po dugie nie rozumiem czemu z jednej strony nie widzisz problemu w Fultzu za 22$ czy Swaniganie za 10$, jako keeperach, a widzisz w Gasolu za 44$ czy Schroederze za 38$? Przecież Gasol w jednosezonowkach niewiele taniej lub za tyle szedł, a DS ma potencjał na wzrost bo jest młodym graczem. Więc zdecyduj się na coś... :)

 

Chętnie usłyszę na przykładzie Dreymonda jak Ty widzisz wartościowanie takiego gracza w wymianie tzn. Idzie koleś po cenie keepera 22$ o potencjale gry/cenie draftu ok. 45$:

1. Kiedy idzie za przepłaconego/-ych graczy

2. Kiedy idzie za normalnych graczy, być może przeciętnych keeperow

3. Kiedy idzie za innych keeperow, o dobrym stosunku ceny do jakości

4. Mieszanych zawodników.

 

Weź pod uwagę graczy z wymiany zawetowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Fultzu za 22$ czy Swaniganie za 10$, jako keeperach, a widzisz w Gasolu za 44$ czy Schroederze za 38$? Przecież Gasol w jednosezonowkach niewiele taniej lub za tyle szedł, a DS ma potencjał na wzrost bo jest młodym graczem.

 

w obecnie wiszacym tradzie nie mia ani fultza ani swaningama

skupmy sie ,wiec na tym obecnym-naprawde uwazacie,ze draymond + murray+ mitchel to za malo jak na jednozesozonowych graczy ,bo ani gasola,gordona czy schorodera po tym cenach nie bede raczej keepowal

 

a mitchel czy murray juz pokazuja fajny potencjal i jest duze prawdopodobienstwo,ze zarobia na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu po pierwsze to właśnie ocena tych młodych (i nikłego prawdopodobieństwa) zaburza wartościowanie, a po dugie nie rozumiem czemu z jednej strony nie widzisz problemu w Fultzu za 22$ czy Swaniganie za 10$, jako keeperach, a widzisz w Gasolu za 44$ czy Schroederze za 38$?

Bo o Gasolu i Schroederze mamy całkiem niezłe dane odnośnie ich potencjału. Z Fultzem, Swaniganem i innymi dzieciakami - sky is the limit. W każdym razie póki co nie wiemy że będą kijowi. ;-)

 

Przecież Gasol w jednosezonowkach niewiele taniej lub za tyle szedł, a DS ma potencjał na wzrost bo jest młodym graczem. Więc zdecyduj się na coś... :smile:

Ano właśnie - cena Gasola odzwierciedlała jego wartość w oczach rynku znacznie lepiej niż w przypadku młodziaków.

Dlatego w jego przypadku ciężko jest nastawiać się na drastyczny wzrost wartości. Natomiast odnośnie rookies można przynajmniej mieć na to nadzieję.

Ale nie rozum mnie źle - nie myślę że Fultz i spółka będą keeperami na podstawie wartości produkcji w tym roku. Raczej spekulatywnymi.

 

Chętnie usłyszę na przykładzie Dreymonda jak Ty widzisz wartościowanie takiego gracza w wymianie tzn. Idzie koleś po cenie keepera 22$ o potencjale gry/cenie draftu ok. 45$:

1. Kiedy idzie za przepłaconego/-ych graczy

2. Kiedy idzie za normalnych graczy, być może przeciętnych keeperow

3. Kiedy idzie za innych keeperow, o dobrym stosunku ceny do jakości

4. Mieszanych zawodników.

 

Weź pod uwagę graczy z wymiany zawetowanej.

Nie mam formuły matematycznej która by wyrzucała mi wynik oceny po wprowadzeniu danych wejściowych.

Natomiast powiem Ci jedno - im zawodnik lepiej rokuje na bycie długoterminowym keeperem, tym większą dysproporcję wartości dopuszczam w wymianie.

Logika jest prosta - jeśli sprzedaję zawodnika który będzie świetnym keeperem przez 5 kolejnych lat, to mój zysk w tym roku musi być na tyle wysoki żebym był w stanie machnąć ręką na te lata które mój zawodnik spędzi pracując dla konkurencji.

 

A w tegorocznych wetach IMO zabrakło refleksji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. To jest keeper. A to troche inna liga niz te zwykle sezonowe. W tamtym roku walczylem na maxa o ostateczna wygrana az Julius nerwowo nie wytrzymal mimo ze bylo wrecz pewne ze wygra. Oddalem Porzingisa, Brogdona i kogos za Davisa, Valaciunasa i Curry. Wtedy wymiany lecialy kosmiczne i problem byl mniejszy.

 

Idac Twoim tokiem myslenia danny nie wiem jak sie odniesc do propozycji za Milsapa. Czy kontuzjowany gracz jest mi potrzebny czy tez nie. Czy Green to gracz aby na pewno lepszy na dalsze lata niz Fultz? Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. To jest keeper.

A jak! THIS IS SPARTAAAA!!!!!!!!!!!!! ;-)

 

Idac Twoim tokiem myslenia danny nie wiem jak sie odniesc do propozycji za Milsapa. Czy kontuzjowany gracz jest mi potrzebny czy tez nie. Czy Green to gracz aby na pewno lepszy na dalsze lata niz Fultz? Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Draymond Green? W ciemno mówię, że jest. Na kolejne 3 sezony nie ma wątpliwości :smile:

Znacznie trudniej o mocnego tweenera z eligibility na C niż rozgrywającego.

Dray to unicorn. Fultz jeśli już będzie dobry to raczej w typowym dla PG profilu (którego podaż jest całkiem spora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. To jest keeper. A to troche inna liga niz te zwykle sezonowe.

Z ciekawości spytam w ilu ligach keeperowych grasz i jak długo? Ligi aukcyjne czy wężykowe?

 

 

Idac Twoim tokiem myslenia danny nie wiem jak sie odniesc do propozycji za Milsapa. Czy kontuzjowany gracz jest mi potrzebny czy tez nie. Czy Green to gracz aby na pewno lepszy na dalsze lata niz Fultz? Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Więc odnieś się jak uważasz Ty - nie wiem tylko czy podejście wielosezonowe w naszej lidze ma sens, skoro gramy max. dwusezonowki :)

Aaaa ten. Olać leszcza.
Lechu piłeś? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrownana byla licytacja Noela.

Troche szkoda ale nawet wiara w to ze moze jeszcze w tym sezonie odpalic a nawet jesli nie to wiara w to ze nowy kontrakt, w nowej druzynie, w nowym sezonie uwolni jego potencjal nie pozwolil mi dac za niego wiecej bo to oznaczaloby ze jego cena w przyszlym roku wyniosla by ponad 14-16$ ale tyle mysle ze i tak raczej nie bedzie wart jako keeper. W tej cenie sa lepsi i przede wszystkim pewniejsi keeperzy.

 

Zaluje ze nie powalczylem o Bogdanovica i Powella a zwlaszcza o tego drugiego bo jest potencjalnym keeperem tylko ze tak slabo zaczal sezon ze jeden dobry mecz nie wystarczal mi zeby sie do niego przekonac. Chcialem poczekac jeszcze mecz lub dwa i to byl blad.

Bojan za to pomoglby mi troche juz teraz w trojkach i pinktach tylko ze w przyszlym sezonie jego rola raczej sie nie zmieni wiec na keepera raczej srednio sie nadaje a w tym sezonie taka pomoc i tak dla mnie juz wiele nie zmieni.

 

Co tu w ogole taka cisza? Tak jest zawsze?

 

Pzdr Y'all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrownana byla licytacja Noela.

Ale w niskich stanach wartości. ;-)

 

Troche szkoda ale nawet wiara w to ze moze jeszcze w tym sezonie odpalic a nawet jesli nie to wiara w to ze nowy kontrakt, w nowej druzynie, w nowym sezonie uwolni jego potencjal nie pozwolil mi dac za niego wiecej bo to oznaczaloby ze jego cena w przyszlym roku wyniosla by ponad 14-16$ ale tyle mysle ze i tak raczej nie bedzie wart jako keeper. W tej cenie sa lepsi i przede wszystkim pewniejsi keeperzy.

Przy tej cenie FAAB - cena Noela będzie wynosiła za rok dokładnie 15$. IMO jest bardzo mała szansa na to żeby był sensownym keeperem. I pisze to mimo całej sympatii dla tego zawodnika - po prostu NBA idzie w kierunku dokładnie przeciwnym względem jego kompetencji, a i on sam nie daje żadnych oznak poprawy. Jeżeli liczy na kontrakt w stylu Biyombo, to czeka go ciężki zawód.

 

 

Bojan za to pomoglby mi troche juz teraz w trojkach i pinktach tylko ze w przyszlym sezonie jego rola raczej sie nie zmieni wiec na keepera raczej srednio sie nadaje a w tym sezonie taka pomoc i tak dla mnie juz wiele nie zmieni.

Bojan jest typem zawodnika którego wręcz nie znoszę. Zwykle wysoka średnia ppg koreluje z wysokim miejscem w rankingach.

Chłopina punktuje, trafia za 3 i nie myli się w rzutach osobistych. I to powoduje że łapiemy się na jego syreni śpiew niczym żeglarze Odyseusza.

Natomiast problem jest taki, że Bojan i jemu podobni zwodzą potencjałem nie dając praktycznie żadnych statsów peryferyjnych. Dlatego zwykle po pobraniu takiej syreny z FA nadziewamy się na serię spotkań w których skuteczność już nie jest tak dobra, a statsów peryferyjnych jak nie było tak nie ma. I lądujemy na skałach fantasy z wyprutymi bebechami.

 

Co tu w ogole taka cisza? Tak jest zawsze?

Czekamy na młodych i ich świeży punkt widzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.