Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Doncic pod tym względem może przypominać Evansa, który powinien grać na PG a grał jako Sf. Sądzę że jeśli trafi do Sacramento to będzie ustawiony właśnie jako Sf z racji tego że mają tam Foxa i Bogdanovica, co potencjalnie nie będzie mu służyć tak jak Evansowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda tylko ze pewnie Suns go wezma, nie lubie tej druzyny

 

 

Sugerujesz się zatrudnieniem Kokoszkowa? Ja podejrzewam, że jednak wezmą Aytona, człowieka z Arizony a Kokoszkowa zatrudnili by tak czy tak, bo dobrze rozwija młodzież. Ale to tak 55% Ayton, 45% Luka moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę i jedni i drudzy mają młodych (jak na razie nie spełnionych) prospektów na PF/C, ale PHO potrzebuje kogoś do rozgrywania i wykorzystania ofensywy. Kto miałby tam podawać do Aytona?

A oni nie celuję w zrobienie z Bookera takiego Hardena drugiego? Już teraz miał prawie 5 asyst na mecz, dużo piłki w rękach i chyba nawet parę razy jako PG wychodził w piątce. 

 

Z tego co czytałem (Suns prawie nie oglądałem, więc mogę się mylić) to Josh Jackson także potrzebuje sporo piłki w rękach i raczej jest rozwijany w point forwarda. 

 

Dodatkowo z tych prospektów Suns to chyba tylko Bender ma jakiś sens na przyszłość, Chrissa co widziałem w całej jego karierze to po prostu jest głupim koszykarzem i te porównania do Thomasa są chyba całkiem właściwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayton będzie gdzieś między Aldridgem a Townsem w ofensywie, więc jak najbardziej odnajdzie się w ataku w NBA, bardzo fajny fit dla Bookera na przykład. Pytanie brzmi czy dojdzie do poziomu takiego Aldridge'a w defensywie.

 

zalias, Doncic byłby najlepszym graczem NCAA, i to jest dosyć zabawne, bo gdyby grał w Stanach to robiłby jakieś chore cyfry i byłby numerem jeden, ale przez granie w Europie (na wyższym poziomie) jednak widać ograniczenia jego skillsetu. Pod względem samych umiejętności na tu i teraz to najlepszy freshman do wzięcia w drafcie od czasów AD.

 

karpik, zgadzam się z tym, co napisałeś. Też mam, porównując te drafty, Fultza, potem 6-7 nazwisk z tego draftu i 2 (jako prospektów ocw) z 2017 roku. Inna sprawa, że Doncic jest lepszy od Fultza w momencie draftu, więc to wszystko jest względne. To niesamowite, że Doncic na poziomie Euroligi grając w topowym zespole per36 robi lepsze statsy niż robił Fultz na słabym uniwerku.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od porównywania Bookera do Brody (sic!) to on na playmakera się nie nadaje, za słaba wizja (praktycznie podania tylko na wprost, bez crossów, p'n'r), z piłką jest nastawiony jednak na indywidualną akcję/rzut. Chyba że Payton bez grzywki będzie lepiej widział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównywałem Bookera do Hardena, a napisałem, ze Suns mogą chcieć zrobić z niego kogoś typu Harden i oni mogą tak go widzieć, co potwierdzał ten sezon. W takim wypadku ciężko byłoby o miejsce dla Doncicia.

 

e tam, gosci ktorzy potrafia wyprowadzic pilke i zrobic akcje nigdy za wiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie neguję że grał dobrze cały sezon, tylko ogólnie te wszystkie MVP czy Złote piłki są jakieś naciągane i czasem kryteria ich przyznania są bardzo kontrowersyjne. Moment przyznania tych nagród też jest z dupy.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ta nagroda jest przyznawana przed finałem, a nie po, ale pewnie jakiś powód jest - tutaj Doncic powinien ją dostać nawet jak zrobi 4/24 z gry w finale, więc chyba nie ma co się czepiać. :]
 
Ciekawe kiedy następnym razem będzie taki prospekt z Europy, koleś klepie na poziomie Euroligi lepsze statsy niż murzyni w NCAA grając połowę meczów z semi-poważnymi ekipami, heh.

​Fultz rok temu robił 23-6-6 na 56%ts (35.7mpg), Doncic per36 robi 22-7-6 na 61%ts (16-5-5 przez 26 minut). Tyle, że poziom zupełnie inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że jest dobry itp, ale z tego co oglądałem to zaliczył duży zjazd względem pierwszej części sezonu. W serii z Panathinaikosem był beznadziejny, przynajmniej jesli idzie o dyspozycję rzutową, i gdyby nie cwaniactwo tych starych wyjadaczy jak Ayon, Reyes, Carrol to by w tym final four nie zagrali. Ten półfinał jednak już bardzo dobry, zobaczymy jutro jak to będzie wyglądać, faworytem nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic sezon temu zagrał 80 meczów w Realu, potem wakacje na kadrze, teraz już ponad 60 meczów, a to jeszcze przed playoffami ACB - końska dawka dla kogoś, kto przez większość tego okresu był 18-latkiem. IMHO to nie będzie duży problem. Ogólny atletyzm i brak szybkości - już tak, skoro to jest problem na poziomie Euroligi.


Inna sprawa, że takie eksploatowanie organizmu w takim wieku to akurat podchodzi pod red flag, jednak  ok. 160-70 meczów przez dwa lata jako pro przy profesjonalnym reżimie treningowym (a on już dwa lata temu dostawał minuty w Realu) po prostu nie da się porównać do 30-kilku meczów w NCAA i grania w HS.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej medycynie, nic mu się nie stanie jak pobiega trochę więcej meczy, kariery mu to nie skróci, a doświadczenie będzie bezcenne. Tamte pokemony grają w lidze akademickiej, a on ma doświadczenie Euroligowe i był 2 opcją drużyny która wygrała mistrzostwo Europy. Jak nie pójdzie z jedynką to będzie to błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.