Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

No ale skoro robinson widzi ze na rynku bertans dostał 15, to jak ma zareagować na ofertę 8 milionów? :) czy 11 które byś klepnął? :)

a tu nie ma żadnych innych argumentów, bo dla Sixers nawet meczu nie zagrał, dopiero przyszedł do klubu;) 

Trochę odpuści bo mimo wszystko zagra w lepszym towarzystwie niż ostatnio. ;) 

1 minutę temu, Alonzo napisał:

@karpik

Tu mamy dobry przykład tego o czym pisałem - Duncan Robinson. W rl Heat - znaleźli go, postawili na niego i dzięki Heat stał się tym kim jest. Fajny artykuł był o nim podczas Finałów - Duncan mógł jako księgowy skończyć, ale spokojna praca z nim ludzi z Heat doprowadziła do tego, że jest jednym z największych objawień wśród młodych graczy.

Tymczasem u nas na 2way wybrali go nasi Heat (a chciałem podpisać jako 14go ja zamiast Nadera jak dołączałem, nie sądziłem, że mi go Tangiers podbierze.. :( ), poleciał do Knicks za Franka Masona. Knicks walczyli o mistrzostwo, mieli zamieszanie w Zarządzie, zatem ciężko powiedzieć, czy ktoś by się tam białym chuderlawym shooterem na 2way zajmował.. 

I teraz po jednym sezonie w naszych Knicks leci do 76ers - jego rl statsy odwzorowujemy 1:1 podczas gdy u nas jego kariera wyglądałaby raczej zupełnie inaczej :) 

Proste. Niech Tecu rzuci 12.000.000 a my go będziemy liczyć jak księgowego. 
serio to masz racje ze mógłby chłopak się nie rozwinąć zbytnio ale nie możemy tak niestety odchodzić od realiów. 

W NY to by chłop przy Kyrie się cofnął czyli przestał dobrze liczyć bo przecież by nie grał już w kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tecu napisał:

Prosiłbym o minimum obiektywizmu i by jedyną motywacją w pisaniu kwoty nie byłs chęć dokuczenia mi. Z góry dziękuję 🙂

No to po prostu obok Zacha Collinsa najbardziej absurdalna kwota extension w tym FA, więc nic dziwnego, że zwraca uwagę.

IMO jak Duncan nic nie podpisze RL to przy tym ograniczeniu jakie maks extension można mu dać nic nie podpisze u nas i przez rok popracuje sobie na lepszą opinię w lidze i potwierdzenie tego, że ten sezon to nie był fluke. JJ Redick (też elitarny strzelec za 3) jest znacznie starszy, a dostaje te 12-13 mln rocznie RL, więc Duncan biorąc pod uwagę wiek na pewno nie podpisze tu 32/4, nie wiem czy podpisałby ten maks, który możesz mu dać (to coś takiego co White od Soty dostał?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

 

W NY to by chłop przy Kyrie się cofnął czyli przestał dobrze liczyć bo przecież by nie grał już w kosza. 

a to już olejna kwestia ;) 

On ponoć bardzo w siebie nie wierzył.. 

U nas z pewnością by nabrał tej wiary, jak już jest w 3 klubie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

I teraz po jednym sezonie w naszych Knicks leci do 76ers - jego rl statsy odwzorowujemy 1:1 podczas gdy u nas jego kariera wyglądałaby raczej zupełnie inaczej :) 

W beGM Klay zerwał ACL w finałach nie grając w finałach, ale nie wiem jak to się ma do tego co sugerujesz.

8 minut temu, ignazz napisał:

Moim zdaniem Bertans lepszy. 

Robinson ma podobny skillset w ataku, ale trudniej go atakować w obronie. Co zresztą jest drugorzędne, bo za rok będzie mnóstwo kasy na rynku, a Sixers prawdopodobnie będą musieli go przepłacić żeby go wyrównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tecu napisał:

Myślę, że Duncan wolałby dostać już extension a nie ryzykować. 26 lat, grał za frytki, jeden bardzo dobry sezon. Oczywiście kwestia wysokości, ale myślę, że chciałby extension. 

Myślę, że gdyby Duncan faktycznie tak wolał to podpisałby extension z Heat, którzy generalnie historycznie ( @Alonzo może potwierdzić / zaprzeczyć, ale takie mam wrażenie) chętnie przedłużają swoich graczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał:

@karpik

Tymczasem u nas na 2way wybrali go nasi Heat (a chciałem podpisać jako 14go ja zamiast Nadera jak dołączałem, nie sądziłem, że mi go Tangiers podbierze.. :( ), poleciał do Knicks za Franka Masona. Knicks walczyli o mistrzostwo, mieli zamieszanie w Zarządzie, zatem ciężko powiedzieć, czy ktoś by się tam białym chuderlawym shooterem na 2way zajmował.. 

I teraz po jednym sezonie w naszych Knicks leci do 76ers - jego rl statsy odwzorowujemy 1:1 podczas gdy u nas jego kariera wyglądałaby raczej zupełnie inaczej :) 

to moje dziecko było.

chuchałem na niego i trenowałem 24h na dobę.

wypatrzenie jego osoby traktuje jako swój największy sukces w tej grze.

tym bardziej boli, że musiałem go oddać. niemniej to jest biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

W beGM Klay zerwał ACL w finałach nie grając w finałach, ale nie wiem jak to się ma do tego co sugerujesz.

Pisaliśmy już o tym - a jak kontuzję złapał Wall? W domu - po schodach schodził, czy cóź.. 

A co do Klaya, to przecież u nas wymiatał w bąblu w playoffs - zaciągnął z LaVinem 76ers do Finału Konferencji - dopiero powrót Simmonsa ich osłabił :) 

2 minuty temu, Lucas napisał:

Myślę, że gdyby Duncan faktycznie tak wolał to podpisałby extension z Heat, którzy generalnie historycznie ( @Alonzo może potwierdzić / zaprzeczyć, ale takie mam wrażenie) chętnie przedłużają swoich graczy :P

Właśnie Karpikowi o tym pisałem - Heat mogą liczyć na korzystne przedłużenia u swoich graczy, a Duncan jest tu modelowym przykładem dlaczego. Natomiast nie mam pojęcia co z nim zrobią Heat - równie dobrze może faktycznie pójść w dealu jako asset za Gwiazdę, jak druga strona bardzo by się przy nim upierała.. 

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

to moje dziecko było.

chuchałem na niego i trenowałem 24h na dobę.

wypatrzenie jego osoby traktuje jako swój największy sukces w tej grze.

tym bardziej boli, że musiałem go oddać. niemniej to jest biznes.

Nawet nie wiesz jak to bolało, jak pozyskałeś Duncana tylko za tego Franka Masona, którego dostałeś ode mnie jako dodatek bo musiałem z luxury tax zejść.. :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tecu napisał:

 

Nic takiego nie napisałem. Zwróciłem tylko uwagę, że Seth dostał niską ofertę. 

 

Seth dostał od Knicks niższą ofertę średnio rocznie ( 6M ), niż zarobił w zeszłym RS ( 6,125M ). Z tym, że jak odrzuci oferty jakie teraz ma ( Nets, Cavs i Knicks ) to ryzykowanie i odrzucenie ofert w nadziei, że w IV turze może okazać się bardzo ryzykowne bo pieniędzy i wyjątków będzie po III turze o wiele, wiele mniej. Najkorzystniejsze z jego punktu widzenia jest brać 1 year, pokazać się z jeszcze lepszej strony i poczekać na przyszły rok i na normalną wypłatę.

18 minut temu, Alonzo napisał:

Seth pewnie zaczeka na coś poważniejszego w IV turze FA ;) Przecież od odrzucał wyższy kontrakt, niż tu są mu proponowane. :) 

W IV turze ( ostatniej ), o czym nawet na Radzie jeszcze nie rozmawialiśmy ale zawodnik raczej nie będzie miał opcji odrzucenia propozycji. Coś będzie musiał wybrać. Było by to bez sensu i wręcz paradoksem gdzie taki np. nie rozchwytywany Bazemore odrzuca w IV turze wszystkie oferty bo liczy na coś więcej niż minimum. Na jakiej podstawie i w którym momencie mielibyśmy rozstrzygnąć kto by go zgarnął jak RS zaczyna się za 9 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eld napisał:

 Najkorzystniejsze z jego punktu widzenia jest brać 1 year, pokazać się z jeszcze lepszej strony i poczekać na przyszły rok i na normalną wypłatę.

Niekoniecznie.

Trudno sobie dla niego wyobrazić lepszą sytuację na wypromowanie od s5 drużyny, która grała o finał konfy. Do tego miał świetną końcówkę sezonu.

Rynek go po prostu zweryfikował.

Na pewno lepszą okazją do promocji nie jest gra w Nets, gdzie na pg masz gościa, który został wybrany z drugim numerem w drafcie, a sam obwód jest przeładowany młodymi zdolnymi i siłą rzeczy pierwszymi do gry (Levert, Herro, Okogie, Walker)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Seth dostał od Knicks niższą ofertę średnio rocznie ( 6M ), niż zarobił w zeszłym RS ( 6,125M ). Z tym, że jak odrzuci oferty jakie teraz ma ( Nets, Cavs i Knicks ) to ryzykowanie i odrzucenie ofert w nadziei, że w IV turze może okazać się bardzo ryzykowne bo pieniędzy i wyjątków będzie po III turze o wiele, wiele mniej. Najkorzystniejsze z jego punktu widzenia jest brać 1 year, pokazać się z jeszcze lepszej strony i poczekać na przyszły rok i na normalną wypłatę.

W IV turze ( ostatniej ), o czym nawet na Radzie jeszcze nie rozmawialiśmy ale zawodnik raczej nie będzie miał opcji odrzucenia propozycji. Coś będzie musiał wybrać. Było by to bez sensu i wręcz paradoksem gdzie taki np. nie rozchwytywany Bazemore odrzuca w IV turze wszystkie oferty bo liczy na coś więcej niż minimum. Na jakiej podstawie i w którym momencie mielibyśmy rozstrzygnąć kto by go zgarnął jak RS zaczyna się za 9 dni?

I to jest właśnie moment w którym gracz bierze jakieś minimum i idzie do contendera powalczyć o majstra ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

 

Trudno sobie dla niego wyobrazić lepszą sytuację na wypromowanie od s5 drużyny, która grała o finał konfy. Do tego miał świetną końcówkę sezonu.

Ależ oczywiście, tylko trzeba mu było dać 1+1PO a nie 2+1. Jak mu się skończy kontrakt u Ciebie on będzie miał 32 lata. Średnio widzę aby wtedy dostał coś dłuższego. Teraz jest tuż przed trzydziestką, w swoim najlepszym dla gracza roku, pokazuje się maksa i za rok szuka czegoś na 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Ależ oczywiście, tylko trzeba mu było dać 1+1PO a nie 2+1. Jak mu się skończy kontrakt u Ciebie on będzie miał 32 lata. Średnio widzę aby wtedy dostał coś dłuższego. Teraz jest tuż przed trzydziestką, w swoim najlepszym dla gracza roku, pokazuje się maksa i za rok szuka czegoś na 4 lata.

właśnie dlatego mu dałem dłuższą umowę, podobną do poprzedniej. 

bo skoro. teraz nie zasłużył na naprawdę sowitą wypłatę, to nigdy na nią nie zasłuży.

logika

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak I tura wiała nudą, II coś tam trochę lepsza, tak trzecia historycznie wydaje mi się najciekawsza ze względu na ilość ofert, kontrofert i tego że mamy IV tury a nie V  i jeszcze do tego opcję odrzucenia. A już patrząc na niektóre reoferty które już do mnie wpłynęły to oj, będzie się działo. Już widzę te obietnice nie oddania w wymianie, obietnice 30 mpg, obietnice s5, lub obietnicę że ktoś odchodzi z beGM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Niekoniecznie.

Trudno sobie dla niego wyobrazić lepszą sytuację na wypromowanie od s5 drużyny, która grała o finał konfy. Do tego miał świetną końcówkę sezonu.

Rynek go po prostu zweryfikował.

Na pewno lepszą okazją do promocji nie jest gra w Nets, gdzie na pg masz gościa, który został wybrany z drugim numerem w drafcie, a sam obwód jest przeładowany młodymi zdolnymi i siłą rzeczy pierwszymi do gry (Levert, Herro, Okogie, Walker)

Okogie i LeVert mogą grać na 3, Walker z resztą też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kolader napisał:

Okogie i LeVert mogą grać na 3, Walker z resztą też

no mogą, ale zgodzisz się, że w minutach do rozdysponowania w zespole na dorobku są zdecydowanie przed Currym. Z resztą Levert czy Herro to gracze oczywiście lepsi.

tak to wygląda na ten moment

Hayes/ xxxxx (a przyjdzie jeszczcze pradopodobnie ktoś z dwójki hill/clarkson jeśli nie obaj)
Herro/Okogie
Levert / Walker

Nie widać tu szansy na solidne minuty dla Currego dzięki którym mógłby się wypromować.

Także konkluzja jest taka, że jedyną drogą dzięki której możesz go podpisać byłoby sowite przepłacenie.

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

W ogóle co to za gambit Nuggets z olaniem Gasola, Marc jednak w drodze do Lakers :D ?

LBS chyba zrozumial, ze to byloby grube przeplacaenie wzgledem potrzeb i tak naprawia swój błąd :P

Więc IMO walka Heat/Knicks, chyba ze ktos w kontroercie Meyersowi poprawi to wtedy Gasol i tak spadnie Nuggets, bo Tristan jak pamietam to ma lepsze oferty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

W ogóle co to za gambit Nuggets z olaniem Gasola, Marc jednak w drodze do Lakers :D ?

lbs ogarnal, ze przekoczylby apron i musiał oddać kogoś z obecnego składu.

Teraz, Lucas napisał:

LBS chyba zrozumial, ze to byloby grube przeplacaenie wzgledem potrzeb i tak naprawia swój błąd :P

Więc IMO walka Heat/Knicks, chyba ze ktos w kontroercie Meyersowi poprawi to wtedy Gasol i tak spadnie Nuggets, bo Tristan jak pamietam to ma lepsze oferty :D 

jak na moje tristan idzie własnie do nuggets. kto mu nivy zlozyl lepsza oferte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

jak na moje tristan idzie własnie do nuggets. kto mu nivy zlozyl lepsza oferte?

Dobra masz racje, nie wiem czemu przy tylu ofertach wydawalo mi sie, ze dostal gdzies wiecej kasy i role startera prawdopodobna, ale moze z ofertami dla Holmesa mi się pomyliło :P Dlatego do tych moich opinii na razie proszę podchodzic z dystansem, wszystko duzo lepiej widac w arkuszu do glosowania i zbiorem ofert do kazdego nazwiska.

Chociaż w sumie jak dostaje 8/2 z Denver (tak tę ofertę rozumiem) to Warriors nie dają mu lepszej? W sensie dla Tristana. Jak tam minuty u Ciebie miałby @MMM2121? Bo gorszy zespół, ale lepsza kasa i pewnie lepsza rola. Choć przez te uwarunokwania można juz zgłupieć kto do kogo, dlatego pewnie bedę po prostu głosował na najlepszą ofertę tak czy siak dla danego zawodnika bez okmbinowania, gdzie ewentualnie spadnie, w końcu kolejnośc kolejnych miejsc ma znaczenie.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Meyers dla takich drobnych to się do Nuggets nie ruszy akurat by być backupem Jokicia na 10 minut w Rs i 5 minut w PO pod kątem promocji pod kolejną umowę.

w naszych warunkach to bardzo wysoka oplata dla mayersa.

tego typu gracz minimum nie przekracza, czego potwierdzeniem z reszta jest twoja oferta

i brak wyzszych ofert od innych druzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Dostał od jednych więcej kasy, od drugich rolę startera.

Więc ten gambit Barył wstępnie nieudany :) 

Ja czasem nie wiem jak niektóre oferty "czytać" i czy to jest 8 mln rocznie czy 8 mln przez dwa lata u Tristana :( Podobnie z Markiem analizowaliśmy na ile to lat jest w końcu i były różne interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.