Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, january napisał:

Zraniłeś me uczucia nie doceniając wciąż moich Lakers^.^

A poważniej... Wolves właśnie oddali swojego franchise playera jak ściereczkę. Wątpię by FA patrzyli na nich przychylnie po takiej akcji z Lillardem.

Lillard jest nieistotny lepiej pochylmy się nad losem Rayjona Tuckera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Regis napisał:

Dla mnie oczywiste jest, że jeśli bierze 1+1 to za rok robi to samo. Dopiero za dwa lata bierze długą umowę. Tak chyba myślą Ci, którzy są za tym rozwiązaniem, inaczej to nie ma sensu. 

Yup.

Największym problemem 1+1 jest, że jak będzie chciał odejść z Knicks za rok, to nie łapie się na 10y maxa, a wtedy będzie mógł wziąć tylko dwuletnią umowę w innym miejscu  jak będzie chciał jak najlepszą umowę (tak jak Kawhi w Clippers).

Największym problemem 2+1 jest, że skoro Knicks rok temu nie dostali zniżek, to teraz też nie dostaną, więc ciężko powiedzieć jak będzie ze wzmocnieniami, możliwe, że znowu się Kyrie połamie i nie będzie contenderowania. I wtedy co, trade request?

1+1 jest lepsze tylko dlatego, że nie zamyka żadnej opcji, może wzorem LeBrona zrobić opt out i wziąć kolejne 1+1 w '21, bo samo w sobie ma też minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Regis napisał:

Dla mnie oczywiste jest, że jeśli bierze 1+1 to za rok robi to samo. Dopiero za dwa lata bierze długą umowę. Tak chyba myślą Ci, którzy są za tym rozwiązaniem, inaczej to nie ma sensu. 

To jaki jest sens pozbawiania się zabezpieczenia (w kontekście AD brzmi to jak żart, ale mimo wszystko zdarzają się sytuacje kończące kariery) w postaci ewentualnego 3 roku kontraktu, skoro i tak miałby wziąć opt in za rok? 

Tym bardziej, że sportowo nie widzę alternatywy dla Knicks dostępnej za rok na tyle przekonującej, żeby zrzekać się dużego bonusu za staż w lidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

 

Ale piszesz bzdury.. łał..

Nie obrażaj się, tylko napisz co z tego co napisałem jest bzdurą:

- nie chcesz, choć możesz, dać tyle samo co dostał Mitchell w realu

- liczby wyciągniete z kontraktu Foxa

- krzyczałeś o tym samym w stosunku do Simmonsa i o oskubaniu gracza

Co z tego jest bzdurą? 

Stabilny skład. Prawdopodobnie śmieją się że mnie, że nie handluję Embiidem, Simmonsem, Thompsonem. Cóż, taki jestem. Ale nie robię z tego jakiejś mega zalety. I dla Ciebie mój stabilny skład nie ma żadnego znaczenia a u Ciebie jest mega ważny. To jest właśnie hipokryzja o której pisałem. 

Szanuję Ciebie, nie atakuje, bo nie mam powodów, ale jak ktoś mówi A to niech nie mówi zaraz czegoś innego tylko dlatego, że teraz mówi o sobie. To są właśnie te bzdury o których piszę. 

I nie obrażaj się, tylko wyciągnij wnioski, przemyśl. Oczywiście nie daję sobie monopolu na wiedzę, więc możesz mi udowodnić, że piszę bzdury, ale nie jednym zdaniem. Proszę. 

Padłeś ofiarą swoich własnych słów. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucas napisał:

 O ile przy glosowaniu bilansow nie zwykle jest w miare spokojnie to co sie tu u nas wyprawia podczas FA (a to dopiero 1 tura) to jest zwykle masakra.

Poczekaj na przyszłoroczną pierwszą rundę co się będzie działo. Kasy mnóstwo a nasze FA będzie zgoła inne od tego w RL.

36 minut temu, człowiek...morza napisał:

napisałem, ze NY i MSG mają co najmniej tą samą moc co LeGoat. 

 

Każde wspominanie, że big market>small market u nas w beGM, traktuję dokładnie na odwrót i mam nadzieję, że kilku GMów myśli tak samo jak ja, a jak zamierzacie się upierać "że big market to przewaga" to zostanie może 6-8 GMów w tej grze. Głównie Ci prowadzący zespoły z Nowego Jorku, Los Angeles, Chicago, Bostonu, Miami i Filadelfii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Mogę to potwierdzić, bo w zaufaniu Kolader mi powiedział o kim mowa. To nawet nie superstar, a gotowy HoF. Do tego wciąż kilka dobrych lat gry przed nim. I chyba drugi na liście gracz, po LeBronie gdzie fit z Davisem był by po prostu przekur*a zajebisty.

O takich rzeczach się pisze na forum jeszcze przed głosowaniem (konkrety!!! :)). Wtedy można dyskutować i się zastanawiać, czy to rzeczywiście nie byłaby realna opcja, bo być może w ciągu FA udałoby się stworzyć na Brooklynie silny zespół, gdzie w dodatku AD byłby główną twarzą organizacji. 

26 minut temu, january napisał:

Niemniej chciałem zwrócić uwagę, iż Gasol odrzucił grubszy hajs, bo bardzo chciał do LA, bo tam jest Pau Gasol, a Mark to rodzinny typ. A Pau to chciałem powiedzieć przepięknie u mnie w zeszłym sezonie był w składzie :) 

Nie no co to za brednie. Jeżeli tacy rodzinni są i nierozłączni to czemu Pau na stare lata nie wrócił do Memphis, żeby grać z bratem i być ogólnie blisko niego, tylko tułał się po Bulls czy Spurs? :)

Generalnie, ja bym optował za Gasolem w Lakers, ale nie znam kulisów tej sytuacji z przeszłości, o której niektórzy tu wspominają, a to może zmienić moje zdanie. Byłby ktoś skłonny trochę przybliżyć tę sytuację?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Braveheart22 napisał:

Generalnie, ja bym optował za Gasolem w Lakers, ale nie znam kulisów tej sytuacji z przeszłości, o której niektórzy tu wspominają, a to może zmienić moje zdanie. Byłby ktoś skłonny trochę przybliżyć tę sytuację?? 

Spokojnie. Doczekasz się. Jeszcze będziesz tym rzygał :).

Poczekaj tylko, jak Marc będzie dostępny w III turze FA.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już january'emu: jak chce Marca, to niech zaoferuje kontrakt dla Pau, bo Lakers w realu nie mają na to za bardzo miejsca, a on - jak najbardziej. Wtedy ckliwe historyjki o braciach robiących reunion na koniec kariery miałyby sens i ciężko byłoby zagłosować inaczej niż za LA.

(Pau chyba mieszka w LA, więc wiadomo, że nie wybrałby żadnego innego miejsca)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qcin_69 napisał:

Lillard nigdy nie był franchise playerem w Minnesocie, od roku było jasno pisane ze tylko Booker i Tatum zostają tutaj do końca kariery, a Lillard będzie grał dopóki jego czas będzie w Minnesocie 😛 Wiec nie podjudzaj :) 

Przez długi czas pisałeś, że marzyłeś o Lillardzie, że nie popełnisz błędu Ashigaru i będzie ikoną twojego klubu. Serio mamy tego szukać?

A ja Ci zawsze zarzucałem, że go oddasz dokładnie w to FA, bo:

a) Nie będziesz chciał mu dać ostatniego dużego kontraktu

b) bał się, że ucieknie za darmo, a tego się boisz najbardziej w tej grze.

I oczywiście się nie pomyliłem.

Sam ruch może jest na plus, ale PRowo dla Wolves fatalnie i oczywiście mityczna kultura organizacji w rankingu Marcusa mocno poleciała.

I przy całym szacunku do Tatuma i Bookera, to na dziś największą gwiazdą klubu jest/był właśnie Lillard. Trochę tak jakby Jasiek oddał LeBrona i powiedział, że w sumie u Niego największą gwiazdą jest Butler i Ingram.

Godzinę temu, BMF napisał:

A powinni, Lakers (potencjalnie) dostali już cztery paycuty w realu w analogicznej sytuacji.

Jakie paycuty dostali Lakers po za Marc Gasolem? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Principe napisał:

To jaki jest sens pozbawiania się zabezpieczenia (w kontekście AD brzmi to jak żart, ale mimo wszystko zdarzają się sytuacje kończące kariery) w postaci ewentualnego 3 roku kontraktu, skoro i tak miałby wziąć opt in za rok? 

Tym bardziej, że sportowo nie widzę alternatywy dla Knicks dostępnej za rok na tyle przekonującej, żeby zrzekać się dużego bonusu za staż w lidze. 

Za rok Davis może połączyć siły z Giannisem i dołączyć choćby do Mavs z Youngiem i Zionem oraz szerokim składem rolesów. Najbliższy sezon pokaże ile w rl jest wart Trae, bo Hawks fajnie go obudowali, więc spojrzenie może być na niego inne. Przypomnę tylko, że jak LeBron wracał do Cavs, to też dołączył do 22-letniego PG i nawet w miarę to pykło. Także sportowo to może za rok wyglądać lepiej od tego co jest w Knicks. Nie mówię, że będzie wyglądać, ale jest to realna opcja, którą Davis powinien wziąć pod uwagę i nie powinien wykluczać. On dalej nie ma u nas pierścienia i jest ogólnie po rozczarowujących PO, w których musiał kryć Embiida 1 na 1.

A finansowo wzięcie 1+1 teraz i za rok 1+1 wychodzi na niemal to samo jak 2+1, 35% SC w 2022 będzie mógł dostać od każdego zespołu z cap space, nie tylko od Nix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Nie obrażaj się, tylko napisz co z tego co napisałem jest bzdurą:

- nie chcesz, choć możesz, dać tyle samo co dostał Mitchell w realu

- liczby wyciągniete z kontraktu Foxa

- krzyczałeś o tym samym w stosunku do Simmonsa i o oskubaniu gracza

Co z tego jest bzdurą? 

Stabilny skład. Prawdopodobnie śmieją się że mnie, że nie handluję Embiidem, Simmonsem, Thompsonem. Cóż, taki jestem. Ale nie robię z tego jakiejś mega zalety. I dla Ciebie mój stabilny skład nie ma żadnego znaczenia a u Ciebie jest mega ważny. To jest właśnie hipokryzja o której pisałem. 

Szanuję Ciebie, nie atakuje, bo nie mam powodów, ale jak ktoś mówi A to niech nie mówi zaraz czegoś innego tylko dlatego, że teraz mówi o sobie. To są właśnie te bzdury o których piszę. 

I nie obrażaj się, tylko wyciągnij wnioski, przemyśl. Oczywiście nie daję sobie monopolu na wiedzę, więc możesz mi udowodnić, że piszę bzdury, ale nie jednym zdaniem. Proszę. 

 

Tecu,

ja doceniam to co robisz w 76ers i uważam, że Philly czy Lakers są u nas w grupie najlepiej zarządzanych teamów. Pisałem o tym kilkakrotnie w tematach BeGM.

Po głosowaniach na Knicks w BeGM zostałem na tzw. okres tymczasowy, choć oczywiście w każdej chwili mogę odejść. Szkoda mi po prostu żeby nowy GM przewrócił te moje 2 lata w jedno okienko transferowe rzucając tymi graczami jak workami kartofli. Dlatego gram sobie tylko dla siebie nie licząc już na nic w playoffs. Po prostu fajnie mi się ogląda tych graczy w rl.

Mój team to już produkt skończony. Możliwe, że tylko w tym sezonie kończonym w bańce miałem po raz ostatni 3 Gwiazdy w prime. Obawiam się o utrzymanie formy i zdrowia w tym wieku przez Lowrego.

Mitchellowi dałem maxa (takiego prawdziwego stąd te % przy których przy Simmonsie tak się wzbraniałeś :) ). Nie dam mu PO bo to wynika z logiki i konsekwencji klubu. KAT też nie ma PO. U Ciebie Embiid i Simmons też nie mają PO.

To że Mitchellowi dałem przez pomyłkę o kilka mln niższy w pierwszej wersji wynika z tego że przez ostatnie dni muszę z tel pisać gdzie mam otwartą tylko 1 stronę a nie z laptopa gdzie mam 20 jak lubię. Nawet nie mam dostępu do arkusza. Operowanie z tel. z wszystkim jest dość uciążliwe dla mnie ale chwilowo konieczne.

Nie bardzo rozumiem, gdzie chcę oskubać Mitchella? Daję mu takiego samego maxa jak w rl Jazz. Jedyna różnica to brak PO w kontrakcie.

Liczby brałem z kontraktu Foxa ponieważ finansowo to są takie same kontrakty.

Mógłbym być złośliwy teraz - a właściwie to nie jest żadna złośliwość a zwykłe stwierdzenie faktu - ale u nas moi wszyscy gracze są słabsi od tych z rl. U nas Mitchell nie zasługuje na maxa bo niby za co? W rl był już w II rundzie playoffs pokonując graczy z którymi u nas przegrał, w rl grał w ASG, a u nas Fournier jest od niego lepszy. W rl sam prawie wciągnął Jazz do II rundy playoffs a u nas z 2 innymi graczami top30 (to top 30 to w rl bo przecież nie u nas) ;) nie dał rady dobić słabych Knicks bez obrony w backcourt z Beasleyem który był pewnie od niego lepszy gdy akurat nie bił swojej dziewczyny i nie handlował bronią.

W sumie to mnie przekonałeś ..

..dam mu MLE ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Liczby brałem z kontraktu Foxa ponieważ finansowo to są takie same kontrakty.

Nie, nie są. Mi wystarczy, że napiszesz, że takie same jak w realu Mitchell (których de facto nie znamy) a Ty wyskakujesz z 26% za 3 team i idziesz w zaparte. Simmons dostał za ten 3 team 28, to ja też poproszę 26, bo to są takie same kontrakty. Poprzesz mnie? Czy napiszesz, że chcę oskubać gracza? 🤨

Te% z all NBA są negocjowalne. Mi chodziło o to że ja nie miałem możliwości ich negocjować a Ty próbujesz. 

I pamiętaj, że liczby nie mają znaczenia, liczy się salary cap z przyszłego roku. 

Tylko tyle i aż tyle. Ale i tak bzdury piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarcusCamby napisał:

Sam ruch może jest na plus, ale PRowo dla Wolves fatalnie i oczywiście mityczna kultura organizacji w rankingu Marcusa mocno poleciała.

Przecież Minnesota to jedna wielka kultura.

Zobacz jak traktowany jest Myje Oni, Looney - był 1rounder na stole, ale on nie chciał iść do tego klubu i odmówił i my to uszanowaliśmy.

PGeorge i Tatum to mają do siebie większy szacunek niż Wade do Haslema:

 

Jayson Tatum on taking on Kawhi Leonard, Paul George - "I’ve always looked up to Kawhi & PG. Especially PG. He's one of my favorite players. That's the opportunity you look for, especially w/ bright lights, big stage. You don't want to back down.. You want to earn their respect."
Paul George on Jayson Tatum - “It wasn’t the first time I was on a Tatum highlight. Won’t be the last, I’m sure. He’s special man, he’s a special talent. Says a lot about him when he has to go against myself, Pat, Kawhi, Moe, & still pull his team together.”

 

Booker w real NBA był jako pierwszy z graczy Suns do słoneczka:

 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Qcin_69 napisał:

A to, ze potem niepasujące elementy wymienia, No cóż, spytaj się rodziny Jaha Okafora czy Winslowa czy są smutni, ze podpisali kontrakty z Minnesota, czy jednak te grube banki na koncie im jakoś zadośćuczynią to, ze musieliśmy ich wymienić.

Winslowa tak jak kiedyś Pope tylko wyrównałeś, bo ktoś inny dał im ofertę, a szkoda Ci było ich odejścia za darmo :)

O Lillardzie nie chce mi się szukać twoich esejów, jak mówiłeś, że to twój drugi najbardziej wymarzony gracz obok Stefka Curry.

A prawdę obaj znamy, a tu tylko stosujesz swoje PRowe sztuczki :)

@BMF Ja nie uważam, by Markieff czy tym bardziej Wes Matthews brali jakieś paycuty. Wszędzie mieli podobne gówno na stole, więc po prostu wybrali najlepszy klub/miasto do życia/szanse na pierścień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.