Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, karpik napisał:

 

To jest oferta Sixers, naprawdę to jest naciągane? Przecież to nie Tecu pisał o 170 mln.

Przy każdym głosie w tamtym głosowaniu jest 170/5. Każdym. Można więc powiedzieć że o 170/5 pisał Ben simmons. 

Nie wiem jak inni, ja jako moja część simmonsa głosowałem w sprawie 170/5. Nie zaakceptował bym innego extension niż maksymalny max jako simmons. Podejrzewam że pozostali również nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Wytłumacz mi jak chłopu na miedzy. Jak to jest, że max w RL NBA Simmonsa wynosi 170mln, a u Nas 158mln?

I nie mówię tu o bonusach, bo po bonusach wyszło nawet ponad 177mln.

Może Cię coś ominęło, ale z powodu pandemii, liga straciła sporo kasy i zamiast prognozowanego 115 mln SC, zostaje 109 mln. Skoro Tecu dawał 25% SC i 8% wzrostu co rok, to łatwo policzyć ile wyjdzie. To, że ktoś potem zinterpretował jego ofertę inaczej, to nie jego wina. Liczy się to, co on zaoferował Simmonsowi i skoro ta oferta przeszła, to taki Simmons ma kontrakt.

@fluber ja to jak najbardziej rozumiem, ale tam jest wyraźnie napisane, że to jest prognoza, bo wtedy nikt nie przypuszczał, że SC w następnym sezonie nie wzrośnie. Natomiast oferta od Sixers była inna i jednoznaczna, w związku z tym pretensje należałoby kierować w inną stronę. Jest to też wskazówka na przyszłość, aby po prostu przeklejać ofertę klubu, zamiast samemu ją interpretować i tym samym wprowadzać zamieszanie. Problem w tym, że dla max extension nie da się dokładnie określić ile będzie wynosić rok przed jego wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Może Cię coś ominęło, ale z powodu pandemii, liga straciła sporo kasy i zamiast prognozowanego 115 mln SC, zostaje 109 mln. Skoro Tecu dawał 25% SC i 8% wzrostu co rok, to łatwo policzyć ile wyjdzie. To, że ktoś potem zinterpretował jego ofertę inaczej, to nie jego wina. Liczy się to, co on zaoferował Simmonsowi i skoro ta oferta przeszła, to taki Simmons ma kontrakt.

Czemu, więc jego kontrakt w RL NBA nie zmalał po czasie, skoro podpisywali w tym samym momencie i na tych samych zasadach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Przy każdym głosie w tamtym głosowaniu jest 170/5. Każdym. Można więc powiedzieć że o 170/5 pisał Ben simmons. 

Nie wiem jak inni, ja jako moja część simmonsa głosowałem w sprawie 170/5. Nie zaakceptował bym innego extension niż maksymalny max jako simmons. Podejrzewam że pozostali również nie. 

A co to jest maksymalny max dla Simmonsa? 

Dałem Simmonsowi maksymalnie tyle ile mogłem, czyli konkretnie 25% salary z 8% zwyżką. Nie możemy (było to wielokrotnie ogłaszane) uzależniać pensji od przyszłych dokonań zawodnika a to czy zawodnik będzie miał później (jeżeli spełni warunki) 26 czy 27 czy 27,5 czy 30 czy też 25 to jest już kwestia negocjacji a nie automatu. Takiej możliwości u nas nie było i nie ma. 

Wyjasniałem to niedawno w temacie pytania do radnych, możesz tam zajrzeć, jeżeli Cię to interesuje. 

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Czemu, więc jego kontrakt w RL NBA nie zmalał po czasie, skoro podpisywali w tym samym momencie i na tych samych zasadach?

Bo to negocjował czego u nas ja nie mogłem. Zajrzyj do tematu - pytania do radnych. Tam wszystko jest wyjaśnione. Polecam ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

Bo to negocjował czego u nas ja nie mogłem. Zajrzyj do tematu - pytania do radnych. Tam wszystko jest wyjaśnione. Polecam ten temat. 

Dla mnie nie jest, bo to że kontrakt wzrósł po wyborze do all-nba to jest zupełnie inna kwestia.

3 minuty temu, karpik napisał:

Bo Simmons dostał od rl Sixers ofertę wyższą niż 25% SC zgodnie z designated player rule.

Czyli tak na prawdę Sixers nie dali mu 100% maxa, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Dla mnie nie jest, bo to że kontrakt wzrósł po wyborze do all-nba to jest zupełnie inna kwestia.

 

To, że po wyborze kontrakt wzrasta to jest kwestia negocjacji przy jego podpisywaniu a nie automat. Zajrzyj do tego tematu, tam wszystko jest czarno na białym. Tego bonusu u nas nie ma. 

Te 170/5 to było wg przewidywań a to co ma teraz w realu to jest 28%, bo tak sobie wynegocjowali rok temu, że dostanie jeżeli będzie wybrany do 3 piątki. 

Teraz, fluber napisał:

To pytanie retoryczne? Najwyższy kontrakt jaki może podpisac

I taki też mu dałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czyli tak na prawdę Sixers nie dali mu 100% maxa, prawda?

Tak, dostał 28%, a mógł 30%, co pewnie wynikało ze szczegółów umowy.

@january nie mierz wszystkich swoją miarą. Ostatnią rzeczą, o którą bym posądzał Tecu jest brak uczciwości. Jeszcze raz powtórzę, że jego oferta była jasna, i nawet Ty wpisałeś te 170 mln jako prognozę, bo takie były wtedy prognozy, tylko one się w międzyczasie zmieniły.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 10:34, january napisał:

@Tecu  : Twoja oferta na Simmonsa extension : liczy się przy maxie jako podstawę 25% z sezonu 20/21. Ofk jak Simmons np będzie w all-nba to ta oferta sama w sobie też podrośnie. Więc jest to na chwilę obecną około 170/5.

W dniu 31.07.2019 o 10:47, Tecu napisał:

Wiem jaki kontrakt dostał Simmons.

Oficjalnie salary na sezon 20/21 będzie ogłoszone za rok, więc to spekulacje, dlatego jeżeli musiałem to wpisałem kwotę z salary aktualnie obowiązującego a nie z czegoś co jest niewiadome.

Czyli january myślał, że to nie jest negocjowane, więc wpisał to w ten sposób, a Tecu nie protestował, pomimo tego, że usłyszał, że mu wzrośnie kontrakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BMF napisał:

Czyli january myślał, że to nie jest negocjowane, więc wpisał to w ten sposób, a Tecu nie protestował, pomimo tego, że usłyszał, że mu wzrośnie kontrakt?

Nie, zupełnie mylisz dwa pojęcia. 

1. 170/5, które wpisywała january, wynikały z tego, jak sądzę, że kontrakt podpisuje się wtedy, ale konkretne liczby są zależne od salary cap sezonu w którym wchodzi w życie. Dlatego też podaje się estimated i faktycznie 25% od spodziewanej dużej zwyżki salary cap to było ok 170. Nie protestowałem, bo to była prawda, zwykle przewidywane salary się +/- sprawdza. Nikt nie mógł przewidzieć covidu i tego jak będzie to wpływały na salary, które staneła w miejscu. Staneła, czyli gdy wchodzi w życie, podstawa jest mniejsza i co za tym idzie umowa też jest niższa niż przewidywane 170/5. Gdyby jakimś cudem salary wzrosło w tym roku do 200 to liczymy 25% od tych właśnie 200, czyli pierwszy rok 40 mln itd itp. Wtedy nie byłoby dla Simmonsa przewidywane 170//5 a strzelam, że jakieś 230/5. Analogicznie gdyby spadło do 40 mln to pierwszy rok to byłoby 10 a cały kontrakt strzelam 60/5

Mam nadzieję, że w przystępny sposób wyjaśniłem dlaczego 25% to jest tyle i skąd te 170/5.

2. Gracz podpisując early extension przy designed player extension, ma prawo do negocjowania dodatkowych bonusów, które wejdą w życie jeżeli je spełni w następnym roku, czyli w tym przypadku w zakończonym sezonie. Salary w pierwszym roku musi być minimum 25% i jeżeli nie dostanie się do której z piątek to takie będzie. Reszta jest nehocjowalna w momencie podpisywania a nie wejścia w życie kontraktu. U nas tych negocjacji nie ma, więc skoro nie działa tu automat, to Simmons ma 25% Samary, tak jak napisałem i tyle ile mogłem mu dać maksymalnie. 

 

Te 170/5 januarego nie mogły przewidywać all NBA Simmonsa, ponieważ stało się to rok później, dlatego dla mnie było oczywiste, że tak jak media, podaje 25% z przewidywanej salary cap co jest normalne i w normalnym czasie by się ziściło i nie miałem przeciwko czemu protestować. 

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na zadane pytanie, choć mogłem po prostu napisać - nie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tecu napisał:

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na zadane pytanie, choć mogłem po prostu napisać - nie 😀

Czyli pisząc wprost dajesz swojemu franchise playerowi tego minimalnego maxa na 25% bez możliwości wzrostu pomimo że w rl ma 28% i do tego Simmons zgodził się na extension bez PO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Czyli pisząc wprost dajesz swojemu franchise playerowi tego minimalnego maxa na 25% bez możliwości wzrostu pomimo że w rl ma 28% i do tego Simmons zgodził się na extension bez PO?

Nie. To był po prostu max (nie wiem jak można pisać maksymalny czy minimalny max). Nasza gra nie daje takich możliwości jak negocjowanie umowy ze względu na przyszłe wyniki. Nie są one automatyczne. 

Dałem to co napisałem w ofercie, nic innego nie mogłem. To, że przewijało się 170/5 i dlaczego to już wyjaśniałem.

28% Simmons dostał za 3 skład, gdyby go nie miał też miałby 25%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Nie. To był po prostu max (nie wiem jak można pisać maksymalny czy minimalny max). Nasza gra nie daje takich możliwości jak negocjowanie umowy ze względu na przyszłe wyniki. Nie są one automatyczne. 

Dałem to co napisałem w ofercie, nic innego nie mogłem. To, że przewijało się 170/5 i dlaczego to już wyjaśniałem.

28% Simmons dostał za 3 skład, gdyby go nie miał też miałby 25%.

 

Czyli ma u Ciebie te 28%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

Nie, bo gra nie daje mozliwości negocjowania tego a nie jest to z automatu co piszę już kolejny raz. 

Ma tyle ile mu dałem i co zaakceptawał. Dałem mu maksymalnie tyle ile mogłem dać. 

Jak dla mnie Tecu oskubałeś w takim razie gracza. 

Jeszcze w poprzednim sezonie pisałem z kimś u nas na Priv zastanawiając się czy KAT załapie się do którejś z piątek All Team.. i też jego kontrakt wzrośnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmonsowi u nas w ciągu dwóch tygodni dww razy zmieniła się pensja w arkuszu. Taki kontrakt powinien w takim razie być zaznaczony innym kolorem z adnotacją że kwoty mogą się zmienić po sezonie. Tak jest na spotrac.

Każdy kto głosował nad extension Simmonsa pewnie myślał że u nas dostanie to samo co w NBA, nawet Tecu nie dał oferty w I turze tylko poczekał aż dostanie w realu, dlatego teraz zdziwienie że u nas zarobi 20mln mniej

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wygrzebał to @BMF to zmieniam zdanie :)

U nas nie ma tych negocjacji (choć w sumie można by wprowadzić, ja nie widzę problemu, bo co w sytuacji, gdy gracz w realu nie dostanie DPE, a u nas tak? Jak wtedy policzyć te bonusy? Chyba, żeby dla uproszczenia zrobić automatyczną skalę bonusów i każde DPE traktować w ten sam sposób), ale skoro rok temu była wyraźna informacja, że ten kontrakt może wzrosnąć, to dla mnie to zamyka temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie to sadzilem, ze maks u nas = maks RL jeśli gracz RL też dostal maksa i go wzial, zwlaszcza jesli jest to maks od tego samego zespolu, w którym spedził całą dotychczasową karierę (bo czy Murray Jamal może dostać u nas identyczny maks co w Denver to nie wiem, możlize w tak, bo prawa birda przeszły, ale jeśli liczy się jakiś staż w zespole / wydraftowanie przez ten zespół to już kwestia tego, ze u nas był rzucany jak worek ziemniaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.