Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Wyjaśnij o co biega, bo chyba nie jestem na bieżąco.

pełno 'if'

Cytat

Pomału wychodzą na jaw szczegóły i jest to jedna z bardziej kreatywnych umów w lidze. Kontrakt z Rockets jest dwuletni. Podstawowa pensja to kwota minimalna dla weterana, niecałe $2.6m. Natomiast zawodnik ma w umowie kwotę prawdopodobnych bonusów w wysokości ponad $7.4m. Łącznie z bonusami Nene może zarobić równo $10m za każdy sezon (w drugim sezonie rośnie kwota podstawowa, ale maleją bonusy). Dlaczego jest to istotne? Ponieważ prawdopodobne bonusy, w tym przypadku zapewne będzie to liczba gier rozegranych - co pozwoli w pełni kontrolować sytuację drużynie, wliczają się do pensji wychodzącej w wymianach. Jeżeli Rockets będą chcieli pozyskać zawodnika wykorzystując kontrakt Brazylijczyka, mogą przyjąć $12.6m. Drugi rok jest w całości niegwarantowany, o ile klub zwolni Nene przed 15 lutego 2020. Zaraz po trade deadline, które jest 6 lutego... Zwolnienie zaraz po okienku transferowym, czyli ewentualnej wymianie, nie obciąża budżetu w sezonie 2020/21. Nene może być "wykorzystany" w wymianie najwcześniej 15 stycznia.

W połączeniu z umową np. Capeli, Rockets mogą sięgnąć po gracza z umową w wysokości $31.2m. Przy dodatkowym minimalnym kontrakcie robi nam się miejsce na maxa. Dodatkowo pozostaje otwarta sprawa Imana Shumperta, któremu Morey może zaproponować podobne rozwiązanie.

Jest to sprytne wykorzystanie luki w CBA i zapewne stosowne zapisy pojawią się w kolejnej umowie ligi ze związkiem zawodników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Jakaś dziura w systemie. U Nas nie ma bonusów od gier na szczęście, więc Lucas już tam nie kombinuj.

a szkoda, bo kontrakt taki jak ma Embiid byłby złotem i taki np. january mógłby się ładnie wyratować u Ingrama teraz i wszyscy byliby happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Jakaś dziura w systemie. U Nas nie ma bonusów od gier na szczęście, więc Lucas już tam nie kombinuj.

Chyba pobyt w Spółdzielni źle Ci służy. Taki porządny chłop z Ciebie był, a teraz widać szkołę Qcina ;)

Przecież ja mam pełen roster. Pytałem z ciekawości po prostu, bo no pierwsze słyszę o tak mocno bonusowym kontrakcie jak Nene i Morey tu 300IQ, bo w teorii oddaje 10 mln i może przejąć 12.6, a inny zespół przejmuje tylko minimum dla veterana. 

Ot, ciekawa sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

Przecież ja mam pełen roster. Pytałem z ciekawości po prostu, bo no pierwsze słyszę o tak mocno bonusowym kontrakcie jak Nene i Morey tu 300IQ, bo w teorii oddaje 10 mln i może przejąć 12.6, a inny zespół przejmuje tylko minimum dla veterana. 

Ot, ciekawa sprawa ;)

Kevin Love incoming

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kaminsky za 11/3 w OKC.

Na FA wraca Cheick Diallo. Dla niektórych kasztan, a niektórym miałem wrażenie, że umknął iż nie jest RFA. Nie bardzo wiem dlaczego ale mam zajebiste przeczucia co do niego ( takie sniff sniff jak przy Alfonzo ) lecz niestety nie jestem wstanie mu już złożyć oferty w V turze. 

Może ktoś się pokusi na niego.

No i oczywiście Delly oczekuje jakiś skromnych 4/2.

Z pozostałych nazwisk to jest jeszcze dziadzio Nene który to w końcu jest w RL Rockets i co nie co będzie tam grał.

Ktoś się może skusić też na Jamala Craforda, choć on ma już 39 lat, co zdobędzie to i odda w D i nic na razie nie wskazuje aby miał dostać jakąś ofertę.

Jarell Martin ( RFA ) dostał training camp deal od RL Cavs.

Jest też oczwyiście dostępny pączusiek Felton. RL OKC mieli go podpisywać, ale wtedy pojawił się Kawhi ze swoim pomysłem.

Zaskakujące jak się potoczyła kariera Emmanuela Mudiaya. V tura przed nami a on wciąż na FA. Był by w Hawks, ale był ostatni na liście prio. Zagra w RL Jazz.

MIchael Carter-Williams zagra w RL Orlando.

Ktoś może Kucia wybawi i Antonio Blakeney'owi rzuci 2+1TO aby nie brał QO. 

Jak teamy potrzebujące biga na 10 minut mogły zapomnieć o Bobanie Marjanovicu się pytam ?!

 

Dellavedova, Mudiay, Boban, Nene i pewnie jeszcze MCW oraz Diallo mogą być raczej spokojni o angaż w V turze. Reszta to trzęsie gaciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.