Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy Ball coś takiego zrobił? Odmówił tylko workoutu. Za duże wydarzenie jest z tego robione na naszym forum... nie wiem, jak to wygląda szerzej - też wywołuje taką dyskusję? 

 

Przecież zawodnicy odmawiający gry w niektórych zespołach pojawiają się co jakiś czas (np. Francis) i jakoś nie robi się to normą. A tutaj Ball nie odmówił gry, tylko treningu przed draftem. Zejdźmy na ziemię i nie róbmy z tego zagadnienia. 

Nie zrobił. On tylko dał wyraźnie do zrozumienia, że nie chce grać w Celtics. Czy Twoim zdaniem, wypowiedzi jego agenta/ojca o tym, że nie będzie workoutu dla Celtics, będzie workout dla Lakers i może będzie workout dla 76ers nie są powiedzeniem w delikatnej formie: " w Celtics nie chcę grać, w Lakers chcę, w 76ers mogę ewentualnie zagrać, jak mnie Lakers nie wybiorą?" . Przecież to jest nieprofesojnalne i rzeczywiście był jeden taki przypadek, w poprzednim tysiącleciu, więc "co jakiś czas" chyba nie jest odpowiednim określeniem. To co robi Ball to nieomal precedens. Townsa potraktował wszystkie kluby tak samo. Podobnie traktują czołowe prospekty draft combine.

nawet sprzed dwóch dni, a było tego wcześniej więcej:

http://www.dailynews.com/sports/20170524/byron-scott-felt-betrayed-lied-to-and-deceived-by-mitch-kupchak-jim-buss

 

Nie wiem czy jego wypowiedzi wynikają na temat Russella wynikają tylko z tego, że Lakers się z nim pożegnali, ale nawet jeśli nie to nie jest to dla mnie gość, który nadaje się do obiektywnego oceniania zawodników. Niestety jego bilans jako trenera mówi wszystko, jego zachowanie, wieczne obwinianie graczy, nie branie winy na siebie po żadnej porażce.

Ale on skrytykował poprzednich właścicieli Lakers, a nie aktualnych. A Russell jest aktualnym zawodnikiem Lakers. Ma żal do ludzi, którzy go zwolnili i którzy już nie rządzą w klubie, ponadto w tym samym tekście wypowiada się niezwykle pozytywnie o Randlu i Clarksonie. Tylko o Russellu ma złe zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on skrytykował poprzednich właścicieli Lakers, a nie aktualnych. A Russell jest aktualnym zawodnikiem Lakers. Ma żal do ludzi, którzy go zwolnili i którzy już nie rządzą w klubie, ponadto w tym samym tekście wypowiada się niezwykle pozytywnie o Randlu i Clarksonie. Tylko o Russellu ma złe zdanie.

i to, że o Russelu ma złe zdanie jest w jakiś sposób dowodem na to, ze to prawda ?

 

miał takie dobre zdanie nt Randle'a a tak samo go usadzil na ławie z jednym i drugim nie zamieniając słowa. Może po prostu Russell w bardziej otwarty sposób wypowiedział się na temat jego metod szkoleniowych i z tym ma problem ? może Russell bardziej niż pozostali naciskał na zmianę trenera w jakiejś rozmowie z zarządem ?

 

Russell na pewno nie należy do najbardziej dojrzałych młodych zawodników w lidze, to nie ulega wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że są jakieś dowody na krytykowanie jego pracowitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers są ponoć zainteresowani Russellem. Ciekawe, czy rzeczywiście są chociaż jakieś wstępne negocjacje. Okafor + 3 pick + Anderson za Russella i Nance'a. Na miejscu Lakers bym wszedł w coś takiego.

 

Zresztą więcej drużyn jest zainteresowanych niż Sixers, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych konkretów

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo widzę plotki, żeby Lakers handlowali tym wyborem, a Russell niby pojawia się w rozmowach i bardzo dużo drużyn o niego pyta. Głównie mówi się o Sixers, bo oni mają co oddać. Widziałem też informacje, że Russell mógłby pójść za Okafora i zwrot picku Lakers 2018, żeby Lakers mogli jeszcze jeden sezon poprzegrywać, a w 2018 roku podpisać George'a który jest niby pewniakiem i zostać z Okaforem, Ingramem, Georgem, Ballem i tym, co im się trafi w drafcie ( Bamba/Ayton ), spróbować spuścić dwa ostatnie lata Denga i Mozgova za jkichś doświadczonych graczy do rotacji i tym atakować od sezonu 18/19 play-offs. Dość sporo kombinowania i plotka raczej powstała w czyjejś głowie, ale na pewno intrygujący scenariusz.

 

Jest też opcja trejdu po George'a już teraz za zestaw Russell - Randle - Deng. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo widzę plotki, żeby Lakers handlowali tym wyborem, a Russell niby pojawia się w rozmowach i bardzo dużo drużyn o niego pyta. Głównie mówi się o Sixers, bo oni mają co oddać. Widziałem też informacje, że Russell mógłby pójść za Okafora i zwrot picku Lakers 2018, żeby Lakers mogli jeszcze jeden sezon poprzegrywać, a w 2018 roku podpisać George'a który jest niby pewniakiem i zostać z Okaforem, Ingramem, Georgem, Ballem i tym, co im się trafi w drafcie ( Bamba/Ayton ), spróbować spuścić dwa ostatnie lata Denga i Mozgova za jkichś doświadczonych graczy do rotacji i tym atakować od sezonu 18/19 play-offs. Dość sporo kombinowania i plotka raczej powstała w czyjejś głowie, ale na pewno intrygujący scenariusz.

 

Jest też opcja trejdu po George'a już teraz za zestaw Russell - Randle - Deng.

Jakos nie widze zeby 76 oddaly nam tegoroczny pick i okafora bo napinka na ten draft jest ogromna.

Opcja nasz pick przyszloroczny srednio mi sie podoba - na pewno jest to dobra opcja dla phily bo przy status quo pick lakers 2018 bedzie pewnie kolo 10 miejsca wiec mniej warty od DAR.

Sprzedawanie assetow za PG nawet z opcja spuszczenia denga jest bez sensu bo zostaniem z wielka dziura na 2 i 5 bez lawki i z rozgrywajacym o ktorym mowi sie ze bedzie mial problemy HCO wiec slabo.

 

Tak naprawdę imo najlepsza opcja byloby sprzedanie pakietu DAR PICK i mozgov za np. AD i pick NOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co? Za AD i pick? Zejdź na ziemię. Za AD musielibyście puścić coś do wyrównania kasy, DARa, 2# i pewnie jeszcze przyszłoroczny, a nie wiem, czy Pelikany by na to poszły. 

 

Handlowanie DARem ma tutaj sens, bo mimo że draft jest napakowany, to szansa na to, że Sixers dostaną bardziej utalentowanego obwodowego niżej, jest niewielka. Tak, zyskaliby gościa, który zapewnia im jakiś start już na teraz, a przy ich bardziej defensywnym talencie nawet tam pasuje, znowu LAL mogłoby iść albo w dwa picki (3+oddanie przyszłorocznego), albo w pick i Okafora (chociaż ja ryzykowałbym chyba Zubaca i olał Okafora - nie ma ciśnienia na tu i teraz, a w przyszłości przyda im się raczej D z tej pozycji), i to byłby mniej więcej uczciwy deal dla obu stron (ewentualnie kombinacje z Nancem, chociaż nie wiem, po co im Nance, skoro mają Saricia, a Jr nie narzeka też na grę w LAL), bo w LA mogliby sobie dodatkowo dobrać Jacksona czy co byłoby tam wygodne i spokojnie szukać franchise playera (dla mnie Ingram nadal nie jest pewniakiem, sufit jest wysoko, ale roboty też od groma). W tym układzie lepiej mieć i Balla, i Jacksona, wiadomo. Obaj mają swoje wady, obaj związane z rzutem, jednak któryś z nich pewnie wypali (szczególnie JJ może się w dłuższej perspektywie okazać najlepszym graczem tego draftu). Dla mnie win-win, przy założeniu że DAR nie jest już tak chętny do gry w LAL, a dochodzi do tego problem rozdzielenie gały z Ballem. 

Edytowane przez Cornellius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers są ponoć zainteresowani Russellem. Ciekawe, czy rzeczywiście są chociaż jakieś wstępne negocjacje. Okafor + 3 pick + Anderson za Russella i Nance'a. Na miejscu Lakers bym wszedł w coś takiego.

 

Zresztą więcej drużyn jest zainteresowanych niż Sixers, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych konkretów

 

Przecież ta wymiana wcale nie jest dla Lakers korzystna. Okafor, Anderson i Nance to fillery, więc w praktyce rozmowa sprowadza się do wymiany Russella za 3 pick z tegorocznego draftu. Mając perspektywę pozyskania za rok George'a, wymiana D'Angelo na kolejnego surowego prospecta byłaby głupotą. Dużo bardziej wolałbym widzieć na stole pick niż Russella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co? Za AD i pick? Zejdź na ziemię. Za AD musielibyście puścić coś do wyrównania kasy, DARa, 2# i pewnie jeszcze przyszłoroczny, a nie wiem, czy Pelikany by na to poszły.

 

Handlowanie DARem ma tutaj sens, bo mimo że draft jest napakowany, to szansa na to, że Sixers dostaną bardziej utalentowanego obwodowego niżej, jest niewielka. Tak, zyskaliby gościa, który zapewnia im jakiś start już na teraz, a przy ich bardziej defensywnym talencie nawet tam pasuje, znowu LAL mogłoby iść albo w dwa picki (3+oddanie przyszłorocznego), albo w pick i Okafora (chociaż ja ryzykowałbym chyba Zubaca i olał Okafora - nie ma ciśnienia na tu i teraz, a w przyszłości przyda im się raczej D z tej pozycji), i to byłby mniej więcej uczciwy deal dla obu stron (ewentualnie kombinacje z Nancem, chociaż nie wiem, po co im Nance, skoro mają Saricia, a Jr nie narzeka też na grę w LAL), bo w LA mogliby sobie dodatkowo dobrać Jacksona czy co byłoby tam wygodne i spokojnie szukać franchise playera (dla mnie Ingram nadal nie jest pewniakiem, sufit jest wysoko, ale roboty też od groma). W tym układzie lepiej mieć i Balla, i Jacksona, wiadomo. Obaj mają swoje wady, obaj związane z rzutem, jednak któryś z nich pewnie wypali (szczególnie JJ może się w dłuższej perspektywie okazać najlepszym graczem tego draftu). Dla mnie win-win, przy założeniu że DAR nie jest już tak chętny do gry w LAL, a dochodzi do tego problem rozdzielenie gały z Ballem.

Czytaj ze zrozumieniem - napisalem ze za AD idzie DAR + swap pickow + mozgov. Jest to imo uczciwa cena.

 

A pick za DAR to slaba oferta bo raz ze nie masz pewnosci ze wyciagniesz kogos lepszego a dwa jak ma za rok przyjsc PG to zanim tegoroczoi rookies zaczna cos grac to on bedzie past prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - napisalem ze za AD idzie DAR + swap pickow + mozgov. Jest to imo uczciwa cena.

 

A pick za DAR to slaba oferta bo raz ze nie masz pewnosci ze wyciagniesz kogos lepszego a dwa jak ma za rok przyjsc PG to zanim tegoroczoi rookies zaczna cos grac to on bedzie past prime

AD > DAR+pick2+Mozgov. Przecież wymiana picków to nie jest az tak duza wartość, a Mozgov nie dość ze jest ujemny to jeszcze zapucha salary przy Kuzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze w oczach wielu Davis to prawie lebron ale tak naprawdę to koleś ze słaba obrona który niczego nie wygrał jeszcze. Dostać za niego DAR i 2 pick to przecież oferta swietna

 

Przecież Davis to w RPM szósty obrońca w lidze, zawodnik all nba 1st team, który rzuca prawie 30 punktów na mecz, robi 12 zbiórek, dwa razy był najlepszym blokującym ligi, ma 24 lata i kontrakt do 2021 roku. Lakers mogliby oddać Ingrama, Russella i Balla i nie jestem pewien, czy Pelicans by na to poszli. Davis ma w tej chwili najwyższą wartość transferową w całej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze w oczach wielu Davis to prawie lebron ale tak naprawdę to koleś ze słaba obrona który niczego nie wygrał jeszcze. Dostać za niego DAR i 2 pick to przecież oferta swietna

Za dużo ely'ego, z całą sympatią, Peliicans mieli 9. defensywę w lidze, a Davis był ich najlepszym obrońcą.

 

Czyli Pelicans dają 24-letniego franchise playera i biorą jeden z najgorszych kontraktów w lidze za dwóch fajnych prospektów. Naaah, to nie jest świetna oferta.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.