Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się nie zgadzam z całym tym podejściem "championship or bust".

 

Lepiej odpadać w finale konferencji niż w pierwszej rundzie, czy w ogóle nie wchodzić do play-off, a mając już drużynę na ten finał, jesteś o korzystny splot zdarzeń od walki o tytuł. Poza tym, nie wiadomo, jak długo Warriors będą nie do pokonania. W tym roku szykuje się dla nich czwarty finał z rzędu.

 

Nie poświęcałbym przyszłości dla jakiegoś 2-letniego runu z LeBronem, ale jeśli młodzi mieliby zostać (a według mnie tak by było) to jestem jak najbardziej na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam z całym tym podejściem "championship or bust".

 

Lepiej odpadać w finale konferencji niż w pierwszej rundzie, czy w ogóle nie wchodzić do play-off, a mając już drużynę na ten finał, jesteś o korzystny splot zdarzeń od walki o tytuł. Poza tym, nie wiadomo, jak długo Warriors będą nie do pokonania. W tym roku szykuje się dla nich czwarty finał z rzędu.

 

Nie poświęcałbym przyszłości dla jakiegoś 2-letniego runu z LeBronem, ale jeśli młodzi mieliby zostać (a według mnie tak by było) to jestem jak najbardziej na tak.

Jendras tylko po co w ogóle iść w takim kierunku jak można uderzać po prostu po PG i Cousinsa? lepszy fit, młodsi, tansi, bez ryzyka, że zaczną odgrywać rolę general managera. Edytowane przez Van
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyjście LeBrona wcale nie wymusza wyprzedawania młodzieży. Zawodnicy na debiutanckich kontraktach w rotacji są teraz jak woda, jeśli chce się zbudować contendera na dłuższy okres czasu, a LeBron nie jest głupi, żeby rzucać wszystko na jedną szalę i atakować Golden State ekipą 30-latków bez perspektyw. A jeśli interesuje go wynik na tu i teraz, to po prostu pójdzie do Houston.

 

Cyt. "Warriors powinni być głównym kandydatem do mistrzostwa przez kolejne trzy/cztery lata. – Jest 29 właścicieli, którzy przejęliby ten zespół nawet gdyby musieli zapłacić pół miliarda podatku – mówił jeden z anonimowych GM-ów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers wygrali i cisza? Z highlightów i boxscore'a wynika, że Luke dzisiaj ogarnął rotację i postawil w ostatnich minutach Q4 na graczy, którym szło tego dnia :smile: Fajny win, niespodziewałem się :smile:

Mnie się dalej nie podoba, że Lopez gra po 19 minut na mecz, bo z nim na parkiecie wcale Lakers nie odstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny win, niespodziewałem się :smile:

Raczej właśnie tutaj można było najbardziej liczyć na zwycięstwo w tym tripie, bo Hornets grali b2b. Dodatkowo wczoraj jeszcze zagrali dogrywkę, więc szansa tym bardziej się zwiększała.

 

Warto oglądać?

 

Teraz na Knicks muszą wyjść na pełnej. Dzień więcej odpoczynku od nich, ale to nie będzie miało aż takiego znaczenia. Później kalendarz nie rozpieszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dalej nie podoba, że Lopez gra po 19 minut na mecz, bo z nim na parkiecie wcale Lakers nie odstają.

Pewnie dlatego, że z Randle wyglądają dużo lepiej. Lopez dzisiaj nie wyglądał jakoś źle bo co trafiał, ale w +/- Lopez miał +3, a Randle +16. Nic dziwnego że więcej grał Randle, można się przyczepić tylko do tego, że nie grali razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to dość fajnie ułożona ta seria wyjazdowa, nie pamiętam takiej sytuacji by wyjazd na wschód byl bez b2b chociażby jednego, cztery mecze i każdy z co najmniej jednym dniem przerwy przed.

 

Mecz wygrali Clarkson z Randlem, do tego jak wpada pare trójek atak zaraz lepiej wygląda, teraz tylko z Knicks nie zawalić i ta seria wyjazdowa bedzie na plus niezależnie od tego co stanie sie w Cleveland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny mecz w wykonaniu Lakers, zwycięstwo wywalczone głównie przez rezerwowych. Trochę mnie jednak niepokoi mała ilość takich wyćwiczonych zagrywek ofensywnych. Przynajmniej ja ich mało widziałem . Może bardziej doświadczeni Koledzy się ze mną nie zgodzą . Jednak gro punktów zdobywamy po indywidualnych wjazdach a nie po rozegraniu . Na mocniejsze w defensywie drużyny może to nie wystarczać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie szperac w tym temacie i cofac o pare stron ale ktostam cos pisal o tym, ze ingram sie nie rozwija etc.

qrwa chlopak bardzo poprawil dostawanie sie pod kosz, gre na kontakcie, and1. to wrecz jest niesamowite co robi bedac tak slabo fizycznie gotowym na nba. kwestia paru kg, roku doswiadczenia i gosc wejdzie na naprawde fajny poziom.

 

rzut tez poprawil, moze nie tak znaczaco i spektakularnie jakby tego niektorzy oczekiwali ale widac, ze powoli zaczyna wygladac na zawodnika nba. serio, dajmy mu troche czasu i bedzie fajnie.

 

podoba mi sie tez to, co robi randle. w ataku czesto pelni role podobna do tego co w warriors robi dray.w obronie robi sporo dobrego. moze jednak warto go podpisac po tym sezonie?

 

nie wiem jak sytuacja sie rozwinie w offseason ale gdyby udalo nam sie sklonic do gry u nas boogiego i pg13, moznaby skrecic naprawde fajna ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny mecz w wykonaniu Lakers, zwycięstwo wywalczone głównie przez rezerwowych. Trochę mnie jednak niepokoi mała ilość takich wyćwiczonych zagrywek ofensywnych. Przynajmniej ja ich mało widziałem . Może bardziej doświadczeni Koledzy się ze mną nie zgodzą . Jednak gro punktów zdobywamy po indywidualnych wjazdach a nie po rozegraniu . Na mocniejsze w defensywie drużyny może to nie wystarczać .

W Lakers rezerwowi są tylko z nazwy.

Kuzma, Clarkson czy Randle równie dobrze mogliby wychodzić jako starterzy.

Ofensywa Lakers to niestety w dużej mierze improwizacja więc dobrze widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers wygrali i cisza? Z highlightów i boxscore'a wynika, że Luke dzisiaj ogarnął rotację i postawil w ostatnich minutach Q4 na graczy, którym szło tego dnia :smile: Fajny win, niespodziewałem się :smile:

 

Bo haterzy wchodzą tylko po porażkach, ewentualnie gdy entuzjazm po wygranych jest w ich mniemaniu za duży i trzeba zdusić rebelię. :D

 

Tak swoją drogą to dość fajnie ułożona ta seria wyjazdowa, nie pamiętam takiej sytuacji by wyjazd na wschód byl bez b2b chociażby jednego, cztery mecze i każdy z co najmniej jednym dniem przerwy przed.

 

Mecz wygrali Clarkson z Randlem, do tego jak wpada pare trójek atak zaraz lepiej wygląda, teraz tylko z Knicks nie zawalić i ta seria wyjazdowa bedzie na plus niezależnie od tego co stanie sie w Cleveland.

 

Nie bądź taki pazerny, Van. ;) Myślę, że wszyscy tu bralibyśmy 2-2 w ciemno. Knicks będą faworytem, jednak mam nadzieję, że Lakers pokażą się z dobrej strony w meczu transmitowanym w ogólnokrajowej.

 

Randle drugi mecz z rzędu robi w czwartej kwarcie robotę jako rollman, fajnie że Luke nie wpuszczał na siłę starterów, nie podobał mi się tylko ten Nance na centrze, ale poza tym rotacja ok i od razu wynik inny. Chociaż swoje zrobiło zmęczenie Hornets, którzy opadli z sił w ostatnich minutach.

 

Kolejny fajny mecz w wykonaniu Lakers, zwycięstwo wywalczone głównie przez rezerwowych. Trochę mnie jednak niepokoi mała ilość takich wyćwiczonych zagrywek ofensywnych. Przynajmniej ja ich mało widziałem . Może bardziej doświadczeni Koledzy się ze mną nie zgodzą . Jednak gro punktów zdobywamy po indywidualnych wjazdach a nie po rozegraniu . Na mocniejsze w defensywie drużyny może to nie wystarczać .

 

Nie jest tak źle, Lakers sporo grają setów horns, coraz więcej jest akcji po zasłonach dla Clarksona czy KCP (winda np.), a dwa ostatnie mecze w czwartych kwartach egzekucja opierała się na pick and rollach (dzisiaj tak JC z Randle'm załatwili Hornets). Problemem jest nie tyle brak zagrywek w ataku pozycyjnym, co mnóstwo kontr zakończonych pudłem lub stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym DMC? Być może to najbardziej utalentowany wysoki w lidze, ale bez wymiany mózgu ja go nie widzę. Owszem, często ma się wrażenie, że ciągnie grę, bo robi prawie wszystko w ekipie, ale problem w tym, że robi to mało efektywnie/ujemnie dla zespołu. 

Dziś w NOP ma ujemny +/-, on-off, net rtg, mnóstwo bezsensowych strat.

Zadziwia mnie też, jakim cudem on ma tak wysokie adv stats w obronie - bo moim zdaniem słabo broni - rywale rzucają mu na 47%, kiedy bez niego na tej pozycji 44%...  to co z nim robił ZiBo to komedia była.

Czy jest jakiś trener/drużyna, która tak go ustawi i zmusi do grania pod team, gdzie jego USG będzie max. 27-28%?

 

PS. Chyba, że go przetrejdują za paczkę Deng+Randle  http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=ycx2jvcj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym DMC? Być może to najbardziej utalentowany wysoki w lidze, ale bez wymiany mózgu ja go nie widzę. Owszem, często ma się wrażenie, że ciągnie grę, bo robi prawie wszystko w ekipie, ale problem w tym, że robi to mało efektywnie/ujemnie dla zespołu. 

Dziś w NOP ma ujemny +/-, on-off, net rtg, mnóstwo bezsensowych strat.

Zadziwia mnie też, jakim cudem on ma tak wysokie adv stats w obronie - bo moim zdaniem słabo broni - rywale rzucają mu na 47%, kiedy bez niego na tej pozycji 44%...  to co z nim robił ZiBo to komedia była.

Czy jest jakiś trener/drużyna, która tak go ustawi i zmusi do grania pod team, gdzie jego USG będzie max. 27-28%?

 

PS. Chyba, że go przetrejdują za paczkę Deng+Randle  http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=ycx2jvcj ;)

 

Ja też na miejscu Lakers unikałbym go jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.