Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Gonzaga wygrała turniej WCC. Karnowski gra solidnie, na swoim poziomie. Ciekawy jestem jak potoczy się jego kariera w przyszłym roku. Na wybranie w drafcie raczej marne szanse, choć w 2 połowie 2 rundy to trochę loteria i kto wie, może ktoś się skusi. Ciekawe czy zagra w lidze letniej, spróbuje dostać się na jakiś camp (w przypadku nie bycia wybranym w drafcie) czy może przyjedzie na kadrę. Czas pokaże, ja tam 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzaga wygrała turniej WCC. Karnowski gra solidnie, na swoim poziomie. Ciekawy jestem jak potoczy się jego kariera w przyszłym roku. Na wybranie w drafcie raczej marne szanse, choć w 2 połowie 2 rundy to trochę loteria i kto wie, może ktoś się skusi. Ciekawe czy zagra w lidze letniej, spróbuje dostać się na jakiś camp (w przypadku nie bycia wybranym w drafcie) czy może przyjedzie na kadrę. Czas pokaże, ja tam 3mam kciuki

w beGM moje Magic go wybierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostal zawiesziony na jeden mecz za incydent, w ktorym mocno uszkodzil auto dziewczyny jednego z graczy, chyba Vicksa, a potem uciekl z miejsca zdarzenia. Niby nic wielkiego, ale glupi wybryk jak na gracza, ktory ma byc w samej czolowce draftu. To nie przystoi takim zawodnikom.

Edytowane przez bananowy_joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi mów Panie Jendras, takimi porównaniami można mnie kupić. 

 

Tatum, w razie obrony picku, byłby w stanie ogarniać na boisku razem z Russellem i Ingramem, czy sobie w czymś przeszkadzają? 

 

Myślę, że spokojnie, tylko Tatum z Ingramem bardziej na pozycjach 3-4.

 

Rozumiem, że masz go nad Jacksonem na ten moment?

 

Yessir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale dlaczego traktujesz go jako lepszy prospekt? Skoro JJ jest sporo lepszym atletą, nieco lepszym ballhandlerem i kreatorem i raczej lepszym obrońcą (choć tutaj jest blisko). Także jedyny aspekt, w którym Tatum jest na ten moment wyraźnie lepszy, to rzut. A jak sam wielokrotnie twierdziłeś, rzut jest jedną z łatwiejszych rzeczy do poprawy. Staram się zrozumieć Twój tok myślenia.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Walton ostatnio u Simmonsa mówił, że absolutnie Lakers nie będą robić z Ingrama czwórki. Tzn. uważa, że jeśli Brandon przybierze na masie, to może oczywiście sobie chwilami radzić broniąc czwórki, natomiast nominalnie Ingram wg niego będzie "3" w NBA.

Czyli jak przyjdzie tam PGeorge (co obecnie mysle wiecej niz 50% prawdopodobne(podobnie jak dmc)) to on na PF?

 

Przyda sie wtedy doswiadczenie z zeszlego sesonu w iny.

 

Ogolnie to za 2lata pewnie:

Dr -ball-ingram-pg-dmc wielce prawopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczanie przewagi Tatuma nad Jacksonem do rzutu jest niedopowiedzeniem. Przecież Jayson to jest scorer jakich mało oglądaliśmy w ostatnich latach w NCAA.

To, że Tatum jest bardziej finezyjny od Jacksona, nie znaczy, że ma jakąś wielką przewagę nad JJ. W zasadzie to obaj pod względem scoringu wyglądają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjdzie tam PGeorge (co obecnie mysle wiecej niz 50% prawdopodobne(podobnie jak dmc)) to on na PF?

 

Przyda sie wtedy doswiadczenie z zeszlego sesonu w iny.

 

Ogolnie to za 2lata pewnie:

Dr -ball-ingram-pg-dmc wielce prawopodobna.

Na pick w top3 niech będzie, że mają 50% szans. Na to, że będzie to akurat Ball to przyjmijmy, że też 50%. Do tego jeszcze jakieś prawdopodobieństwo, że przyjdzie George i jakieś prawdopodobieństwo, że przyjdzie DMC. Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że o prawdopodobieństwie, że zdarzą się te wszystkie przypadki, można powiedzieć sporo, ale z pewnością nie to, że jest duże, nie wspominając o wielkim :smile:

 

Nie jestem wielkim znawcą NCAA a nawet dosyć małym i pewnie nawet nie znawcą, ale Tatuma widzę bardziej na 4ce i to dobrej 4ce z rzutem, minięciem i obroną. W erze small ballu raczej wyląduje na 4ce i ma wszelkie atuty by się na tej pozycji sprawdzić.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pod względem translacji na NBA. JJ operuje głównie na atletycznej przewadze nad SF/PF rywali. W NBA kilku tweenerów już z tego później wyleczono.

Niekoniecznie, bo Jackson dalej w NBA będzie top level pod względem atletyzmu, będzie miał trudniej, ale biorąc pod uwagę jego ball handling nie widzę szans na "wyleczenie". Tak samo Tatum będzie miał trudniej kończyć te swoje circus shoty przeciwko bardziej poważnym rim protectorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson ma ograniczenia w ofensywie - footwork na post, jumper po pójściu w prawo, rzut konieczny do naprawy, niechęć do kończenia lewą ręką, brak gry pnr na efektywnym poziomie. W NCAA jako czwórka dominuje, w NBA jako SF już nie będzie miał tak łatwo z korzystaniem z siły/szybkości. Nie będzie mijał rywali w taki łatwy sposób/ latał nad głowami jako off rebounder regularnie, czy kończył przewagą siły w tłoku,

To nie są ograniczenia w ofensywie, tylko rzeczy do poprawy. Co do gry na p&r, to on prawie nie ma okazji do tego w Kansas, bo gra na czwórce, czym mam wrażenie, że jest trochę krzywdzony. Poza tym tak samo można powiedzieć o Tatumie, że ma ograniczenia w ataku - problemy w kończeniu vs length, brak potężnego pierwszego kroku, brak NBA range.

 

Tatum z kolei swój midrange przełoży na NBA bez większych problemów. Elite scoring na midrange  jest mało "sexy" w ostatnich latach, ale połączenie tego z defensywą i niewątpliwie dołożoną prędzej czy później przez Tatuma (kapitalna technika rzutu) pewną trójką... Biorę w ciemno.

To nie chodzi o to, że mid range nie jest sexy, tylko, że opieranie swojej gry na nim, jednocześnie bez zabójczego wjeżdżania pod kosz zalatuje mi trochę klimatami ball stopera (choć z przebłyskami super podań).

 

PS Zauważ, że jak dotąd nie wyraziłem swojej jednoznacznej opinii, kogo uważam za lepszego prospecta, bo wcale nie uważam, że te problemy rzutowe Jacksona są łatwe do wyeliminowania. Po prostu jestem ciekaw jaki jest tok myślenia Jendrasa, bo z jednej strony logicznym jest, że łatwiej jest poprawić rzut niż atletyzm (pamiętam tego typu argumenty choćby przy ocenie Gordona), ale z drugiej na dzień dzisiejszy Tatum nie jest lepszym graczem niż Jackson, ale Jendras z jakiegoś powodu woli Tatuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.