Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, że nie jestem z Waszej ligi i nie powinienem się wypowiadać.

Tak wiem, że jestem z jakiejś 4tej ligi i gram w roto od miesiąca i się nie znam.

Ale mam głód do tego by dowiedzieć się jak najwięcej o tej grze i bardzo mi się podoba.

 

Mam proste pytanie - może ktoś mi wytłumaczyć tak sensownie o co poszło w tej wymianie, że nie przeszła.

Bo dla mnie jest bardzo logiczna (wiem, nie znam się). Dwóch graczy lepszych, ale kontuzjowanych i niepewnych gry za dwóch graczy słabszych, ale grających. Większe ryzyko i potencjalnie większa wypłata vs mniejsze ryzyko i potencjalnie mniejsza wypłata.

Co tu nie gra czy tylko chodzi o jakieś anomozje między Wami?

U siebie mam skład dość wyrównany bez wielkich gwiazd, ale szeroki. Gram 12tką graczy i zastanawiam się czy za jakiś czas nie wymienić dwóch, trzech na jakąś gwiazdę. Czy to też nie będzie ok jak ktoś się zgodzi na taką wymianę, bo mu będzie pasowało - będzie chciał z kolei poszerzyć skład?

Teoretycznie każda wymiana jest po to by być lepszym i wszyscy powinni vetować by zepsuć plan konkurencji. Ale czy to ma sens?

Rozumiem jak ktoś się dogada, że odpuszcza sezon i oddaje wszystkich swoich najlepszych za ogórki bo dostał zapewnienie, że może w przyszłym sezonie pomoże lub, nie wiem, przeleje mu 100 zł czy coś podobnego, że po to jest veto by grać czysto.

Co jest takiego nieczystego w takiej wymianie i kogo w zasadzie chronicie przed taką transakcją?

Nie rozumiem, chce się dowiedzieć, nie musicie odpowiadać, bo jestem małym pionkiem z 4tej ligi :)

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty tak sądzisz.

Nie, tak stanowia nasze zasady! Przeciez nie krytykowalem Twojej szczerosci [bo ta chwale] tylko ewidentnie ich lamanie jesli taki byl faktyczny powod wetowania.

 

Ironię, że ktoś narzeka na gracza o top40 Value? Mega ironia i chętnię go kupię z powrotem.[...]

p.s dla mnie jak ktoś gra w 1lidze, to jest dobrym GMem - jak tak szybko poszło veto, to jednak coś jest na rzeczy

Ze proces jest naduzywany.

W tym przypadku nawet gdyby Slawek/QAS wrzucili na forum zdjecie z dowodu przelania kwoty na konto tego drugiego IMO to nie mialoby znaczenia bo wymiana sie broni bez zadnych dodatkowych motywacji.

 

Gdzie niby był gorszy? Tyreke był swego czasu w karierze porównywany do największych, Parsons jedynie do Panów z Mediolanu. Plus nie wiem, czy na przestrzeni całej kariery Tyreke nie jest lepiej zdrowotny..

podczas gdy Reke był w tym elemencie top5 w lidze w swoim rookie season.

Nie wiedzialem, ze przykladasz taka duza wage do tego co zawodnik gral 7 lat temu...

w takim ukladzie mam dla Ciebie scisly top ligi w osobie Tima Duncana ;-)

 

Jedyny w czym jest lepszy parsons to w samolansowaniu, jak np nazywanie siebie pierwszym all starem co przeszedl do MEM, lub jako kolo co niby przekonał Deandre do podpisania z Mavs. Czemu żaden team go nie chce zatrzymywać?

Bo dostaje maxa?

 

Niezle jaja!

Wszyscy z dobrego serca bronią QASa przed tym zeby sobie sam nie zrobił kuku. Jego cyrk jego małpy.

Veto ma służyć zabezpieczeniu przed wałkami a taki trejd trudno uznac za wałek, co najwyzej niektórzy moga mieć odmienne zdania co do wartości tu i teraz w porównaniu do tego co może byc za chwile.

QAS postawił na ryzyko, jego prawo, przeciez chyba nikt nie zakłada ze pomaga Sławkowi :-)

Trejdy to esencja roto, zabijacie ją tymi vetami.

+1.

 

Mam proste pytanie - może ktoś mi wytłumaczyć tak sensownie o co poszło w tej wymianie, że nie przeszła.

Bo dla mnie jest bardzo logiczna (wiem, nie znam się). Dwóch graczy lepszych, ale kontuzjowanych i niepewnych gry za dwóch graczy słabszych, ale grających. Większe ryzyko i potencjalnie większa wypłata vs mniejsze ryzyko i potencjalnie mniejsza wypłata.

Co tu nie gra czy tylko chodzi o jakieś anomozje między Wami?

Niestety na to pytanie moga odpowiadac osoby, ktore zawetowaly wymiane, a zwykle tego nie robia [chwala tym co robia!].

 

Spoko Panowie, poszła elegancka wymiana Tyreke <-> Monroe.

... czyli identycznego typu, ktora sam zawetowales???? #facepalm #WTF Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że nie jestem z Waszej ligi i nie powinienem się wypowiadać.

Tak wiem, że jestem z jakiejś 4tej ligi i gram w roto od miesiąca i się nie znam.

Ale mam głód do tego by dowiedzieć się jak najwięcej o tej grze i bardzo mi się podoba.

 

Mam proste pytanie - może ktoś mi wytłumaczyć tak sensownie o co poszło w tej wymianie, że nie przeszła.

Bo dla mnie jest bardzo logiczna (wiem, nie znam się). Dwóch graczy lepszych, ale kontuzjowanych i niepewnych gry za dwóch graczy słabszych, ale grających. Większe ryzyko i potencjalnie większa wypłata vs mniejsze ryzyko i potencjalnie mniejsza wypłata.

Co tu nie gra czy tylko chodzi o jakieś anomozje między Wami?

U siebie mam skład dość wyrównany bez wielkich gwiazd, ale szeroki. Gram 12tką graczy i zastanawiam się czy za jakiś czas nie wymienić dwóch, trzech na jakąś gwiazdę. Czy to też nie będzie ok jak ktoś się zgodzi na taką wymianę, bo mu będzie pasowało - będzie chciał z kolei poszerzyć skład?

Teoretycznie każda wymiana jest po to by być lepszym i wszyscy powinni vetować by zepsuć plan konkurencji. Ale czy to ma sens?

Rozumiem jak ktoś się dogada, że odpuszcza sezon i oddaje wszystkich swoich najlepszych za ogórki bo dostał zapewnienie, że może w przyszłym sezonie pomoże lub, nie wiem, przeleje mu 100 zł czy coś podobnego, że po to jest veto by grać czysto.

Co jest takiego nieczystego w takiej wymianie i kogo w zasadzie chronicie przed taką transakcją?

Nie rozumiem, chce się dowiedzieć, nie musicie odpowiadać, bo jestem małym pionkiem z 4tej ligi :smile:

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

Tecu,

zdecydowanie jeśli grasz 12 zawodnikami (jak również i ja) to powinieneś szukać z czasem wymiany 2 swoich za 1 gwiazdę, bądź zaryzykować pozyskanie połamanej gwiazdy. szczególnie mądrze zrobisz jeśli wciśniesz komuś zawodnika będącego chwilowo na fali (np. taki GHill gra już tyle lat w NBA że wiadomo do jakiego poziomu zejdzie, co prawda zmienił otoczenie, ale układ dość podobny -ballhandler Hayward- i z dużym prawdopodobieństwem skończy na 13pkt 4reb 4ast 1,7 '3 i 1,0 steal + solidne procenty).

tak się robi w każdej normalnej lidze, tylko nie wyzywaj innych GMów bo okażą się bucami i Ci zawetują trejd bez żadnej logicznej przyczyny ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak stanowia nasze zasady!

Jakie zasady? zawsze mogę podać inną historyjkę veta. Tak czy siak powtarzam, niech to puszczą jeszcze raz i klepną. Proszę też o zavetowanie mojej wymiany Reke <-> Monroe jak komuś razi, nie jest to dla mnie jakieś nie wiadomo co. Jedno co wiem, to że z qasem żadnej wymiany nie zrobię.

 

w takim ukladzie mam dla Ciebie scisly top ligi w osobie Tima Duncana ;-)

W tym wypadku pełna zgoda. W wywiadzie na zakńczenie kariery wspominał, że nadal potrafi grać, tylko nie miał już z tego funu. No ale jakby mnie trener benchował, a najgorszym grajkiem w kipie grał po 30minut też bym nie miał funu.

 

... czyli identycznego typu, ktora sam zawetowales???? #facepalm #WTF

Nie identyczny, bo mi się by przydały zbiórki.

 

 

p.s może ktoś wstawi tabelę na średnich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecu,

zdecydowanie jeśli grasz 12 zawodnikami (jak również i ja) to powinieneś szukać z czasem wymiany 2 swoich za 1 gwiazdę, bądź zaryzykować pozyskanie połamanej gwiazdy. szczególnie mądrze zrobisz jeśli wciśniesz komuś zawodnika będącego chwilowo na fali (np. taki GHill gra już tyle lat w NBA że wiadomo do jakiego poziomu zejdzie, co prawda zmienił otoczenie, ale układ dość podobny -ballhandler Hayward- i z dużym prawdopodobieństwem skończy na 13pkt 4reb 4ast 1,7 '3 i 1,0 steal + solidne procenty).

tak się robi w każdej normalnej lidze, tylko nie wyzywaj innych GMów bo okażą się bucami i Ci zawetują trejd bez żadnej logicznej przyczyny ; )

Tak też sobie wykombinowałem, ale jeszcze poczekam. Jestem zdecydowanie nad kreską, jeżeli chodzi o rozegrane mecze (co oczywiście przekłamuje trochę tabelę) i kiedyś coś z tym trzeba będzie zrobić, albo się samo zrobi (kontuzje) :)

Tylko problem, że jak znajdę kogoś kto będzie chciał rozmienić swoją gwiazdę, to innym się to może nie podobać :)

 

A wyzywanie innych i wywyższanie się z pewnością Ci nie pomogło. Tylko dziwne, że w sumie to Ciebie chronili w tej wymianie, albo czegoś nie rozumiem. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o tej grze a od kogo lepiej jak nie od najlepszych.

 

Przeproś i spróbujcie jeszcze raz :)

I przepraszam, że się wcinam w Wasze rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac ja z Tobą już żadnej wymiany nie zrobię nawet w Dynasty, ale masz szczęście bo w Dynasty z tymi starymi dziadami nie możesz spaść do niższej ligi...


Panowie przepraszam! poniosło mnie. naprawdę mi przykro jeśli kogoś uraziłem.

matek przecież wszyscy wiedzą że w 1 lidze nie ma leszczy, jesteś tutaj z nami i to znaczy że pokazałeś klasę, wszyscy się cieszymy że możemy podpatrywać misterne sztuczki tak jak dandżelo rasel u kobiego...

Podoba mi się Twój draft, moim zdaniem spokojnie się utrzymasz, choć ceny na tę taktykę były słone, ale dałeś radę kilkoma tańszymi uzupełnieniami! klasa!

naprawdę w realu jestem miły i w porządku, nawet lekko nieśmiały - mac potwierdzi.

tak tu w necie czasem zgrywam kozaka ale to taka walka z ww. nieśmiałością - nie mówcie że też tak czasem nie macie...

cofnijmy się do poranka, moderator skasuje obraźliwe i jakże nieprawdziwe komentarze oraz puści trejd ze Sławkiem, a uśmiech zagości na wszystkich twarzyczkach.

z góry dziękuję

szczerze zobowiązany

QAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że nie jestem z Waszej ligi i nie powinienem się wypowiadać.

Jeśli o mnie chodzi to miło mi, że jest zaiteresowanie ligą osobą z zewnątrz.

 

Tak wiem, że jestem z jakiejś 4tej ligi

W 4 lide gra np bardzo dobry manago barcalover i to nie jest jakaś ujma. W tej samej lidze gra mój ziom człowiek..morza, którego sam bezposrednio namówiłem na grę, bo po rozmowach z nim, czułem że może być w tym świetny. Póki co nie zawodzi i jest pierwszy :smile:

 

Dodatkowo na sznurówce w najniższej lidze gra np Washko - bo dopiero tam dołączył.

 

Czy to też nie będzie ok jak ktoś się zgodzi na taką wymianę, bo mu będzie pasowało - będzie chciał z kolei poszerzyć skład?

JA osobiście nigdy staram się nie rozmieniać graczy. Wolny slot to bardzo cenny element gry i czasem może zawarzyć o pobraniu jakiegoś dobrego FAs (zwłaszcza, że gramy w trybie today, gdzie jest często problem - ja już w tym sezonie nie raz miałem słynny error - np jak wypuściłem Holmesa na 2 mecze w philly gdzie mieli pauzowac embiid/okafor). Jak masz możliwość wymienić dwóch średniaków za jednego multistuda (w tym sezonie chyba 10-11) to rób to.

 

 

 

Co jest takiego nieczystego w takiej wymianie i kogo w zasadzie chronicie przed taką transakcją?

JA uważam, że taki system Veta to patologia i możliwe wymiany powinny być zdefiniowane za pomocą liczb, które są dostepne na yahoo do oceny grajków:

- owned

- current rank

- preseason rank

- inj

itp

 

Tak czy siak, ta wymiana powinna była przejść, jedyne co mogę teraz zrobić, to przeprosić za swoje Veto.

 

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

Również pozdrawiam miło i serdecznie.

 

 

 

 

 

mac ja z Tobą już żadnej wymiany nie zrobię nawet w Dynasty, ale masz szczęście bo w Dynasty z tymi starymi dziadami nie możesz spaść do niższej ligi...

Ze staruchów to mam tam tylko Kawhiego i Duranta, ale póki co grają przyzwoity sezon. Wczoraj na meczu KD trashtalkował z takimi tuzami jak Jeriami Grant czy Enes Kanter i wygrywał ten talk.

 

naprawdę w realu jestem miły i w porządku, nawet lekko nieśmiały - mac potwierdzi.

Potwierdzam, dodam że ma c***owego jumpera.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem napisać - poszło czy przeszło ;) ?

Zostala zawetowana [co juz widac na Yahoo] i wisi nastepna [Tyreke za Monroe].

 

Imo nie raz już był krzyk "nierówność", kiedy w głowie siedziało "patałach dostanie dobrych grajków dla siebie i mnie wyprzedzi". Tylko weź to udowodnij.

Nie da sie, ale piszesz o sytucjach, ze 5 osob jednoczesnie tak zrobilo? Masz jakis konkretny przyklad na mysli?

 

Ze proces jest naduzywany.

W tym przypadku nawet gdyby Slawek/QAS wrzucili na forum zdjecie z dowodu przelania kwoty na konto tego drugiego IMO to nie mialoby znaczenia bo wymiana sie broni bez zadnych dodatkowych motywacji.

Zgadzacie sie z tym czy nie?

 

Jakie zasady? zawsze mogę podać inną historyjkę veta.

Pytanie 16 z regulaminu. Nie ma tam slowa o robieniu przyslugi ziomkowi...

 

Tak czy siak powtarzam, niech to puszczą jeszcze raz i klepną. Proszę też o zavetowanie mojej wymiany Reke <-> Monroe jak komuś razi, nie jest to dla mnie jakieś nie wiadomo co. Jedno co wiem, to że z qasem żadnej wymiany nie zrobię.

To zaskakujace stwierdzenie gdy wlasnie wisi wymiana miedzy Wami ;-)

 

p.s może ktoś wstawi tabelę na średnich ?

Mialem to zrobic, ale po takiej akcji mi sie odechcialo.

 

I przepraszam, że się wcinam w Wasze rozmowy.

Nie przepraszaj za swoja ciekawosc i aktywnosc... na tym forum to zaleta, a nie wada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to zrobic, ale po takiej akcji mi sie odechcialo.

 

Nie przepraszaj za swoja ciekawosc i aktywnosc... na tym forum to zaleta, a nie wada!

 

Z tego co kojarzę to robiłeś też tabelki ze średnimi da innych lig?

Byłoby miło gdyby Tobie się nie odechciało, zwłaszcza przez takie akcje.

 

Wolałem przeprosić, bo za dużo złej energii wisiało w wielu postach. Warto być miłym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 16 z regulaminu. Nie ma tam slowa o robieniu przyslugi ziomkowi...

No to jak nie ma słowa to w czym problem ?

 

To zaskakujace stwierdzenie gdy wlasnie wisi wymiana miedzy Wami ;-)

Ale zauważ, że zaraz potem napisał, że ją zavetował.. WTF

 

Mialem to zrobic, ale po takiej akcji mi sie odechcialo.

 

Szkoda, a wiesz chociaż kto prowadzi?

Mi się w sumie po całej akcji, także tych w nba odechciewa jakkolwiek udzielać.

 

Nie przepraszaj za swoja ciekawosc i aktywnosc... na tym forum to zaleta, a nie wada!

To że przeprasza w sumie pokazuje skromność i wrażliwość, tak rzadko spotykaną w tym dziale. Życzę Tecowi powodzenia.

 

Wolałem przeprosić, bo za dużo złej energii wisiało w wielu postach. Warto być miłym!

Dokładnie! Przepraszam wszystkich za swoje niemiłe zachowanie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to robiłeś też tabelki ze średnimi da innych lig?

Byłoby miło gdyby Tobie się nie odechciało, zwłaszcza przez takie akcje.

Dla jasnosci to mialem na mysli "dzisiaj w tej lidze".

Regularne tabelki oczywiscie beda, ale wg mnie jest za wczesnie na te podsumowania z cyklu "dla potomnosci"...

 

Tecu skorzystaj z fb-ninja tam masz takie tabelki dla własnych lig - bardzo ułatwia to grę.

... bo zeby na wlasna reke spojrzec wystarczy tylko to zrobic.

 

No to jak nie ma słowa to w czym problem ?

Ze nie jest to uznane jako zasadny powod do wetowania.

 

Szkoda, a wiesz chociaż kto prowadzi?

Na dzisiaj na srednich Ty.

 

To że przeprasza w sumie pokazuje skromność i wrażliwość, tak rzadko spotykaną w tym dziale. Życzę Tecowi powodzenia.

Ja tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie, ale piszesz o sytucjach, ze 5 osob jednoczesnie tak zrobilo? Masz jakis konkretny przyklad na mysli?

 

Było kilka wymian szeroko omawianych na forum i przy których miałem odczucia, że argumenty niektórych kolegów były mocno zdupne :) I nie twierdzę, że 5 osób tak myślało. Czasami jeden krzyknie "veto", drugi przybije, bo ten pierwszy ma pewnie rację, a kolejnych dwóch pomyśli, że w sumie jak krzyczą, to mi na dobre wyjdzie, jak to nie przejdzie.

 

Nie będę teraz szukał, nie wiem, czy mam rację, ot takie miałem odczucie.

 

Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na cicho-klikaczy, którzy sobie wetują, ale dyskutować nie zamierzają o sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka wymian szeroko omawianych na forum i przy których miałem odczucia, że argumenty niektórych kolegów były mocno zdupne :smile: I nie twierdzę, że 5 osób tak myślało. Czasami jeden krzyknie "veto", drugi przybije, bo ten pierwszy ma pewnie rację, a kolejnych dwóch pomyśli, że w sumie jak krzyczą, to mi na dobre wyjdzie, jak to nie przejdzie.

 

Nie będę teraz szukał, nie wiem, czy mam rację, ot takie miałem odczucie.

 

Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na cicho-klikaczy, którzy sobie wetują, ale dyskutować nie zamierzają o sprawie :smile:

 

Oczywiście, że tak jest, ale skoro na takie zasady się umówiliśmy i nie ma raczej lepszego wyjścia na problem weta, to gramy tak i trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle.

Gdy niedawno miałem jatkę w międzynarodowej lidze o nadużywanie veta, pomyślałem sobie - na szczęście w moich lokalnych ligach ludzie z grubsza wiedzą, do czego to narzędzie służy i nie psują gry.

No to mamy zablokowany podręcznikowy buy low - sell high. Słabiutko.
Nawet nie chcę wiedzieć, kto wpadł na taki pomysł ani czym się kierował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mieliśmy do czynienia z prawdziwą dramą trejdową. A to dopiero drugi tydzień rozgrywek. Mnie się ten trejd nawet podobał i zdziwiłem się że jest veto. Mac się nieco rozemocjonował i pogubił.

 

 


Zgadzacie sie z tym czy nie?
 

Ja się zgadzam. Wymiana się broni. Nawet z teoretycznymi bezsensownymi przelewami pieniężnymi :redface-new:

 

 Chciałbym się dowiedzieć czegoś o tej grze a od kogo lepiej jak nie od najlepszych.

 

 

To akurat nie w porę wpadłeś na lekcję u pierwszoligowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qas - wiesz, jak Tyreke w zeszłym roku wrócił na 3 mecze przed pierwszym pewnie tez taki komunikat można było znaleźć ;)

 

Generalnie cała sytuacja to jakieś zoo - totalny bezsens z zablokowaniem tej pierwszej wymiany, a follow up w monroe za tyreke jest przej***** w kontekście tego veta i całej dyskusji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.