Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyło się głaskanie po jajkach.

Ball don't lie man ;)

 

Mój team odpalił z obu rurek, ale nie ma się co oszukiwać - Horford co dzień nie będzie robił 4 bloków, a DeRozan rzucał 40pkt z 63% FG,

dlatego jakby ktoś czuł w dalszej części sezonu że bardziej od bloków potrzebował by jakiegoś SFa czy PG to chętnie coś bym spakował za dobrego wysokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd stwierdzenie "wyjątkowo marna", jeśli to było do przewidzenia? :smile:

Wygląda na to, że już się chybcikiem wycofujesz ze swojej opinii ;)

Nie wycofuje sie tylko tak wlasnie powstaja bledne wrazenia na cala lige...

 

No no, teraz już lepszy dzień typowych centrów.

 

Davisa nie zaliczam, bo to typowa "4", ale już w swoich drużynach Turner, Valanciunas, Whiteside czy Nurkic byli wybitnymi postaciami. Nawet Hibbert się ogarnął ;) Na minus w zasadzie tylko Lopez.

 

Wilq, zwracam honor ;)

O wlasnie ;-) A pominales Vucka, Monroe, Townsa/Dienga, MGasola, Adamsa, Embiida, Kuzyna i Capele...

 

BTW, jak pierwsze wrazenia z objawienia The Process?

Bo ten wystep wyglada z grubsza jak powod dlaczego sie mocno temperowalem...

 

nie mów dziś nic Wilqowi o centrach bo jego Jokic nieco nie podołał hypowi :tongue:

Spokojnie, Jokic gra na PF ;)

... i wlasnie to chyba bedzie problem ;-) Moglem zrobic za mala poprawke na obecnosc Nurkicia...

jak oni beda grac tyle czasu razem to raczej zle dla Jokicia i bedzie wtopa.

 

Ale kto nie popelnil zadnego bledu w tym sezonie niech pierwszy rzuci docinkiem ;-)

Goozman po pierwszych dniach sie na pewno nie kwalifikuje bo KP tez rozczarowal ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha ale ja absolutnie występem Zingisa zawiedziony nie jestem :smile: PTS OK, REB OK, steal i bloczki były, trójki z C były, tylko skuteczność kulała (ale NY grał w końcu z Cavs) a Jokic (PF/C), póki co, wtopa po całości i statystowanie AD w jego monster-game :tongue:

Jak na oczekiwane 38$ to byl piach... Zreszta wymowka "tylko skutecznosc kulala" to tak ja bym napisal, ze Jokic "tylko" gral malo minut i to przeciwko wymiatajacemu AD co w nastepnym meczu sie przeciez poprawi ;-)

 

Mnie tam w pierwszych meczach najbardziej martwia nie wystepy, a gdy widac wyraznie jakies bledne zalozenia i tak niestety moze byc z Jokiciem. W zeszlym sezonie poszalal... to Nuggets wciaz nie wiedza jak dzielic minuty wsrod wysokich i skupili sie na rozwoju Nurkicia, na ktorego sie napalilem rok temu. Damn it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac i Embiid to jest temat, o którym nie warto gadać jeśli chodzi o wymiany, w jakiejkolwiek lidze :smile:

mógłbyś rozwinąć? Bo to, że nie znoszę się tłumaczyć z jakichkolwiek wymian to oczywiście prawda, ale prosiłem o to wiele razy wiLQa i wiem, że ma to głęboko w dupie.

Nie wiem jednak, co ma do tego GOAT.

 

Wciaz jestem ciekawy opinii maca bo nie bylem fanem tej wymiany zanim bylo wiadomo, ze Sully opusci kawal sezonu...

może poczytaj te posty to zrozumiesz:

http://www.e-nba.pl/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1

inne, które możę pomogą Ci zrozumieć:

http://www.e-nba.pl/topic/4846-philadelphia-76ers-201617-pulling-the-trigger/page-18?do=findComment&comment=459995

http://www.e-nba.pl/topic/5033-random-shit-20162017/page-11?do=findComment&comment=459992

http://www.e-nba.pl/topic/5099-bold-prediction/page-2?do=findComment&comment=459801

 

Ogólnie to QAS jest moim pierwszy znajomym z forum i mimo, że tu kreuje się na buca, to na żywo to bardzo wrażliwa istota. Do teraz pamiętam pierwszy dzień, w którym się spotkaliśmy live. Graliśmy w tego samego typu rozgrywkach piłkarskich (on ligę wyżej) i okazało się, że Jego ekipa gra w najbliższą sobotę na tej samej hali, zaraz po mojej.

Dodatkowo graliśmy też wtedy razem w lidze wielosezonowej fbx3.. On pobrał w niej jako pierwszy Jeremiego Lina podczas Jego pierwszego świetnego występu, jednak następnego dnia go wywalił kosztem Kosty Koufosa z Denver zdaje się.. Owa sobota zaś-spotkanie w realu, to był dzień bezpośrednio po nocy, w której Jeremy Lin rzucił Lolkersom na totalnym luzie jakieś 30-37pktów (pisz z pamięci i nie chce sobie jej psuć statami w tym względzie). No i do teraz pamiętam Jego minę, jak zaczęliśmy o nim gadać. Taka niesamowita wrażliwość i smutek w oczach, coś jak kot ze Shreka.

Dodatkowo, jest on świadkiem pięknego rogalika jakiego strzeliłem kiedyś na hali - pełen oldschool, vintage i finzeja w jednym. Gol niczym ronaldinho gaucho. Pisze to po to, że takie tray, w którym mocno ryzykuje moe robić z qasem, bo w najgorszym wypadku, będę się cieszył z Jego sukcesu, a nie nim martwił.

 

Czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca?

 

Pozdrawiam wszystkich miło i serdecznie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś rozwinąć? Bo to, że nie znoszę się tłumaczyć z jakichkolwiek wymian to oczywiście prawda, ale prosiłem o to wiele razy wiLQa i wiem, że ma to głęboko w dupie.

Nie rozumiem za bardzo. Mi chodziło tylko o Twoją ogromną sympatię do JE i już ogólnie o to, że w takich sytuacjach często zdarza się przepłacić i nie powinno się tego zbytnio analizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo. Mi chodziło tylko o Twoją ogromną sympatię do JE i już ogólnie o to, że w takich sytuacjach często zdarza się przepłacić i nie powinno się tego zbytnio analizować.

Na drafcie staram się w sezonówkach patrzeć na czyste kalkulację, jak w grajka wierzę i lubię to często go chcę. Jednak najlepiej to opiszę na przykładzie Kawhiego - Embiida - dwóch moich zdecydowanie ulubionych graczy.

 

Dla mnie KL od dawna jest w top4 graczy NBA, a nawet może wyżej, jednak wiem, że ma trenera clowna, co nie do końca rozumie tę grę i to jaki ma skarb i stąd ciężko mi przewidzieć i uwierzyć, że mój stud KL będzie miał w pełni okazję pokazać jaki jest dobry.

 

Z Embiidem było o tyle inaczej, że tam trener od początku mówił, że Embiid to dla niego drugi Duncan(którego był drugim trenerem) i ogólnie sprawiał wrażenie jakby rozumieł, że to zespół Embiida, a on sam jest tylko tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś rozwinąć? Bo to, że nie znoszę się tłumaczyć z jakichkolwiek wymian to oczywiście prawda, ale prosiłem o to wiele razy wiLQa i wiem, że ma to głęboko w dupie.

Wg mnie caly sens tego dzialu to dyskutowanie o tym co sie dzieje w lidze.

Jak nie wypada skomentowac klepnietej wymiany to ja serio nie wiem co my tu mamy robic w sezonie.

 

może poczytaj te posty to zrozumiesz:

Czytalem wczesniej te Twoje opinie o Embiidzie natomiast z nich nijak nie wynika jakich sie spodziewasz po nim statsow w tym sezonie... swietlana przyszlosc nie gwarantuje aktualnej produkcji - patrz prawie kazdy rookie.

 

Pisze to po to, że takie tray, w którym mocno ryzykuje moe robić z qasem, bo w najgorszym wypadku, będę się cieszył z Jego sukcesu, a nie nim martwił.

 

Czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca?

Dzieki za rozwiniecie! Co prawda liczylem na bardziej praktyczny punkt widzenia - np jakich statsow i ranku sie spodziewasz od Embiida - ale motyw wymiany to tez informacja, ktorej nie mielismy wczesniej.

 

Z Embiidem było o tyle inaczej, że tam trener od początku mówił, że Embiid to dla niego drugi Duncan(którego był drugim trenerem) i ogólnie sprawiał wrażenie jakby rozumieł, że to zespół Embiida, a on sam jest tylko tłem.

Ale jednoczesnie zapowiedzieli, ze bedzie mial limit minut i nie gral w back-to-backach co brzmi jak mocne ograniczanie potencjalu na ten sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie caly sens tego dzialu to dyskutowanie o tym co sie dzieje w lidze.

Oczywiście masz rację, ale też pewnie wiesz, że nie każdy chce się tłumaczyć z wymian, zwłaszcza że z góry jest stawiany jako ten co dał ciała.

 

Pamiętasz może wymianę zeszłoroczną z grudnia w tej lidze:

Marvin Wylliams za Kobe Bryant + Darryn Colliison ?

 

Ktoś to skomentował, że oddałem dóch graczy do rotowania za jednego FAsa. Na koniec sezonu uważam, że to była dla mnie bardzo dobra wymiana.

Ale co wtedy mogłem napisać, że obronić ten deal, poza tym, że widziałem Marvina w grze i to moje bingo i wierzę że utrzyma ten poziom do końca sezonu ( a był jeszcze lepszy). Bardzo Ci go w tej lidze zazdroszcze, bo to jedno z lepszych stretch four w lidze.

 

Jak nie wypada skomentowac klepnietej wymiany to ja serio nie wiem co my tu mamy robic w sezonie.

Można porozmawiać ogólnie o NBA, bo ta liga to jednka skupiska dość specyficznych osób, znacznie inna i dla mnie bardziej wartościowa, niż np grupa osób rozmawiających na gwiazdach basketu.

 

Czytalem wczesniej te Twoje opinie o Embiidzie natomiast z nich nijak nie wynika jakich sie spodziewasz po nim statsow w tym sezonie...

To mogłeś tak od razu, postaram się zaraz to jakoś wyestymować. Ale robią wymianę nie zastanawiałem się konkretnie na tym. Myślałem tylko:

FG będzie słabe, ale nie tragiczne, coś między 40-45 %

FT będzie elitarne, najlepsze ever wśród HOF wielkich centrów 80-85%

Trójki coś koło 0.3-0.7

Pkty coś koło 14-18 (teraz sądzę że więcej)

Rebs 8-12 (tu chyba najbardziej wtopiłem swoje prognozy, ale więcej o tym zaraz napiszę w topicu o Philadelphii na głownym forum o NBA, jeśli tam nieczytasz, mogę tu przekleić potem)

STL - liczyłem na coś w okolicach 0.8-1.2

BLK - liczyłęm na coś w okolichach 2.0-2.8

 

AST i TOV(spodziewam się sporej ilości) mam w dupie, bo te pierwsze tankuje i w tych drugich raczej będę w top3 i tak.

 

swietlana przyszlosc nie gwarantuje aktualnej produkcji - patrz prawie kazdy rookie.

Według mnie wyjątkiem są rookie BigMani posiadający świetny rzut, widocnzy chociażby w elitarnym FT jak KAT, KP, Jokić, Turer.

 

Ale jednoczesnie zapowiedzieli, ze bedzie mial limit minut i nie gral w back-to-backach co brzmi jak mocne ograniczanie potencjalu na ten sezon.

Dirk tak ma chociażby, a zawsze się zwraca i też jestem zadowolony, że go mam.

 

BTW czy mógbłym Cie prosić, żebyś zaś skomentował mój spór z Barcą, jakoby według niego Kawhi to nie był SG? UDzielasz się w tym wątku dyskutując o czymś z LEszczurem (ale nie wiem o czym bo nie czytałem dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, ale też pewnie wiesz, że nie każdy chce się tłumaczyć z wymian, zwłaszcza że z góry jest stawiany jako ten co dał ciała.

Wymiana dawno przeszla, wiec nie traktowalbym tego jako tlumaczenie sie tylko zaspokojenie ciekawosci innych skad sie wziela.

 

Pamiętasz może wymianę zeszłoroczną z grudnia w tej lidze:

Marvin Wylliams za Kobe Bryant + Darryn Colliison ?

 

Ktoś to skomentował, że oddałem dóch graczy do rotowania za jednego FAsa. Na koniec sezonu uważam, że to była dla mnie bardzo dobra wymiana.

Ale co wtedy mogłem napisać, że obronić ten deal, poza tym, że widziałem Marvina w grze i to moje bingo i wierzę że utrzyma ten poziom do końca sezonu ( a był jeszcze lepszy).

Dokladnie to mogles wtedy napisac i pozniej przypomniec sceptykom ich cytaty, czyz to nie jeden z urokow forum? ;-)

 

Można porozmawiać ogólnie o NBA, bo ta liga to jednka skupiska dość specyficznych osób, znacznie inna i dla mnie bardziej wartościowa, niż np grupa osób rozmawiających na gwiazdach basketu.

Od tego jest caly dzial NBA ;-)

Co wiecej, dla watku o Sixers nie ma znaczenia jakie masz szacunki statsow dla Embiida, a dla tego jak najbardziej ma...

 

To mogłeś tak od razu, postaram się zaraz to jakoś wyestymować. Ale robią wymianę nie zastanawiałem się konkretnie na tym. Myślałem tylko:

FG będzie słabe, ale nie tragiczne, coś między 40-45 %

FT będzie elitarne, najlepsze ever wśród HOF wielkich centrów 80-85%

Trójki coś koło 0.3-0.7

Pkty coś koło 14-18 (teraz sądzę że więcej)

Rebs 8-12 (tu chyba najbardziej wtopiłem swoje prognozy, ale więcej o tym zaraz napiszę w topicu o Philadelphii na głownym forum o NBA, jeśli tam nieczytasz, mogę tu przekleić potem)

STL - liczyłem na coś w okolicach 0.8-1.2

BLK - liczyłęm na coś w okolichach 2.0-2.8

 

AST i TOV(spodziewam się sporej ilości) mam w dupie, bo te pierwsze tankuje i w tych drugich raczej będę w top3 i tak.

... bo to wlasciwie wszystko wyjasnia - nie tylko uwazasz, ze bedzie lepszy od Monroe, ale od razu wskoczy do czolowki. Przyjmujac ten punkt widzenia ta wymiana nagle wyglada jak mega steal dla Ciebie.

 

BTW czy mógbłym Cie prosić, żebyś zaś skomentował mój spór z Barcą, jakoby według niego Kawhi to nie był SG?

Jasne. Wg mnie w ustalaniu pozycji na potrzeby fantasy nie ma znaczenia kto gdzie *moze* grac [bo odpowiedz teoretycznie brzmi wszedzie] ani tymczasowe zastepstwa [patrz ostatnie 2 mecze] tylko jaka pelnil i bedzie pelnil glowna role. IMO najlepiej by bylo gdyby mial tylko "SF" bo tam spedza ogromna wiekszosc swojego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wg mnie w ustalaniu pozycji na potrzeby fantasy nie ma znaczenia kto gdzie *moze* grac [bo odpowiedz teoretycznie brzmi wszedzie] ani tymczasowe zastepstwa [patrz ostatnie 2 mecze] tylko jaka pelnil i bedzie pelnil glowna role. IMO najlepiej by bylo gdyby mial tylko "SF" bo tam spedza ogromna wiekszosc swojego czasu.

Czyli uważasz, że jeśli Boban zagra jakieś minuty wspólnie z Drummondem, czy Embiid z Okaforem, to dójka z nich ma więcej sensu, by mieć znaczek PF, niż Kawhi Leonard, co prawie zawsze gra z Manu czy Dannym Greenem,a dodatkowo nie ma zmieniika na tę pozycję SF?

 

Proszę napisz mi ilu w lidze jest lepszych graczy na SG według Ciebie od Kawhiego.

 

No i inna sprawa, kto odpowiada za to, kto gra na jakieś pozycji?

 

IMO najlepiej by bylo gdyby mial tylko "SF" bo tam spedza ogromna wiekszosc swojego czasu.

Jak to oszacowałeś? Bardzo często kryje najlepszego gracza przeciwnej drużyny z pozycji 1-2, zwłaszcza jeśli nie robi tego Danny Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mów dziś nic Wilqowi o centrach bo jego Jokic nieco nie podołał hypowi :tongue:

;-)

 

Czyli uważasz, że jeśli Boban zagra jakieś minuty wspólnie z Drummondem, czy Embiid z Okaforem, to dójka z nich ma więcej sensu, by mieć znaczek PF, niż Kawhi Leonard, co prawie zawsze gra z Manu czy Dannym Greenem,a dodatkowo nie ma zmieniika na tę pozycję SF?

Wg mnie wszyscy w tej grupie wysokich powinni miec tylko C, ale Yahoo przyjelo bardzo luzna filozofie dodawania literek i wlasnie takie sa efekty, ze 1) jest za duzo zawodnikow z wieloma jednoczesnie 2) co maskuje tych co faktycznie graja na wielu i 3) otwiera furtke by domagac sie rozdawania ich jeszcze bardziej bo ktos gdzies kiedys raz zagral.

 

Proszę napisz mi ilu w lidze jest lepszych graczy na SG według Ciebie od Kawhiego.

To nie ma zadnego znaczenia skoro ostatnio za malo tam gral by sie kwalifikowac na ta pozycje.

 

No i inna sprawa, kto odpowiada za to, kto gra na jakieś pozycji?

Jak to oszacowałeś? Bardzo często kryje najlepszego gracza przeciwnej drużyny z pozycji 1-2, zwłaszcza jeśli nie robi tego Danny Green.

Bref, 82games i analiza lineupow.

Parker/Mills + Manu/Green + Kawhi ze wzgledu na wzrost i mase ewidentnie ustawia tego ostatniego jako SFa. Jasne, ze Kawhi moze kryc PG i SG, ale idac ta logika gdzie jest apel by dodawac SFa Parkerkowi skoro tam czasem jest chowany? Wg mnie to droga donikad i wolalbym bardziej sztywne definicje pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to dopiero 5 dni sezonu ale FG% moich grajcarów ( o was mówię Jeff i Nicolas;) to jakiś skandal. Oszczędzanie BLopeza od trzeciego meczu sezonu też mi się nie podoba. Mam też życzenie aby Jrue siedział przy chorej żonie do kwietnia. 

 

WiLQ już pierwszy. Gratulacje za Bradleya, Jokica i T.Bookera.

 

Obczailiście już taktykę L.MP i granie 5 zawodnikami? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku brak analizy przed draftem zrobił swoje. Niepotrzebnie poszedłem w młodość, licząc, że wypalą. Nie wypalą. Powinieniem był licytować jakąś gwiazdę za 60+ i na niej oprzeć dalszy skład. A Ibaka to najbardziej przepłacony gracz ever. Widziałem mecz w Cleveland i większego lenia snującego się po boisku, unikającego jak ognia walki podkoszowej jeszcze nie widziałem. Zobaczył pieniądze w Orlando i ma wyjebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie BLopeza od trzeciego meczu sezonu też mi się nie podoba.

Mozna na to spojrzec tak, ze Nets testuja jak wygladaja bez niego i skoro nie dostali lomotu to moga go sprzedac za mlodziaka i pick...

 

WiLQ już pierwszy.

Tylko na totalach i do tego chwilowo bo dzis mam mniej gier od konkurencji.

 

Gratulacje za Bradleya, Jokica i T.Bookera.

W ciagu 3 dni ten sam zawodnik byl celem docinka i gratulacji... nie ma to jak teatrzyk malych probek ;-)

 

Obczailiście już taktykę L.MP i granie 5 zawodnikami? Ciekawe.

Ano, odwaznie, ale jednoczesnie staje sie kandydatem numer 1 na nierozegranie wszystkich gier.

 

Ibaka to najbardziej przepłacony gracz ever. Widziałem mecz w Cleveland i większego lenia snującego się po boisku, unikającego jak ognia walki podkoszowej jeszcze nie widziałem. Zobaczył pieniądze w Orlando i ma wyjebane.

Jakie pieniadze? Przeciez on wlasnie walczy o nastepny kontrakt... wiec to bardzo niepokojace co piszesz.

Chyba wiekszym problemem jest to, ze Magic zapowiadaja sie na katastrofe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszym problemem jest to, ze Magic zapowiadaja sie na katastrofe.

Imo to było jasne od początku, bo za ciężkie pieniądze zrobili sobie position battle na centrze, na pf sprowadzili gościa, który był dobry jako trzeci i to parę lat temu, a na sf i pg grają młokosami. W dodatku ławkę mają beznadziejną. To się nie może udać. Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obczailiście już taktykę L.MP i granie 5 zawodnikami? Ciekawe.

Rok temu zaczął tak samo, miał chyba 100 gier w plecy i wszyscy go zlekceważyli. Ale miał plan i go wykonał w 100%, pod koniec nam tak złoił dupę że szkoda gadać. Także spokojnie z ocenami, to bardzo dobry menago, chyba najaktywniejszy na FA-sach z jakim kiedykolwiek grałem.

 

Aaa, a Ibake też bym zaje.ł bulku. Shoot blocker po h.ju, a chciałem Mylesa brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.