Skocz do zawartości

Za dzieciaka, back n d day


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

 

FORTUNA (podróba monopoly ;) )

 

 

Podróba wtf?

 

mam nową i czeka na pogranie

 

Turbo ktoś zbierał czy Donaldy?

 

Puszki po napojach?

 

Plakaty bohaterów?

 

 

 

Zbieractwo!!!!!!!!!!

józkowi chodziło o naklejki z gum do żucia byli bohaterowie Dynastii, jakieś lalki Chabell czy cuś i oczywiście TURBO wszystko się zbierało

 

Pamiętacie karty z samochodami?

 

pojemność skokowa, ilość drzwi i całe dnie tak można było

 

ps. ja ostatnio znalazłem Playboya z Marylką ze Zlotopolskich

 

smuteczek fchooy

 

Się grało. Pojemność skokowa nie kumałem co to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grałem ze starymi w panstwa miasta i w tysiąca w karty.

 

I miałem układankę taką drewnianą ze stanami USa, od tego czasu wiem dokładnie gdzie co jest, kozak była.

Siostra miała Afrykę : )

 

BMX na gwiazdkę jak miałem z 9 lat

 

pierwszy kosz  to wyglądał gorzej niż na salce u Jamesa Naismitha - sznurkami przytwierdzony do drzewa kosz wiklinowy do ziemniaków z wyrwanym dnem. Potem na komunię dostałem piłkę do kosza tzw globtroterkę 3 kolorowo, i pierszy legitny metalowy kosz przytwierdzony do stodoły, stary elegancko wymalował tablicę, na tej stodole, respect

 

naklejki z gum NBA, Magic Basketballe

w tygodniku Basket taka firma z Łodzi ogłaszala że sprzedają / dystrybuują karty NBA na Polskę, czasem coś zakupiłem jak byłem w Ostrowie Wlkp albo we Wrocławiu.

Potem było kiedys ogłoszenie 'unikatowa seria kart z Michaelem Jordanem', droga fc*** była, chyba ze 140 złotych, choć wtedy mówiło się raczej 'milion czterysta' [byłem wtedy mniej więcej w 5 klasie podstawówki], nie powiedziałem nic starym tylko sobie zamówiłem za odłożone pieniądze:)

po paru dniach się przyznałem, matka dzwoniła do tej firmy żeby anulować zamówienie, ale paczka już była wysłana 

Potem przy ogłoszeniach o kartach NBA w tygodniku Basket pojawił się dopisek "jeśli nie masz 18 lat, przed zakupem kart spytaj o  pozwolenie rodziców " :P :P :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to było pyszne :nevreness:

 

Zniknęło, bo te łapczywe k**** sprzedały prawa do produkcji na rynek niemiecki. Do póki zarząd był zagraniczny, to brali wszystko byle tylko ludzie mieli pracę i nadgodziny, a fabryki pracowały na pełny gwizdek. Ci lepsi za zasługi (była produkcja = był wynik) pojechali uruchamiać nowe fabryki dla Marsa, a na miejscu zostali Polacy którzy za łapówki pod stołem rozdali wszystko co było możliwe i zostawili minimum. 

 

Razem z gwiazdkami pojechały kremy Milky-Way oraz Snickers do smarowania chleba. Ostatnio znajomi którzy tam zostali mówili, że to wraca do Polski, ale po wielkich bojach i ustępstwach. 

 

Jebać Mars Polska po wsze czasy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Back ina day

Prince polo miętikie w momencie kupna

Donald zbierałem bo brat cioteczny zajęła mi auta z turbo i lamus jeszcze ciotkę skarżył że go jabłkami rzucałem

Ptyß i mazowszanka

Tacos i stixy

Hotdog pizza hamburgery to są smaki nowej ery

Mortadela

Zwyczajna co smakowała zajebiście

Boomer w 4 smakach

265

Rtl2 po 23

Kolorowe długopisy i zapachowe mazaki

Te okrągłe tazosy z power rangers

Kartridże do pegausa i Sega mega drive

Guma kulka

Oranżada w proszku

Lody sople i Palermo

Kilometrico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo gi joe

chodzily po 49 tysi

od dziadka dostawałem drobne to se uzbierałem na dwa

były tylko dwa problemy

stary nie lubił, jak sobie coś kupowałem

i liczył, że w wieku 11-12 lat będę już "zbierał" na cokolwiek mądre

stary cep

no to uzbierałem te prawie 100 tysi

polazłem do sklepu, kupięłm Granta i Firefalla

i tu hint stulecia

graty w gacie i do domu, niewykrywalne przez starych lurkujących w plecaku

w domu unpack i zabawa

do momentu, aż stary nie zapuścił nura w moim pokoju

znalazł gi joe

nadprogramowe kanapki pod szafą

plejboja, co go wcześniej wspominałem

 

a potem dupa puchła i "tato już nie będę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam w hajuejs gumie byky znaczki wszystkich klubowNBA.. miałem wszystkie poza 76ers bodajże

 

był specjalny album (takie papierowe gówno), w którym się wklejało wszystkie naklejki. Chociaż my z bratem osobno oblepialiśmy tez kasety video, na których nagrywaliśmy NBA.

 

miliary złotych k****, firma krzak z rybnika ściagająca te gumy gdzieś z turcji i miliardowe nagrody, taaaaaaaa

 

ha, to nie wiedziałem, nigdy nie zwracałem uwagi na te niby nagrody pieniężne, najważniejsze było zebranie logo wszystkich klubów, kasa się dla mnie nie liczyła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie, ale teraz mi sie rzucilo w oczy na filmiku ktory dales.

 

k****, poczatki kapitalizmu, developin countries, wrzucasz bzdury marketingowe jakie chcesz i jedziemy, biznes sie kreci.

 

Choc z drugiej strny nie wiadomo co gorsze, te poczatki kapitalizmu czy przeregulowana UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie, ale teraz mi sie rzucilo w oczy na filmiku ktory dales.

 

Choc z drugiej strny nie wiadomo co gorsze, te poczatki kapitalizmu czy przeregulowana UE

A tam. Powrót ze szkoły na chate i oglądanie witryn sklepowych to był prawdziwy rytuał, którego nie mogło zabraknąć i nigdy się nie nudził. Fajne czasy, gorzej jak Twoich starszych nie było na te nowe rzeczy stać. Teraz gdy wszystko jest pod ręką w ilościach razy pińcet dostaje coś na wzór migreny od chodzenia po centrach handlowych. Bycie gimbem to musi być strasznie męczące zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Plakaty" z Brawo Sport i cała ściana oklejona! 

 

Do teraz mam gdzieś na strychu teczki przepełnione plakatami z bravo sport a 1/3 pokoju obwieszona tymi które się jeszcze ostały, mimo że są nieaktualne z 10 lat jak nie lepiej, Szymkowiak w reprze itp

 

 

przecież to wróciło niedawno - wszędzie do kupienia chyba

 

A to nie miałem pojęcia, zanim jednak dojdzie to do mnie na wieś to kupa czasu minie, trza uderzać gdzieś do miasta po smaki dzieciństwa

 

 

Back ina day

Prince polo miętikie w momencie kupna

Donald zbierałem bo brat cioteczny zajęła mi auta z turbo i lamus jeszcze ciotkę skarżył że go jabłkami rzucałem

Ptyß i mazowszanka

Tacos i stixy

Hotdog pizza hamburgery to są smaki nowej ery

Mortadela

Zwyczajna co smakowała zajebiście

Boomer w 4 smakach

265

Rtl2 po 23

Kolorowe długopisy i zapachowe mazaki

Te okrągłe tazosy z power rangers

Kartridże do pegausa i Sega mega drive

Guma kulka

Oranżada w proszku

Lody sople i Palermo

Kilometrico

 

Amiga na dyskietki i bitwa na urodzinach kto teraz ma grać, kogo kolej

Zwykła oranżada w butelce 0,33, otwierasz, wychodzisz przed sklep, zatykasz paluchem, trzęsiesz i patrzysz jak tryska. A potem porównujesz z kolegami czyja dalej tryskała.

Wojny na śnieżki, dzięki czemu zamiast być w domu o 12 to jesteś o 14 i pytania mamy gdzieś się smykał

Podżeranie łakoci, poszukiwania nowych miejsc ich ukrycia i jeszcze większa radość kiedy okazuje się że matka nie była na tyle sprytna, nie podejrzewała że tam możesz szukać.

Twój Weekend podpierdalany starszemu i podziwianie bimbałów i nie tylko

Wyścigi na rowerach, w zimie własna skocznia i "skakanie" na nartach

Chodzenie po drzewach, wpieprzanie ich owoców do porzygu, plucie wiśniami na ręce i mamo zobacz ja krwawię

Granie w siatę przez płot / bramę

Plastikowe piłkarzyki!!!

post-4406-0-85345500-1468793271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza gra w koszykówkę była na osiedlu taka...

 

każde blokowisko miało budę 4 m na 4m gdzie a betonem była trafostacja zasilająca ze złowrogimi trupimy czaskami...strasznie to piszczało  ale świetnie się na to wchodziło ( 3m wysokości)

 

przy linii dachu były takie otwory zakończone siatką i granie polegało na rzucaniu piłką tenisową w tą szparę niewiele większą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.