Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 16/17


DamianOItalianO

Przyszłość Timberwolves  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego zawodnika jako GM wilków byś wymienił?



Rekomendowane odpowiedzi

Fajny post no. 1 :)

 

Ja ogolnie tegoroczna postawa Wilkow jestem zawiedziony. Liczylem na jakies 35-40 zwyciestw i chociazby korespondencyjna walke o PO.

Sadzilem, ze Thibo zrobi z tego skladu jakas defensywna hydre (na miare skladu ofk), a tu klops. Wiadomo, poczatki sa trudne, wiec ma u mnie jeszcze kredyt zaufania, jednak pierwsze skazy juz sa.

KAT wymiata w off, a def to sadze, tak samo jak ty, ze ogarnie. Andrew ma czasami takie mecze, ze myslisz juz, ze sie ogarnal, a w kolejnym meczu odpiernicza kaszane totalna (mysle bardziej o off, bo w defensywie to jakos nigdy go nie widzialem), chlopak jeszce nie wydoroslal niestety. Zach polamany, wiec nie ma co mowic.

Z Rubio mam problem, bo jak uwielbiam jego playmaking i defensywe, tak nie raz pogryzlem sobie jezyk widzac jego rzuty, ale i tak widac postepy wzgledem wczesniejszych sezonow, wiec mam nadzieje, ze sie ogarnie.

 

Ogolnie to czekam na draft i zobaczymy co sie z pickow wykluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wigginsa to pełna zgoda. Nie wydoroślał. Fizycznie jest ciągle na dużym minusie kilogramów mięcha względem innych SF. Mentalnie też nie wygląda najlepiej i jest przynajmniej półkę niżej od Townsa. Chociaż KAT nie jest najlepszym punktem odniesienia, bo pod tym względem wydaje się być kilka lat przed rówieśnikami. Ale jak pisałem wyżej, bez dobrego Wigginsa prognozowanie świetlanej przyszłości wilków zaczyna przypominać słynne "Polska wciąż ma matematyczne szanse na awans". Może przesadzam, ale uważam że zgodnie z prawem Newtona allstar przyciąga allstara. Problem polega na tym, że więcej szans daję temu, że to Towns wrzuci ckliwe pożegnanie na twittera i wyląduje na południu, niż wieściom że ktoś pakuje się ze swoimi talentami w sam środek zimy w Minneapolis. Zamiast myśliwego na rynku FA staną się ponownie zwierzyną. 

 

A czego moim zdaniem brakuje Wigginsowi w ataku? Z długiej listy widać już poprawę w rzucie. Coraz częściej zaczyna też funkcjonować jako składowa ofensywy, a nie osobny byt, który stopuje cały zespół. Martwi za to syndrom Stevie Wondera, bo na chwilę obecną jego jedyne asysty biorą się ze zwykłego oddania piłki kolejnej osobie (co często nawet liczone być nie powinno) i akcji w której atakuje kosz, wybija się w górę i odgrywa na obwód (a że nie zawsze do swoich to inna sprawa). To pokazuje jak wciąż mało widzi w ataku i powiem szczerze, powoli zaczyna to być niepokojące. Inny temat to inicjowanie przez niego ataku. Na chwilę obecną jest to jedna z najbardziej koślawych akcji jakie grają, ale w tym szaleństwie jest metoda. Andrew ma przewagę atletyczną nad większością ligi i jeśli będzie potrafił sprawnie obsługiwać warsztat slashera to może się okazać najmocniejszą bronią Minnesoty. I nie chodzi tu tylko o punkty, które sam w ten sposób zdobędzie. Żeby dostać open looka trzeba zmusić obronę przeciwnika do załamania. Dobry ruch piłki i silny obwód to niezłe typy, ale moim zdaniem dopiero w połączeniu z ciągłym zagrożeniem penetracjami dostaje się na to największe szanse. Póki co ta broń była raczej niewypałem, ale stawiam że w wakacyjnej rozpisce od Thibsa rzeczy z nią związane będą wysoko na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Wigginsa to pełna zgoda. Nie wydoroślał. Fizycznie jest ciągle na dużym minusie kilogramów mięcha względem innych SF. Mentalnie też nie wygląda najlepiej i jest przynajmniej półkę niżej od Townsa. Chociaż KAT nie jest najlepszym punktem odniesienia, bo pod tym względem wydaje się być kilka lat przed rówieśnikami. Ale jak pisałem wyżej, bez dobrego Wigginsa prognozowanie świetlanej przyszłości wilków zaczyna przypominać słynne "Polska wciąż ma matematyczne szanse na awans". Może przesadzam, ale uważam że zgodnie z prawem Newtona allstar przyciąga allstara. Problem polega na tym, że więcej szans daję temu, że to Towns wrzuci ckliwe pożegnanie na twittera i wyląduje na południu, niż wieściom że ktoś pakuje się ze swoimi talentami w sam środek zimy w Minneapolis. Zamiast myśliwego na rynku FA staną się ponownie zwierzyną. 
 

Jak Deron odchodził to głównie dlatego że żaden gwiazda NBA nie byłą fanem snowboardu i dlatego nikt się nie kwapił do przenoszenia sie w środek zimy w Utah

Wszystko to kwestia wizji

Jeśli TT i szefostwo Minnesoty potrafi pokazać weteranom, źe wiedzą czego chcą oraz co będzie wyznacznikiem klubu to będziecie ich ściągać.

JJ wybrał Jazz za relatywnie małe pieniądze bo rozumiał wizje zespołu - ba on od pcozątku akceptował że będzie rezerwowym i że głównie będzie grał jako PF

Myślę że Sota ma duże szansę pójść drogą Jazz tylko musi mieć jasna wizję kto ma tam prowadzić grę.. Rubio czy LaVine.. Tym drugim powinni handlować bo to fajny gracz ale nie pasujący do Rubio i nie będzie pasował też do Fultza bo on potrzebuje piłki w dłoniach a kreatorem wybitnym to on nie jest... Chyba że w kontrach

 

Byłem pewien że Sota odpali w tym roku ale realnie to w przyszłym roku powinni być w PO zwłaszcza gdyby jeszcze trafił im się Isaac z draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co powinni zrobić Wolves z 7 pickiem? Moim zdaniem na pewno nie powinni brać PG, bo talentu mają tam dużo. SG? bez sensu - wiggins czy LAVine wystarczą. C? Na pewno nie. Zdecydowanie potrzebują F który będzie mógł grać zarówno rzucającego jak i silnego skrzydłowego i potrafi bronić gwiazdy. Isaac wydaje się idealny, pytanie czy dotrwa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tego Dunna bym zostawił, a jeśli już by szedł w paczce za Butlera to raczej za Wigginsa. Natomiast #7 bym nie oddał, szansa na Isaaca jest na tyle duża, a on daj to czego PG13, Wiggins czy Butler nie dadzą - rozwiązuje problem rozciagajacej 4 z dobrą obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tego Dunna bym zostawił, a jeśli już by szedł w paczce za Butlera to raczej za Wigginsa. Natomiast #7 bym nie oddał, szansa na Isaaca jest na tyle duża, a on daj to czego PG13, Wiggins czy Butler nie dadzą - rozwiązuje problem rozciagajacej 4 z dobrą obroną.

Wolisz Dunna niz Wigginsa? Serio...Isaac to prospectt, cholera wie jak sie rozwinie. A wiggins z Butlerem na 2-3 wyglada zajebiscie.

Zaczyna mnie już pomalutku rozwalać hype na ten draft... w prawie każdym temacie. Już nawet #7 nie warto oddawać za PG lub Butlera, bo jakiś tweener Issac może być do wzięcia.

 

Miazga.

 

Spoko, potencjał jest, ale nie popadajmy w paranoję z tym naborem.

Zaraz bedzie powtorka z 2014 roku, z duzej chmury maly deszcz ;-)

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.