Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

a po co skoro Noela za darmo będzie mieć latem bo 76ers nie wyrównają oferty typu 70/4

nie wyrównają, bo nikt takiej nie da.

 

jak zwykle powtórzę, że trade'owałbym Okafora i liczył na zdrowie Noela.

a po co skoro Noela za darmo będzie mieć latem bo 76ers nie wyrównają oferty typu 70/4

nie wyrównają, bo nikt takiej nie da.

 

jak zwykle powtórzę, że trade'owałbym Okafora i liczył na zdrowie Noela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Okafora i Noela to jeśli jest szansa na powrót Simmonsa w tym sezonie to zaczekałbym na jego powrót i po prostu zobaczył który z nich do Embiida i Bena pasuje ( jeśli którykolwiek będzie). Skończy się tym, że obaj polecą.

 

Z innej beczki. Fani Sixers dalibyscie Ersana za Mirotica w wymianie 1 za 1? Tak z ciekawości pytam bo Ersan to ciekawy kolo i na ławkę w Chicago by sie przydał a w Niko to już nawet Fred nie wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrównają, bo nikt takiej nie da.

 

jak zwykle powtórzę, że trade'owałbym Okafora i liczył na zdrowie Noela.

 

nie wyrównają, bo nikt takiej nie da.

 

jak zwykle powtórzę, że trade'owałbym Okafora i liczył na zdrowie Noela.

Cuban może dać.

Problem ,ze Noel chyba skreslil już Phile i nie chce tu grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Noel tez bardziej pasuje niz Okafor, ale widze, ze oszczedzaja Embida jak moga i nie pchaja go pod kosz. A Okafor zdrowszy i na juniorskim kontrakcie moze pograc jeszcze spokojnie nastepny sezon na C i nie ma tutaj miejsca dla Noela. Jedyna szansa, ze Noel zostanie i uwierzy w process, to taka,ze Okafor poleci gdzies do konca okienka. Ale zgodze sie, ze obaj sa raczej na wylocie bo zdaja sobie sprawe, ze przy Embidzilli nigdy nie beda numerem 1 na Centrze. Pytanie tylko ktory leci pierwszy i co w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuban może dać.

Problem ,ze Noel chyba skreslil już Phile i nie chce tu grać

nie wiem czy skreślił, jakby poleciał Okafor, a Noel dostał długi kontrakt, to prawdopodobnie zmieniłaby się perspektywa. na ten moment Noel jest czwartym do grania gdy wszyscy są zdrowi, więc mu się nie dziwię.

 

problem w tym, że nie wyobrażam sobie Okafora przy Simmonsie i Embiidzie. tak jak nie wyobrażam sobie Okafora w tak naładowanej talentem drużynie jaką mogą być Sixers po przyszłorocznym drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen Crabbe + 1st Rd Blazers za Noela. Kto mówi nie?

Wg mnie na dzisiaj Blazers bo skladaliby propozycje bez tego picku.

 

Plus na ostatnich stronach watku nikt nie wspominal o Baylessie, ktory opusci caly sezon przez kontuzje.

Alez wyszla ironia gdy ten ruch mial swiadczyc o wyzszosci aktualnego front office nad poprzednim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerlens Noel on lack of playing time in loss vs. Lakers: "I think I'm too good to be playing eight minutes"

 

Noel i Philly - ten romans się już zakończył BMF. Sixers stracili moment i teraz to będzie sell-low straszliwe. Nerlens jest do wyciągnięcia za cenę wręcz nieprzystającą do jego potencjału.

Nie żeby coś, ale patrząc na sytuację z Noelem po raz pierwszy brakuje mi w Philly Hinkiego. On by wiedział kiedy i za co oddać Nerlensa. Teraz albo za niego gówno dostaną albo latem stracą za darmo. Crabbego to oni powinni z pocałowaniem w dupę brać. Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerlens Noel on lack of playing time in loss vs. Lakers: "I think I'm too good to be playing eight minutes"

 

Noel i Philly - ten romans się już zakończył BMF. Sixers stracili moment i teraz to będzie sell-low straszliwe. Nerlens jest do wyciągnięcia za cenę wręcz nieprzystającą do jego potencjału.

 

wiem, co powiedział, i co mówi od ~sierpnia Noel. odnosiłem się tylko do tego, że gdyby Philadelphia postawiła na niego, przehandlowała Okafora, a Brown mu dał minuty, wyglądałoby to inaczej. podkreśliłem też, że na to nie ma szans. pisałem już od dłuższego czasu, że po wybraniu Simmonsa brak trade'u jednego z tej dwójki to ogromny błąd, czego efekt widzimy teraz.

 

nie mam pojęcia jaka kalkulacja pchnęła do robienia sobie nadziei w stosunku do Okafora. zawsze broniłem Jahlila, tutaj, nie tylko tutaj, ponieważ:

- wyobrażam sobie go w obecnej lidze

- wciąż ma potencjał żeby nie być minusowym obrońcą

 

problem w tym, że w Sixers, którzy mają Simmonsa, Embiida, dołożą być może dwóch świetnych prospektów z przyszłorocznego draftu, max. rola jaką może pełnić Okafor to 6th man i lider drugiego unitu, a tak szczerze to nawet w tej roli ciężko go sobie wyobrazić biorąc pod uwagę, że dwaj najważniejsi zawodnicy grają na pozycjach 4-5, i dla Okafora to taki sobie fit. jakoś wolę potencjał defensywny Noela na ławce niż Okafora w roli obecnego Ala Jeffersona ;]

 

jedynym argumentem przemawiającym za Okaforem jest niepewność jaka towarzyszy Embiidowi, problem polega na tym, że nie można w ten sposób budować drużyny. ;] wóz albo przewóz, sorry.

 

niesamowicie mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest raczej to, że ktoś się zatrzymał w 2014 roku - Okafor to fajny fit dla zespołu z defensywnym suportem któremu brakuje zawodników mogących punktować (vide Bobcats czy Utah Big Ala), Sixers będą mieli masę talentu po tej stronie parkietu o tej samej porze przyszłego roku.

 

trudno tutaj coś więcej napisać, czerwiec 2016 to był ostatni rozsądny moment na ruszenie jednego z tej dwójki, o czym chyba wszyscy fani Sixers wspominali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

problemem jest raczej to, że ktoś się zatrzymał w 2014 roku - Okafor to fajny fit dla zespołu z defensywnym suportem któremu brakuje zawodników mogących punktować (vide Bobcats czy Utah Big Ala), Sixers będą mieli masę talentu po tej stronie parkietu o tej samej porze przyszłego roku.
 
trudno tutaj coś więcej napisać, czerwiec 2016 to był ostatni rozsądny moment na ruszenie jednego z tej dwójki, o czym chyba wszyscy fani Sixers wspominali.

 

Tylko że 76ers próbowała nimi handlować ale nikt chyba nie chciał dać tyle ile oni sobie życzyli. Zero wysokich wyborów w loterii czy młodych graczy. Po prostu każdy widział że Phila jest w czarnej D swoimi wyborami i nikt niczego wielkiego nie oferował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zaproponowanie Noelowi nowej umowy i pozbycie się Okafora nie zmieni niezadowolenie Noela. On chce być podstawowym centrem docelowo. A przy Okaforze i Embiidzie to niemożliwe. Pozbycie się tego pierwszego tylko pozornie rozwiązuje problem. Bo Simmons to będzie bardziej '4' niż '3'. Ciężko upchnąć na parkiecie razem trio Simmons - Embiid - Noel i to nawet jak ten ostatni byłby w teorii centrem. A jeszcze na ławce czekałby Sarić, czy nawet Covington, który nieraz grywał jako PF. Noel wie, że wymiana Okafora dałaby mu spokój w tym sezonie, może i nawet w przyszłym jakby wprowadzano powoli Simmonsa. Ale docelowo to nie on ma być fundamentem drużyny. A widać, że takie są jego oczekiwania. I cała ta sytuacja jest beznadziejna dla 76ers. Mają jednego niezadowolonego centra, drugiego bez defensywy oraz trzeciego bez zdrowia. I ten trzeci teoretycznie jest nie do ruszenia, a za dwóch pierwszych nie dostaną praktycznie nic. Nie wiem czy jest jakikolwiek sposób, by Philadelphia wyszła z jakąkolwiek korzyścią z tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer Noela i Okafora to klasyczny losse-lose. Wiadomo, że Okafor najmniej pasuje do układanki, ale wzięto go jako zabezpieczenie dla niewiadomej Joela oraz z nadzieją, że stanie się ofensywną bestią(i najlepsze co zostało, bo zabraniu nam Russella). Świetnie ogląda się jak dostaje piłkę i gra 1na1, ale ciężko go sobie wyobrazić w bardziej kombinacyjnej grze. Tak czy inaczej na ten moment bardziej prawdopodobna jest wymiana Noela, chociaż ja spakowałbym ich obu i Holmesowi powierzył rolę backup C. To jego jest mi najbardziej szkoda, bo dostaje ochłapy minut, a prezentuje się całkiem solidnie po obu stronach parkietu + nie będzie płakał, że wchodzi z ławki. Wiadomo, że nie dostaniemy za Noela nic konkretnego, ale są drużyny którym może na nim mocno zależeć. Na szybko pierwszą jest Celtics, którzy mają problemy na desce i może udałoby się od nich wycisnąć pick Nets, a drugą są Cavs, którzy po stracie Birdmana również potrzebują kogoś do zbierania i blokowania. Z drugiej strony uważam, że klub mógłby jakoś go ukarać, bo typek po półrocznej przerwie płacze po drugim meczu, że dostaje 8 minut szczególnie kiedy w pierwszym skręca kostkę(Okafor po powrocie zagrał 7 minut i siedział cicho). Miał swój czas jako pierwsza opcja pod koszem i utrzymał status gościa z zadatkami na klasowego obrońcę, nie robiąc przy tym żadnych postępów w ataku. Dodatkowo więcej się leczy niż gra:

 

12/14/2016 Sprained left ankle

10/23/2016 Left knee surgery

03/23/2016 Right knee contusion

03/04/2016 Right knee contusion

12/14/2015 Scratched cornea

1/27/2015 Right knee soreness

11/09/2015 Sore wrist

04/08/2015 Ankle

12/01/2014 Right hip flexor

11/05/2014 Sprained left ankle

10/01/2013 Knee surgery

 

To nie wygląda jak kartoteka gościa na rookie contract. Z drugiej strony może jest świadomy, że te jego kolana mogą niedługo wysiąść i chce zdobyć jak największy kontrakt, bo może to być jego ostatni w lidze. Patrząc na te wypowiedzi wygląda też jakby nikt z klubu z Noelem nie rozmawiał, a on sam jest strasznie zagubiony o czym może świadczyć, że niedawno zmienił agenta. Nie po to Colangelo wymienili Sama. Chciałem żeby Hinkie dostał szansę dokończyć swój projekt, ale z przyjściem braci C liczyłem na coś więcej. Po sezonie tracimy pewnie Rodrigueza, Ilyasove oraz Noela. Jeżeli ich nie przedłużają to muszą zrobić z nimi porządek przed trade deadline. Najwyższą wartość ma Ersan, który jest aktualnie najpewniejszy ofensywnie oraz wymusza wiele fauli w defensywie. Czas na jakieś decyzje, bo Embiid, Simmons i 2 wysokie picki w drafcie to za mało do naszej układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie

Chcesz go opchnąć, to podbijasz wartość. 8 minut gry podbija wkurwienie.

Nie chcesz go opychać, wiążesz z nim przyszłość, to wystawiasz Okafora na strzał

Oka przyznał, że ofensywnie dubluje się "liniami" z NN

Embiid siedzi cicho, bo proces etc

Nie jest winą trenera, że ma 6 podkoszowych. Sacto wiedziało, co z tym zrobić - odciąć od gry 3 wysokich i mieć wyjebane

NN to WCS, który się rozwinął i ma większe podstawy do roszczeń

Don`t hate the player, hate the game

Oka lub NN leci, Holmes i Sarić to drugi garnitur dla ubogich. Fun to watch, ale bez poważnych planów na poważne granie

 

Chcesz karać NN za szczerość? Jak? Zabronisz mu grać? Dasz mu karę finansową, publicznie napiętnujesz? 

Dać mu czas gry, zamiast bawić się w wygrane. Podbić wartość zewnętrzną i wewnętrzną. Jak zda egzamin z Embiidem, przedłużyć. Jak nie zda egzaminu, wypchnąć za najlepszy dostępny pakiet.

 

Btw ile czasu "process" ma trwać? Jest deadline, gameplan, cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jak od dwóch sezonów że Hinkie kompletnie zawiódł to było tu wylewane na mnie wiadro pomyj. Gdzie są ci wszyscy  obrońcy Hinkiego procesu itp

 

Bo co Phila ma po 4 latach szorowania dna i ostrego tankowania , wywalania każdego kto umie grać, branie tylko D-Ligi i nieznanych nikomu graczy

 

Mają Noela który nie chce u nich grać, Mają Okafora którego z kolei nikt nie chce w Phili. Mają Saricia ( który chyba co najwyżej może być z ławki ale ja wciąż gdzieś tam w niego wierzę) plus Stauskas i Embiid ( ci w końcu grają na miarę oczekiwań) plus kontuzjowany Simmons bez rzutu i obrony

 

Mają dużo picków na przyszłość tylko oceniając ostatnie 4 lata to Phila ma bardzo niewiele skoro Twoim drugim najlepszym graczem jest Ilyasova

I powiedzmy to sobie w końcu proces przebudowy trwający 7 lat to nie powód do chwały ale nieudolność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jak od dwóch sezonów że Hinkie kompletnie zawiódł to było tu wylewane na mnie wiadro pomyj. Gdzie są ci wszyscy  obrońcy Hinkiego procesu itp

 

Bo co Phila ma po 4 latach szorowania dna i ostrego tankowania , wywalania każdego kto umie grać, branie tylko D-Ligi i nieznanych nikomu graczy

 

Mają Noela który nie chce u nich grać, Mają Okafora którego z kolei nikt nie chce w Phili. Mają Saricia ( który chyba co najwyżej może być z ławki ale ja wciąż gdzieś tam w niego wierzę) plus Stauskas i Embiid ( ci w końcu grają na miarę oczekiwań) plus kontuzjowany Simmons bez rzutu i obrony

 

Mają dużo picków na przyszłość tylko oceniając ostatnie 4 lata to Phila ma bardzo niewiele skoro Twoim drugim najlepszym graczem jest Ilyasova

I powiedzmy to sobie w końcu proces przebudowy trwający 7 lat to nie powód do chwały ale nieudolność

Tylko, że pisząc o tym krytykujesz "process" jako pomysł na budowanie zespołu (jeśli tak nie jest, to wyprowadź mnie z błędu), a tutaj nie zawiodła sama koncepcja, tylko wybór odpowiedniego człowieka w zeszłorocznym drafcie. Wybór Okafora spowodował, że Noel chce stąd wiać, sam Okafor nie chciał iść do zespołu, gdzie jest taki tłok na jego pozycji. No i zrobił się kwas. Rozumiem, że Sixers kierowali się w drafcie zasadą best player available, i Okafor w dniu draftu był niemal pewniakiem do pójścia w TOP3, mówiło się, że jest TOP3 w 2015, a potem szereg podobnych talentem graczy. Niemniej jednak nikt w Philly się nie zastanowił nad możliwymi konsekwencjami i czy rzeczywiście talent Okafora jest tak wielki, że można przestać sobie zawracać głowę minusami, które wiążą się z jego wyborem. Gdyby Philly wzięli wtedy Łotysza albo zrobili trade down po jakiegoś Winslow albo Bookera, to teraz wyglądałoby nieco inaczej i podejrzewam, że Noel chciałby dalej uczestniczyć w the process.

 

No i nie zgadzam się, że Simmons nie ma rzutu, a tym bardziej obrony.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz karać NN za szczerość? Jak? Zabronisz mu grać? Dasz mu karę finansową, publicznie napiętnujesz? 

Dać mu czas gry, zamiast bawić się w wygrane. Podbić wartość zewnętrzną i wewnętrzną. Jak zda egzamin z Embiidem, przedłużyć. Jak nie zda egzaminu, wypchnąć za najlepszy dostępny pakiet.

 

Rozumiem, że lepiej po operacji kolana dać mu pełne 48 minut wiedząc, że ma szklane nogi. Skoro nie potrafi przebić się w tak słabej drużynie to powinien mieć pretensje wyłącznie dla siebie. Ma z tej trójki największe doświadczenie w NBA, a jest tak samo surowy jak był w swoim pierwszym meczu. Jakby miał jaja to na treningu pokazał, że zasługuje na więcej minut zamiast płakać do mediów. Póki co jest upośledzonym ofensywnie połamańcem, a do tej pory nie zrobił nic co by sprawiło, że ma gwarancje na minimum 20 minut. Przez dwa sezony udowodnił, że ma zadatki na ograniczonego role playera, który jest dobry w obronie, a w ataku potrafi złapać co trzeciego loba i ceglić 2m od kosza, czasem coś dobić. Nie róbmy z gościa ofiary, bo nic do tej pory nie osiągnął. Moim zdaniem planem było sprawdzenie pary Oka/Embiid i po porażce planu wysłać gdzieś tego pierwszego za worek ziemniaków. Noel od początku jest płaczkiem, a to na minuty, a to na swoich zawodników, a to na sztab, że chcą dać mu grać próbując go na C i PF. Wymienić go do Raps za Powella, który byłby dobrym defensywnym fitem dla Bena i skończy się ta drama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3, a czego tu bronić, skoro ty nawet nie rozumiesz istoty tego procesu. Do Hinkiego zresztą przywalasz się zdecydowanie na wyrost. Chłop dostał robotę, przekazał szefowi swoją wizję, usłyszał że ma 5 lat i zaczął działać. Zawsze powtarzał, że najistotniejszą jego misją jest pozyskanie gwiazdy, że od tego trzeba zacząć. Dziś Sama już nie ma, bo jego szef w połowie drogi się rozmyślił, ale materiał na gwiazdę jak najbardziej jest. Pierwszy raz od ponad dekady. Pierwszy cel został więc osiągnięty, a wszystkie poboczne sprawy typu narzekania Noela czy ułomności Okafora mają przy tym drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pisząc o tym krytykujesz "process" jako pomysł na budowanie zespołu (jeśli tak nie jest, to wyprowadź mnie z błędu), a tutaj nie zawiodła sama koncepcja, tylko wybór odpowiedniego człowieka w zeszłorocznym drafcie. Wybór Okafora spowodował, że Noel chce stąd wiać, sam Okafor nie chciał iść do zespołu, gdzie jest taki tłok na jego pozycji. No i zrobił się kwas. Rozumiem, że Sixers kierowali się w drafcie zasadą best player available, i Okafor w dniu draftu był niemal pewniakiem do pójścia w TOP3, mówiło się, że jest TOP3 w 2015, a potem szereg podobnych talentem graczy. Niemniej jednak nikt w Philly się nie zastanowił nad możliwymi konsekwencjami i czy rzeczywiście talent Okafora jest tak wielki, że można przestać sobie zawracać głowę minusami, które wiążą się z jego wyborem. Gdyby Philly wzięli wtedy Łotysza albo zrobili trade down po jakiegoś Winslow albo Bookera, to teraz wyglądałoby nieco inaczej i podejrzewam, że Noel chciałby dalej uczestniczyć w the process.

 

No i nie zgadzam się, że Simmons nie ma rzutu, a tym bardziej obrony.

Karpik

 

Ale co to za gdybanie.. Co by było gdyby. Wziął Okafora i to jest jego decyzja. Kasował wszystkich weteranów i chciał tankować tankować tankować. No i nie widze Noela przy KP i Embiidzie - też by odchodził

 

Po 4 kolejnych draftach moim zdaniem lepiej od 76ers wybrało co najmniej kilka ekip..A Phila nie ma jak na razie trzonu

 

A co do Bena to ja naprawdę nie wiem gdzie Ty widzisz u niego rzut ale ok  -- niech to parkiet zweryfikuje - niemniej po 4 latach to wciąż jest daleka pieśń przyszłości z mało pasującymi klockami

 

A co do gwiazdy to NOP z Davisem to świetny przykład że posiadanie nawet najjaśniejszej gwiazdy niczego nie gwarantuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.