Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat, bo nie chcę zakładać nowego, a mam sprawę:

 

Chciałbym zabrać żonę na weekendowy wypad do Warszawy, a jako, że chyba sporo ludzi z forum z Warszawy jest, to może ktoś mi coś doradzi i pomoże ustawić sensowny grafik.

 

Czas operacyjny mniej więcej od 10 w sobotę do 18 w niedzielę ( jeszcze nie ustaliłem którą)

Wypad ma być przede wszystkim dla żony, a żona głównie kocha roślinki, ogrody i tego typu rzeczy - z tego co kojarzę w Warszawie jest z czego wybierać. 

Żona interesuje się też nauką/techniką - czy centrum nauki Kopernik nadaje się na wizytę dorosłych?

Jaki hotel wybrać najlepiej w granicy 300 ( bez śniadania) - 400 ( ze śniadaniem) ziko za noc?

Jak jest w Warszawie zorganizowana komunikacja miejska, na co się najlepiej zdecydować?

Gdzie zjem najlepszą/bardzo dobrą pizzę w Warszawie?

Jakich dzielnic/miejsc unikać najlepiej po zmroku, żeby nie oberwać?

No i co koniecznie pokazać żonie, skoro będzie w Warszawie pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo nie chcę zakładać nowego, a mam sprawę:

 

Chciałbym zabrać żonę na weekendowy wypad do Warszawy, a jako, że chyba sporo ludzi z forum z Warszawy jest, to może ktoś mi coś doradzi i pomoże ustawić sensowny grafik.

 

Czas operacyjny mniej więcej od 10 w sobotę do 18 w niedzielę ( jeszcze nie ustaliłem którą)

Wypad ma być przede wszystkim dla żony, a żona głównie kocha roślinki, ogrody i tego typu rzeczy - z tego co kojarzę w Warszawie jest z czego wybierać. 

Żona interesuje się też nauką/techniką - czy centrum nauki Kopernik nadaje się na wizytę dorosłych?

Jaki hotel wybrać najlepiej w granicy 300 ( bez śniadania) - 400 ( ze śniadaniem) ziko za noc?

Jak jest w Warszawie zorganizowana komunikacja miejska, na co się najlepiej zdecydować?

Gdzie zjem najlepszą/bardzo dobrą pizzę w Warszawie?

Jakich dzielnic/miejsc unikać najlepiej po zmroku, żeby nie oberwać?

No i co koniecznie pokazać żonie, skoro będzie w Warszawie pierwszy raz?

Jeśli chodzi o Pizze to Mąka i Woda na Chmielnej - bardzo dobra pizza - bierz białe bez sosu pomidorowego ale wymagana rezerwacja bo się odbijesz.. Lepszej pizzy w Wawie nie jadłem choć odkąd się wyprowadziłem nie jestem na bieżąco

 

W Warszawie poleciłbym Muzeum Żydów Polskich - świetna bryła budynku, bardzo ciekawe wystawy, potem Rynek Nowego Miasta( ma włoski klimat z tymi schodkami, tarasami wokół. plus nie jest to typowy kwadratowy plac).. Ogólnie zejścia do Wisły od ulicy Freta są ciekawe... Stare Miasto jest fajne ale czegoś w nim brakuje..

 

Jeśli chodzi o ogrody to zdecydowanie Łazienki - najpierw pójdź od ulicy pięknej koło Ambasady Francuskiej , domów Fińskich i zamku w Ujazdowie.. Potem zejdziesz w dół do właściwych Łazienek.. Jak ci styknie czasu to fajnie byłoby pojechać do Wilanowa bo tam jest bardzo ciekawy ogród. Na Powsin choć to niedaleko już nie wystarczy raczej czasu bo komunikacyjnie z Wilanowa na Powsin bez auta jest ciężko

 

Na Kopernika zresztą tez nie ( tzn byś jeden dzień miał wycięty na Kopernika) więc z ciekawych muzeów poleciłbym Muzem Kolejnictwa na dawnym dworcu bodajże Warszawa Główna -- na Towarowej

 

Co do hoteli to Ibis na Zagórnej jest fajnie położony i w miarę tani ale tam luksusu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę tylko o CNK - to jest mega miejsce dla każdego, szczególnie jak interesuje się nauką/techniką :smile: Warto zarezerwować trochę czasu.

A jak to wygląda z dojazdem bez samochodu?

 

 

Jeśli chodzi o Pizze to Mąka i Woda na Chmielnej - bardzo dobra pizza - bierz białe bez sosu pomidorowego ale wymagana rezerwacja bo się odbijesz.. Lepszej pizzy w Wawie nie jadłem choć odkąd się wyprowadziłem nie jestem na bieżąco

 

Poczytałem trochę opinię i widzę, że jest sporo negatywów na ich temat. Nie wiem, czy ryzykować w takim układzie:) 

 

 

 

W Warszawie poleciłbym Muzeum Żydów Polskich - świetna bryła budynku, bardzo ciekawe wystawy, potem Rynek Nowego Miasta( ma włoski klimat z tymi schodkami, tarasami wokół. plus nie jest to typowy kwadratowy plac).. Ogólnie zejścia do Wisły od ulicy Freta są ciekawe... Stare Miasto jest fajne ale czegoś w nim brakuje..

 

Nawet jeśli nie interesuje nas kompletnie ani historia ani architektura? :smile:

 

 

 

Jeśli chodzi o ogrody to zdecydowanie Łazienki - najpierw pójdź od ulicy pięknej koło Ambasady Francuskiej , domów Fińskich i zamku w Ujazdowie.. Potem zejdziesz w dół do właściwych Łazienek.. Jak ci styknie czasu to fajnie byłoby pojechać do Wilanowa bo tam jest bardzo ciekawy ogród. Na Powsin choć to niedaleko już nie wystarczy raczej czasu bo komunikacyjnie z Wilanowa na Powsin bez auta jest ciężko

 

Łazienki fajny pomysł chyba, zwłaszcza że z tego co widzę na mapie zaraz obok jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Można by spędzić cały dzień tylko tam.

 

 

 

Na Kopernika zresztą tez nie ( tzn byś jeden dzień miał wycięty na Kopernika) więc z ciekawych muzeów poleciłbym Muzem Kolejnictwa na dawnym dworcu bodajże Warszawa Główna -- na Towarowej

 

Co do hoteli to Ibis na Zagórnej jest fajnie położony i w miarę tani ale tam luksusu nie ma...

Tylko, że jeśli chodzi o zainteresowania to akurat Kopernik to jest absolutny strzał w dziesiątkę. Z tego co widzę pokój w tym hotelu można mieć za cenę połowy mojego budżetu na nocleg, więc może rozważę dwa noclegi. Korzystałeś z noclegu tam? Niczym się nie zatrułeś?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z dojazdem bez samochodu?

 

 

Tylko, że jeśli chodzi o zainteresowania to akurat Kopernik to jest absolutny strzał w dziesiątkę. Z tego co widzę pokój w tym hotelu można mieć za cenę połowy mojego budżetu na nocleg, więc może rozważę dwa noclegi. Korzystałeś z noclegu tam? Niczym się nie zatrułeś? :smile:

Niczym - z tym ,że śniadanie jest naprawdę takie wiesz skromne.. Byłem tam z 9 letnią dziewczynką i jej mamą i nie było problemu... Ale w tamtej okolicy masz sporo miejsc ze śniadaniami więc jakby co nie ma problemu

 

Jeśli nie interesuje Was historia to rzeczywiście Muzeum Polin odpada

 

Od tego hotelu do Kopernika masz autobus w linii prostej.. Do tego to jest naprawdę blisko centrum a przed wszystkim masz stację metra koło Kopernika.. Naprawdę komunikacyjnie nie ma żadnego problemu dotrzeć tam

 

Wilanów też sobie wrzuć i pomyśl jak komunikacyjnie dojechać od metra ( niestety już nie pamiętam z której stacji jest najlepszy dojazd autobusem do Wilanowa)

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~komunikacja to jeździsz metrem/autobusem/tramwajem w zależności gdzie jedziesz.  bilet to Bilet weekendowy grupowy - 40 zł na obie strefy kasujesz raz i się nie przejmujesz

Apka Jak dojade

 

Dla Żony:

 

Powsin http://www.ogrod-powsin.pl/ (~32 minut 139 z Metro Wilanowska) -> Pałac w Wilanowie (Możesz wrócić z Powsina 139 - przystanek Wilanów) -> Łazienki (z Wilanowa 180 lub 116 ~20 minut) - generalnie do ogarnięcia od rana do późnego popołudnia

 

 

Dla Ciebie: Nowogrodzka 84/86 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo nie chcę zakładać nowego, a mam sprawę:

 

Chciałbym zabrać żonę na weekendowy wypad do Warszawy, a jako, że chyba sporo ludzi z forum z Warszawy jest, to może ktoś mi coś doradzi i pomoże ustawić sensowny grafik.

 

Czas operacyjny mniej więcej od 10 w sobotę do 18 w niedzielę ( jeszcze nie ustaliłem którą)

Wypad ma być przede wszystkim dla żony, a żona głównie kocha roślinki, ogrody i tego typu rzeczy - z tego co kojarzę w Warszawie jest z czego wybierać. 

Żona interesuje się też nauką/techniką - czy centrum nauki Kopernik nadaje się na wizytę dorosłych?

Jaki hotel wybrać najlepiej w granicy 300 ( bez śniadania) - 400 ( ze śniadaniem) ziko za noc?

Jak jest w Warszawie zorganizowana komunikacja miejska, na co się najlepiej zdecydować?

Gdzie zjem najlepszą/bardzo dobrą pizzę w Warszawie?

Jakich dzielnic/miejsc unikać najlepiej po zmroku, żeby nie oberwać?

No i co koniecznie pokazać żonie, skoro będzie w Warszawie pierwszy raz?

 

Cytując klasyka:

 

"Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś bo na Saską Kępę wcale nie chodziłeś"

 

Świetne miejsce dla dwojga, masa fajnych knajpek i ogólnie bardzo miło. Stamtąd rzut beretem do parku Skaryszewskiego - najbardziej "dziki" park w mieście. No i niedaleko można sobie stadion zlukać albo nad Wisłę pójść :D a będziecie o przejechanie mostu od turystycznych klasyków (Nowy Świat i dalej Stare Miasto). Jak jesteście hipsterami-turystami to stamtąd też niedaleko do legendarnego bazaru Różyckiego, które pewnie niedługo ostatecznie padnie i to może być ostatnia szansa na zobaczenie tego dziedzictwa kulturowego :D. Tam niedaleko bardzo ładna Katedra Praska.

 

Oczywiście Łazienki warto zobaczyć, bo są super - tylko tam zazwyczaj chmara turystów (w przeciwieństwie do Skaryszaka ;) ). Kopernik ponoć fajny (ja tam nie byłem nigdy :) ), Muzeum Powstania jest spoko.

 

Ładny też jest Żoliborz (Park Żeromskiego, Park Kaskada, Kępa Potocka, miło jest też tam się zgubić między uliczkami z domkami jednorodzinnymi) i na tyle mały, że cały można obleźć w parę godzin.

 

Tak jak ely3 napisał Powsin (i tamtejszy ogród botaniczny) raczej odpuść bo to eskapada na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julekstep

 

A kępa to nie jest Marymont ?

 

No i coś tam się komunikacyjnie poprawiło? Bo o ile pamiętam to trzeba było jechać tramwajem a potem przesiadka w autobus na gwiaździstą?

 

I potem jeszcze trochę trzeba było iść w dół

 

Miejsce rzeczywiście ładne - ładne jest to starorzecze ( choć teraz to bardziej kanały)  ale na pierwszy wyjazd weekendowy to chyba bym nie polecił bo dojazd średnio wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Julekstep

 

A kępa to nie jest Marymont ?

 

No i coś tam się komunikacyjnie poprawiło? Bo o ile pamiętam to trzeba było jechać tramwajem a potem przesiadka w autobus na gwiaździstą?

 

I potem jeszcze trochę trzeba było iść w dół

 

Miejsce rzeczywiście ładne - ładne jest to starorzecze ( choć teraz to bardziej kanały) ale na pierwszy wyjazd weekendowy to chyba bym nie polecił bo dojazd średnio wygodny

Tak - Marymont (stadion Marymontu to w czasach mojego LO/studiow to bylo kultowe miejsce do chlania btw :grin:)

 

Generalnie Zoliborz jest na tyle maly, ze tam z Placu Wilsona wszedzie jest blisko (a do park Zeromskiego wejscie jest juz od samego placu). Idac uliczkami (co samo w sobie jest fajne bo te zoliborskie uliczki sa cudne) to na Potok w 10 min mozna dojsc.

 

Dodatkowo flubi jakby nadłożył 5 min i szedł Mickiewicza do Potockiej to może pomachać Jarowi - albo chociaż Fionie!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy z koksem.

 

 

Bilet weekendowy koniecznie aby tez za most ( Praga ) przejechać się metrem - linia 2 aby zobaczyć stosunkowo nowe ładne metro

Rano Wilanow ogród i pałac ale dojazd gorszy

Muzeum Powstania plus obok PKP lepiej nastroi niż Żydów

Pizza tylko nowa włoska knajpa na rogu Królewskiej i Granicznej ( nowa raczej mało kto zna a cena Ok wystrój religijny ale taki kaprys właściciela)

Najlepsza knajpka z takim fajnym nie snobistycznym zacięciem to Munja. Kuchnia czarnogórska Grzybowska 43

Na śniadanie nie ma lepiej niż zblazowana Charlotte i tu wybór czy Płac Grzybowski czy Zbawiciela.

Lubisz taco wieczór na Zbawicuela w planie B zdziwisz się jaka wieś

Ja lubię klimaty na Poznańskiej gdzie w Kraken/beirut jest bardziej po krakowsku i najlepsze krewetki plus sok z granatów

Warto tez Zamek Królewski oraz Kopernika ale wieczorem z planetarium !!!!!! Z Wizyta na bulwarze.

Na Barce piwko na Wiśle.

Na Pradze saską kępę i stadion można zaliczyć

Ulica Francuzka z buta

Dobra włoska i dobra bułgarska biała róża.

Pawilony oewex niedaleko palmy na De gaulla

Oraz muzeum narodowe z obrazami Matejki czy Chelmonskiego.

 

Bitwa pod grunwaldem i stanczyk robi tobire.

Obok muzeum wojska polskiego

Na weekend lepiej mieszkanie w spartamentowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednego do Hard Rock oczywiście przy złotych tarasach i dworcu.

Pizza

 

Tutti santi

Jestem pizzo maniakiem i tam maja ten piec murowany

Knajpa na dorobku i mega się starają a ceny jeszcze promocyjne.

Królewska 18.

 

Można pójść potem przez park saski do grobu nieznanego i zobaczyć schody do .... samolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodatkowo flubi jakby nadłożył 5 min i szedł Mickiewicza do Potockiej to może pomachać Jarowi - albo chociaż Fionie!

Wystarczyło 5 godzin i już mi polecono cały Trójkąt Bermudzki: Nowogrodzką, Żoliborz i schody do samolotu... Nie powiem, żebym był zaskoczony:)

 

 

Co do innych spraw. Jak to konkretnie wygląda z tymi strefami w komunikacji, gdzie się kupuje bilety, czy można to załatwić przez internet, czy trzeba wyrabiać jakieś dziwne karty?

 

Czy jak ktoś jest 1 raz w Warszawie to powinien oglądać nasz kochany wysoki relikt komunizmu, czy można spokojnie odpuścić i popatrzeć z dworca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło 5 godzin i już mi polecono cały Trójkąt Bermudzki: Nowogrodzką, Żoliborz i schody do samolotu... Nie powiem, żebym był zaskoczony:)

 

 

Co do innych spraw. Jak to konkretnie wygląda z tymi strefami w komunikacji, gdzie się kupuje bilety, czy można to załatwić przez internet, czy trzeba wyrabiać jakieś dziwne karty?

 

Czy jak ktoś jest 1 raz w Warszawie to powinien oglądać nasz kochany wysoki relikt komunizmu, czy można spokojnie odpuścić i popatrzeć z dworca?

 

odpuścić (generalnie centrum centrum to straszna patola i polecam minimalizować pobyt tam)

 

 

bilety sobie możesz kupić weekendowe po 24 zeta - dostępne...wszędzie (automaty, kioski itepe):

 

 

http://www.ztm.waw.pl/?c=110&l=1

 

o jest też grupowy weekendowy (do 5ciu osó B) za 40 zeta łącznie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuścić (generalnie centrum centrum to straszna patola i polecam minimalizować pobyt tam)

 

 

bilety sobie możesz kupić weekendowe po 24 zeta - dostępne...wszędzie (automaty, kioski itepe):

 

 

http://www.ztm.waw.pl/?c=110&l=1

 

o jest też grupowy weekendowy (do 5ciu osó B) za 40 zeta łącznie

Ceni sie warszawska komunikacja miejska i ostro wspiera transport samochodowy:) te strefy to dla turysty takiego jak ja tylko dodatkowe zamieszanie. Jakbym jechal na 3 dni to widze ze do 18 w piatek bede mial problem... trzeba bedzie cos wybrac. No ale metrem sie chetnie przejade nowa linia wiec taki weekendowy bilet zdecydowanie sie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.