Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Orliku przez Sochaczew czasami jeździłem kiedy mieszkałem na Woli i odwiedzalem rodziców w Płocku. Wciąż tam jest taki kłopot z tranzytem?

 

Obwodnice milion lat temu pobudowali i mniej tych przemytników przez miasto jeździ, ale teraz remontują most na Warszawskiej i całe miasto w korkach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiesz różnice między pocieszaniem a przytulaniem ??

 

Lepiej dowcip opowiedzieć niż przytulić?

 

Człowieku!  daj sobie spokój. Przytulana osoba raczej zrobi konekcję  nagroda za smutek nisli ze powodem smutku jest osoba przytulająca. 

 

Tak samo jak można stwierdzić , że jakieś dziecko było za mało przytulane a inne za dużo. A czynników które wpływają na zachoanie jest multum iswiadomie nie do ogarnięcia.

Fajnie byłoby gdyby ludzie bardziej zaufali swym instynktom niżeli robotycznemu myśleniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwodnice milion lat temu pobudowali i mniej tych przemytników przez miasto jeździ, ale teraz remontują most na Warszawskiej i całe miasto w korkach :(

z tego co pamiętam to trasa mnie wkurzala, bo tirów w uuuj, d tego wszędzie zakręty i nie było jak wyprzedzić

Masakra, ale lasy piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka na temat. Sotheby's (luksusowe nieruchomości) zrobiło ranking 10 polskich miast, które są najatrakcyjniejsze do zamieszkania.

 

1. Kraków

2. Trójmiasto

3. Wrocław

4. Warszawa

5. Bydgoszcz

6. Łódź

7. Toruń

8. Lublin

9. Kazimierz

10. Zakopane

 

( źródło )

Pomiając powietrze w Krakowie to zbliżone do obserwacji wielu tutaj piszących, w tym moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko byłem więc się nie wypowiem. Ale ma swój specyficzny klimat, są urokliwe miejsca chociaż nie walą po oczach jak np. w Gdańsku czy Krakowie. Słyszałem dużo złego o tym mieście ale też chyba mocno się zmieniło w ostatnich dekadach, wypiękniało jak wiele innych miast. Łódź nie zrobiła na mnie gorszego wrażenia niż np. Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż

Długo nie odwiedzalem łodzi ale kiedyś na studiach sporo tam jeździłem

Brudno, wszędzie dziury, korki itd

Piotrkowska ma swój klimat, choć i tam wtedy bywało niebezpiecznie, a miałem niezły punkt, bo sypialem na Sienkiewicza, rownoleglej do piotrkowskiej.

Choć może faktycznie po tych kilku latach i łódź się zmieniła, jak większość miast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydgoszcz przed Toruniem? Dziwne to. W obu miastach jestem w sumie codziennie. Bydgoszcz ma niby wszystko co potrzeba. Pracę sklepy szkoły uniwerki sport i rozrywkę. Ale charakteru mi tam brakuje. Takie trochę bezpłciowe to miasto. Mało charakterystycznych rzeczy. Niewiele rzeczy z którymi chciałoby się identyfikować. Tylko sport im zawsze lepiej wychodził. Ale ostatnio Zawisza odwaliła manianę i będą derby z Elaną ;). Polonia też gorzej. Toruń może mniejszy ale ma Kopernika, pierniki i zajebiste Stare miasto które mieszkańcy kochają i mimo, że latem to wielki ogódek piwny. Oba miasta dużo tracą na wujowej komunikacji między nimi. Pociągów niewiele w sumie a i ceny nie powalają ( szczególnie jak chcesz codziennie). Autobusy podobnie a wiele osób wystarczy dojechać z Torunia tylko na Fordon albo z powrotem. Po Toruniu łatwiej się poruszać ale to też dlatego, że mniejszy. Moim zdaniem praktycznością może i Bydgoszcz lepsza ale gdybym miał tę samą robotę za tą samą kasę w Toruniu i Bydgoszczy to biorę Toruń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pytania!

 

 

Brzydgoszcz jest spoko, mój kumpel tam studiowal i często imprezowalismy

Był tam tski klub że szklana podłoga pod którą był chyba empik

A i jeszcze jakiś który był i w bdg i w Toruniu i między nimi jeździł bus. Spoko sprawa, i mnóstwo wspomnień

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik chcesz lomot za ten wpis?Brzydgoszcz jest gorsza od Łodzi. Mała Wenecja dwa spichleze i tama plus opera to mało aby to to stało obok Torunia. Sport?Żużel od dekady nie ma porownaniaSiatkówka BHokej TPiłka teraz minimalnie BHokej na trawie TKosz T

KredensKultowy muzgSavoyKuzniaKultowe czarne poniedzialkiŚrodowe ladies...Dawało rade się zabawić. Uniwerek słaby a UMK piąty w Polsce. Jest roznica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik chcesz lomot za ten wpis?Brzydgoszcz jest gorsza od Łodzi. Mała Wenecja dwa spichleze i tama plus opera to mało aby to to stało obok Torunia. Sport?Żużel od dekady nie ma porownaniaSiatkówka BHokej TPiłka teraz minimalnie BHokej na trawie TKosz T

KredensKultowy muzgSavoyKuzniaKultowe czarne poniedzialkiŚrodowe ladies...Dawało rade się zabawić. Uniwerek słaby a UMK piąty w Polsce. Jest roznica!

Ja też uważam Toruń za fajniejszy. Tylko po prostu Bydgoszcz jako, że większą daje również jako takie możliwości rozwoju. Wszystko do życia tamto miasto ma ale w szczegółach ( w sumie najważnieszych) Toruń wygrywa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik chcesz lomot za ten wpis? Brzydgoszcz jest gorsza od Łodzi. Mała Wenecja dwa spichleze i tama plus opera to mało aby to to stało obok Torunia. Sport? Żużel od dekady nie ma porownania Siatkówka B Hokej T Piłka teraz minimalnie B Hokej na trawie T Kosz T

Kredens Kultowy muzg Savoy Kuznia Kultowe czarne poniedzialki Środowe ladies... Dawało rade się zabawić. Uniwerek słaby a UMK piąty w Polsce. Jest roznica!

Widzę, że przemawia przez Ciebie typowa, wpojona niechęć do wszystkiego co u sąsiadów ;)

 

IMHO dziwny to argument pisanie o sporcie czy uniwerku (w Bydgoszczy są dwa uniwerki, po zjednoczeniu byłby jeden silny - nie pytaj czemu do tego połączenia nie może dojść). Mówimy o jakości życia i "fajności". W Bydgoszczy się po prostu bardzo fajnie żyje, pisałem o tym wcześniej obszernie w tym temacie. Miasto bardzo wyładniało i zmieniło się po upadku komuny. Rośnie w siłę, bezrobocie jedno z niższych w kraju, dużo zieleni i parków (najbardziej zielone miasto w Polsce), dobrze zagospodarowane okolice rzeki w centrum (a będzie lepiej, w końcu biorą się za Wisłę w Fordonie), dobra jak na Polskę służba zdrowia, dobra komunikacja i organizacja ruchu i mało korków (wg badań najszybciej w Polsce jeździ się po Bydgoszczy)... Z jednej strony nie za duże, z drugiej 8 co do wielkości w kraju z całym wynikającym z tego potencjałem (chyba każdy ranking pokazuje, że przyszłość przed miastem jest bardzo dobra).

Nie wpadajmy w pułapkę porównań, które "fajniejsze" w rodzaju "my mamy to, a wy nie".

 

Oba miasta dużo tracą na wujowej komunikacji między nimi.

Dokładnie, komunikacja + irracjonalna wojenka polityków. Tracimy na tym od lat i najgorsze, że nie widać końca.

 

Ja Toruń bardzo lubię, wojenki mam w pupie ;) Starówka jest świetna, co prawda to tylko taka namiastka tej Gdańsku ale ma swój niesamowity klimat. I jest dużo bliżej od Bydgoszczy :onthego:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogólnie to "mój" Białystok jest fajnym miastem. Jest taki delikatny klimat "starości" albo mówiąc brutalniej zacofania. Na szczęście miasto się rozwija, jest świetny stadion, ładny ma mały rynek z charakterystycznym ratuszem, wszędzie jest dość blisko. W mieście głównym sportem jest piłka nożna(Jagiellonia jedyny klub z regionu który gra w ekstraklasie) daleko za piłką jest short-track i futbol amerykański którego będzie finał w Białymstoku za kilka dni, niestety Lowlanders przerżnęli jak frajerzy z Seahawks 13-14. Niestety czuć że to Polska XYZ. Jak już pisałem miasto się rozwija i za kilka lat może być tu bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.