Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

GWatEmala - ci są najgorsi 

autentyczna sytuacja. jadę z osobą z poza Trójmiasta i przede mną GWE jedzie przed rondem, mówię „patrz na GWE, oni z Weja najlepiej jeżdżą bo mają jedno rondo” -> auto objechało rondo z lewej strony 🤣 mina pasażera po tym bezcenna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ptak napisał:

Dom Małysza i Czantorię. No i obok masz Bielsko, tam jest chyba muzeum Bolka i Lolka. W Cieszynie nie byłem. Nie wiem jaka trasa jedziesz ale we pobliżu jest Pszczyna i najważniejsze żubry w Polsce.

A4 od zachodu. Na Czantorię akurat jadę i pozostałe dwa dni nie wiem co zobaczyć. Może warto podskoczyć do żywca i Szczyrku? Bo to o czym piszesz to nie bardzo zachęca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Akurat Pszczyna jest ładna ale z żubrami to jest tak ,że one są w zagrodach . Są pory karmienia. I chyba jedyne miejsce w Polsce gdzie możesz podejść bardzo blisko. Pszyczna ma przepiękny pałac , który jako jeden z 4 poałaców przetrwał wojnę i grabieże i ma wciąż oryginalne wyposażenie. Żubyr sa ważne bo tak naprawdę to są jedyne które przetrwały do XX wieku i od nich odtworzono populacje w Baiłowieży. 

Nie zmienia to faktu ,że o wiele piękniejszy jest pałąc ale to też kwestia co lubisz. Czy przyrodę, czy jednak archttekturę

Żywiec czy Szczyrk to średniawe koncepcje. To już lepiej wjechać do Zabrza do kopalnii Guido i zjechać na najniższy poziom. Przejechać się kolejką górniczą a jak już lubisz z żoną adrenalinę to zejść na poziom gdzie jedyne światło to cozłówki z kasków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żywcu fajny klimat i zabytki. Moim zdaniem warto. A w Wiśle w Malinówce polecam pstrąga. Mimo ze w 90% kuchenne rewolucje to taki bajer dla naiwnych to w tym miejscu jakość ryby rewelacyjna. 
Stary Zamek Pałac Habsburgow i Rynek plus Golgota ewentualnie zajrzyj nad sztuczne jezioro po drodze. 

Nie byłem w muzeum piwa w Żywcu wiec może przetestuj i daj znac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ely3 napisał:

@fluber

Żywiec czy Szczyrk to średniawe koncepcje. To już lepiej wjechać do Zabrza do kopalnii Guido i zjechać na najniższy poziom. Przejechać się kolejką górniczą a jak już lubisz z żoną adrenalinę to zejść na poziom gdzie jedyne światło to cozłówki z kasków

 

No ale wiesz jak dużą atrakcją jest dla mnie kopalnia i kolejka górnicza?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

No ale wiesz jak dużą atrakcją jest dla mnie kopalnia i kolejka górnicza?... 

No właśnie nie wiem ale ogólnie to jest z ciekawszych atrakcji..Cieżko doradzać jak nie wiem czy lubisz industrail czy jednak gotyk. Czy wolisz chodzić po górach czy pałacowych schodach

Dla jednych piękny będzie Tyniec z jego położeniem a dla drugiego to będa surowe mury , pył i nuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.