Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, josephnba napisał:

A nie myślałeś o Xiaomi redmi note lub mi?

Mam 9ke i przyznam szczerze że robi wrażenie, 

Komponenty w mi to już naprawdę wysoka półka

System dwuzakresowy żeby nie ganiać z dwoma telefonami jak jakiś diler

Bebechy na od początku istnienia marki zawsze wykręcone no i jego największą zaletą jest bateria która (po miesiącu dopiero wprawdzie) ale ląduje co dwa dni.

 

A telefonu używam wybitnie intensywnie

Spotify przemiennie z audioteką, połączenie ze smartwartchem i synchro danych, jutub, no i masa rozmów firmowych

NO i w porównaniu z iosem kasa w portfelu się bardziej zgadza ;)

jest w tym sporo racji - iphone to raczej 1 dzień na baterii, a dual sim tylko na e simie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

matka chce wymienić telefon

służyć on będzie do codziennych czynności jakimi zajmuje się 65+ letnia kobieta, czyli głównie wszystko co związane z wnukiem tudzież przy okazji niechcąco wnukami koleżanek, czasem sprawdzanie czegoś na necie i dzwonienie..,... żaden high end niepotrzebny. Duży ekran w sumie też nie, ma tablet więc to nie że hardcorowo siedzi na tym telefonie. Ale z tego co patrzę wszystkie majo ekrany ~6.5', więc pewnie taki standard teraz na rynku.

 

w Playu w salonie gdzie będzie kupować  majo następujące modele:

- Samsung Galaxy A52 (1599)

-Oppo Reno 4 Lite (1199)

-Realme 8 (999)

-Xiaomi Redmi Note  10S (1200)

ew jeśli coś innego w tym przedziale cenowym warto, to też podrzućcie, najwyżej się kupi poza salonem.

znając życie każdy z grubsza się nada, no ale wiadomo... priorytety to dobry aparat, slot na kartę SD (chyba wszystkie mają z tego co patrzyłem) i pojemność + (może nawet ważniejsze niż pojemność) wolna degradacja baterii. Ona bardzo dba o sprzęt, więc nie musi wymieniać za 2 lata, ale np obecny wymienia bo już trzeba co parę godzin doładowywać. Ma bodajże 4 lata a wygląda jak telefony większości ludzi po miesiącu - dwóch użytkowania. 

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz do dobrego serwisu to spokojnie wymienią baterię, to jest kwestia wylutowania starej i wlutowania nowej.

Przede wszystkim to nawet jeśli nowy to z salonów się kompletnie nie opłaca, raz, że drożej, dwa może być zasyfiony niepotrzebnymi apkami od operatora. Druga rzecz jeżeli nie ma on być użytkowany do nie wiadomo czego ani high-end to lepiej poszukać starszych modeli jak Redmi 9, jakąś Motkę G9, Galaxy A02 czy M02 albo inne nieflagowce Dlaczego? Ano dlatego, że rozwój telefonów jest w tej chwili bardzo wolny i nie ma kolosalnej różnicy między fonem z zeszłego roku jak i między markami (poza nakładką na andka) a z tego a jest duża szansa na update androida w starych modelach (chociaż twoja mama pewnie nie będzie na to zwracać uwagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pepis21 dzięki za info. Matka raczej weźmie nowy tel, a jeśli da się baterię w tym starym wymienić (i znaleźć zamiennik który godnie trzyma) to ojciec wejdzie w świat smartfonów i tyle. Tych parę stów ewentualnej  oszczędności nie robi po prostu wielkiej różnicy.

Porównywałem ceny i w marketach typu Euro RTV AGD można  taniej kupić (niż w salonie), ale też nie są to kolosalne różnice, więc jak zdecyduję już jaki model to wtedy sprawdzę. Na razie to wygląda że albo  samsunga A52 albo Redmi Note ale 10Pro, nie 10S

A starsze modele to może kupię a może nie, bo może nie ma..... eeeee nieee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 00:51, Pepis21 napisał:

Jak pójdziesz do dobrego serwisu to spokojnie wymienią baterię, to jest kwestia wylutowania starej i wlutowania nowej.

Baterie nie są lutowane, są sloty. Tyle tylko, że żeby wymienić baterię w 95% telefonów trzeba odkleić ekran ze szkłem, odkleić baterię i rozebrać cały telefon. Ewentualnie z drugiej strony to samo.

W dniu 5.08.2021 o 00:11, rw30 napisał:

w tym Huawei co ona ma raczej się baterii nie wymienia, a nawet jeśli to pewnie by i tak chciała wymienić telefon . 

Zgodnie z polityką Huawei oryginalne części mają tylko salony Huawei i kosztują krocie (reszta to podróby). Nie opłaca się wymieniać baterii w salonie Huawei. Z tego powodu to najgorsza marka do wymiany baterii ze względu na koszty (nawet od ogryzka). Do prawie każdego modelu jest instrukcja wymiany baterii, więc można sprawdzić przed zakupem lub wymianą skalę trudności.

Ogólnie w sieciówkach, masz zawsze jakieś promocje z pełną gwarancją, gdzie można znaleźć sensowne egzemplarze za 60% (powystawowe sobie daruj).

Euro RTV AGD ma faktycznie najlepsze ceny (pomijając all-o).

 

Ps Oppo to bardzo dobre i mniej znane ogółowi telefony, ale Reno 4 Lite ma procesor MediaTek Helio P95 który jest niestety przeróbką P90 z 17 roku i trochę się starzeje moralnie, więc odradzam akurat ten model nie firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, starYfaN napisał:

Baterie nie są lutowane, są sloty. Tyle tylko, że żeby wymienić baterię w 95% telefonów trzeba odkleić ekran ze szkłem, odkleić baterię i rozebrać cały telefon. Ewentualnie z drugiej strony to samo.

Mogą teraz mieć sloty. W każdym razie dla dobrego serwisu to nadal żadna filozofia wymienić baterię. Nie wiem dokładnie jaki to Huawei ale w internecie są nawet poradniki jak samemu przeprowadzić wymianę. Sam matce wymieniałem (u znajomego w serwisie) w P9 lite i opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

mój Huawei P10 ma 4 lata i bardzo nie chce się zepsuć, więc stwierdziłem że może jednak się rzucę i kupię nowy telefon mimo, że stary ciągle jest ok.

Polecicie coś ale z ekranem max 6'  (i na Androidzie)? po wstępnej lekturze zdaje mi się, że będę celował w Asus ZenPHone 8 albo Samsung Galaxy S22,ale może są jakieś inne ciekawe modele? A może macie jakieś opinie o tych dwóch które wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rw30 napisał:

mój Huawei P10 ma 4 lata i bardzo nie chce się zepsuć, więc stwierdziłem że może jednak się rzucę i kupię nowy telefon mimo, że stary ciągle jest ok.

Polecicie coś ale z ekranem max 6'  (i na Androidzie)? po wstępnej lekturze zdaje mi się, że będę celował w Asus ZenPHone 8 albo Samsung Galaxy S22,ale może są jakieś inne ciekawe modele? A może macie jakieś opinie o tych dwóch które wymieniłem?

S22 super leży w ręce (zarówno mojej jak i  żony), rewelacyjny wyświetlacz i aparat. O reszcie jeszcze nie mogę powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopic, ale trochę nie. 

Korzysta ktoś z urządzenia, które wzmacnia sygnał komórkowy?

Potrzebuję coś takiego w miejsce gdzie nie ma Wi-Fi, a telefony pokazują Edge, albo LTE jednokreskowe, które i tak działa z prędkością żółwia. Generalnie chodzi o miejsce, o którym sieci komórkowe zapomniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.07.2022 o 13:51, Gregorius napisał:

S22 super leży w ręce (zarówno mojej jak i  żony), rewelacyjny wyświetlacz i aparat. O reszcie jeszcze nie mogę powiedzieć. 

jak z baterjo? (pytam o podstawowy model S22, nie Ultra czy '+').

W sumie chciałem kupić go, ale opinie kupców (np na stronie RTV Euro AGD) są po prostu miażdżące dla tej baterii. A jak raz w życiu wydam grubsze pieniądze na telefon, to nie chciałbym być zawiedziony z tak prozaicznego powodu. Ewentualnie wchodzi ZenFone9, ale martwi mnie że przez jego USB-C nie można przesyłać obrazu.

Pewnie zostanę jeszcze jakiś czas z tym P10 :P 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rw30 napisał:

jak z baterią? (pytam o podstawowy model S22, nie Ultra czy '+').

W sumie chciałem kupić go, ale opinie kupców (np na stronie RTV Euro AGD) są po prostu miażdżące dla tej baterii. A jak raz w życiu wydam grubsze pieniądze na telefon, to nie chciałbym być zawiedziony z tak prozaicznego powodu. Ewentualnie wchodzi ZenFone9, ale martwi mnie że przez jego USB-C nie można przesyłać obrazu.

Pewnie zostanę jeszcze jakiś czas z tym P10 :P 

Daj znać jeżeli ewentualnie zdecydujesz się na Zenka 9 bo tez mi chodzi po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cardi napisał:

Wygląda w recenzjach bardzo dobrze. A system zarządzania baterią Asusy mają kilometry przed konkurencją.

Ja się tylko obawiam jednej rzeczy. Co nie kupię to plajtuje lub jest przejmowane. Sagem, Nokia, LG. Tylko Honor się trzyma xD

No i żałuję że się na przedsprzedaż nie zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kolader napisał:

Ja się tylko obawiam jednej rzeczy. Co nie kupię to plajtuje lub jest przejmowane. Sagem, Nokia, LG. Tylko Honor się trzyma xD

No i żałuję że się na przedsprzedaż nie zdecydowałem

iPhona nie kupuj, bo dobrze mi się z ich sprzętów korzysta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rw30 napisał:

jak z baterjo? (pytam o podstawowy model S22, nie Ultra czy '+').

W sumie chciałem kupić go, ale opinie kupców (np na stronie RTV Euro AGD) są po prostu miażdżące dla tej baterii. A jak raz w życiu wydam grubsze pieniądze na telefon, to nie chciałbym być zawiedziony z tak prozaicznego powodu. Ewentualnie wchodzi ZenFone9, ale martwi mnie że przez jego USB-C nie można przesyłać obrazu.

Pewnie zostanę jeszcze jakiś czas z tym P10 :P 

Z odpowiedzią mam pewien problem ponieważ żona pobawiła się dwa dni po czym stwierdziła że ma za dużo rzeczy na starym telefonie i dalej uzywa s8. Ale z rozmów z osobami używającymi to nie spodziewałbym się szału. Wiekszość osob ładuje codziennie. Ale zależy do czego chcesz używać. Ale jak piszę chcialbym pomóc ale o baterii z własnego doswiadczenia nie moge prawie nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.