Skocz do zawartości
matek

Kolarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ely3 napisał:

Ineos to w ogóle wystawił jakiś rezerwowy skład na tdF. Mocniejszy mają teraz na Wyścigu dookoła Szwajcarii

Przecież najważniejsi ludzie z TdS + kilku z CdD pojadą w TdF, więc jak może być ten skład mocniejszy od tego na lipiec :) ja zaczynam się tylko martwić, czy Kwiato załapie się do składu przez ten problem z kolanem.

Występy Kwiato i Alaphilippe - inne sprawy mnie nie interesują. MvdP relaksuje się na MTB w Italii przed TdF i o niego jestem spokojny, ale czy Loulou wyrobi się z powrotem i czy Kwiato dostanie powołanie i dojedzie do końca to moje jedyne zmartwienia. Brak francuskiego mistrza świata na starcie to byłaby gruba strata i czuję, że będzie wystawiony nawet w słabej dyspozycji, a to byłoby jednak przykre. 

W Ineos wszystko zawaliło się w momencie kontuzji Bernala. Gdyby wypadek wydarzył się wcześniej, to mieliby więcej czasu na reakcję. On miał być liderem na TdF i pozostałych mieli też już rozplanowanych z ich przygotowaniami. Wrzuć normalnie przygotowanego i zdrowego Bernala do tego składu a z reszty zrób pomocników i wyglądałoby to całkiem inaczej. Co zrobić. 

Z naszego punktu widzenia może nie będzie tak źle, jeśli Michał będzie jechał w TdF i będzie w niezłej formie. Kto wie, czy po 7-9 etapie generalka im nie odjedzie i pojawi się szansa na harcowanie, no najpóźniej po 11-12. Byłoby super. Marzy się jazda w stylu MvdP z Giro, próby szarpania i zabierania się w odjazdy na praktycznie każdym etapie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, matek napisał:

W Ineos wszystko zawaliło się w momencie kontuzji Bernala.

W usmie jakoś umknął mi ten fakt ale pewnie dlatego, że ja to głównie oglądam a między wyścigami to średnio się interesuje i nawet nie wiem czemu Pogacar ma taką długa przerwę od jazdy

Teraz ten skład ma sens w sensie ,że jadą sami pomocnicy bez wyraźnego lidera ale jeśli miał być nim być Bernal to rozumiem. Kwiato w takim składzie bez lidera mógłby poszaleć. Wiadomo TOP10 nie ma szans ale mógłby szarpnać się na 1-2 zwycięstwa etapowe. Choć ja nie wiem jak to jest z tym jego kolanem .

Ale realnie to będzie jak pisałem Jumbo - Bora -UAE . Nie widze by ktoś inny mógł wskoczyć w walkę. Własow wydaje sie w dobrej formie ale relnie to Jumbo chyba jest poza zasięgiem i nie da się ograć jak Ineos na Giro . Pogacar jeśli ze zdrowiem wszystko ok to powinien sie postawić ale trzeciego z rzędu TdF nie wygra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, ely3 napisał:

W usmie jakoś umknął mi ten fakt ale pewnie dlatego, że ja to głównie oglądam a między wyścigami to średnio się interesuje i nawet nie wiem czemu Pogacar ma taką długa przerwę od jazdy

Teraz ten skład ma sens w sensie ,że jadą sami pomocnicy bez wyraźnego lidera ale jeśli miał być nim być Bernal to rozumiem. Kwiato w takim składzie bez lidera mógłby poszaleć. Wiadomo TOP10 nie ma szans ale mógłby szarpnać się na 1-2 zwycięstwa etapowe. Choć ja nie wiem jak to jest z tym jego kolanem .

Ale realnie to będzie jak pisałem Jumbo - Bora -UAE . Nie widze by ktoś inny mógł wskoczyć w walkę. Własow wydaje sie w dobrej formie ale relnie to Jumbo chyba jest poza zasięgiem i nie da się ograć jak Ineos na Giro . Pogacar jeśli ze zdrowiem wszystko ok to powinien sie postawić ale trzeciego z rzędu TdF nie wygra

Pogacar nie wygra ? Przecież znika klasycznie jak stara gwardia i pojawia się na najważniejszy wyścig :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Sebastian napisał:

Pogacar nie wygra ? Przecież znika klasycznie jak stara gwardia i pojawia się na najważniejszy wyścig :)

Wycodzę z założenia ,że wygranie 3 raz pod rząd wielkiego Touru to ciężka sprawa. Wszystko musi się ułożyć idealnie. A widać ,że Roglić jest w mocnej formie. Bora taktycznie poprawiła się niesamowicie. A wsparcie Pogacara ostatnie wyścigi jedzie delikatnie mówiąc słabo więc po prostu przypuszczam ,że tym razem może się nie udać wygrać

Już nie mówiąc o takim pechu jak wczoraj miała Bora gdzie w Szawajcarii na 4 kilometry przed metą była kraksa w której leżał wicelider wyścig Schachmann i już nie odrobili tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Majka 💪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2022 o 10:25, ely3 napisał:

Teraz ten skład ma sens

Yates z covidem. 

Całe Jumbo wycofane z TdS przez covid. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale się Bora taktycznie podciągneła w tym sezonie. Świetnie rozegrane Giro. Teraz dobrze jadą w Szwajcarii i patrząc jak diżs Thomas się ledwo utrzymał to jutro Bora powinna go zajechać

Dobrze to rozegrali. Shachmann wyprowadził Własowa. Do tego Grosschatner cały czas wysoko. Są mocni choc chyba na Tour nie dadzą rady Słoweńcom

Wczoraj załapałem się na końcówkę Słowenii. Brawo dla Majki . Zawsze to radość kiedy Polak wygrywa etap a realnie to za chwilę nie będziemy mieć takich chwil bo następców brak

Teraz, matek napisał:

Całe Jumbo wycofane z TdS przez covid.

Tak wiem ale z tego co słyszałem to żaden kolarz ale profilaktycznie wycofali wszystkich

Chyba ,że wiesz coś więcej bo dość enigmatycznie na Polsacie mówili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ely3 napisał:

Chyba ,że wiesz coś więcej bo dość enigmatycznie na Polsacie mówili

Wg tego co czytałem kolarze są zarażeni, ale zespół nie podaje kto dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2022 o 08:08, ely3 napisał:

Winego jak mówią na Eurosporcie jest też niesamowicie mocny.

On to ma taką formę, że mógł nawet powalczyć z Roglicem, gdyby nie to, że musiałby z własnym liderem wygrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę ten TdS bez sensu się zrobił.

Jumbo się wycofało

Dziś Alpecin, Bahrain. Do tego wypadł Vlasow który był liderem. Z Education chyba zostało dwóch . 33 wycofało się dziś.. Ze 123 którzy kończyli wczoraj.. Jutro będzie kolejna selekcja. już wypadła połowa z czołowej 10tki

Biorąc pod uwagę ,że każdy ma 3 dawki to chyba trocę już przesada z tym Covidem . Zwłaszcza ,że kolejne warianty są dość łagodne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zdziwiłem, że robią im jeszcze testy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Majka drugi raz... I nawet nie ma znaczenia ,ze obsada jest delikatnie mówiąc na poziomie mistrzostw Słowenii..

W Szwajcarii kolejny raz w tym roku pokazuje rewelacyjną taktykę. Wyprowadzili sobie kolejnego koszykarza na lidera wyścigu. No ale w jutrzejszej czasówce Thomas powinien rozjechac wszystkich. No chyba ,że Thimas ogólnie będzie zbyt zmęczony ( w co wątpie tak szczerze)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z naszym podkładem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to prawda, to nieźle - pokonać Dumoulina, van Emdena czy Berga i to z przewagą +30 sek!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pierdolę, i bez Kwiato. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jumbo jest mega mocne. Jakby LaPorte się wczoraj nie wyłożył to mieliby czterech kolarzy w czołowej 10 tce. Dziś van Aert ma koszulkę lidera i pewnie długo jej nie odda. Do tego Vinegard i Roglić wyglądali mocno w czasówce. . Będą robić jatkę w górach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi