Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Jestem ciekawy, co teraz Ineos wymyśli na Tour. Jakieś roszady muszą być, bo na Bernala nie ma co stawiać w tym sezonie, a nie wierzę, że pojadą bez lidera na TdF. 

Może po tygodniu już będzie dla nich pozamiatane i Kwiato spróbuje powalczyć o jakiś etap... takie marzenie polskiego fana ;) będzie bruk, Belles Filles, kto wie, jak jakiś Porte się spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

La Classicissima 

Mój ulubiony okres sezonu zaczął się co prawda w Sienie i na Via Santa Caterina, ale dziś pierwszy monument :) który lubię najmniej. 

Sercem pod nieobecność Alaphilippe jestem za Kwiato, chociaż ostatnio irytuje mnie strasznie. 

Rozum życzeniowo podpowiada Pogacara. 

Moje czarne konie, też życzeniowo, to Sagan i MvdP. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matek napisał:

La Classicissima 

Mój ulubiony okres sezonu zaczął się co prawda w Sienie i na Via Santa Caterina, ale dziś pierwszy monument :) który lubię najmniej. 

Sercem pod nieobecność Alaphilippe jestem za Kwiato, chociaż ostatnio irytuje mnie strasznie. 

Rozum życzeniowo podpowiada Pogacara. 

Moje czarne konie, też życzeniowo, to Sagan i MvdP. 

 

 

ALe niesamowita końcówka. Już dawno nie było takiego San Remo. Szarpanie na podjazdjach. I ten szalony atak Mohorica. Raz spadł z drogi. Raz prawie wpadł w motocyklistę. I zrobił taką przewagę ,że dociągnął. Niesamowite co on zrobił. 3 Słoweńców w TOP 10. A jeszcze był Roglić ,który akurat na zjeździe został z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na rower jak zaczynali Cipresse i dopiero obejrzałem nagranie, nie brałem nawet telefonu do ręki, strava po treningu też olana żeby Kwiato lub MvdP nie zjebali humoru jakimś spojlerem :)

Ależ jazda pod Cipresse i później te ataki Pogacara na Poggio, były emocje. Najlepsze Sam Remo od 2017. Szalony atak Mohoricia, ale on akurat świetnie zjeżdża, raczej taki miał plan bo ustawił się idealnie pod koniec Poggio. Wypadł z drogi, później ten przeszkadzający motocykl, pod koniec zjazdu jeszcze go wyniosło i mało nie zaliczył donicy czy jakiegoś innego betonu. Zasłużył. 

Szkoda, że Kwiato został w drugiej połowie grupy w momencie jakiegoś zamieszania. Ważne, że był zdecydowanie najmocniejszy z zespołu, będzie mocna pozycja na klasyki reszty wiosny. Lekko spłynął po tym spawaniu razem z MvdP, gdy ten jebany Roglic zrobił dziurę. Dzięki pracy Michała wyścig był dalej otwarty. 

Cieszy bardzo mocne wejście w sezon MvdP, może być tylko lepiej. Miałem obawy co do jego dyspozycji, ale uspokoił. Na Ronde i w Roubaix spora część może być już za górką formy, a on dopiero teraz powinien dochodzić do szczytu kolejnymi startami. Jestem zadowolony z jego dyspozycji, tak samo jak Michała. 

Szkoda też, że akurat w tak pechowym momencie defekt miał Sagan. Turgis na plus, cały czas był z przodu, był bardzo zawiedziony na mecie. 

Super, że Jumbo c***a ugrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Końcówka odsiała klasykowych chłopców od mężczyzn, Pogacar dał się zrobić jak przedszkolak :) mocy na kg na ściankach nikt mu nie odmówi, ale w sprincie przeciwko ciężkiemu specjaliście od klasycznych wyścigów nie miał szans. Uczy się, kiedyś to wygra. Musi się trochę objeździć w tych wyścigach. Nie urwał tylko jednego, było blisko. 

MvdP wspaniała moc, bałem się tylko jakiegoś pecha w końcówce, bo na równych warunkach 1 na 1 po płaskim Pogi był skazany na pożarcie, skoro nie urwał go na Kwaremoncie i Paterbergu. 1400W Mathieu w czasie tego końcowego ataku, nie było co zbierać. 

Czekam na poprawkę w Roubaix! Oby pozamiatał, wziął rewanż za zeszły rok. Późno wszedł w sezon, forma powinna być jeszcze na wznoszącej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

Nie znam kontekstu ale kto go wpuścił pod prąd?

Ukończył i po prostu zjeżdżał do autobusu zaparkowanego w innym miejscu. Normalna praktyka, tylko rzadko pokazywana w tv. Po prostu za wcześnie się wybrał (i kto mógłby się spodziewać takiej walki w n-tej grupce dojeżdżającej do mety), ale był też mocno wkurwiony po wyścigu (w sumie to już na metę wjeżdżał zirytowany na maksa), bo grupka liderów dała mocno ciała z odpuszczeniem Kristoffa. W grupie było trzech z Bory, po dwóch z Alpecinu i DSM, a nikt nie chciał gonić. Dali ciała, bo długo przewaga Kristoffa utrzymywała się w granicach 10-12 sekund i gdyby tylko ruszyli zgodnie mocno, to by nie dojechał na solo. 

14 minut temu, ely3 napisał:

A co się dzis odwaliło w Kraju Basków ,ze na górze wytrzymał Allaphilippe a nie dotrwał Thomas? I ,że PEdro Bilbao wygrał finisz z Julieniem?

Bilbao wyszedł mu z koła, może też po wczorajszym udanym finiszu Loulou za wcześnie ruszył na solo. Remco pięknie rozprowadzał drugi etap pod rząd, podoba mi się jak dobrze się dogadują. 

Thomas na podjeździe pracował mocno na Yatesa i spłynął po pracy, nie oszczędzał się i nie jechał na siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ emocje w końcówce! 

Świetna jazda Kwiato, było ich dwóch z Pidcockiem i padło na niego, że akurat jego zaciąg lekko zignorowali. Super utrzymał się po tym jak pociągnął i rozerwał grupę. 

Ajjjjjjjjjjjj :( To wyścig pod niego i znowu to pokazał. Niech w końcu dotrze do niego, że klasyki to jego robota. 

Szkoda w c***, że nie miał siły wyjść w końcu z koła mimo idealnej pozycji. Widać, że mocy miał mniej. 

KWIATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO KUUUUUUUUUUUUURWAAAAAAAAAAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek

Kwiatkowski o błsyk szprychy Genialnie to zrobił. Jak pociągnął sam na te 25 km... Wszyscy go puścili. Potem nie wiem po co Pidcock ruszył ale się zreflektował

Ciekawe czy miałby chęc na Parix-Roubaix.... Już na Sam Remo było widać , że jest w gazie. Powinien teraz zaatakować Paris bo LBL czy Lombardia to chyba nie jego liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.