Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

No @matek nie takiego wycofania Valverde chciałem. Ale co się tam wydarzyło???? Łańcuch mu spadł albo guma.. Vuelta to mój ulubiony wyścig. Te ich podjazdy to czasem jatka... Dziś myśłałem ,że tam Storer spadnie z roweru na tym ostatnim kilometrze..Dziś Majka lepiej niż niż na TdF i moze mu pozwolą uciec choć raz

Ineos ma niesamowicie mocną górę ale to wciąz Jumbo czy Astana narzucają tempo. W taki sposób to oni nie wygrają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vuelta jest niesamowity. Nie potrzebują Pirenejów by stworzyc morderczy górski etap... Do tego ten upał. Dwa cięzkie podjazdy i to co zrobił Caruso było niewiarygodne. Zaatakował na pierwszej ciężkiej górze na ponad 70 km do mety i dociągnął jako zwycięzca. Ineos niby coś próbowało . Niby narzucało tempo a jak przyszło co do czego to Carapaz padł szybko . Bernal nie dawał rady w każdym ataku. Roglić wygląda bardzo mocno... Nie wiem co by musiało zrobić Movistar by go urwać . Podobnie Bahrain... Odpuścili sobie Lande i całe szczęście bo ten kolarz od kilku lat szykowany jako lider a ciągle rozczarowuje... Mają kilku mocnych kolarzy Haig, Caruso i do tego ten Mader... Oni moga jeszcze czegoś spróbowac bo w Ineos chyba jedynie jak postawią na Yatesa to mają szanse. Bernal nie ma formy by powalczyć o coś . Carapaz chyba tez nie... Ogólnie już kolejny sezon widać ,że Giro ma jednak najsłabszą obsadę z wielkiej trójki

Brawo Caruso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caruso w tym sezonie jest niesamowity, aż zaczynam się zastanawiać czy dopalaczy jakichś nie ma ;)

Roglić wygląda dobrze, ale... ma już sezon w nogach i wcale nie jest powiedziane, że jak co etap górski na zmianę będą atakować młodzi (Haig, Yates, Mas + ci co maja ok. 2 min i nie może pozwolić im odjechać, to może być ciężko. 

Rafał widać, że brakuje mocy w nogach - dziś ładnie jechał, ale widząc, że bez szans na dojście Caruso, który po prostu był za mocny, odpuścił. Liczę, że jeszcze spróbuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matek napisał:

Liczę, że nie będzie musiał robić na WVA

Wiem ,że lubisz Remco i też uważam go za wielką przyszłosć kolarstwa ale w tym roku Wout jest po prostu lepszy więc Belgowie będą na niego jechali a nie na Remco... Chyba ,że się sytuacja jakoś inaczej poustawia

Vuelta to jednak jest najlepszy wyścig.. Tu nie ma zmiłuj a jakimś cudem oni znowu wyszukali nowe ciężkie góry Pico Villuercas wygląda ciężko ale to co będzie się działo na Gamoniteiru... To są tak ciężkie podjazdy ,że to będzie jatka.

Uwielbiam te ich Las Machucos,, Angliru, Cuitu Nervu..... Gamoniteiru jednak jest jeszcze trudniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ely3 napisał:

Belgowie będą na niego jechali a nie na Remco

Na szczęście Remco potrafi (i nie boi się) odjechać na solo i to wykończyć. Byle mu nie przeszkadzali. 

WVA w przeciwieństwie do Remco tegoroczny peak może mieć już równie dobrze za sobą, do MŚ tylko jeden start ma w tej chwili w kalendarzu. Poza tym niech schrzania na drzewo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 11:17, matek napisał:

Na szczęście Remco potrafi (i nie boi się) odjechać na solo i to wykończyć. Byle mu nie przeszkadzali. 

I dziś zrobił to samo :) 

Remco wchodzi na obroty, na ME będzie głównym faworytem. Ciekawe, czy dalej będzie w gazie (w zeszłym roku jak już wszedł na obroty, to dopiero złamana miednica go zatrzymała), ale jeśli tak, to nie będzie musiał nikogo pytać o bycie liderem kadry na MŚ u siebie. Pojedzie po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te etapy w weekend wielkie rozczarowanie. Najtrudniejszy podjazd 3 km cały czas 17-20% były w środku etapu. Liderzy olali wszystko . Piękbny sukces Majki bo jednak Kruisjwijk to nie jest przypadkowy kolarz i wygranie z nim z ucieczki to duży sukces ale etapy niby górskie a wszyscy mieli to gdzieś

 

Mam nadzieje ,że dzisiejsza Cavadonga pokaże swoją moc a zwłaszcza ten jutrzejszy debiutancki podjazd ( wygląda na totalna rzeź niewiniątek).. Eiking już na pierwszej górce dziś miał problemy więc raczej straci koszulkę lidera pytanie tylk odo kogo

Carapaza juz nie ma. Bernal wygląda przeciętnie i już dawno powinni postawić na Yatesa ale wszystko to chyba pojedynek Roglić Movistar bo chyba tylko dwójka Mas Lopez może jakoś zajechać Słoweńca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

No i Covadonga nie zawiodła. Brawo Roglic. Pokazał kto jest królem Vuelty

Powtórzę to co napisałem na innym forum 🙂

"A już słyszałem głosy, że Roglič nie jest w formie, że cierpi, wróżyli z grymasów na jego twarzy (nawet dzisiaj komentatorzy Eurosportu coś tam bajdurzyli)... No i dzisiaj w świetnym stylu pokazał wszystkim gdzie ich miejsce w szeregu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka widzę dziś znowu do przodu no ale dzisiejszy finisz to chyba jeden z najtrudniejszych jakie widziałem . 15 km, średnie nachylenie 10% większośc partii po 11%. Nie wiem skąd ci Hiszpanie takie podjazdy wynajdują ale nawet w Alpach chyba nie ma takiej mordęgi. 

 

A i finisz to 17% nachylenie jakby było mało to ostatni kilometr wygląda morderczo

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 15:00, ely3 napisał:

nawet w Alpach chyba nie ma takiej mordęgi

gdzie chcesz w Alpach takie podjazdy jak to góry dla narciarzy z autostradami wszędzie do kurortów? pewno coś by znaleźli jakby się uparli po kątach ale z kolei po co, TdF to nie taka impreza

a podjazd zacny, takie marzenie kiedyś go spróbować wjechać z Angliru które jest przecież obok prawie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.