Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Trentin zjebał,, ale jednak nie miał tej mocy na końcu, a już Darek z Jarońskim szyli tęczową koszulkę CCC :) ale nie lubię go, więc mi wisi jego medal. 

Mistrz z dupy, w dodatku nie lubię Treka. Szkoda, że tak późno Sagan się ruszył. 

Jedyne fajne to, że młody chłopak wygrał. Tylko nie ten młody chłopak miał to zrobić... Belgowie też przekombinowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roglić dalej ma kopyto, dziś ładnie wygrał dell’Emilia. Słabo to wróży przed Lombardią, nie chcę żeby tam wygrał :( bardzo chciałbym Alafpolaka zamykającego sezon w pięknym stylu właśnie we Włoszech, po zwycięstwach w Strade Bianche i San Remo na początku sezonu. Stać go na to, oby kopyto było... 

BTW wg procyclingstats Kwiato ma wystartować w Lombardii, a on sam ostatnio dał post wskazujący na jego ostatni występ przedwczoraj. No ciekawe, co tam wyjdzie. Zamieszania i tak nie zrobi, ale lubię jak pojawia się przed kamerą w czasie wyścigów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez kuriozalna sytuacja na Varesine dziś. Motocyklista prowadzący grupę z między innymi Nibalim czy Formolo pomylił zjazdy na rondzie i przez to przepadła im szansa na walkę o wygraną. Ta grupa goniła prowadzącego wówczas Lulu Sancheza. Kolarza Astany złapano na ostatnim kilometrze, a Roglić pokazał moc ponownie i z dużą łatwością wygrał końcówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że znowu będzie Planche des Belle Filles, ale zjebali kompletnie, że na czasówce. Byle nie padało, bo będzie kompletny dramat. Ogólnie wyścig zapowiada się świetnie, mało sprintów, jedna czasówka i to pod górkę. Jest dobrze, co pokazuje ta grafika:

tdfrance2020b-przekroje.jpg?x52306

Podoba mi się, że nie kombinowali z odcinkami w innych krajach. Szczególnie irytują mnie starty gdzieś za granicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają torowe ME w Apeldoorn (tam Sajnok rok temu wygrał mistrzostwo świata :) ) i Filip Prokopyszyn właśnie z brązowym medalem w wyścigu eliminacyjnym. Przegrał tylko z Coquardem i Vivianim, więc wstydu zdecydowanie nie ma, a co pojechał w tej eliminacji dającej medal to w ogóle kapitalna sprawa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, fluber napisał:

Sympatyzujesz z Lewicą, a jednocześnie to powyżej brzmi dla Ciebie absurdalnie?:) 

Tak, to że sympatyzuję z częścią postulatów lewicy nie oznacza, że z każdym się zgadzam. Tak samo nie podoba mi się pomysł parytetów czy sztucznego ustalania równych płac. Ja jestem progresywny światopoglądowo, ale gospodarczo wolnorynkowy, po prostu partii spełniającej te postulaty w Polsce nie mamy ;)

@fluber zwłaszcza, gdy prywatni organizatorzy pokrywają koszty w całości

Wypowiedź Jonathana Vaughersa (były kolarz zawodowy, obecnie manager jednej z TOP20 kolarskich grup świata)

"Kolarstwo w USA to inny rynek niż w pozostałej części świata, ponieważ wyścigi tu muszą być całkowicie finansowane przez osoby prywatne. Nie dysponuję dokładnymi danymi, ale koszty Tour of California są prawdopodobnie niemal takie same jak wydatki na Tour de France"

"Tak jest, ponieważ rząd i władze lokalne nigdy nie zasponsorowałyby kolarstwa. Nasz system polityczny na to nie pozwala. W Tour of California należy zapłacić za zamknięcie dróg, tereny wokół startu i mety, podczas gdy Tour de France jest postrzegany jako dziedzictwo narodowe, więc rząd wspiera wyścig. W Stanach Zjednoczonych organizator musi płacić za wszystko."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.