Skocz do zawartości
matek

Kolarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kojarzy Kiedy znowu qzobaczymy Kwiato?

Na bank na Amstel, w Walonii i LBL, ale czy coś wcześniej to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Majka to chyba nigdy nie był prawdziwym liderem dla Bory, tam tylko Sagan się liczy co zespół wielokrotnie pokazywał - nawet kiedy Rafał niby pełnił rolę lidera to po kraksie miał go głęboko w dupie. Na TdF, Vuelcie czy Giro Rafał nie miał nigdy nawet 2 porządnych gregario do pomocy, kiedy dla jakiś Buchmanow on robił za pomocnika... Także daleki byłbym od podejścia w którym team robi z niego lidera i robi wszystko pod niego, a on tylko zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystawianie jako pierwsza strzelbę do GC na już wszystkie duże toury to mało, żeby oceniać go jako lidera Bory w tych wyścigach? Sagan ściga się w jednodniówkach + koszulka punktowa na TdF, gdzie jest pewniakiem, więc nie dziwne, że dostaje 2-3 ludzi do roboty. 

Młody Mas bez pomocników zrobił ostatnio podium Vuelty. 

W tym tygodniu Froome po kraksie został sam - Sky ma go w dupie? W ogóle to fajna cisza zapadła w komentarzach po tej sytuacji, a jeszcze tydzień wcześniej było ujadanie jak mogli zajechać Kwiato na Turini zamiast go holować tak, żeby dał radę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dramat, nie znoszę włoskich kolarzy. Jak mogli mu dać tak odjechać :(

Jeśli taki koleś wygrał De Ronde, to Kwiato po wygraniu LBL (liczę że to w końcu zrobi) będzie mógł śmiało wziąć ten monument na celownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki koleś? Belgowie i reszta jechali jak pizdeczki i w pełni zasłużyli sobie na to, co dostali, Bettiol jedyny pokazał jaja potrzebne do wygrania tego wyścigu i dostał to, co chciał.

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, wygrał bo chciał wygrać, a nie jak reszta najpierw myślała o tym żeby czasem nie ułatwić innym, szczególnie Quick-Stepy koncertowo dali dupy mając trzech ludzi, dobrze chociaż że młody drugi był za próby walki. Który to już raz w ostatnim czasie, że pogoń nie goni bo każdy się boi zaryzykować. Ale skoro wolą przegrać bez ryzyka to tak mają

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwiato i Alaphilippe leżeli razem w kraksie :( Michał chyba pojechał dalej, ale JA nie wyglądał na takiego, który miałby skończyć etap. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszy mnie niesamowicie dzisiejsza wygrana Gilberta. Po cichu trzymałem za niego kciuki, chociaż bardziej przed wyścigiem chciałem wygranej Sagana, ale jak już byli w połowie bruków, to życzyłem tej kostki właśnie Gilbertowi. Nie jest może zbyt dynamiczny, ale chyba samą chęcią zwycięstwa to wyrwał. Piękny obrazek za linią mety, gdy taki stary chłop płacze ze szczęścia. 

Ogólnie fajnie się oglądało, jak zawsze. 

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielki Gilbert, oby zdołał jeszcze zgarnąć to San Remo, fantastyczna kariera. Bardzo dobry wyścig, ale deszczu na Roubaix już się za swojego życia chyba nie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasia pierwsza, co na to Kwiato?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szalona końcówka, jak to Alaphilipe i Fuglsang przegrali to głowa mała. Kwiato ładny wyścig, mimo nie najlepszego miejsca, brakowało niedużo by dojść prowadzącą dwójkę i myślę że wtedy by tak frajersko nie przegrali końcówki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież ich doszedł, szkoda tylko że nie jakiś kilometr wcześniej, może wtedy by dojechali przed grupą. MvdP kozak, znowu sam pociągnął na czole i nikt mu nie wyszedł z koła na długim odcinku. Końcówka zaskakująca i emocjonująca. 

Ale noga Kwiatka jest, chociaż w LBL Alaphilippe będzie bardzo groźny. 

Ciekawe jak pójdzie na Huy w środę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło mi, że nie doszedł ich jak miał ich 8 sekund przed sobą z 10 km przed metą. Wtedy by chyba nie dopuścił by ich doszli a z trójki miałby szansę na wygraną. To dojechanie pod koniec, nic nie dało bo był ujechany ciagnieciem przez wiele km. 

Ale, że Alaphilipe tak frajersko przegrał to szok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś przeczytałem, że dostawali błędne informacje nt. ich przewagi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, matek napisał:

Coś przeczytałem, że dostawali błędne informacje nt. ich przewagi. 

Przecież w końcówce oglądali się za siebie i widzieli co się dzieje. Ogólnie to Fuglsang zajechał Francuza i samego siebie. Bał się dopuścić go krótkiego  finiszu i wyszło jak wyszło :) Ale i tak dla mnie wyścig był świetny. Zwycięzca jest przypadkowy ;) Na koniec sezonu będę pamiętał o tym jaka była fajna walka a o tym kto wygrał nie bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MvdP jest świetny i po wcześniejszych występach nie jest to przypadkowy koleś, będę trzymam kciuki za chłopaka co wiosnę. Szczególnie, że van Aert mi nie podchodzi :)

A o błędnych informacjach chodziło mi o kilka km przed metą, a nie jak już mieli ich na dupie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alaphilippe! Pięknie to zrobił, co to jest za ścianka :)

Kwiato może trochę za ciężki na taką górkę w końcówce, ale kopyto jest i jestem pozytywnie nastawiony przed niedzielą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wypada pochwalić kolarza, który w ostatnich latach irytował mnie najbardziej. 

Majka ładnie jedzie w Alpach, cały czas w czołówce. Ciekawe, jakie będzie to miało przełożenie na Giro, które w najlepszym wypadku położy słabą jazdą na czas. Bo poza tym różnych przebojów spodziewam się z jego strony po ostatnich wyczynach, obym się mylił. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, matek napisał:

Alaphilippe! Pięknie to zrobił, co to jest za ścianka :)

Kwiato może trochę za ciężki na taką górkę w końcówce, ale kopyto jest i jestem pozytywnie nastawiony przed niedzielą. 

No to Huy wygląda kosmos.. No ja w grudniu pojechałem na Kemmelberg. Akurat było drżysto i powiem tak ,że ja nie wiem jakim trzeba być samobójcą by zjeżdżać w deszczu po tym bruku. Tam są momenty ,że piechotą było ciężko zejść a co dopiero rowerem. Podjazd jest trudny ale zjazd po bruku jest cięzki.

W ogóle okolice Ieper i Gandawy niektóre wzgórza z brukiem są naprawdę sztywne

Kwiatkowski nie ma siły by depnąć na takiej ścianie jak Huy . Było widać jak mu łatwo odjechali.

Musze za rok się jakoś wkręcić na finisz tego wyścigu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, matek napisał:

A Fuglsang to nie jest za ciężki? Kwiato kolejny raz nie trafił z formą, zagubił gdzieś też ten instynkt wygrywania. Szkoda, coś czuję, ze przez zabawę w Sky nie rozwinął się tak jak powinien. Parę lat temu był top 5 klasykowcem świata, teraz jest dobry prawie we wszystkim, ale w niczym bardzo dobrym.

Obym po niedzieli odszczekał te słowa, ale jak w LBL nie będzie top 3 to sezon do zapomnienia. W drugiej części będzie już ujechany po TDF, MŚ trasa nie pod niego, a na Lombardii z Alaphilippe też nie powalczy. Może wygra etapik na TDP i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi