Skocz do zawartości

ruszyla najlepsza liga swiata! PGE speedway 2016


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dyskutujemy o Bogu, polityce, podpaskach i komputerach a nie ma tematu o naszej polskiej NBA.

 

Oczywiście jako Torunianin jestem dumny ze stadionu MotoArena, zespołu wzmocnionego Kalifornijczykiem i Vaculikiem oraz historii gdzie oglądałem Zabialowicza.

 

Sezon czas zacząć.

 

Ps. Z Zielona nam nie idzie na dzień dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie koszykarskim dostrzeglem ze Lew ma w avku byka leszczynskiego :) sie okazalo ze jest z leszna jak ja :) 

tak oprocz niego to chyba nie ma tutaj fanow zuzla, bo kojarze ze kiedys juz poruszalem taki temat w czasie poczatku sezonu ekstraligowego. 

 

coz powiedziec, miszczowska unijka narazie sie kompromituje, piter pawlicki zwlaszcza.

w tym roku gorzow torun wrocek beda najmocniejsi, bo maja mocnych juniorow a to jest spoory handicap przy wspolczesnych zasadach.. licze ze unia powalczy o medale jak emil wroci po kontuzji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chłopali pojechali. Niech się tylko Gomólski obudzi. Na marginesie tak fajna szkółka jak toruńska tak się zepsuła. Żeby junior nie nawiązał nawet odrobiny walki na swoim torze to porażka. Rozumiem, że ten cały Kopeć jest najlepiej przygotowany skoro jest wystawiany z zielonką. Wiadomo stres i sprzęt ale fakt, że to mało optymistyczne. Holder pojechał w końcu jak przed kontuzją. A ta szuja Miedzin ( serio jako torunianin go nie trawię jako człowieka, bo jest mało sympatyczny i jego styl życia jest mało sportowy, stali sobotni bywalcy toruńskiego klubu o nazwie małego księstwa we francji to potwierdzą raczej, no ale szacunek za tyle lat startów jest jakiś no i sentyment) pojechał w końcu jak znawca motoareny.

 

Beka z Leszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dyskutujemy o Bogu, polityce, podpaskach i komputerach a nie ma tematu o naszej polskiej NBA. Oczywiście jako Torunianin jestem dumny ze stadionu MotoArena, zespołu wzmocnionego Kalifornijczykiem i Vaculikiem oraz historii gdzie oglądałem Zabialowicza. Sezon czas zacząć. Ps. Z Zielona nam nie idzie na dzień dobry

Pamiętam, jak pierwszy raz poszedłem na mecz żużlowy ( a było to całkiem niedawno, ze względu na to, że najbliższe żużlowe miasto mam 100 kilometrów od domu). "Moja" Sparta grała u siebie z Toruniem na zakończenie sezonu 2014 i ostatni mecz na Olimpijskim przed remontem. Więcej nie poszedłem... Wolę popatrzeć w TV :nevreness:

 

W tym sezonie tradycyjnie juniorzy będą rozdawać karty. Gorzów ze Zmarzlikiem oraz Toruń z Przedpełskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie koszykarskim dostrzeglem ze Lew ma w avku byka leszczynskiego :smile: sie okazalo ze jest z leszna jak ja :smile:

tak oprocz niego to chyba nie ma tutaj fanow zuzla, bo kojarze ze kiedys juz poruszalem taki temat w czasie poczatku sezonu ekstraligowego. 

 

coz powiedziec, miszczowska unijka narazie sie kompromituje, piter pawlicki zwlaszcza.

w tym roku gorzow torun wrocek beda najmocniejsi, bo maja mocnych juniorow a to jest spoory handicap przy wspolczesnych zasadach.. licze ze unia powalczy o medale jak emil wroci po kontuzji..

Chłopie fanem żużla jestem od 80r a w Lesznie jestem co roku choć to niby arcywróg---- byłem i na finale i na półfinale i bodajże na ostatnim sezonowym ze Spartą.... Zresztą w Polsce nie byłem tylko na południowych stadionach Rzeszów-Krosno-Kraków i Świętochłowicach tak to chyba każdy stadion odwiedziłem przynajmniej raz

 

Gorzów chyba trafił ze składame do tego Zmarzlik to naprawdę wybitny talent nie oparty na mocy motocykla i brawurze jak w przypadku Pawlickich.....Czekam w Poznaniu na mecz --stadion poniekąd odremontowali choć nadal to kartoflisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś okazji złapać tego bakcyla. Zaczynało się od nietypowego zapachu metanolu z parkingu maszyn i zwirka trafiajacego ciebie w twarz. Zapytaj starych fanow...tak się zaczynalamilosc do żużla przed czasami świetności Ligi. Dodatkowo Szwedzi w Toruniu w atch 90tych to tez było wydarzenie!!!!

Jesteś za młody i nie z tego miasta po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiada kilku koleżków na motocykle, jadą parę kółek, ktoś czasem kogoś wyprzedzi, schodzą z motocykli, odpoczywają, znowu jadą, czasem ktoś kogoś wyprzedzi, schodzą z motocykli, Findek idzie się wyrzygać...

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy wchodzą w jakiś wątek tylko powiedzieć że czegoś nienawidzą.... Jaki to ma sens? Nie wiem

 

Prawda jest taka ze z żużlem jest tak że albo to pokochasz od pierwszego wejrzenia albo nie lubisz..... Ale jest to jeden z nielicznych sportów jeśli nie jedyny gdzie walczysz indywidualnie w zawodach indywidualnych albo jedziesz zespołowo w parze ( jakby w szermierce walczono zespołowo po dwóch to też by się łapali)

 

Masz dużo emocji dużo zwrotów akcji

 

@kulfon

 

Obczaj dzisiejszy mecz w Zielonej Górze.... Tam dopiero były emocje i niewiele brakowało by Rybnik wygrał choć fakt 15 bieg GKMu niezły zwłaszcza jak na ten wąski tor gdzie cieżko się wyprzedza na dystansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy wchodzą w jakiś wątek tylko powiedzieć że czegoś nienawidzą.... Jaki to ma sens? Nie wiem

 

Prawda jest taka ze z żużlem jest tak że albo to pokochasz od pierwszego wejrzenia albo nie lubisz..... Ale jest to jeden z nielicznych sportów jeśli nie jedyny gdzie walczysz indywidualnie w zawodach indywidualnych albo jedziesz zespołowo w parze ( jakby w szermierce walczono zespołowo po dwóch to też by się łapali)

 

Masz dużo emocji dużo zwrotów akcji

 

@kulfon

 

Obczaj dzisiejszy mecz w Zielonej Górze.... Tam dopiero były emocje i niewiele brakowało by Rybnik wygrał choć fakt 15 bieg GKMu niezły zwłaszcza jak na ten wąski tor gdzie cieżko się wyprzedza na dystansie

Tak sobie trolluje bo mecz Houston nudny, kto mądry i tak będzie miał to w dupie co sobie tam Findek pisze. Co nie zmienia faktu, że kompletnie nie rozumiem co jest interesującego w śledzeniu żuzla, zawsze myślałem że to się sprawdza tylko jako wydrzenie w życiu plemienia, wspólne okrzyki "Zielona c***e, Toruń pany, Gorzów robi pały", które sprawiają, że współplemieńcy łączą się w nienawiści do wroga, który jest c***em, bo chce wygrać. Jak piłka nożna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na prawde warto było spędzić popołudnie i wieczór przed tv ogladajac mecze. Nieoczekiwana pogoda w Zielonej Górze (śnieg 24 kwietnia!) nie pozwoliła polewaczkowemu zrobic toru pod siebie i jak sam treneiro mowił "nie jechali u siebie". OJP jak lubie Marka Cieślaka, a raczej szanuje za wyniki to jego ciagłe czepianie się wszystkiego wokół jest denerwujące. Przecież to nie wina Rybniczan, że pogoda była jaka była. Inna sprawa, ze mowił też że kłopoty z maszyną startową zabrały kilka punktów, a ja sie pytam kto powinien być odpowiedzialny za maszyne startowa, czyż nie kochany Falubaz. Bardzo dobry mecz Duzersa, przebudzenie w koncowce Doyle'a pozwoliły pozostawić 2 punkty u siebie. Inna sprawa, ze ciekawe co by było, gdyby byłby Woryna ... Choć z drugiej strony nie było Hampela, nie mowiac o tragicznym wypadku Kenniego Larsena ...

 

GKM ze Sparta całego meczu nie widziałem, ale akcja Golloba w 11 biegu to była kwintesenscja żużla, coś dlaczego uważa się Tomka za najlepszego zawodnika w historii polskiego speedwaya. Tor w grudziadzu nieco specyficzny, ale z reguły dostarcza fajne widowiska. 

 

PS nie wiem czy cos na zywo obejrzew  tym roku, bo jak wiadomo w Lublinie w tym roku lipa z ligą. Może ktoś z Was jeżdzi na GP, bo to chyba jedyna opcja na obejrzenie czegoś live. Inna sprawa, ze pewnie miasto zoorganizuje jakiś mecz typu Polska- Reszta Świata, czy cos podobnego. Szkoda, ale jak kasy nie ma to moze to i lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy przy tym, że to najlepsza żużlowa liga świata. Tu chyba się zgodzimy wszyscy.

Niby OK, ale hasło jest mocno napuszone biorąc pod uwagę, że ligi żużlowe są raptem w paru krajach (w których "stadiony" to i tak często tory ogrodzone pagórkami gdzie ludzie siedzą na kocach), a sytuacja finansowa i bytowa klubów bardziej niepewna niż emerytura :tongue:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze tło jest istotnie w ocenie bo to sport niszowy.

 

Ale...

 

Najwyższą jakosc

Największą ilość doskonałych zawodnikow

Najwyższe pensje

Najwyższą średnia kibicow

Najładniejsze stadiony

Największe zainteresowanie mediow

Najlepsza oprawa

 

Jednak cos znaczy

 

A wygrywamy z Anglia Rosja Szwecja

Gdzie jednak kasy jest normalnie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie trolluje bo mecz Houston nudny, kto mądry i tak będzie miał to w dupie co sobie tam Findek pisze. Co nie zmienia faktu, że kompletnie nie rozumiem co jest interesującego w śledzeniu żuzla, zawsze myślałem że to się sprawdza tylko jako wydrzenie w życiu plemienia, wspólne okrzyki "Zielona c***e, Toruń pany, Gorzów robi pały", które sprawiają, że współplemieńcy łączą się w nienawiści do wroga, który jest c***em, bo chce wygrać. Jak piłka nożna !

Ech masz mylny obraz żużla -- ja często prywatnie jeździłem siadałem z dziewczynami znajomymi różnie bywało i nigdy normalni mnie nie zahaczyli można normalnie kibicować rozmawiać bez zgrzytów.... Oczywiście po stadionie Unii bym nie biegał w szaliku Startu bo to jak prośba o problemy.... Ale uwierz mi 90% ludzi to normalni na wyjazdy mozesz sobie jechać co na piłce jest awykonalne jesli nie chcesz siedzieć w klatce....

 

Na Grand Prix w Pradze ludzie chodzili z szalikami klubowymi i nikt się z nikim nie szarpał

 

Żużel to pasja to statystyka siedzisz z programem w dłoni i każdy kombinuje kto gdzie jakie zmiany zrobi czy teraz zrobimy 5:1 czy warto się pdołożyć by za chwilę mieć mocną taktyczną.... Jest tam i strategia a każdy bieg to kumulacja emocji czego przykład masz chociażby w video które wrzucił Kulfom

 

KAżdy stadion ma swoją specyfikę.... W Grudziądzu kiedyś kolo siedziący na drzewie krzyczał do mnie - panie jaki był czas biegu.... On tam nawet miał pulpit.... Stadion Włokniarza jest w dawnym kamieniołomie.... Stary stadion w Zielonej był w lesie i czasem zjące biegały po torze.... Wrocław to rezerwowy stadion olimpiady w Berlinie... W Gnieźnie to zabytkowy tor hippiczny

 

W Tarnowie i Opolu masz parking powyżej toru ----nie każdy bieg to emocje ale tu masz zarówno emocje biegu ale i całych zawodów bo punkty się sumuje i może być tak że walka o jeden punkt ma znaczenie w całym meczu

 

W Grudziadzu w ostatnim biegu Sparta szła po wygraną 4:2 i remis w całym meczu a potem przegrali 2:4 i cały mecz.... I to praktycznie na jednym okrążeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.