Skocz do zawartości

Wymiana między Houston a Orlando!!!


spabloo

Kto wyszedÂł na tym transferze lepiej?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wyszedÂł na tym transferze lepiej?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja powtórzę, to co mówiłem po wyborze Nelsona w drafcie. Francis nie nadaje się moim zdaniem na SG. Może grać na tej pozycji, byle nie za długo. O wzrost bym się nie martwił, bo w końcu Mobley jest tylko o cal wyższy. Kluczową sprawą jest to, że na jego rzucie z wyskoku nie można polegać tak w takim stopniu jak na rzucie Cuttino. Więc niech zostanie lepiej tak jak było w Houston. Ale problem Nelsona wciąż chodzi mi po głowie. Jak obdzielić ten czas, żeby rookie się rozwijał? Tylko z drugiej strony po co ma się rozwijać jak w drużynie jest Francis? Sprzedać go teraz byłoby bezsensem, bo poszedł za niego na wymianę naprawdę dobry pick (uważam jednak, że było warto).

 

Kompletowanie składu się nie kończy. Magic postanowili przeznaczyć swoje mid level exception na Adonala Foyle'a, ale czy sam zainteresowany na to przystanie na razie nie wiadomo. Moim zdaniem nie jest wart 5 baniek rocznie, ale niestety popyt na wysokich graczy sprawia, że trzeba za takich drewniaków tyle płacić. Ma gość swoje zalety, bo dobrze blokuje i zbiera. Przydałby się ktoś taki. Dzieliłby czas z Cato. Przynajmniej inni centrzy (np. Maglorie) nie wykręcaliby w meczach z Magic swoich życiowych numerków. Wszystko ładnie-pięknie, tylko żeby wziął połowę MLE. Druga byłaby na jakiegoś SF. Chętnie bym widział na tym miejscu Stacey'a Augmona. W tej chwili nie ma kto grać na tej pozycji: Hill - :?: , Bogans - będzie z niego dobry role-player, ale błysku w nim nie widać, do tego jego naturalną pozycją jest SG, Stevenson - żałuję, że go nie wybrali w expansion draft, bo jak dla mnie jego koszykarskie IQ jest bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech juz Grant Hill skonczy karierem Orlando za duzo płaci za niego a on niejst w Magic niepotrzebny :!: Tylko kasiorem trzepi a nie gra choc ma wrócic do gry ale na ile i jaki poziom przedstawi moim zdaniem watpeim aby grał dobrze po takiej przerwie sie znajdzie sie zobaczy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francis nie nadaje się moim zdaniem na SG. Może grać na tej pozycji, byle nie za długo. O wzrost bym się nie martwił, bo w końcu Mobley jest tylko o cal wyższy. Kluczową sprawą jest to, że na jego rzucie z wyskoku nie można polegać tak w takim stopniu jak na rzucie Cuttino.

a to przedewsztkim dlatego że Francis sam sobie pracuje nad pozycją do żutu i tu aż tak bardzo niebłyszczy , Francis na SG to prawdopodobnie wyższe FG% i wyższa średnia , więcej razy tego powtażać niebęde :P

 

natomiast nierozumiem wyszych obaw że Francis nieda rady jako SG , niechodzi oto że jest nawet wyższy od Ivera i ma nienajgorszy wzrost , chodzi oto że jest bardzo atletyczny a to dużo daje , jeszcze + dobry wyskok i starczy w zupełności

 

wydaje mi się że poprostu utarło się że Francis to PG , podobnie w zeszłym sezonie obstawałem przy tym że Odom niedarady jako PF , zgadnijcie co wygrałem :?: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, ze Francis jako SG by sie nie sprawdzil. Sa po prostu tacy goscie, co musza miec czesto pilke w rece, zeby moc cos zrobic. Gdy zostaja zmuszeni do biegania po boisku bez tej pilki, do szukania pozycji, to po prostu sobie nie radza. Nie wiem, czy Steve jest takim zawodnikiem, bo tego nie bylo okazji sprawdzic, ale wystarczy zobaczyc co stalo sie z Paytonem. Odebrano mu "przywilej" klepania pilki i stracil wplyw na ofensywne poczynania druzyny. W RS jeszcze cos bylo, ale w playoffs, gdy juz nie bylo miejsca na kompromisy, gdy musial sie podparzadkowac, to mial kompletne zaniki. Francis jest troche inny od niego, ale i tak dla mnie bylaby to dziwna zmiana, zeby stawiac go zdecydowanie na SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niego (narazie) liczą się własne statsy, a nie dobro druzyny.

Tego nie bylbym pewien, gra on tak jak gra, ale jestem przekonany ze bardziej zalezy mu na osiagnieciu sekcesu druzynowego niz indywidualnego. Bo indywidualnie osiagnal on juz wiele....

Właśnie problem polega na tym, że Tracy często zapomona o drużynie i jej kosztem chce poprawić swoje statsy, bo uważa (chyba), że gdy on będzie grał "dobrze" to nikt nie oskarży go o porażki. Przykładów jest kilka. Na początek zeszłoroczne PO przewciw Det. albo jeden z meczów z tego RS. Przeciw SAS u siebie (wiem bo oglądałem) dał całkowicie ciała jako lider. Było tak, że kiedy Mac grał sam to SAS prowadziło i to sporo, ale później jak (na chwilę) zaczął współpracować z partnerami to Msgic odrobiło starty, ale później Tracy znowu grał sam i było po meczu.Gdyby chciał być liderem wystarczyloby, żeby nim był. Nie musiał walczyć o to miano, ponieważ cała ekipa go tak kreowała.

Jak narazie Tracy nie reprezentuje sobą nic co mogłoby uczynic z niego lidera z prawdziwego zdarzenia.

Prosze nie przesadzac... naprawde nic nie dotrzegasz u niego co mialoby pozytywny wplyw na liderowanie ?

Uważam, że ma potencjał i mógłby gdyby chciał nim być, ale jego samouwielbienie i konfliktowośc te cechy niwelują. W zeszłym sezonie kiedy jeszcze jego "ja" nie osiągnęło rozmiarów góry, był niezłym liderem i stopniowo robił postępy, a później nastąpiło pechowe PO'03 i wszystko się spieprzyło. Z gracza dobrego stał się zadufanym w sobie gburem. Ale wciąż mam nadzieję, że wreszcie zrozumie swoje błędy bo szkoda takiego talentu

 

Sorry za składnię ale szybko pisałem bo idę na Shreka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem polega na tym, że Tracy często zapomona o drużynie i jej kosztem chce poprawić swoje statsy, bo uważa (chyba), że gdy on będzie grał "dobrze" to nikt nie oskarży go o porażki

Moze i zapomina ( byc moze jest to objawa braku dojrzalosci ), ale zalezy mu na pewno na sukcesie druzynowym, na pewno wie po co poszedl do tej ligi. Nie po to aby zdobyc krola strzelcow, wygrac konkurs wsadow, byc najlepszym defensorem, ale dlatego zeby wygrac finaly ligii ( do tego niewatpliwie dazy kazdy zawodnik ). Przyklady sa OK, faktem jest to ze Tracy czasami zapomina grac jak lider i zamienia sie w zwyklego guwniarza. ( czekam az to w koncu zmieni, byc moze w Rockets ? ).

Uważam, że ma potencjał i mógłby gdyby chciał nim być

A jednak jest cos co by mu pomoglo w zostaniu dobrym liderem. ( ale udalo mi sie wyrwac zdanie z kontekstu ) :Pjoseph/b] wyobraz sobie Tracyego, ktory gra no tak jak dwa lata temu i ma lepszy sklad, ktory wspomaga go w wiekszym stopniu niz za czasow Magic. Nie podrywalby on druzyny swoimi akcjami ? Nie nakrecalby on swoimi zagraniami dobrej atmosfery w druzynie ? To jest tylko gdybanie, ale moim zdaniem ma on zdecydowanie odpowiednie predyspozycje aby zostac DOBRYM liderem.

Sorry za składnię ale szybko pisałem bo idę na Shreka

Spoko nie musisz przeprosic mnie, ja rowniez czasami popelniac bledy stylistycznosciowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie Tracyego, ktory gra no tak jak dwa lata temu i ma lepszy sklad, ktory wspomaga go w wiekszym stopniu niz za czasow Magic. Nie podrywalby on druzyny swoimi akcjami ? Nie nakrecalby on swoimi zagraniami dobrej atmosfery w druzynie ? To jest tylko gdybanie, ale moim zdaniem ma on zdecydowanie odpowiednie predyspozycje aby zostac DOBRYM liderem.

Fokcik Tracy ma predyspozycje i pisałem już, że gdyby tylko chciał to byłby świetnym liderem (tak myślę), ale problem polega na tym, że dzisiejszy Mac to zupełnie inny chłowiek niż dwa lata temu. Ten z przed dwóch lat był bardziej dojrzalszy niż obecny. I ten stary był liderem, a ten się nie umywa do bycia nim. Ale nadal uważam, że gdzieś tam w Tracym jest trochę rozsądku i to wyjdzie (mam nadzieję) z czasem. Reasumując- McGrady ma zadatki na dobrego lidera, ale jego samozachwyt trochę przesłania mu rzeczywistość. A jeszcze jedno pytanie. Czy ja gdzieś napisałem, że Tracy nie ma pradyspozycji do zostania liderem :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokcik. Tracy ma predyspozycje i mój wcześniejszy post tego nie wyklucza (chyba).

Tutaj nie bylbym pewien ( podobnie jak ty ), ale to pozostawmy na boku :D

Nadal twierdze, że w chwili obecnej Tracy nie reprezentuje soną nic co powinien miec lider, ale nadal twierdzę, że ma potencjał

No to jest moim zdaniem "lekka" przesada. Czy prawdziwy lider ( mam tu namysli LIDERA, a nie lidera ) nie powinien umiec z latwoscia zdobywac punktow, skonczyc akcje efektownie aby pobudzic publicznosc i tym samym zmotywowac swoich kolegow do ostrzejesz gry ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień różnicę między LIDER a lider. :P:)

LIDER - zawdonik ktory nie tylko wspiera swoja druzyne psychicznie, ale rowniez statystycznie. Czyli jego gra w ogromnym stopniu decyduje o wyniku spotkania.

Lider - zawodnik ktory jest przede wsyztskim przywudca duchowym druzyny, mozna powiedziec ze wykonuje na boisku czarna robote, miej widoczna od LIDERA.

 

Teraz powinno byc to bardziej zrozumiale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej zrozumiałe.

Czy nie LIDER powinien być "wyższy rangą"aniżeli lider????

No jasne ze powinien i moj opis tego dowodzi. Chyba ze w zly sposob sie wyrazilem, albo ty nie zrozumiales ( raczej to drugie ) :D

 

LIDER oprocz wsparcia duchowego, dodaje jeszcze np: sporo pkt, zb, as....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokcik chodzi o to, że Tracy często zamiast pobudzać zespół poprostu go dołuje. Swoim aroganckim zachowaniem raczej nie skłania partnerów do lepszej gry. Możnaby żec, że rozbija zespół mentalnie od środka. Często bywa kluczowym zawodnikiem, ale równie często jest głównym odpowiedzialnym za przegraną. A najgorsze jest to, że jego hipokryzja przybrała takie rozmiary, że nie widzi swoich błędów i prubuje obarczać nimi innych. Kurde moje posty na temat Maca brzmią jakbym był haterem, a przecież go nawet lubię :wink: Ale mnie ostro WK****A jego zachowanie.

 

PS. Fokcik nie denerwuj się jak nie otrzymasz odpowiedzi odemnie w ciągu kilku następnych dni. Poprostu mnie nie będzie. To się po niedzieli "pokłucimy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bywa kluczowym zawodnikiem, ale równie często jest głównym odpowiedzialnym za przegraną.

Czy lider nie powinien byc kluczowym zawodnikiem ? Jezeli tak, to wlasnie napisales ze T-mac dosc czesto jest wlasnie takim zawodnikiem. Reasumujac: jednak T-Mac reprezentuje ze soba cos co powinien miec lider. Nie prawdasz ?

 

To jest przykladowa cecha lidera, ktora posiada Tracy. Nie zawsze.... ale potrafi zablysnac od czasu do czasu i juz nie raz to udowodnil.

 

Spoko nigdzie sie mi nie spieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Magic brakowalo chyba kogos takiego jak Oakley, ktory swego czasu powiedzial o Carterze wprost - to jest nasz najlepszy gracz, All Star, kandydat do MVP, lider itp. to niech prowadzi nas do zwyciestw i bierze na siebie odpowiedzialnosc za druzyne a nie zachowuje sie jak mieczak. Wtedy poskutkowało. ;-]

 

Zobaczymy czy Van Gundy cos z niego wycisnie- jezeli nie, to T-Mac zostanie zapamietany jako kolejny znakomity strzelec nieposiadajcy jednak umiejetnosci pociagniecia zespolu (jak np. Dominigue Wilkins).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forcik chcę powtórzyć. Mac ma potencjał, ale wciąż brakuje mu rozumu i trochę ogłady. Musi pracować z kolegami, a nie o wszystko ich oskarżać. Te cechy decydują o dobrym liderowaniu, a nie to że czasem jekiś mecz wygra albo weżmie na siebie wynik, ale przegra. To jest tylko jedna z wielu cech dobrego lidera. A Tracy narazie (tzn w ostatnich Po i tym RS) robi sobie tylko tyły u kibiców i innych tweirdząc że jest najlepszy i że to wina innych, a na boisku zachowując się jak dupa. To nie Tracy powinien mówić że jest the best. To inni powinni o nim tak mówić, ale nie mówią bo to dalekie od prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.