Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Koelner napisał:

ponieważ c***owi są trenerzy, którzy poza byciem trenerem są takimi samymi rodzicami jak Ci co od niego wymagają. zamknięte koło

a 6 z religii to beka bo każdy raczej miał wyjebane bo nie liczyła się do średniej ale fakt faktem że zakonnica będąc przedstawicielem pewnej firmy raczej odpycha klientów a nie ich przyciąga ;]

 

 

Trenerzy w tych szkółkach piłkarskich często są c***owi , ale jest popyt na rynku- orliki w każdej wiosce ,a rodzice chcą mieć drugiego Lewandowskiego, dlatego każdy ma szansę na pracę z dziećmi., Dużo lepszy poziom kadry trenerskiej jest na koszu , czy siatkówce., Jeżeli chodzi o 6 z religii to jest mało istotne kto i za co dostaje ,istotne jest to w jaki sposób ktoś straszy małe dzieci monitoringiem i stygmatyzuje te , które nie będą widoczne .,Dawno temu bodaj 30 lat temu była taka sytuacja w szkole moich dzieci., Zakonnica na lekcjach religii ostrzegała dzieci, żeby pod żadnym pozorem nie kolegowały się z dziećmi Świadków Jehowy bo te dzieci pójdą do piekła i tych, którzy będą z nimi się bawić spotka podobny los., Zrobiła się z tego afera i to interweniowali głównie rodzice dzieci katolickich .,Były interwencje u dyrektora, w kuratorium ,a nawet pisma do biskupa, żeby ta osoba została usunięta ze szkoły i nic się w tym kierunku nie wydarzyło..Wszystko zamieciono pod dywan, katechetka dostała reprymendę zamknęła mordę na ten temat i dalej pracowała. Dopiero po roku ,kiedy pociągnęła dziewczynkę za ucho tak mocno że je naderwała , rodzice nie odpuścili poszli do prokuratury i suka wyleciała z pracy Edit Wiadomo że @fluber powie że to niemiecki portal,ale wygląda na to że przez 30 lat niewiele się zmieniłohttps://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zakonnica-miala-bic-i-ponizac-dzieci-w-przedszkolu-pod-warszawa-zawieszona/4jd0kqf,79cfc278 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mayor napisał:

Kiepskie porównanie., Ja potrafiłem  przede wszystkim uszyć sobie garnitur , w którym dobrze się prezentowałem., Ty nie potrafisz ,tak samo jak te typy od garnków nie potrafią gotować. Zarabiacie bo ludzie są naiwni i przy zastosowaniu odpowiednich technik marketingowych łatwo nimi manipulować 

Dlaczego nie potrafię? Nie korzystam z usług żadnych krawców, bo doskonale radzę sobie sam. 

To nie jest prawda że to manipulacja. Nie masz najwyraźniej wiedzy w tym zakresie. 

5 godzin temu, jack napisał:

Przede wszystkim ciągle to samo. Nawet na ślubie, obojętnie w którym kościele księża klepią to samo kazanie 

To zalezy. Jeżeli biorą ślub osoby zaangażowane w życie parafii to kazanie jest bardziej osobiste. Jak idą jakieś randomy ktore nie wiedzą co to sakrament małżeństwa bo są w kościele raz na 5 lat to ksiądz musi lecieć z gotowca bo czytania na ślub są zawsze takie same ( jest waski zakres do wyboru) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fluber napisał:

To zalezy. Jeżeli biorą ślub osoby zaangażowane w życie parafii to kazanie jest bardziej osobiste. Jak idą jakieś randomy ktore nie wiedzą co to sakrament małżeństwa bo są w kościele raz na 5 lat to ksiądz musi lecieć z gotowca bo czytania na ślub są zawsze takie same ( jest waski zakres do wyboru) 

Pomiędzy zaangażowanymi a randomami jest jeszcze pewnie większość wiernych, co tydzień uczestniczących we mszy, których księża traktują jak randomów. Nie każdy ma takie chody u księdza by sobie winka na mszy popić 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Pomiędzy zaangażowanymi a randomami jest jeszcze pewnie większość wiernych, co tydzień uczestniczących we mszy, których księża traktują jak randomów. Nie każdy ma takie chody u księdza by sobie winka na mszy popić 🤷

Większość wiernych? W grupie wiekowej która idzie do ślubu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Większość wiernych? W grupie wiekowej która idzie do ślubu? 

Ile % wiernych regularnie chodzących do kościoła bierze czynny udział w życiu parafii? Niewielki. Reszta dostaje oklepane teksty i regułki z gotowca. Jakby byli randomami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Ile % wiernych regularnie chodzących do kościoła bierze czynny udział w życiu parafii? Niewielki. Reszta dostaje oklepane teksty i regułki z gotowca. Jakby byli randomami. 

Ci którzy dają się poznać dostają spersonalizowane kazania, ci o których ksiądz nie może nic powiedzieć bo jie uczestniczą w życiu parafii, to nie. Co w tym dziwnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Ci którzy dają się poznać dostają spersonalizowane kazania, ci o których ksiądz nie może nic powiedzieć bo jie uczestniczą w życiu parafii, to nie. Co w tym dziwnego? 

Pewnie nic.

Czyli zgadzamy się w tym, że znikomy procent ludzi biorących ślub ma po znajomości spersonalizowane 10% mszy. Większość dostaje nudne to samo. Paradoksalnie to ci co chodzą do kościoła co 5 lat mają lepiej bo dla nich nawet "to co zawsze" jest nowością. Wierni, nieznajomi proboszcza dostają w kółko nudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał:

Dlaczego nie potrafię? Nie korzystam z usług żadnych krawców, bo doskonale radzę sobie sam. 

To nie jest prawda że to manipulacja. Nie masz najwyraźniej wiedzy w tym zakresie. 

 

Ty uważasz że masz wiedzę w zakresie wychowania dzieci, bo przeczytałeś 1500 książek jak postępować z dziećmi ,kiedy inni dłubali w nosie i zjadali swoje gile.,I jesteś skazany na sukces.,Ja w moim życiu przeczytałem zaledwie kilka, ale niektóre kilkadziesiąt razy .,Jedna z nich to...TGF Mario Puzo, Gdybyś ją przeczytał to byś wiedział, że to co robisz ucząc ludzi za pieniądze jak mają wychowywać dzieci jest bezczelną manipulacją, oszustwem, przekrętem, kradzieżą (you name it) i jest sprzeczne nie tylko z dekalogiem, ale także ze zwykłą ludzką przyzwoitością.,Tak samo zresztą jak pisanie donosów do moderacji na innych użytkowników forum..,Ten wpis na temat szycia garnituru zrozumiałeś dosłownie, a to była tylko metafora, ale jak mówił Sofronow 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jack napisał:

Pewnie nic.

Czyli zgadzamy się w tym, że znikomy procent ludzi biorących ślub ma po znajomości spersonalizowane 10% mszy. Większość dostaje nudne to samo. Paradoksalnie to ci co chodzą do kościoła co 5 lat mają lepiej bo dla nich nawet "to co zawsze" jest nowością. Wierni, nieznajomi proboszcza dostają w kółko nudę.

Z ciekawości - jak można spersonalizować coś dla kogos, o kim nie masz pojęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RappaR napisał:

Z ciekawości - jak można spersonalizować coś dla kogos, o kim nie masz pojęcia? 

Moja wymiana zdań z @fluberem wyszła od tego, że postawiłem tezę, że w kościele jest nudno, nieatrakcyjnie i właściwie nie ma po co chodzić bo tam ciągle to samo. Na co fluber stwierdził, że wcale nie jest nudno bo znajomi księdza dostają  spersonalizowane atrakcje. Ja nie wymagam personalizacji ale jakaś zmienna akcja może by coś pomogła 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba poczekać aż Papieżem będzie Murzyn. Podobno wtedy będzie właśnie akcja. 

Trochę dziwne narracje. Przecież do KK nie wchodzi się dla rozrywki lub aby było ciekawie. A powtarzalność jak mantrę pewnych zagadnień ma tez wymiar symboliczny i trochę hipnotyzujący. 

Tu nuda lub jej brak jest nieistotne. 

Wiem ze żyjemy w „ciekawych” rozrywkowych czasach. Ale w Kościele to nie ta powtarzalność jest problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mayor napisał:

Ty uważasz że masz wiedzę w zakresie wychowania dzieci, bo przeczytałeś 1500 książek jak postępować z dziećmi ,kiedy inni dłubali w nosie i zjadali swoje gile.,I jesteś skazany na sukces.,Ja w moim życiu przeczytałem zaledwie kilka, ale niektóre kilkadziesiąt razy .,Jedna z nich to...TGF Mario Puzo, Gdybyś ją przeczytał to byś wiedział, że to co robisz ucząc ludzi za pieniądze jak mają wychowywać dzieci jest bezczelną manipulacją, oszustwem, przekrętem, kradzieżą (you name it) i jest sprzeczne nie tylko z dekalogiem, ale także ze zwykłą ludzką przyzwoitością.,Tak samo zresztą jak pisanie donosów do moderacji na innych użytkowników forum..,Ten wpis na temat szycia garnituru zrozumiałeś dosłownie, a to była tylko metafora, ale jak mówił Sofronow 

 

Nie, powtórzę, ja się nie zajmuję tylko jedną rolą człowieka w życiu. Nie uczę ludzi "jak wychowywać dzieci". 

Mam akredytację, mam doświadczenie, mam kompetencję, mam zadowolonych klientów, nie za bardzo wiem jakiej oczekujesz reakcji na swój hejt. Przecież nie znasz się na tym co robię. 

W dniu 20.01.2023 o 08:14, mayor napisał:

To tacy rodzice, dla których zobowiązania przed całą parafią (czytaj obcymi ludźmi ) są ważniejsze od tego czego chcą ich własne dzieci są c***a warci .,Powinni sobie zamiast dzieci zafundować pieska, pies ma gónwo do gadania i wtedy zaprowadzą go na smyczy tam gdzie będą chcieli 

Aktualna plaga otyłości, problemów stomatologicznych, problemów okulistycznych to efekt właśnie takiego podejścia. 

Dziecko nie chce isc do dentysty, woli pograć w grę niż się pouczyć, woli zjeść chipsy niż pobiegać. Robienie tego czego chcą dzieci to nie jest odpowiedzialne rodzicielstwo. Zawsze prowadzi do frustracji i zaburzenia relacji. Można brać to pod uwagę, ale to rodzic zarządza procesem wychowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fluber napisał:

Nie, powtórzę, ja się nie zajmuję tylko jedną rolą człowieka w życiu. Nie uczę ludzi "jak wychowywać dzieci". 

Mam akredytację, mam doświadczenie, mam kompetencję, mam zadowolonych klientów, nie za bardzo wiem jakiej oczekujesz reakcji na swój hejt. Przecież nie znasz się na tym co robię. 

Aktualna plaga otyłości, problemów stomatologicznych, problemów okulistycznych to efekt właśnie takiego podejścia. 

Dziecko nie chce isc do dentysty, woli pograć w grę niż się pouczyć, woli zjeść chipsy niż pobiegać. Robienie tego czego chcą dzieci to nie jest odpowiedzialne rodzicielstwo. Zawsze prowadzi do frustracji i zaburzenia relacji. Można brać to pod uwagę, ale to rodzic zarządza procesem wychowania. 

W jednym wPiSie sam sobie zaprzeczasz .,Na początku piszesz -"Nie uczę ludzi jak wychowywać dzieci " ,a ostatnie dwa akapity to Twoje chore urojenia na temat czym jest "odpowiedzialne rodzicielstwo " Masz też problem z zawyżoną samooceną ,najlepiej Twój profil oddaje wiersz Jana Brzechwy https://morindia.eu/samochwala-jan-brzechwa/.,Ale raczej Ty nie znasz takiej literatury bo jak nie masz dzieci ,to nie miałeś okazji im poczytać .,Winę za plagi otyłości, problemów stomatologicznych i okulistycznych próbujesz zrzucić na rodziców , a w tym wypadku wina jest głównie rządzących polityków, którzy nie zapewniają dzieciom opieki medycznej i stomatologicznej.,Przecież to PiS doprowadził do tego ,że Polska ma najmniej lekarzy  i pediatrów  całej EU .,Nawet komuna za PRL lepiej dbała o dzieci w szkołach w każdej był lekarz, gabinet stomatologiczny i jeszcze kuchnia i stołówka dla dzieci.,Teraz nie ma nic, nawet kuchni tylko catering za ciężkie pieniądze, gdzie dzieci chodzą głodne, bo żarcie z plastiku nie nadaje się do jedzenia , a Ty się dziwisz że dzieci nawpierdalają się chipsów., Dodatkowo jest jeszcze plaga alkoholizmu rodziców i przemocy domowej, ale z tym problemem to już całkiem PiS nie podejmuje walki., A najgorsze jest to ,że polski KK też nie walczy z alkoholizmem , pomimo tego że ma potężne wpływy i narzędzia do takiej walki., A rodzice jak widzą, że państwo z tektury, zawodzi to szukają pomocy u różnych szarlatanów. ,Dzięki temu jest wysyp różnego typu cudotwórców -Szamanów z Meksyku, Szeptunów z Podlasia i akredytowanych (bezdzietnych) specjalistów od odpowiedzialnego rodzicielstwa i zarządzania procesem wychowania 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.