Skocz do zawartości

słucha ktoś metalu?


kaczor50

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
3 godziny temu, P_M napisał:

https://youtu.be/ZDyDpdFZHBo singiel nr 2 od Metalliki, po fajnym odświeżeniu klimatu z kill'em all w postaci lux aeterny dostaliśmy niestety wtórny tematycznie i muzycznie utwór, ktory brzmi jak odrzut z sesji death magneticowo/hardwireowej.

Przesłuchałem i meh... Nie jest ani fajny, ani nie fajny. Tak jak napisałeś, brzmi jak typowa Metallica z ostatnich dwóch albumów. St. Anger był jaki był, ale przynajmniej się czymś wyróżniał - od tamtej pory wszystko jest komponowane "pod linijkę".

Może powinni zrobić jak Slayer i po prostu zakończyć karierę, zanim już będzie za późno? Ostatni album Slayera był bezwzględnym dowodem na to, że na 100% nic nowego się tam nie wydarzy, więc panowie się ładnie ze wszystkimi pożegnali i zgasili światło. Za to Metallica produkuje kolejne utwory jak z formy do wtrysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P_M napisał:

https://youtu.be/ZDyDpdFZHBo singiel nr 2 od Metalliki, po fajnym odświeżeniu klimatu z kill'em all w postaci lux aeterny dostaliśmy niestety wtórny tematycznie i muzycznie utwór, ktory brzmi jak odrzut z sesji death magneticowo/hardwireowej.

Lux Aeterna nie skojarzyła mi się z Killem allegro w najmniejszym nawet stopniu. To nie klimaty z czasów Burtona czy Newsteda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P_M napisał:

Jak mogła Ci się nie skojarzyć jak 40 sekundowa sekcja od 1:40 to Hit the Lights w pełnej okazałości :)

Dla mnie, po latach, Kill'em all kojarzy się przede wszystkim z: Seek and destroy, The 4 horsman czy Seek and destroy. 

Posłucham Hit the lights i porównam :)

Ale Lux Aeterna nie wydaje mi się taka "brudna", jak pierwszy album Metalliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał:

Dla mnie, po latach, Kill'em all kojarzy się przede wszystkim z: Seek and destroy, The 4 horsman czy Seek and destroy. 

Posłucham Hit the lights i porównam :)

Ale Lux Aeterna nie wydaje mi się taka "brudna", jak pierwszy album Metalliki.

bo Lux Aeterna to było wzięcie na warsztat Kill'em All i dodanie nowoczesnego sznytu i doświadczenia z 40 lat grania, z kolei Screaming Suicide to takie bezpieczne granie.

btw: sprawdź od 2:33 do 2:56


a potem od 1:39:1:47 Lux Aeterna :) i od 2:09:2:17

 

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno, dawno temu grał sobie jeden z najlepszych i najbardziej wpływowych zespołów w historii death metalu - Bolt Thrower. Z różnych względów się rozwiązał (co samo w sobie jest bardzo inspirującą historią...). Wokalista BT - Karl Willets, założył Memoriam, w skład którego wchodzi m.in. były basista Benediction i Cerebral Fix - Frank Healy. Memoriam jest muzycznym spadkobiercą Bolt Throwera. Tydzień temu grupa wydała już 5-tą płytę "Rise to Power".

Jeżeli ktoś lubi klasyczny, wolny i ciężki death metal - polecam. A w szczególności poniższy utwór. Zakończenie (od 03:35) - fenomenalne (jak na standardy old-school-death-metalu)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.