Skocz do zawartości

Dieta, siłownia, zdrowie


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie się mówi o tym, że magnez jest ważny dla sportowca. Ktoś mi powie, czy należy suplementować regularnie czy wystarczy co jakiś czas bo magnez siedzi podobno długo jak się go trochę podbije. Tak mi mówił jeden doktor. Mowię oczywiscie o osobie aktywnej. Są tutaj jacyś dietetycy ?

https://youtu.be/4HMfcFCSMd8

Od 9.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

od 2 lat cwicze cross-fit 5-6 razy na tydzien-80 kg/180 cm-ograniczylem spozycie cukrow prostych (zamienilem cukier na ksylitol)-jem co 3 godziny-mam jednak problem ze zrzuceniem tluszczu/wyrzezbieniem brzucha-nie bralem nigdy zadnych wspomagaczy,ale czuje ,ze moze przyszedl ten moment

 

co polecacie dla osoby tak aktywnej jak ja ?

poczytalem opinie/fora i wg wielu ludzi najskuteczniejszy splalacz tluszczu to ,,fenix ground zero`` - https://forum-sportowe.pl/topic/173-fenix-ground-zero/

uzywal ktos ? jakie opinie ?

 

a moze polecacie cos innego,dzialajacego rownie skutecznie ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam takie pytanko

 

jako, ze zbliza sie sezon wakacyjny to przydaloby sie spalic troche tluszczu. od dlugiego czasu praktycznie codziennie biegam interwaly, troche spalilem ale zostala koncowka i za cholere nie chce mi to zejsc, wlasnie na brzuchu i na tzw boczkach

 

i teraz moje pytanie, polecicie jakis spalacz tluszczu? pamietam , ze znajomemu to pomoglo pare lat wstecz. i w ogole jak to wyglada jak sie to bierze, przydalaby sie jakas dieta albo cos takiego? przyznam, ze diety nie trzymam ale nie jem praktycznie slodyczy i nie pije napojow slodzonych, staram sie po prostu jesc male porcje co 2-3h, jedynie kiedy sobie pozwole na cos to wlasnie po bieganiu jakies 3 cukierki albo bulke z dzemem lubie sobie zjesc

 

anyone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej tzn ile?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Trec-Nutrition-Clenburexin-Thermogenic-Fat-Burner-Weight-Loss-1ST-CLASS-DELIVERY/282583257117?hash=item41cb46501d:m:myDVyYUpft1SxFmufJurs_A

 

co mys;licie o czyms takim ? czy to za mocne, bo rozmawialem z kolega ktory trenuje na silce, to on na poczatek polecal L karnityne i jakis fat burner z wyciagu z herbaty czy cos takiego? nie znam sie na tym kompletnie


i jakies BCAA do tego, zeby zablokowac spalanie miesni?


czy po bieganiu jakiegos shakea proteinowego sobie robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jesz, ale jak znam życie to na bank za mało.

 

Odpal sobie jakoś apkę żywieniowo, ponotuj uczciwie ile jesz, wyjdzie Ci jaki ma % białka w pożywieniu i potem możesz modyfikować proporcje zjadanego tłuszczu, węgli na rzecz białka. I to samo z siebie powinno pomóc.

 

Co do samych fat burner-ów to jak dla mnie szkoda na to kasy. Jeśli chodzi to co działa to jest mnóstwo sprzeczności, z tego co pamiętam to kofeina działa, zielona herbata, kapsaicyna. L-karnityna podobno nie działa.

 

Patrząc na skład co co wrzuciłeś, to jest tam sporo kofeiny, zielona herbata i kapsaicyna (pieprz cayenn) + imbir, który ma właściwości rozgrzewające. Niby fajne, z drugiej strony to niezły kop dla żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCAA już dawno obalono mit tego supla!

:)

 

 

Ja mam też oponkę której nie mogę zredukować od dwóch lat. Setki km na rowerze, siłka, jakieś inne zabawy i dupa

Ale ja wiem przynajmniej od czego

Kocham czekoladę a ona nienawidzi mnie z sześciopakiem na brzuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej tzn ile?

 

To zależy ile ważysz. Ja przy 78kg spożywam dziennie ok. 2000-2200kcal, w tym 150g białka. Serek wiejski, łosoś wędzony w kawałku (np. Marinero z Biedronki) twoimi przyjaciółmi. Do tego shaker z białkiem na dobicie jak zabraknie. Ochota na słodycze? To może zamiast cukierków np. owsianka z masłem orzechowym, miarką białka i rodzynkami?

 

Btw: pięć posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu, to sztuka dla sztuki. Jak się kalorie zgadzają, to chudniesz - proste. Możesz jeść nawet dwa posiłki przez cały dzień jak nie masz czasu/ochoty i nic ci nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura redukcji jest na papierze bardzo prosta:
1. Wyliczasz zapotrzebowanie kaloryczne w jakimś kalkulatorze w internecie
2. Potem odpalasz program typu MyFitnessPal, wpisujesz cele żywieniowe: białko 2g/kg masy ciała, tłuszcz 1g/kg masy ciała i reszta to węgle żeby dobić kalorie do celu.
3. Wpisujesz wszystko co jesz i starasz się trzymać założeń
4. Obserwujesz wagę i co się dzieje z ciałem i ewentualnie modyfikujesz delikatnie ilośc kalorii, ale białko i tłuszcze zostają na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Atletyzm legendarny ale nie kondycja.

LBJ w swoim rozwoju kiedyś poszedł za mocno w masę i szybko tracił powietrze, później zawrócił z tej drogi szpanowania mięśniami i dziś jest sporo szczuplejszy, ale teraz włączył się temat jego upływających lat.

Już rok temu w PO było mocno widać jak efektywność z minutami spada i teraz mimo ze umiejętności i doświadczenie większe, to jednak wszystko mnożone przez współczynnik kondycji który co roku będzie niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atletyzm legendarny ale nie kondycja.

LBJ w swoim rozwoju kiedyś poszedł za mocno w masę i szybko tracił powietrze, później zawrócił z tej drogi szpanowania mięśniami i dziś jest sporo szczuplejszy, ale teraz włączył się temat jego upływających lat.

Już rok temu w PO było mocno widać jak efektywność z minutami spada i teraz mimo ze umiejętności i doświadczenie większe, to jednak wszystko mnożone przez współczynnik kondycji który co roku będzie niższy.

 

Wymień chudszych graczy, którzy mieli podobny workload i wypadali lepiej kondycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma/miał lepszą kondycję?

MJ miał lepszą.

Na dzis bym powiedział że z cech fizycznych to jedyne co miał lepsze, ale to jedno sporo zmienia, bo kondycja to współczynnik który wpływa na wszystkie pozostałe skile. Jak jesteśmy zmęczeni to zamiast trafiać 18/20 z FT trafimy 15/20, zamiast 5/10 za 3pkt trafimy 3/10, a zamiast skakać w góre na 3,5 metra, skoczymy na 3,3m.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień chudszych graczy, którzy mieli podobny workload i wypadali lepiej kondycyjnie.

Nie wymienię,bo może i takich nie ma, ale to nie zmienia faktu, że największa słabość LBJ-a to kondycja, gdyby miał dwa razy lepsza rzucałby 2 razy więcej punktów na takiej samej efektywnosci albo tyle samo plus dawałby elitarną obronę przez 48 minut.

Gdyby jaki Tristan T miał dwa razy lepsza kondycję to byłoby w zasadzie to samo bo nie kondycja go limituje, ale LBJ-a tak.

 

p.s. Harden mocno sie w tym temacie poprawił i jest dzieki temu lepszy, tylko ze LBJ ma 34 lata i u niego już lepiej nie będzie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.