Skocz do zawartości

Dieta, siłownia, zdrowie


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzenie na siłownię to już inna forma treningu niż bieganie rekreacyjne, więc owszem przyda się z kimś o tym pogadać, czy poczytać /posłuchać trenerow

 

Herbatę piję różną, nie zawsze mam wybór co piję, natomiast w domu mam dobre mieszanki, które kupuje moja żona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chce zacząć chodzić na siłownie po pól roku przerwy.Wcześniej regularnie(4x w tyg)chodziłem jakieś 5 msc,potem zabrakło czasu.Mógłby ktoś pomóc z doborem ćwiczeń/podać jakąś sensowną stronę gdzie ludzie mają wiedzę i doradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chodziłes to chyba pamiętasz od czego zaczynales? ;)

 

A poważnie to wszystko zależy od tego czy masz jakieś medyczne przeciwwskazania

Jeśli nie to zacznij od treningu obwodowego, żeby pobudzić wszystkie partie mięśniowe, ogarnij trochę ćwiczeń rozciagajacych trochę aerobow/interwalów i na początek tyle.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chodziłes to chyba pamiętasz od czego zaczynales? ;)

 

A poważnie to wszystko zależy od tego czy masz jakieś medyczne przeciwwskazania

Jeśli nie to zacznij od treningu obwodowego, żeby pobudzić wszystkie partie mięśniowe, ogarnij trochę ćwiczeń rozciagajacych trochę aerobow/interwalów i na początek tyle.

 

No pamiętam ;)

nie,nie mam przeciwwskazań.Tylko jak już pobudze wszystkie partie mięśniowe to co potem?Bo trening na potem wziąłem z jakiejś strony z neta tylko nie pamiętam jakiej.

Edytowane przez Sefore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pamiętam ;)nie,nie mam przeciwwskazań.Tylko jak już pobudze wszystkie partie mięśniowe to co potem?Bo trening na potem wziąłem z jakiejś strony z neta tylko nie pamiętam jakiej.

Jeśli chodzi o info z neta to polecam filmiki Akopa Szostaka. I na temat diety i treningu. Na pewno pomogą w pewnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pamiętam ;) nie,nie mam przeciwwskazań.Tylko jak już pobudze wszystkie partie mięśniowe to co potem?Bo trening na potem wziąłem z jakiejś strony z neta tylko nie pamiętam jakiej.

Jak masz czas na 3 treningi w tyg. to jedź cały czas obwodówką, skup się na głownych liftach złozonych, progresuj w nich, akcesoria rób wedle uznania i potrzeb.

Jak 4x w tyg to Góra/Dół/Góra/Dół z podziałem na dni siłowe(3-5powt) i hipertroficzne (6/8-12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Piękne, proste, skuteczne i się nie nudzi. 

 

Nigdy nie miałem problemów tego typu więc nie za bardzo wiem gdzie się udać. Może ktoś z doświadczenia oszczędzi mi czasu i nerwów.

Jeżeli podejrzewam u siebie krzywy kręgosłup (zawsze miałem zauważalnie nierówną linię barków i teraz chyba daje to o sobie znać) to lepiej udać się do lekarza ortopedy czy uderzać prosto do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pamiętam ;)nie,nie mam przeciwwskazań.Tylko jak już pobudze wszystkie partie mięśniowe to co potem?Bo trening na potem wziąłem z jakiejś strony z neta tylko nie pamiętam jakiej.

dużo dobrego dowiesz się z kanału Jacka Bilczynskiego. Czym więcej oglądam tym większe wrażenie robi.

Mówi i o diecie i o treningu, posilkuje się wynikami badań. I początkujący i zaawansowani dużo się z tego kanału mogą nauczyć.

 

Dowiesz się jakie konkretnie ćwiczenia angażują konkretny mięsień najbardziej, w jakie rodzaje (nie marki) suplementów warto zainwestować, jakie składniki tych suplementów mają potwierdzone badaniami działanie porządnae, a jakie to tylko mądro brzmiące zapychacze.

Na koniec doqiesz się też czym niektóre suplementy zastąpić żeby było zdrowo, tanio i efektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio Rich Piana, kulturysta który - jak sam wielokrotnie mówił choćby w filmach na FB - wie jak stosować sterydy () leży w szpitalu w ciężkim stanie po udarze.

To pokazuje jakimi debilami są osiedlowi pakierzy co "wiedzą jak co stosować". Koleś ktory zarabia na tym kupe kasy, na pewno nie oszczedza na jakości środków nie ma kontroli nad skutkami ubocznymi a co dopiero tacy.

 

Akurat Piana to zły przykład. On jest sajko. Oczywiście każdy kulturysta na tym poziomie ma zapewne skrzywioną psychikę dość i gdyby przez rok nic nie brał to by go to zniszczyło (spadki w sensie), ale Piana to level extreme. Kiedyś opowiadał swoją historię gdzie bił wszystko jak leci żeby w 3 miesiące (?) zrobić 20 kg do zawodów jakiś lokalnych.

 

Lepszym przykładem są tutaj tacy ludzie jak Haney, Arnold, Dorian, Zane itd. którzy już pokończyli kariery i lepiej lub gorzej, ale się trzymają. Choć może Arnold i Zane to też może przesadziłem, bo w tej "złotej erze" mówi się, że oni brali wszystko co się dało i jak najwiecej tego, nie było też HGH i peptydów stosowanych.

 

Ale da się  z głową i da się długo żyć, tylko nigdy nie ma pewności, że coś się nie stanie, a jeśli zestawisz zwykła osobę regularnie ćwiczącą i zdrowo jedzącą vs kulturystya to ofc ten drugi ma zdecydowanie większe szanse na jakiś udar, zawał, impotencję itd. 

 

Ogólny wniosek jest 100 % trafny - jak ktoś na siłowni ci mówi, że wie jak bić bez skutków ubocznych to znaczy, że wie tak naprawdę wielkie 0. W Polsce pewnie osób, które naprawdę ogarniają to na najwyższym poziomie w miarę bezpiecznie zapewne nie starczyłoby do obsadzenia pełnego składu beGM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Rich Piana, kulturysta który - jak sam wielokrotnie mówił choćby w filmach na FB - wie jak stosować sterydy () leży w szpitalu w ciężkim stanie po udarze.

To pokazuje jakimi debilami są osiedlowi pakierzy co "wiedzą jak co stosować". Koleś ktory zarabia na tym kupe kasy, na pewno nie oszczedza na jakości środków nie ma kontroli nad skutkami ubocznymi a co dopiero tacy.

 

 

0836bbf9aba907ca3454619c6341b721--body-b

 

Dallas McCarver, podobno przyszłość kulturystyki... miała być. 

Ciekawe jak chuchają na tych olbrzymów z Bliskiego Wschodu np. Big Ramy, że im się nic nie dzieje. Przynajmniej oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym przykładem są tutaj tacy ludzie jak Haney, Arnold, Dorian, Zane itd. którzy już pokończyli kariery i lepiej lub gorzej, ale się trzymają. Choć może Arnold i Zane to też może przesadziłem, bo w tej "złotej erze" mówi się, że oni brali wszystko co się dało i jak najwiecej tego, nie było też HGH i peptydów stosowanych.

 

Doszedłeś do dobrej refleksji bo Zane i Arnold to inna generacja, teraz ze swoją sylwetką to by pod "men's physique" podchodzili. A dawkami, które brali to zaliczali się do "naturali". Dorian miał relatywnie krótko karierę (bo zakończył w 1997 w wieku 35 lat). Haney to taki pomost pomiędzy Arnoldem za Dorianem.

 

Nie do końca wiązał bym udar ze sterydami, bo udar to podstępna menda, która może trafić każdego. I też nie jestem przekonany czy Piana aż tak regularnie się badał.

 

Co do Big Ramy to ma 32 lata za kilkanaście się przekonamy czy mu "nic" nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi da link do dobrej diety ?

 

 

Nikt. Jak Ci da, to skłamie.

 

 

 Do tej pory w ciągu tyg jem scierwa na szybko, jedynie w weekend coś dobrego sobie ugotuje, bo gotować umiem i lubię ale po pracy na prawdę mi sie nie chce. 

 

Przestaniesz i zaczniesz sobie przygotowywać normalne żarcie czyt. kasze/ryż/makarony/ziemniaki/ mięso + warzywa zamiast na obiad pizzy, burgerów czy odgrzewanych rzeczy z marketu to od razu zobaczysz efekty.

 

 

Jestem chyba uzależniony od słodkich napojów, piwka dwa dziennie nie więcej, ale za to dużo energetyków i coli. Nie wyobrażam sobie życia na wodzie Wiec mogę iść na kompromis taki ze kupię sobie soki zamiast energetykow i coli, jakie polecacie 'na odchudzanie' ??

 

 

Nie ma żadnej róznicy, czy pijesz energetyk czy tymbark. Dobra, jest, ale nie pod kątem zrzucania tłuszczu. Zarówno jedno jak i drugie jest naszpikowane cukrem i w pierwszej kolejności to powinieneś wywalić ze swojego "jadłospisu". Polecić Ci nikt innego nie poleci niż wodę zwykłą.

 

 

O i jeszcze może jakie suplementy polecacie na energię na cały dzień, bo zauważyłem ze strasznie zdziadzialem ostatnio i o 20 chce mi się już w c*** spać no a jak wypale od czasu do czasu jointa to już w ogóle nie ma ze mną kontaktu nic a nic, normalnie zombie

 

Żadne. Masz taki nadmiar energii na sobie, że żadne suplementy nie są Ci potrzebne. Takie rzeczy to są dobre jak robisz solidną redukcję na siłowni czy pod kątem wagi w sportach walki. U Ciebie powinno się odwrócić wszystko o 180 stopni jak przestaniesz jeść dziadowe jedzenie. Jak to mówią - jesteś tym, co jesz. Bez złośliwości oczywiście, ale uwierz mi, ludzie bardzo, ale to bardzo nie doceniają jaki wpływ na nich może mieć wprowadzenie racjonalnego sposobu odżywania.

 

Poza tym piszesz, że od 5 jesteś w pracy, czyli pewnie wstajesz koło 4? To o której byś chciał chodzić spać? Normalny człowiek potrzebuje koło 7 godzin snu, a mówisz, że praca fizyczna. No pewnych rzeczy, długookresowo, nie oszukasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgoda z Tomkiem, ale kilka rzeczy dam od siebie.

 

Jak chcesz pić slodkie(w smaku) napoje to kupuj soki(ale nie typu tymbark ale realny sok z owoców). Są słodkie ale mają chociaż witaminy. Ale ogołnie woda.

 

Dbaj o jakość produktów co kupujesz. Czytaj etykiety. Nawet w biedrze masz różnej jakosci produkty w zależności od producenta.

 

Co do ćwiczeń to polecam Tabatę w twoim wypadku. Krótka, ale dosyc intensywna i powinna dać fajne skutki. Znajdziesz milion propozycji jej w necie.

 

Zrezygnuj lub ogranicz kaloryczne pierdoły. Przyklady. Przestan slodzić kawę/herbatę (lub słódź mniej). Po smarzeniu zbierz papierowym ręcznikiem nadmiar oleju z produktu (jajka czy miecha - jeśli to jest możliwe oczywiscie).

 

Takie pierdoly na poczatek pomogą. Najważniejsza jest motywacja. Filmiki z fajnymi ćwiczącymi dupami potrafia zdziałać cuda.

 

 

Czemu aż tak demonizujesz tłuszcz, że ma go zbierać z mięsa? Przecież tłuszcz jest potrzebny, to raz. Dwa, że przy takim zaniedbaniu i rozhulaniu -jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to nawet większy udział tłuszczu niż węglowodanów dobrze by zrobiła Ronniemu.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.