Skocz do zawartości

Wzrost a wiek


venglas

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.


Wiem, że niektórych to denerwuje, że tworzę co jakiś czas nowy temat dlatego też właśnie do was mowa. 


JEŚLI MASZ ZAMIAR PRZEZYWAĆ, WYLEWAĆ SWOJĄ NIENAWIŚĆ, LEPIEJ NIC NIE PISZ.


 


A teraz konkret.


Czy w wieku 18 lat masz szansę jeszcze coś podskoczyć w górę? Mam 177 cm wzrostu, mój ojciec jest parę cm mniejszy a moja mama ma chyba 160cm :P 


Czytałem, że można jeszcze spokojnie urosnąć kilka cm jeśli się tylko uda do lekarza i ten stwierdzi czy jest jeszcze możliwość urośnięcia. Wtedy też podawany jest hormon wzrostu albo stymulacja go odpowiednią suplementacją, witamina c, d i inne jakieś specyfiki,


 


Jak jest wasz stosunek do tego ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku, pierdol to. Wyciągaj się dużo, skacz do obręczy jak najwięcej, baw na drążku ( hahaha) - ile urośniesz, to urośniesz. Podchodzisz pod 180 więc nawet jako amatorski koszykarz nie możesz mieć kompleksów żadnych. Zbyt duża to ingerencja w naturę. Te parę cm może, chociaż nie musi, kosztować Cię trochę zdrowia kiedyś.

A jeśli chodzi o zarabianie z basketu, to w tym kraju dobrze z basketu żyje może ze 150-200 osób. Kiedy piszę dobrze żyje, to mam na myśli osoby zarabiające więcej niż średnią krajową z samego grania. Weź to pod uwagę. W Zniczu Basket Pruszków na rozegraniu klepie Paweł Hybiak, który ma wpisane na polskimkoszu 173 a w rzeczywistości może tyle mieć ale w butach. To jest pierwsza liga, nie ekstra ale relatywnie wysoki poziom. Na dwójce też zdarzają się świry ok. 180. A w 2 lidze to norma i wzrost nie jest żadną barierą. Wyluzuj.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie przepisze hormonu wzrostu przy wzroście 177cm LOL. Ewentualnie sam sobie możesz skołować na "czarnym rynku", wydasz kupę kasy, a efektów może nie być.

Jak chcesz zarabiać na koszu to się skup na umiejętnościach, 3cm wte czy wewte różnicy nie zrobi.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie przepisze hormonu wzrostu przy wzroście 177cm LOL. Ewentualnie sam sobie możesz skołować na "czarnym rynku", wydasz kupę kasy, a efektów może nie być.

Jak chcesz zarabiać na koszu to się skup na umiejętnościach, 3cm wte czy wewte różnicy nie zrobi.

 

 

Chłopaku, pierdol to. Wyciągaj się dużo, skacz do obręczy jak najwięcej, baw na drążku ( hahaha) - ile urośniesz, to urośniesz. Podchodzisz pod 180 więc nawet jako amatorski koszykarz nie możesz mieć kompleksów żadnych. Zbyt duża to ingerencja w naturę. Te parę cm może, chociaż nie musi, kosztować Cię trochę zdrowia kiedyś.

 

A jeśli chodzi o zarabianie z basketu, to w tym kraju dobrze z basketu żyje może ze 150-200 osób. Kiedy piszę dobrze żyje, to mam na myśli osoby zarabiające więcej niż średnią krajową z samego grania. Weź to pod uwagę. W Zniczu Basket Pruszków na rozegraniu klepie Paweł Hybiak, który ma wpisane na polskimkoszu 173 a w rzeczywistości może tyle mieć ale w butach. To jest pierwsza liga, nie ekstra ale relatywnie wysoki poziom. Na dwójce też zdarzają się świry ok. 180. A w 2 lidze to norma i wzrost nie jest żadną barierą. Wyluzuj.

Nie chodzi tutaj chłopaki o samą koszykówkę. Chiałbym mierzyć te 180 cm dla mnie 183 cm czyli 6'0 to idealny wzrost dla faceta.

 

Skoro mam jeszcze możliwość urośnięcia przy odpowiedniej diecie bez ingerowania w organizm to czemu nie ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile ważysz

 

ważę 73 kg (nie jestem gruby, to mięśnie ponieważ chodzę na siłownie, nie podnoszę nic takiego co by wpływało na kręgosłup negatywnie) 

Pamiętam że jak miałem 18 lat to ciągle czekałem na te mityczne wakacje po których wrócę kilkanaście cm wyższy, podobno wszyscy mają takie nagłe skoki. Niestety :-(

dlatego nie chce czekać bo jak mam szansę urosnąc o te 5 cm to by było dobrze. Jeszcze nie mam poważnego zarostu który bym musiał golić co 2 dni więc cały czas dojrzewam więc wydaje mi się, że wizyta u lekarza i zastosowanie sie do jego porad pomogłaby mi ;)

Edytowane przez venglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważę 73 kg (nie jestem gruby, to mięśnie ponieważ chodzę na siłownie, nie podnoszę nic takiego co by wpływało na kręgosłup negatywnie) 

dlatego nie chce czekać bo jak mam szansę urosnąc o te 5 cm to by było dobrze. Jeszcze nie mam poważnego zarostu który bym musiał golić co 2 dni więc cały czas dojrzewam więc wydaje mi się, że wizyta u lekarza i zastosowanie sie do jego porad pomogłaby mi ;)

 

 

hehe a skąd wiesz że bedziesz miał zarost który będziesz golić co dwa dni?

 

Wyjdź poza schematy myślowe. A poza tym te pare centymetrów nie robi różnicy. Uwierz mi :)

 

 

Też w sumie chciałem urosnąc, ale nie być za wyskoki i co? No i się sprawdziło. Ogólnie to jest gitara, ale mam np. chude ręce, które jednak sa rekompensowane przez gigantyczne uda. Kompleksów nt wyglądu miałem sporo i bardzo długo i moglbym sporo naopowiadać...

 

Ale co istotne to skupienie sie na tym nad czym masz wpływ tak naprawdę. technika, siła i sprawność oraz radość z tego co robisz. Bo jak będziesz non stop szukał niedoskonałości to je będziesz miał. Zaakceptuj swój wzrost i ciesz sie grą czy też treningami. Wszytsko z głową jak to się mawia. A młówię Ci to ja - doświadczony weteran :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam 27 lat i jeszcze się tego regularnego zarostu nie doczekałem, a w górę nie rosnę od 9 lat. Skąd wytrzasnąłeś taką regułę ? Czyli jednak jeszcze urosnę ? ;]

 

2. Jakaś dupa Ci powiedziała, że nie umawia się z facetami poniżej 182 bo lubi nosić wysokie szpilki ? Dla Ciebie to idealny wzrost ? Na jakiej podstawie wyznaczyłeś taką, a nie inną poprzeczkę ? Sam sobie wyznaczasz od jakiego wzrostu będziesz się ze sobą dobrze czuł ? W niebezpieczne gry pogrywasz kolego. Jeśli chodzi o rozwijanie skillsów, to zdecydowanie możesz podążać tą drogą. Jeśli nie trafisz 65 trójek na 100 i uznasz, że to mało to się biczuj i rzucaj dalej. Ale na wzrost nie masz wpływu, a i ta terapia hormonalna śmierdzi z daleka. Takie czasy, że dziewczynki na 16 urodziny zamawiają sobie cycki, a do tej pory o czymś takim słyszałem od podopiecznego na obozie, który koniec końców podjął z rodzicami decyzję, że odpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi też o te paczki z innego tematu... 

 

Ja od pierwszej gim (to 13 lat?) urosłem z 177 do teraz tylko 4 cm, a minęło już sporo lat.

 

Każdy to indywidualny przypadek, ale nie napalaj się przy niższych starych. Wydłużyć też się nie wydłużysz za bardzo, a hormonów nikt tutaj nie da, chociaż nie wiem czy by wiele (jeśli cokolwiek) dały. 

 

Ktoś dobrze napisał - pierdol to. Co ma być, to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam 27 lat i jeszcze się tego regularnego zarostu nie doczekałem, a w górę nie rosnę od 9 lat. Skąd wytrzasnąłeś taką regułę ? Czyli jednak jeszcze urosnę ? ;]

 

2. Jakaś dupa Ci powiedziała, że nie umawia się z facetami poniżej 182 bo lubi nosić wysokie szpilki ? Dla Ciebie to idealny wzrost ? Na jakiej podstawie wyznaczyłeś taką, a nie inną poprzeczkę ? Sam sobie wyznaczasz od jakiego wzrostu będziesz się ze sobą dobrze czuł ? W niebezpieczne gry pogrywasz kolego. Jeśli chodzi o rozwijanie skillsów, to zdecydowanie możesz podążać tą drogą. Jeśli nie trafisz 65 trójek na 100 i uznasz, że to mało to się biczuj i rzucaj dalej. Ale na wzrost nie masz wpływu, a i ta terapia hormonalna śmierdzi z daleka. Takie czasy, że dziewczynki na 16 urodziny zamawiają sobie cycki, a do tej pory o czymś takim słyszałem od podopiecznego na obozie, który koniec końców podjął z rodzicami decyzję, że odpuszcza.

To nie o laski chodzi, jestem gejem.

Nie mam kompleksów co do wzrostu bo dla mnie moje 177 to spoko wzrost ale jeśli można jeszcze pójść w górę to czemu nie. Też nie chcę robić tego na siłę tylko w naturalny sposób. O hormonach tylko wspomniałem ale nawet nie chce tego dotykać bo to sterydy. 

 

Domyślam się, że chodzi też o te paczki z innego tematu... 

 

Ja od pierwszej gim (to 13 lat?) urosłem z 177 do teraz tylko 4 cm, a minęło już sporo lat.

 

Każdy to indywidualny przypadek, ale nie napalaj się przy niższych starych. Wydłużyć też się nie wydłużysz za bardzo, a hormonów nikt tutaj nie da, chociaż nie wiem czy by wiele (jeśli cokolwiek) dały. 

 

Ktoś dobrze napisał - pierdol to. Co ma być, to będzie. 

Z tym zarostem chodzi o to, że skoro jeszcze dojrzewam to powinienem jeszcze rosnąć, mężczyźni rosą do 21 rozku życia w zależności od tego kiedie zaczęli dojrzewać, coś o tym wiem bo mam biol rozszerzony. 

I tak wybieram się do lekarza z kolanami więc przeciez nie zaszkodzi zapytać o wzrost :P

 

Z tym gejem to żartowałem :D

Ja wiem co on czuje, bo z tym problemem borykają się wszyscy ludzie poniżej 180cm wzrostu. Ja mam 178 i zawsze mi brakuje tych cholernych 2cm, żeby coś sięgnąć z górnej półki (w domu, w pracy, w sklepie) :tongue:

No 180 ładniej wygląda niż 177 xD 

Mogę Ci załatwić starter dla świniaków z Białorusi  :onthego:

Widzę żartowniś z Ciebie, żart się Ciebie trzyma jak kupa dupy.

P.S 

 

w środe na TV7 Couch Carter jakby ktoś nie oglądał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.