Skocz do zawartości

Krótkowzroczność + astygmatyzm


Ballas

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano forumeły ;]

Dzisiaj odbyłem umówioną wizytę u okulisty, no i jak to mówio "na łazarskim rejonie nie jest kolorowo"
prawe oko -2 a lewo -0,5, rzecz w tym że sama krótkowzroczność nie jest denerwująca ale jak połączysz krótkowzrocznosc i astygmatyzm to juz tak. 
Słyszałem o róznych zabiegach laserowych ale tam "specjalisci" usuwają ci jedną z pieciu czesci rogówki, potem masz znieczulenie miejscowe, potem nakładają ci na oczy metalowe "nakładki" zeby nie mrugac #barbarzynstwo a sam zabiega kosztuje 3.9k PLN na jedno oko (!) 

Są tu jacyś "okularnicy"? jak sobie radzicie z tym problemem? 
jak ogólnie uprawianie sportu albo inne tego typu rzeczy? soczewki lepsze niz okulary? 

Pomózcie w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał sirkozi . Bryle do sportu odpadaja. Chyba że zakupisz coś w stylu Edgara Davisa , czyli okulary na sportowe robione na wade wzroku ale to chyba kosztuje niemały pieniądz. No i wyglądałbyś troche jak Kirk Hinrich :) Ja mam o tyle komfort że przy + 1,5 na oba oczy mogę swobodnie uprawiać sport bez okularów i soczewek bo wszystko widze wyraźnie. U Ciebie z astygmatyzmem nie ma rady, do sportu soczewki i jazda :) Na codzien zazwyczaj nosze okulary bo z soczewkami jak dla mnie jest zbyt dużo zabawy ale mam kolege, który nosi codziennie soczewki i to raczej kwestia przyzwyczajenia.

Jak chcesz nosić soczewki to zapisz się na specjalna wizyte u okulisty, dobierze Ci soczewki i pokaże jak zakładać/zdejmować. Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co do wady wzroku to się nie martw tak bardzo. Sam mam wadę wzroku -5,25 oraz -5,75 plus astygmatyzm do tego (cylindry po 1,75 jeśli dobrze pamiętam ;).

Do grania używam już tylko soczewek. Po pierwsze, bo za dużo par okularów już rozbiłem, Po drugie w soczewkach jest większy komfort jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Na mnie to działa tak, że kiedy nie mam nic na nosie to śmiało mogę się wbijać pod kosz. Kiedy grałem z okularami zachowywałem się znacznie ostrożniej, co automatycznie równa się mniejszej przyjemności z grania.

Wiadomo. Nigdy to nie będzie tak, jakbyś miał zdrowy wzrok, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. 

Natomiast co do korekt laserowych. Kiedyś okulistka opowiadała mi, że była na jakimś tam wielkim seminarium czy czymś takim. Właśnie odnośnie do takich zabiegów. Lekarz, który współprowadził spotkanie i jeden z najlepszych specjalistów od oczu, na pytanie (w kuluarach) jaka jest jego prywatna opinia na ten temat.. wyjął z kieszeni okulary i założył na nos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 wady krótko i dalekowzroczność

-1,5 L oraz + 5,0 P i do tego astygmatyzm

w praktyce mam sprawne tylko oko Lewe, bo Prawym widzę ale słaba jest jego ostrość i nie widzę żadnych literek

 

kiedyś pytałem czy mogę poddać się operacji na gorsze oko (te z dalekowzrocznością), przeszedłem szereg badań w Katowicach (trwało to ok 2h) i powiedzieli że gorszego oka nie mogę zrobić a lepsze szkoda dawać pod nóż bo operacja to zawsze ingerencja w ciało i nikt nie da Ci gwaranci że za 15-20 lat nic się nie schrzani 

 

o wiele łatwiej robić operację na krótkowzroczność niż dalekowzroczność

z tego co wiem minusy można robić nawet do 10 i więcej (technika ciągle idzie do przodu w tym zakresie)

ja funkcjonuje w okularach całe życie i daje radę, nic nadzwyczajnego ani uciążliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po -3.5 na obu okach ;] i jakistam delikatny cylinder

 

soczewki :

http://www.twojesoczewki.com/291-2656-thickbox/soczewki-kontaktowe-ultra-hd-wyprzedaz-3-soczewki.jpg

 

absolutnie najlepsze jakie miałem. nie podrażniają oka, wysoka przepuszczalność i wilgotność.

 

zapominasz o wadzie wzroku

 

@xamel - wow - jesteś w stanie znaleźć przy takiej wadzie okulary/założyć soczewki ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -3 i -3,5, granie bez okularów nie wchodziło w grę, więc kupiłem profesjonalne gogle i wyglądam na boisku tak:

HoraceGrant.jpg

zapodaj dane gdzie kupiles, bo mam astygmtyzm i gram bez okularov i soczevek od davna, radze sobie zajebiscie ale na pevno jakbym mial okulary byloby lepiej ostatnio zaczalem to rozvazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj dane gdzie kupiles, bo mam astygmtyzm i gram bez okularov i soczevek od davna, radze sobie zajebiscie ale na pevno jakbym mial okulary byloby lepiej ostatnio zaczalem to rozvazac

Ja mam te: http://www.firmoo.com/prescription-goggles-p-1740.html

Wybierasz wszystkie parametry szkieł przy zamówieniu, tak jak na recepcie od okulisty. Pełen profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kąty widzenia w tych okularach? Noszę okulary długo i jeszcze nie znalazłem takich, które nie ograniczałyby pola widzenia.

 

Do sportu zakładam soczewki. Zresztą nie tylko do sportu. W kinie na filmie 3D kombinacja okularów swoich + trójwymiarowych to słaby pomysł :grin:

 

EDIT

W Polsce chyba podobne brylki jak pokazuje Kraso można zamówić w VisionExpress o ile się nie mylę.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.