Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, ely3 napisał:

Jest bo powinieneś porównac czy bardziej zyskowne dla ciebie jest otwarcie Maca czy restauracji z gwiazdką Michelin. 

Porównanie obrotu i zysku w wersji total dla 1 restauracja vs kilkadziesiąt tysięcy jest bez sensu

To tak jakbyś porównal Zenka do całej sagi GW stwierdził że twórcy Zenka mogą tylko pomarzyć o tłumach i zyskach jakie generuje saga GW 

Nie jest bez sensu, bo to jest porównanie dwóch modeli biznesowych a nie restauracji . To tak jakbym nie mógł porównać Rolls Royce'a do koncernu PSA bo się różnią ilością fabryk. A prawdziwa różnica polega na modelu biznesowym - na docelowej grupie odbiorców. McDonald celuje w masowe gusta, ludzki pośpiech, oferując jedzenie szybkie i relatywnie tanie. droga restauracja  czyni zupełnie odwrotnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

 Nie oglądam publicznej, nie słucham disco polo, nie popieram PiSu a na to wszystko idą moje pieniądze

 

 

Skończ waść pisać głupoty. Julek czy ja jako mieszkańcy Warszawy musieli się dołożyć do plaży na Białołęce, po której nie ma już śladu. Tam pilnuj z sąsiadami co się dzieje na najbliższym podwórku. Dwa mld zł na TVP może być wydana tylko na media publiczne zgodnie z ustawą sprzed 10-ciu lat. Z Twoich pieniędzy to Zenek ma jedynie kropelkę RedBulla po występie. 

58 minut temu, josephnba napisał:

Nie rozumiecie

Oczekuję finansowania kultury różnej maści w telewizji publicznej, skoro każdy musi za to płacić 

Masz od tego TVP Kultura, w czym problem? 

53 minuty temu, josephnba napisał:

Dobrze zgadujesz z konfidentami, ale co się dziwić jak przodkowie tej ... 

Prawda to z tym, że z koleżkami się czaiłeś na jednego forumowicza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ely3 napisał:

Z reklam poza 2018 im się kurczyły. Ale 2018 był specyficzny bo były MS w piłce i IO . A na dodatek zatrudnienie rośnie więc i koszty rosną. TVP jest słabo zarządzana

Trzeba tez pamiętać - o czym w telewizjach komercyjnych mówi się niechętnie,  że TVP nie może na przykład robić z filmów 90 minutowych filmów 3 godzinnych jak to robi Polsat :) W związku z tym bloków reklamowych w godzinach najbardziej przez reklamodawców pożądanych mają dużo mniej. 

Ponadto to TVP ma ileś tam ośrodków regionalnych które nie są w stanie zarobić złotówki a jednocześnie są dla lokalnej ludności jedynym telewizyjnym medium, które interesuje się wydarzeniami w regionie. 

Co do abonamentu, długo nie szukając - w 2018 płaciło  niecały milion Polaków https://polskatimes.pl/abonament-rtv-zostanie-zlikwidowany-bo-wiekszosc-osob-go-nie-placi-kto-jest-zwolniony-z-abonamentu-radiowotelewizyjnego/ar/c1-14399589 

W 2010 pieniądze a abonamentu nie wystarczały nawet na ośrodki regionalne. Wątpię aby coś się w tej sprawie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Zenek pokazuje jeszcze raz jak slaba jest TVP. Przecież ten film pomimo sporej promocji w telewizji ma dopiero 4 otwarcie wśród polskich filmów a mamy dopiero połowę lutego. I z tego co widzę frekwencja nie powala. 

2 godziny temu, Sebastian napisał:

pieniądze a abonamentu nie wystarczały nawet na ośrodki regionalne. Wątpię aby coś się w tej sprawie zmieniło.

Musisz jednak doczytać bo z tego co widzę to ośrodki regionalne pochłaniaja 150-160 mln a abonament to 600-700 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ely3 napisał:

W sumie to Zenek pokazuje jeszcze raz jak slaba jest TVP. Przecież ten film pomimo sporej promocji w telewizji ma dopiero 4 otwarcie wśród polskich filmów a mamy dopiero połowę lutego. I z tego co widzę frekwencja nie powala. 

Musisz jednak doczytać bo z tego co widzę to ośrodki regionalne pochłaniaja 150-160 mln a abonament to 600-700 mln

Łap https://s.tvp.pl/repository/attachment/e/4/7/e474b7a0e6d5ced834134ccb0371ccc11552665798631.pdf 

Pewnie kłamią w tym sprawozdaniu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebastian napisał:

Myślałem ba byłem pewien że ogarniasz sprawozdania finansowe ale jednak nie. Przecież oni w tej tabeli podali jaka część wpływów abonamentowych przeznaczyli na ośrodki regionalne. Jeszcze raz popatrz ile cała TVP ma wpływów z abonamentu a jakie są koszty TVP 3. Naprawdę poczytaj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Myślałem ba byłem pewien że ogarniasz sprawozdania finansowe ale jednak nie. Przecież oni w tej tabeli podali jaka część wpływów abonamentowych przeznaczyli na ośrodki regionalne. Jeszcze raz popatrz ile cała TVP ma wpływów z abonamentu a jakie są koszty TVP 3. Naprawdę poczytaj jeszcze raz

Na funkcjonowanie regionalnych TVP 3 i regionalnych przeznaczyli 246,5 mln  z abonamentu dostali w tym czasie 385 mln. 

Dodatkowo wydali 356 mln na funkcjonowanie innych programów poza TVP 1 i TVP 2. Poza 142 mln na program informacyjny wszystkie pozostałe są pieniędzmi wydanymi ściśle na misję jaką ma państwowa telewizja. Czyli wydali 469,5 mln (bez TVP info i kilku drobnych pozycji) przy wpływie z abonamentu 385 mln. To, że dostali wyrównanie abonamentu o KRRiT za zwolnionych to jest realnie kasa od państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RappaR napisał:

Lepiej być konfidentem niż tchórzem :)

Nie. Tchórz się może po prostu bać. Ma takie prawo, bo nie każdy człowiek musi być bohaterem. Za to konfident to k****, która w pełni świadomie niszczy życie innych, niekoniecznie winnych ludzi. Paru moich znajomych miało przez takich konfidentów nieprzyjemności. Na szczęście wyszło, że to porządni obywatele. Jak dla mnie to masz skrzywione spojrzenie na świat, nic dziwnego, że (choć nie znam) to za Tobą nie przepadam. Jesteś antytezą honoru, antytezą empatii. Po prostu śmierdzi od Ciebie cebulą, sorry.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eF. napisał:

Nie. Tchórz się może po prostu bać. Ma takie prawo, bo nie każdy człowiek musi być bohaterem. Za to konfident to k****, która w pełni świadomie niszczy życie innych, niekoniecznie winnych ludzi. Paru moich znajomych miało przez takich konfidentów nieprzyjemności. Na szczęście wyszło, że to porządni obywatele. Jak dla mnie to masz skrzywione spojrzenie na świat, nic dziwnego, że (choć nie znam) to za Tobą nie przepadam. Jesteś antytezą honoru, antytezą empatii. Po prostu śmierdzi od Ciebie cebulą, sorry.

Zwykle przestępcy, pedofile, złodzieje i inna patologia czuję pogardę dla osób próbujących stosować się do prawa i je wymuszających jak policja czy obywatele, którzy zgłaszają do nich takie przypadki. Ja tam wolę być po drugiej stronie.

Jak Twoi znajomi gwałcili, kradli czy bili innych, to bardzo cieszy mnie, że mieli nieprzyjemności. Moi znajomi dziwnym trafem żadnych tego typu sytuacji nie doznali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Nic nie rozumiesz, dlatego porównujesz moich znajomych do gwałcicieli...

DRAMAT. 

Jestem przekonany, że sprzedałbyś każdego, byle twoje dupsko nie ucierpiało. Good for U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eF. napisał:

Nie rozumiesz. Nic nie rozumiesz, dlatego porównujesz moich znajomych do gwałcicieli...

DRAMAT. 

Jestem przekonany, że sprzedałbyś każdego, byle twoje dupsko nie ucierpiało. Good for U.

Ja się nie znam, ale jak gadałem z policjantami, to mówili, że ci co najgłośniej krzyczą jebać konfidentów, ci najszybciej sypią.

W sumie patrząc na Ciebie jestem gotów im uwierzyć

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok.

Jeżeli nie widzisz nic złego w pomówieniach, to twoja sprawa.

Dla mnie jesteś zdecydowanie najbardziej zje***ym userem, z którym miałem przyjemność wymienić jakiekolwiek "opinie", i zdecydowanie nie mam już ochoty z tobą więcej dyskutować, bo ciśnie mi się na usta niezbyt miłe słowo, a też nie chce ci słodzić, bo wiem, że tego typu obelga była by w tym wypadku komplementem. Skwituje to tak -wspólczuję ci kolego, bo musisz być cholernie przykrym człowiekiem. Czołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, eF. napisał:

Ok, ok.

Jeżeli nie widzisz nic złego w pomówieniach, to twoja sprawa.

Dla mnie jesteś zdecydowanie najbardziej zje***ym userem, z którym miałem przyjemność wymienić jakiekolwiek "opinie", i zdecydowanie nie mam już ochoty z tobą więcej dyskutować, bo ciśnie mi się na usta niezbyt miłe słowo, a też nie chce ci słodzić, bo wiem, że tego typu obelga była by w tym wypadku komplementem. Skwituje to tak -wspólczuję ci kolego, bo musisz być cholernie przykrym człowiekiem. Czołem.

Konfident to nie osoba która pomawia, od tego zacznijmy. 

Ale ogółem Twój stosunek do mnie mi pochlebia, nie chciałbym cieszyć się szacunkiem osób takich jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

Ale ogółem Twój stosunek do mnie mi pochlebia, nie chciałbym cieszyć się szacunkiem osób takich jak Ty

jaką masz przyjemność z pisania na tym forum jak większość Twoich dyskusji kończy się w taki sposób ? 

 

6 godzin temu, RappaR napisał:

Ja się nie znam, ale jak gadałem z policjantami, to mówili, że ci co najgłośniej krzyczą jebać konfidentów, ci najszybciej sypią.

znowu się mylisz. następnym razem jak będziesz sypał jako konfident to ten policjant to nie znajomy :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sebastian napisał:

Na funkcjonowanie regionalnych TVP 3 i regionalnych przeznaczyli 246,5 mln  z abonamentu dostali w tym czasie 385 mln. 

Dodatkowo wydali 356 mln na funkcjonowanie innych programów poza TVP 1 i TVP 2. Poza 142 mln na program informacyjny wszystkie pozostałe są pieniędzmi wydanymi ściśle na misję jaką ma państwowa telewizja. Czyli wydali 469,5 mln (bez TVP info i kilku drobnych pozycji) przy wpływie z abonamentu 385 mln. To, że dostali wyrównanie abonamentu o KRRiT za zwolnionych to jest realnie kasa od państwa. 

Czyli przyznajesz że Twoja pierwotna teza że wpływy z abonamentu nie pokrywają nawet działalności ośrodków regionalnych była błędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koelner napisał:

jaką masz przyjemność z pisania na tym forum jak większość Twoich dyskusji kończy się w taki sposób

Dużą, poznałem dzięki niemu kilku mega kolegów, z którymi cały czas utrzymuję kontakt 

 

19 minut temu, Koelner napisał:

znowu się mylisz. następnym razem jak będziesz sypał jako konfident to ten policjant to nie znajomy :)

Po pierwsze nigdy nie sypałem, znowu używasz słów, których znaczenia nie znasz.

Po drugie w moim zdaniu nie ma słowa znajomy, więc znowu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jedyne co Ci wychodzi, to nazywanie losowych kobiet k****mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Po pierwsze nigdy nie sypałem, znowu używasz słów, których znaczenia nie znasz.

nudny jesteś , wstaw jeszcze wikipedię

2 minuty temu, RappaR napisał:

Po drugie w moim zdaniu nie ma słowa znajomy, więc znowu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jedyne co Ci wychodzi, to nazywanie losowych kobiet k****mi.

ufasz nieznajomym policjantom ? wróć pkt 1. kogo tak nazwałem ?

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.