Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

W sumie to nawet zabawna ta odpowiedź, podobnie jak twój ekspercko- pouczający ton wypowiedzi. 

Byli świadkowie co zeznawali o bardzo dużej ilości Niemców w tym czasie, a że w niemieckich raportach nie ma. Trochę w tym czasie tego typu jednostki zwiedzały sobie podlaskie wsie i miasteczka. 

No i wszystko było zapisywane gdzie i kiedy były. Niemcy byli bardzo skrupulatni.. Więc to jest proste pytanie- dlaczego uważasz ,ze Niemcy fałszowali swoją dokumentacje akurat w tym dniu skoro nie robili tego ani w poprzednich ani następnych tygodniach

I czemu stworzyli notatkę o Jedwabne ,że zbrodni dokonali Polacy?

Ba skoro eksperci od kryminalistyki stwierdzili na podstawie zebranych dowodów, że w 1941 doszło do strzelaniny to na jakiej podstawie twierdzisz ,że doszło? Skoro nie znaleziono żadnej łuski z tego okresu a bez problemu znaleziono sporo z poprzednich i późniejszych?

I naprawdę przestań za każdym razem jak brakuje ci argumentów wyzywać wszystkich od pouczających tonów. Robisz ten manewr za każdym razem jak brakuje ci argumentów. Słabe to jest i dość przewidywalne

5 godzin temu, lorak napisał:

jaki jest dowód, że spalono te półtora tysiąca osób?

Jest// W czasie ekshumacji wszystkie kości nosily znamiona działania wysokiej temperatury. I żadna z ocałalych kości nie miała śladu po kulach

Ale co do liczby to na razie potwierdzone jest 300-400 osób bo nie znaleziono drugiego masowego grobu , który podobno był na cmentarzu żydowskim więc na chwilę obecną jest mowa o takiej liczbie ofiar

5 godzin temu, lorak napisał:

różne rzeczy można zakładać, ale ty się wypowiadałeś w tonie 100% pewności

To akurat Ty napisałeś ,że łuski nie zostały zidentyfikowane  podczas gdy tylko 2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Jest// W czasie ekshumacji wszystkie kości nosily znamiona działania wysokiej temperatury. I żadna z ocałalych kości nie miała śladu po kulach

znowu podajesz nieprawdę, bo nie sprawdzono wszystkich kości. ba, oni tam mieli nawet zakaz podnoszenia, czy w ogóle ich dotykania...

3 godziny temu, ely3 napisał:

To akurat Ty napisałeś ,że łuski nie zostały zidentyfikowane  podczas gdy tylko 2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

w tym ta najbardziej kluczowa (pod Leninem), po znalezieniu której nagle wpada Kaczyński i przerywa prace.

w ogóle zdajesz sobie sprawę, że 34 z 41 świadków naocznych mówiło o obecności niemców (a tylko 2, że żadnego nie widziało)., w tym 11 o ciężarówkach oraz motorach - co oznaczało przyjezdnych, bo miejscowy posterunek nie miał pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, josephnba said:

Jak się któryś porządnie przygotuje to zapraszam

@julekstepbo nie jesteś w tej dyskusji 9dpowiednim partnerem

@DeltaCenterMożesz próbować zmienić temat, widać że podobnie jak kolega Julek mało wiesz o zbrodni o której tu mowa i powtarzasz albo frazesy o Grossie albo utarte, w większości nie znajdujące potwierdzenia w faktach brednie.... 

No zejdź na ziemię. Ani żadnego tytułu naukowego nie masz, żadnej książki nie napisałes ma ten temat. Jedyne co wiemy to to że kiedyś, przygotowujac się do matury coś tam sobie czytałeś. Ile lat minęło? Kilkanaście? Miałeś dostęp do trudno dostępnych źródeł? 

Jak Ty strazak-maturzysts beształeś tu nawet Chodakiewicza to każdemu tutaj będzie ciężko z Toba dyskutowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, josephnba napisał:

Sam bym każdego dziennikarza jebnal taka łopatą w baniak!

Jak się któryś porządnie przygotuje to zapraszam

 

Wydawało mi się, że jest dość oczywiste, że łopata jest przenośnią.

Muzeum Historii Polski się dość dobrze przygotowało w 2001 r. Proponuję przeczytać do końca, bo warto. Oczywiście tekst powstał przed badaniem łusek, ale to ma mniejsze znaczenie.

http://bazhum.muzhp.pl/media/files/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280.pdf

Masz tutaj wszystkie istniejące źródła, błędy popełniane przy poszczególnych śledztwach i krótką rozprawkę z narosłymi mitami.

Życzę miłej lektury.

4 godziny temu, ely3 napisał:

 2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

Żądnych nie datowano ze 100 % pewnością. "Prawdopodobnie pochodzą" to nie z całą pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DeltaCenter said:

No zejdź na ziemię. Ani żadnego tytułu naukowego nie masz, żadnej książki nie napisałes ma ten temat. Jedyne co wiemy to to że kiedyś, przygotowujac się do matury coś tam sobie czytałeś. Ile lat minęło? Kilkanaście? Miałeś dostęp do trudno dostępnych źródeł? 

Jak Ty strazak-maturzysts beształeś tu nawet Chodakiewicza to każdemu tutaj będzie ciężko z Toba dyskutowac. 

Tak twardogłowy człowieku miałem dostęp do materiałów o czym pisałem.

Niestety nic nie poradzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odkryłeś coś nowego? Więcej pokory, każdy tutaj w temacie o Jedwabnem uprawia amatorkę i cytuje wyłącznie czyjeś analizy, a Ty masz się za profesora historii. 

Kiedy ktoś będzie godzien stanąć z tobą do dyskusji? Co musi przeczytać? Twoją pracę maturalną? Kilka lat temu byłem w temacie, teraz wiele faktów zapomniałem. Czasu na ogarnięcie teraz tego nie mam. 

Podeślij nam swoją pracę, może wtedy będziemy choć trochę godni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać to co ludzie piszą a nie wymyślasz sobie teorię pisząc o Grossie i pytając czy miałem w ręku coś ponad te książkę. Wówczas będę mógł z tobą dyskutować

Jak słusznie zauważył ely, nie mając argumentów zaczynasz jakieś dziwne wycieczki osobiste a jednocześnie w każdym poście wychodzi na jaw twoja nieumiejętność czytania tekstu bo napisałem coś więcej niż że o tym pisałem maturę tak jak wcześniej napisałem że miałem dostęp do dokumentów

No ale najlepiej wyskoczyć z tym że Gross coś napisał, że na tej podstawie 500 ludzi poszło na śmierć z rąk 40stu chłopa no i oczywiście że wiedzę o trumpie czerpie z twitow DeNiro 

Ot poziom betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, josephnba napisał:

Tak twardogłowy człowieku miałem dostęp do materiałów o czym pisałem.

Niestety nic nie poradzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

 

wszystkie książki historyczne oraz historycy wskazują ,że 10 lipca 1941 na tych terenach zarząd administracyjny podlegał pod państwo okupujące te tereny czyli w tym wypadu III Rzeszę, regulowała to ówczesna chyba konwencja genewska lub haska oraz prawa międzynarodowe. wiele osób zapomina ale okupacja czy wojna to nie jest jakiś chaos legislacyjny tylko istnieje prawo , które obowiązuje osoby zamieszkujące na danej jednostce administracyjnej. osoby zamieszkujące te tereny nie byli obywatelami II RP ,ZSRR czy USA tylko podlegali III Rzeszy i to ona powinna wymierzyć sprawiedliwość jeśli dokonano działań niezgodnych z prawem. w skrócie, jeśli dzisiaj obywatele USA uważający się za osoby narodowości polskiej podpalą w Chicago w synagodze żydów to ani III RP ani my nie jesteśmy za to odpowiedzialni.

jak coś jest niezgodne z prawdą to proszę popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi zaprzeczenie faktu iz naboje z miejsca kaźni pochodzą z innego okresu albo zeznania ludzi którzy byli tam obecni, np oskarżonych, oh wait....

1 minute ago, Koelner said:

 

 

wszystkie książki historyczne oraz historycy wskazują ,że 10 lipca 1941 na tych terenach zarząd administracyjny podlegał pod państwo okupujące te tereny czyli w tym wypadu III Rzeszę, regulowała to ówczesna chyba konwencja genewska lub haska oraz prawa międzynarodowe. wiele osób zapomina ale okupacja czy wojna to nie jest jakiś chaos legislacyjny tylko istnieje prawo , które obowiązuje osoby zamieszkujące na danej jednostce administracyjnej. osoby zamieszkujące te tereny nie byli obywatelami II RP ,ZSRR czy USA tylko podlegali III Rzeszy i to ona powinna wymierzyć sprawiedliwość jeśli dokonano działań niezgodnych z prawem. w skrócie, jeśli dzisiaj obywatele USA uważający się za osoby narodowości polskiej podpalą w Chicago w synagodze żydów to ani III RP ani my nie jesteśmy za to odpowiedzialni.

jak coś jest niezgodne z prawdą to proszę popraw.

Masz rację w wielu sprawach

Pytanie tylko czy my w ww2 byliśmy strona czy nie. Czy żeby zmazać z siebie winę za Jedwabne wyrzeczemy się tożsamości w czasie drugiej wojny? Chcesz uznać iż Państwo Polskie nie istniało?

Jeśli tak to super!

Tylko wówczas np. Ukraina nie ponosi odpowiedzialności za Wołyń...

2 hours ago, StaryFan said:

Wydawało mi się, że jest dość oczywiste, że łopata jest przenośnią.

Muzeum Historii Polski się dość dobrze przygotowało w 2001 r. Proponuję przeczytać do końca, bo warto. Oczywiście tekst powstał przed badaniem łusek, ale to ma mniejsze znaczenie.

http://bazhum.muzhp.pl/media/files/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280.pdf

Masz tutaj wszystkie istniejące źródła, błędy popełniane przy poszczególnych śledztwach i krótką rozprawkę z narosłymi mitami.

Życzę miłej lektury.

Żądnych nie datowano ze 100 % pewnością. "Prawdopodobnie pochodzą" to nie z całą pewnością.

 

Bardzo ciekawa lektura 

Generalnie uleganie naciskom Izraela w tej kwestii jest ogromnym błędem rządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DeltaCenter napisał:

O stosunkach polsko-żydowskich na zachodzie piszę się zaczynając od nazw: Auschwitz, Jedwabne...............

Zapytaj ludzi skąd pochodzi to zdjęcie:

 

jedwabne_1.jpg

Oto zdjęcie z momentu palenia przez Brytyjczyków ostatniego baraku obozu Bergen-Belsen, w którym przed wyzwoleniem przebywali więźniowie chorzy na tyfus. 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, josephnba napisał:

Masz rację w wielu sprawach

Pytanie tylko czy my w ww2 byliśmy strona czy nie. Czy żeby zmazać z siebie winę za Jedwabne wyrzeczemy się tożsamości w czasie drugiej wojny? Chcesz uznać iż Państwo Polskie nie istniało?

Jeśli tak to super!

Tylko wówczas np. Ukraina nie ponosi odpowiedzialności za Wołyń...

 

to nie jest istotne czy byliśmy stroną ,rozmawiamy o jakimś motłochu., przypadkowym elemencie który żył na tych terenach po dwuletniej okupacji sowieckiej. jeśli ta grupa polaków w USA będzie mordować ,palić i gwałcić żydów to będzie mi jakoś wstyd ale czy ja i III RP mam się czuć winny ? polskie państwo istniało na uchodźstwie i jest winne  m.in masakry w powstaniu warszawskim

za Wołyń jest odpowiedzialna UPA ,która wydała ten rozkaz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, josephnba napisał:

Znajdź mi zaprzeczenie faktu iz naboje z miejsca kaźni pochodzą z innego okresu albo zeznania ludzi którzy byli tam obecni, np oskarżonych, oh wait....

przecież masz napisane w raporcie, że nie wszystkie łuski zostały zidentyfikowane (w tym ta najważniejsza, która leżała między ciałami a pomnikiem, więc mało prawdopodobne, aby było to zanieczyszczenie z innego okresu). poza tym są zeznania wielu (większości naocznych) świadków, którzy powiedzieli, że byli tam niemcy. 

40 minut temu, josephnba napisał:

Pytanie tylko czy my w ww2 byliśmy strona czy nie. Czy żeby zmazać z siebie winę za Jedwabne wyrzeczemy się tożsamości w czasie drugiej wojny?

nawet jeśli jacyś cywile brali w tym udział, to dlaczego czyn kilkunastu osób ma rzutować na całym narodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Pytanie tylko czy my w ww2 byliśmy strona czy nie. Czy żeby zmazać z siebie winę za Jedwabne wyrzeczemy się tożsamości w czasie drugiej wojny? Chcesz uznać iż Państwo Polskie nie istniało?

Jeśli tak to super!

Tylko wówczas np. Ukraina nie ponosi odpowiedzialności za Wołyń...

Stawiasz znak równości między Ukraińską SRR i czym? Gdzie w czasie II WŚ znajdowało się Państwo polskie i czy w jego granicach leżały okolice Jedwabnego w 1941?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Vice-kontorezerwowe said:

Oto zdjęcie z momentu palenia przez Brytyjczyków ostatniego baraku obozu Bergen-Belsen, w którym przed wyzwoleniem przebywali więźniowie chorzy na tyfus. 

W większości artykułów to zdjęcie podpisane jest jako "Polacy przypatrują się palonej stodole w Jedwabnem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseph zdaje sie ma wiecej  wspolnego z gwiazda davida niz statystyczny polski goj   i oczekuje ze polscy goje beda sie  sami z pokora kamieniowac za jedwabne .  

ciezko jest brac na plecy taki garb ktory dosyc mocno smierdzi , poczawszy od ilosci ofiar,  sprzecznych zeznan swiadkow a konczac na braku zgody panow z izraela  na ekshumacje  .

ekshumacja jest dosyc kluczowa w tej sprawie  a jednak zydom z jakiegos powodu zalezalo aby sie nie odbyla?   jednoczesnie mimo tylu niejasnosci mamy sie kajac a najlepiej jakby

prezydent przeprosil w imieniu narodu polskiego.

 

zyjemy w swiecie gdzie kazdy kraj gdzie tylko moze probuje wybielac swoje czarne strony historii , nie widze powodu aby strona polska wychodzila przed szereg i przepraszala za swoje 

domniemane grzeszki, odbijajac pleczke czy ktokolwiek slyszal/czytal jak to izrael przeprasza za czystki na palestynczykach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lorak said:

przecież masz napisane w raporcie, że nie wszystkie łuski zostały zidentyfikowane (w tym ta najważniejsza, która leżała między ciałami a pomnikiem, więc mało prawdopodobne, aby było to zanieczyszczenie z innego okresu). poza tym są zeznania wielu (większości naocznych) świadków, którzy powiedzieli, że byli tam niemcy. 

nawet jeśli jacyś cywile brali w tym udział, to dlaczego czyn kilkunastu osób ma rzutować na całym narodzie?

Lorak ja nigdzie nie napisałem że nie było tam Niemców. Napisałem że byli. Nie pisałem też że nie strzelali, jestem przekonany że część ludzi zginęła od kul niemieckich 

Czyn kilkunastu osób nie rzutuje na obraz naszego narodu i to też pisałem, nie znaczy to jednak że powinniśmy udawać że sprawa nas nie dotyczy, bo dotyczy. Nikt nam nie odbierze jako narodowi zasług dla ludności żydowskiej. Mamy tego dowody w jad waszem, nikt nam nie odbierze tych pojedynczych osób które narażając własne życie ratowali Żydów, ale też nikt nam nie zapomni że niektórzy czerpali korzyść na współpracy z Niemcami czy też mordowali Żydów w Jedwabnem

To jest zajebiście prosty rachunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Koelner said:

 

za Wołyń jest odpowiedzialna UPA ,która wydała ten rozkaz .

 

Za Wołyń przeprosiła jednak Ukraina nie UPA

Nie jest wstydem przyznać się do błędu i przeprosić

Nie uczyli was tego w domach?

58 minutes ago, mistrzBeatka said:

joseph zdaje sie ma wiecej  wspolnego z gwiazda davida niz statystyczny polski goj   i oczekuje ze polscy goje beda sie  sami z pokora kamieniowac za jedwabne .  

ciezko jest brac na plecy taki garb ktory dosyc mocno smierdzi , poczawszy od ilosci ofiar,  sprzecznych zeznan swiadkow a konczac na braku zgody panow z izraela  na ekshumacje  .

ekshumacja jest dosyc kluczowa w tej sprawie  a jednak zydom z jakiegos powodu zalezalo aby sie nie odbyla?   jednoczesnie mimo tylu niejasnosci mamy sie kajac a najlepiej jakby

prezydent przeprosil w imieniu narodu polskiego.

 

zyjemy w swiecie gdzie kazdy kraj gdzie tylko moze probuje wybielac swoje czarne strony historii , nie widze powodu aby strona polska wychodzila przed szereg i przepraszala za swoje 

domniemane grzeszki, odbijajac pleczke czy ktokolwiek slyszal/czytal jak to izrael przeprasza za czystki na palestynczykach?

 

Mistrzuniu nie żeby to cokolwiek zmieniało, nie żeby to był argument (widać dla kogoś ograniczonego jest bo przecież nikt. Polski nie powinien bronić żyda) ale mogę ci (prywatnie na spotkaniu, nie przez internet bo to nie papier toaletowy) przedstawić swoje drzewo genealogiczne i dokument potwierdzający tytuł szlachecki moich przodków 

Rozumiem że nie masz nic przeciwko temu co mowi Putin, co robili Niemcy zaprzeczając że naziści to oni itp

1 hour ago, Cardi said:

Stawiasz znak równości między Ukraińską SRR i czym? Gdzie w czasie II WŚ znajdowało się Państwo polskie i czy w jego granicach leżały okolice Jedwabnego w 1941?

Dobre pytanie

Skoro Ukraina oficjalnie powstała w 1991 roku to jak mogą odpowiadać za jakiś dzikusów którzym mordowaliPolaków Nie powinni za to przepraszać 

A Państwo Polskie choć pod okupacją jednak nie przestało istnieć

52 minutes ago, Vice-kontorezerwowe said:

Znalezione obrazy dla zapytania olisadebe przeproś za jedwabne

Pewnie więcej z nim Polaka niż w niektórych z was skoro byłby skłonny przeprosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.