Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

8.99

To może ja czegoś nie dowidze a nie mówię ,że nie ale tam jest napisane cena promocyjna 11,99 za opakowanie drobnym drukiem .Założyłem ,że niższa cena jest za 2 sztuki ale możliwe ,że to błędne założenie. Niemniej jeśli widzisz napis ,że 11,99 jest ceną poza promocja to mnie popraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

To może ja czegoś nie dowidze a nie mówię ,że nie ale tam jest napisane cena promocyjna 11,99 za opakowanie drobnym drukiem .Założyłem ,że niższa cena jest za 2 sztuki ale możliwe ,że to błędne założenie. Niemniej jeśli widzisz napis ,że 11,99 jest ceną poza promocja to mnie popraw

Wzrok już nie ten, ale tam chyba rzeczywiście jest napisane "promocyjna", ale to jest błąd w gazetce ( bo nie może być dwa razy cena promocyjna i to różna), bo w tym miejscu zgodnie z prawem musi się pojawić cena "regularna" ( i przy innych ofertach taka jest). A niżej jest info, że jest limit 2 sztuk na paragon. Czyli:

Za 1 opakowanie 30 jajek cena wynosi 8,99

Za 2 opakowania 60 jajek cena wynosi 17,98

Za 3 opakowania 90 jajek cena wynosi 29,97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wzrok już nie ten, ale tam chyba rzeczywiście jest napisane "promocyjna", ale to jest błąd w gazetce ( bo nie może być dwa razy cena promocyjna i to różna), bo w tym miejscu zgodnie z prawem musi się pojawić cena "regularna" ( i przy innych ofertach taka jest). A niżej jest info, że jest limit 2 sztuk na paragon. Czyli:

Za 1 opakowanie 30 jajek cena wynosi 8,99

Za 2 opakowania 60 jajek cena wynosi 17,98

Za 3 opakowania 90 jajek cena wynosi 29,97

Tak więc ok moja pomyłka bo zobaczyłem promocyjna 11,99 i uznałem ,ze super cena to za 2 sztuki zwłaszcza ,że tam jest dalej limit 2 opakowanie za paragon.

Inna sprawa ,że jajka to akurat jest zły odnośnik bo ceny sa mocno zwiększone od czasu afery w Belgii .... Ceny poszybowały w góre i na to nie ma wpływu polityka żadnego rządu . Teraz z wolnego wybiegu na targu płacę 35 groszy za małe jajka a za duże 60 gr a od zielononóżki 72 gr. I to prosto od hodowcy kur więc te ceny raczej idą w dół bo jeszcze rok temu było drożej ok 90 gr za zielononóżkę np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, fluber napisał:

Niestety gus podaje inne widelki jesli chodzi o liczbe praw jazdy:

tak, ale dla 18-24 mamy dokładne dane, a dla pozostałych można po prostu podzielić na pół i przyporządkować do odpowiedniej grupy z wypadków.

GRUPA PRAWO JAZDY WYP. NA 10K ZABICI NA 10K
18-24 1935273 28,7 2,4
60+ 4878282 9,1 0,8
25-39 6666211 13,8 1,0
40-59 7316956 10,0

0,7

 

tak więc w porównaniu starzy vs młodzi zmniejsza się różnica (w tamtym wykresie na jeden wypadek starego przypadało 4,6 wypadków młodych; tutaj 3,2), ale i tak bezdyskusyjnie rozgniewani młodociani to największy problem. ciekawe czy dałoby się jakoś zweryfikować stwierdzenie (z tego artu) o kobietach. choć pewnie jest nieprawdziwe, bo coś takiego znalazłem:

"Analizując płeć kierujących, stwierdzić należy, iż sprawcami wypadków najczęściej byli mężczyźni - kierujący pojazdami, którzy spowodowali 73,5%, natomiast kobiety spowodowały 22,5% wypadków".

a faceci stanowią 59,5% posiadających prawko. z drugiej strony pewnie też więcej czasu spędzają na drogach (to samo może się odnosić do młodzi vs starzy), więc te wszystkie gusowskie dane i tak nic nie mówią w takiej dyskusji ; ]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

5.jpg

 

Fakt, podwyżka do 8,99. Czyli wzrost cen do 40,17 o 8,3%.

Dalej gdzie tu kilkanaście procent i prawie 15?

To jest link do ostatniej gazetki sprzed Wielkanocy z 15.04.2019

https://www.biedronka.pl/pl/press,id,gjgkjp7el,title,w-tym-tygodniu-oferta-od-15-04

i te jaja moja kurka klasa M 30 sztuk są w promocji za 6,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

To jest link do ostatniej gazetki sprzed Wielkanocy z 15.04.2019

https://www.biedronka.pl/pl/press,id,gjgkjp7el,title,w-tym-tygodniu-oferta-od-15-04

i te jaja moja kurka klasa M 30 sztuk są w promocji za 6,99

jak może być 6,99 gdy za 20 sztuk jest 7,99 (strona 13)? 

EDIT

a, to jednodniowe, więc nie wiem czy miarodajne porównanie.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratuję w tym miejscu, linkiem do forum dla hodowców kur niosek.

http://www.rolnik-forum.pl/topic/1916-hodowla-kur-niosek-informacje-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, julekstep napisał:

Ciekawe czy maja tam jakis temat o Jokiciu.

Pojęcia nie mam, ale skoro tutaj jest doktorat o wpływie cen jajek w Biedronce, na wahania Nowojorskiej giełdy, to wykluczyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że porównywanie cen na promocjach jest bardzo zabawne. Liczą się ceny regularne a te w przypadku żywności rosną. Mleko, chleb, masło, jajka i wędliny. Tak się składa, że u mnie w rodzinie to ja robię zakupy i widzę co się dzieje. Serio nie jest tanio. Czasem się zastanawiam jak ludzie zarabiający 3-4 tysiące dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fluber napisał:

Nie mozesz zapytac tych ktorych zatrudniasz?:)

Dobre :) Akurat gdy o nich myślę, to zastanawiam się czemu płacę im tak dużo :) Oczywiście nie wszystkim, żeby nie było. Są tacy, którym aż żałuję, że nie mogę zapłacić więcej. Ale taki rynek niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.