Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, eF. napisał:

Myślę, że sam byś do tego doszedł.

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? Przecież jedno i drugie można uznać za darowiznę. Tutaj jest ten haczyk, że jedno się nazywa darowizną, a drugie przekupstwem, tylko to w sumie jeden c***, że tak to kolokwialnie spuentuje. O ile możesz komuś udowodnić przekupstwo, o tyle nie możesz mi zagwarantować, że 'darowizna' nie idzie do kieszeni. Dlaczego więc łapówki są karalne? Wystarczy nazwać je darowizną. I tak w końcu wyszłoby, że nie przekupiłem tego lekarza, to była tylko darowizna. Analogie są cholernie widoczne, kwestia interpretacji. Bóg zapłać i do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Na pewno nie sa wszedzie bo w mojej parafii ich nie ma. Tyle wiem na pewno

Cenniki są prawie wszędzie. Taka jest rzeczywistość. Moja znajoma została wezwana do 'szefa' w sprawie komunii swojego syna z informacją, że chłopak nie zostanie do niej dopuszczony. Kiedy moja znajoma zapytała sie dlaczego, 'szef' wyciągnął księgę z nazwiskami parafian i powiedział, że skoro ona nie podarowała nic z okazji kolędy, to on nie może jej pójść na rękę w sprawie syna. Taki to biznes. Znajoma przeniosła chłopaka do innej parafii. Przykładów tego typu jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

No to jest wyjątek od reguły. 

Kiedy organizowalem pogrzeb mojego taty w innej parafii niz mieszkam to tez nie bylo zadnego cennika, co wiecej po pogrzebie kiedy chcialem dac koperte proboszcz tamtej parafii mi ja zwrocil i powiedzial ze wstyd by mu bylo brac pieniadze w takich okolicznosciach. To juz drugi wyjatek.

Nigdy nie zdarzylo mi sie przy okazji brania jakichs zaswiadczen, bycia ojcem chrzestnym czy przy naukach przedmalzenskich, slubie, zeby jakikolwiek ksiadz podal mi cene za cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Kiedy organizowalem pogrzeb mojego taty w innej parafii niz mieszkam to tez nie bylo zadnego cennika, co wiecej po pogrzebie kiedy chcialem dac koperte proboszcz tamtej parafii mi ja zwrocil i powiedzial ze wstyd by mu bylo brac pieniadze w takich okolicznosciach. To juz drugi wyjatek.

Nigdy nie zdarzylo mi sie przy okazji brania jakichs zaswiadczen, bycia ojcem chrzestnym czy przy naukach przedmalzenskich, slubie, zeby jakikolwiek ksiadz podal mi cene za cokolwiek

Masz bardzo ciekawe życie i dużo szczęścia choć oczywiście szczere kondolencje za smierć tak ważnej Osoby. Niestety moim skromnym zdaniem realia są inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Masz bardzo ciekawe życie i dużo szczęścia choć oczywiście szczere kondolencje za smierć tak ważnej Osoby. Niestety moim skromnym zdaniem realia są inne 

Dziekuje choc bylo to juz dosc dawno, zanim w ogole zawitalem na forum. 

Co do mojego aktualnego proboszcza to mam mnostwo szczescia, ten czlowiek to najlepsze co spotkalo moja parafie od lat. Zwlaszcza ze poprzedni proboszcz byl alkoholikiem.

Ale on tez nie mial cennika:)

1 minutę temu, Koelner napisał:

Tobie nie proponowali bo wyglądałeś na gościa „ co nie wie o co chodzi”

A Tobie sie zdarzylo uiscic oplate wg cennika?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

Tobie nie proponowali bo wyglądałeś na gościa „ co nie wie o co chodzi”

Jakie ciekawe określenie: "nie wyglądasz na frajera". 
Koelnera zawsze biorą za kogoś "co wie o co chodzi", nawet jak ma kupić coś w żabce w niedzielę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

 

A Tobie sie zdarzylo uiscic oplate wg cennika?:)

pytałem wprost ile 

3 minuty temu, RappaR napisał:

Jakie ciekawe określenie: "nie wyglądasz na frajera". 
Koelnera zawsze biorą za kogoś "co wie o co chodzi", nawet jak ma kupić coś w żabce w niedzielę :D

nie próbuj tak żartować przy przyszłej dziewczynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eF. napisał:

Cenniki są prawie wszędzie. Taka jest rzeczywistość. Moja znajoma została wezwana do 'szefa' w sprawie komunii swojego syna z informacją, że chłopak nie zostanie do niej dopuszczony. Kiedy moja znajoma zapytała sie dlaczego, 'szef' wyciągnął księgę z nazwiskami parafian i powiedział, że skoro ona nie podarowała nic z okazji kolędy, to on nie może jej pójść na rękę w sprawie syna. Taki to biznes. Znajoma przeniosła chłopaka do innej parafii. Przykładów tego typu jest mnóstwo.

Jezeli przyczyna odmowy byl brak koperty to jest to naganne i powinna zlozyc skarge. Jezeli nie przyjela ksiedza po koledzie w ogole to nic dziwnego ze jej odmowil

1 minutę temu, Koelner napisał:

pytałem wprost ile 

Czyli jestes z tych co po forach pluja na ksiezy i kosciol a potem ida do kancelarii zapytac najjasniejszego pana ile wezmie za odprawienie tej szopki ktora w necie wysmiewasz?:)

Dobrze wiedziec:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

 

Dobrze wiedziec:) 

wiesz lepiej co robię w pracy a rappar wie lepiej gdzie i za ile wziąłem kredyt na mieszkanie. w sumie jak jesteście jasnowidzami to się marnujecie tutaj :)

8 minut temu, lorak napisał:

jaka to parafia? sprawdzimy. (jako że Fluber udaje, iż ma mnie na ignorze, to ktoś inny może zadać to pytanie?)

fluber, bądź mężczyzna i zdejmij ignora Lorakowi. nie bądź leszczem Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

wiesz lepiej co robię w pracy a rappar wie lepiej gdzie i za ile wziąłem kredyt na mieszkanie. w sumie jak jesteście jasnowidzami to się marnujecie tutaj :)

Ehe:) klasyczne kozak w necie...:)

3 minuty temu, Koelner napisał:

 

fluber, bądź mężczyzna i zdejmij ignora Lorakowi. nie bądź leszczem Stefan

W przeciwienstwie co do niektorych nie jestem chlopcem na posylki:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ehe:) klasyczne kozak w necie...:)

W przeciwienstwie co do niektorych nie jestem chlopcem na posylki:) 

to twardziel czy nie?

5 minut temu, fluber napisał:

Ehe:) klasyczne kozak w necie...:)

 

Rappar , kozak to nie on twardziel ze śląskiej kopalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.