Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Cardi napisał:

Czekam aż GW zacznie określać antysemityzm jako "postawa przeciwna mieszkańcom państwa położonego w Palestynie":D 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

https://www.tvp.info/45569039/atak-w-londynie-polak-pomogl-obezwladnic-terroryste-wideo

to samo 10 min wcześniej

sorry mordeczko, tvp rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, quevas napisał:

pasujesz jak ulał

a jak nie ulał, to jeszcze bardziej

 

trep1-1-5c5ff8420598e1de58d36bef,860,0,0

 

wygrałeś , pasuje 🤣https://youtu.be/NHycPiY6wEM . Rappar czas na zmianę avatara , von Nogay jest idealny

40 minut temu, julekstep napisał:

Kurski kopiuje z Kurskiego ?🤪

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Myślisz, że kogokolwiek przekonasz do tego, że wiedziałeś, że podawany wzrost gospodarczy to jest domyślnie wzrost korygowany o inflację i Twój post nie wynikał ze skrajnej niewiedzy?

 

Tłumaczyłem to Cambiemu, spróbuję Tobie.

To, że kiedyś na studiach brałeś dziewczynę do maka na kilka czisków i kolę i wydawałeś 30 złotych, a teraz bierzesz żonę i dzieci na kolację do slow food restaraunt i płacisz 200 złotych, wcale nie oznacza, że ceny poszły do góry pomad 6 razy.

I dobrze. Ochroniarze pójdą pracować gdzie indziej. Ta praca mało wnosi do dobrobytu, a mamy niedomiar pracowników w innych sektorach. 

RappaR za obiad z żoną i dziećmi w slow food restaurant to płacisz 300 zł i to bez zbędnego rozpieszczania brzucha. I żeby nie było, w tej samej restauracji jakieś 2 lata temu jadłem za 200-220 zł. 

Także nie jest taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian napisał:

RappaR za obiad z żoną i dziećmi w slow food restaurant to płacisz 300 zł i to bez zbędnego rozpieszczania brzucha. I żeby nie było, w tej samej restauracji jakieś 2 lata temu jadłem za 200-220 zł. 

Także nie jest taniej :)

Ile dzieci?

Zaraz policze ile wizyt w drogich restauracjach miesiecznie odbywasz pod patronatem Jarka i 500+ ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Ile dzieci?

Zaraz policze ile wizyt w drogich restauracjach miesiecznie odbywasz pod patronatem Jarka i 500+ ❤️

Trójka ale córka moja je tylko frytki i pije wodę. Więc spoko możesz liczyć 2 + 2. 

 

Edyta mówi, że pieniądze z 500+ wpłacam dzieciom na konta, niech mają na waciki jak dorosną :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RappaR napisał:

Myślisz, że kogokolwiek przekonasz do tego, że wiedziałeś, że podawany wzrost gospodarczy to jest domyślnie wzrost korygowany o inflację i Twój post nie wynikał ze skrajnej niewiedzy?

 

Tłumaczyłem to Cambiemu, spróbuję Tobie.

To, że kiedyś na studiach brałeś dziewczynę do maka na kilka czisków i kolę i wydawałeś 30 złotych, a teraz bierzesz żonę i dzieci na kolację do slow food restaraunt i płacisz 200 złotych, wcale nie oznacza, że ceny poszły do góry pomad 6 razy.

I dobrze. Ochroniarze pójdą pracować gdzie indziej. Ta praca mało wnosi do dobrobytu, a mamy niedomiar pracowników w innych sektorach. 

@RappaR

Nie chodzi mi o porownanie jak bylo 10 lat temu tylko ile kosztuje zycie w porownaniu do tego co bylo rok czy 2 temu. Jem to samo i w tych samych miejscach co kiedys zarabiam wiecej ale ceny wzrosly sporo szybciej niz moja pensja.

 

Co do ochroniarzy - to byl tylko przyklad takich grup jest pewnie wiecej. Niektorzy pojda robic co innego ale nie oszukujmy sie wiekszosc jest ochroniarzami nie dlatego ze ma posture van damme sile pudziana i ruchy connora tylko do niczego sie nie nadaje innego. Nie przebranzowisz ich w informatykow prawnikow i ekonomistow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian napisał:

RappaR za obiad z żoną i dziećmi w slow food restaurant to płacisz 300 zł i to bez zbędnego rozpieszczania brzucha. I żeby nie było, w tej samej restauracji jakieś 2 lata temu jadłem za 200-220 zł. 

Także nie jest taniej :)

Zależy od miasta. I wiesz - dobra pozycjonowane rosną zawsze w tempie zarobków. Inaczej się nie da.

8 godzin temu, blackmagic napisał:

 

Nie chodzi mi o porownanie jak bylo 10 lat temu tylko ile kosztuje zycie w porownaniu do tego co bylo rok czy 2 temu. Jem to samo i w tych samych miejscach co kiedys zarabiam wiecej ale ceny wzrosly sporo szybciej niz moja pensja

Możesz to udowodnić na jakiś twardych danych? Bo te z eurostatu rozumiem, że zmanipulowane przez PiS, podobnie jak te z trzymanego przez nich w kieszeni międzynarodowego funduszu walut?

Czy też jesteś jedynym człowiekiem na ziemi, którego nie dotyczy błąd poznawczy?

8 godzin temu, blackmagic napisał:

 

Co do ochroniarzy - to byl tylko przyklad takich grup jest pewnie wiecej. Niektorzy pojda robic co innego ale nie oszukujmy sie wiekszosc jest ochroniarzami nie dlatego ze ma posture van damme sile pudziana i ruchy connora tylko do niczego sie nie nadaje innego. Nie przebranzowisz ich w informatykow prawnikow i ekonomistow

Ale pójdą może na produkcję na przykład. Albo na magazyn. Albo na kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Zależy od miasta. I wiesz - dobra pozycjonowane rosną zawsze w tempie zarobków. Inaczej się nie da.

Możesz to udowodnić na jakiś twardych danych? Bo te z eurostatu rozumiem, że zmanipulowane przez PiS, podobnie jak te z trzymanego przez nich w kieszeni międzynarodowego funduszu walut?

Czy też jesteś jedynym człowiekiem na ziemi, którego nie dotyczy błąd poznawczy?

Ale pójdą może na produkcję na przykład. Albo na magazyn. Albo na kierowców.

https://www.rp.pl/article/20190731/EKO/190739874

https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/amp/1417822,skokowy-wzrost-cen-zywnosci-w-polsce-warzywa-drozeja-nawet-o-ponad-250-proc.html

Wzrosly ceny gazu pradu paliw.

Rosna ceny w restauracjach (mam porownanie Wroclaw, Jelenia Gora, Opole) ok 10% od zeszlego roku

 

Co do drugiej kwestii - zeby zostac zawodowym kierowca trzeba przejsc pscychotesty i temu juz wielu z ochroniarzy nie podola.

Zeby pracowac na magazynie to trzeba w wiekszosci miec uprawniena na wozki widlowe etc.

Produkcja - niby ok ale nie wiem czy jest az takie zapotrzebowanie zeby to przejac.

Poza tym zawody ktore podajesz sa nastepne w kolejce do likwidacji wiec to takie z deszczu pod rynne

Zmiana-w-średniej-ceny-transakcyjnej-m2-nieruchomości-na-rynku-pierwotnym.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

https://www.rp.pl/article/20190731/EKO/190739874

https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/amp/1417822,skokowy-wzrost-cen-zywnosci-w-polsce-warzywa-drozeja-nawet-o-ponad-250-proc.html

Wzrosly ceny gazu pradu paliw.

Rosna ceny w restauracjach (mam porownanie Wroclaw, Jelenia Gora, Opole) ok 10% od zeszlego roku

 

Co do drugiej kwestii - zeby zostac zawodowym kierowca trzeba przejsc pscychotesty i temu juz wielu z ochroniarzy nie podola.

Zeby pracowac na magazynie to trzeba w wiekszosci miec uprawniena na wozki widlowe etc.

Produkcja - niby ok ale nie wiem czy jest az takie zapotrzebowanie zeby to przejac.

Poza tym zawody ktore podajesz sa nastepne w kolejce do likwidacji wiec to takie z deszczu pod rynne

Zmiana-w-średniej-ceny-transakcyjnej-m2-nieruchomości-na-rynku-pierwotnym.webp 6 kB · 0 pobrań

Czyli inflacja jest 2,9%, wzrost wynagrodzeń 7,4%.

Co dalej?

I będą przechodzić dalej. Taki los niskowykwalifikowanych pracowników. Na razie mamy 3 najniższe bezrobocie w UE, spadającą liczbę osób w wieku produkcyjny, więc jak ktoś szuka pracy, to znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 16:24, Koelner napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

Pewnie się okaże, że ten Polak to jakiś lewak, który kocha muzułmańskich imigrantów i zrobią z nim jeszcze jakiś wywiad, w którym opowie o tym, że to tylko incydent, a poza tym ta grupa jest spoko. Inaczej trudno taki news na portalu Michnika wyjaśnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

Pewnie się okaże, że ten Polak to jakiś lewak, który kocha muzułmańskich imigrantów i zrobią z nim jeszcze jakiś wywiad, w którym opowie o tym, że to tylko incydent, a poza tym ta grupa jest spoko. Inaczej trudno taki news na portalu Michnika wyjaśnić:)

jakby był lewakiem i gejem to zawstydziły prawdziwych patriotów , prawda ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.