Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

@Tecu dyskutowac mozna w kwestiach w ktorych sie nie zgadzamy a chyba wszyscy sie zgadzamy ze to sa zle wybory.

Dyskusja polega też na wypowiedzeniu swojej opinii by inni o tym wiedzieli i mogli się do tego odnieść. Gdy nikt się nie wypowiada to ta cisza może mieć wiele znaczeń.

Jestem raczej pewien, że gdyby to zrobiła PO to byłoby parę stron bicia piany, mimo, że wszyscy mieliby takie same zdanie.

Jeżeli filmik kandydatki, który jest żenujący, ale nie ma żadnego znaczenia, wywołuje więcej komentarzy niż takie "złe" wybory do Trybunału Konstytucyjnego to o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tecu napisał:

Dyskusja polega też na wypowiedzeniu swojej opinii by inni o tym wiedzieli i mogli się do tego odnieść. Gdy nikt się nie wypowiada to ta cisza może mieć wiele znaczeń.

 

Oba wybory są złe bez cienia wątpliwości, takie jest moje zdanie. Wybór Piotrowicza nawet bardzo zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Co ma do tego 2020 rok? 

Takie czasy. Skoro więcej osób w Polsce kojarzy jakiegoś youtubera, influencerke, instagramke itd niż Tokarczuk. Nie wiem czemu się dziwisz? Nagle się obudziłeś? O Pawłowicz czy Piotrowiczu powiedziano już wszystko 3 lata temu. 

Całe to zainteresowanie Piotrowiczem jest mocno na wyrost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Takie czasy. Skoro więcej osób w Polsce kojarzy jakiegoś youtubera, influencerke, instagramke itd niż Tokarczuk. Nie wiem czemu się dziwisz? Nagle się obudziłeś? O Pawłowicz czy Piotrowiczu powiedziano już wszystko 3 lata temu. 

Całe to zainteresowanie Piotrowiczem jest mocno na wyrost. 

Smutne czasy w takim razie 😐

Nie oznacza to, że musimy iść z prądem. 

Możesz rozwinąć to przesadzone zainteresowanie? 

17 minut temu, fluber napisał:

Oba wybory są złe bez cienia wątpliwości, takie jest moje zdanie. Wybór Piotrowicza nawet bardzo zły.

Tak uściślając - złe dla kogo? Dla PiSu, dla Trybunału czy górnolotnie dla Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

@Tecu

Piotrowicz i pawlowicz nie sa pierwszymi poslami w tk ( kojarze tez minimum 1 senatora)

Pod wzgledem merytorycznym i publikacji pawlowicz jest akurat swietnym kandydatem. Co innego sprawia ze nie powinna byc sedzia tk.

Kotlinowski, Pszczółkowski i kto jeszcze? Edit: Ciemniewski UW, Mazurkiewicz SLD, Liszcz PC

Świetnym nie, choć też nie napiszę, że słabym pod względem merytorycznym. Jedna publikacja przez ostatnie 14 lat to nie jest wynik na określenie świetny. 

Co innego - język, styl i upolitycznienie czy coś innego?

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nie licze, ale chcialbym wiedziec czy to teoretycznie ma jakiekolwiek znaczenie

Zgoda, ja jestem tylko ciekaw czy gdybym pracowal bez przymusu do 67 roku zycia to czy wiek emerytalny 65 lub 67 ma wplyw na wysokosc mohej emerytury wg obecnego algorytmu. Orientujesz sie?

Nie wiem, ale poczytam i odpowiem. Na zdrowy rozum musi to mieć wpływ, ale jaki realnie to jeszcze nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Takie czasy. Skoro więcej osób w Polsce kojarzy jakiegoś youtubera, influencerke, instagramke itd niż Tokarczuk.

Akurat panią noblistkę zna wiele osób i wiele osób zna jej słowa, które są pluciem na swój naród i jego historię. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Zły dla PIS-u w długim okresie,

W krótkim też. PiS pokazał, że słowa Macierewicza o antykomunizmie są nic nie warte. Pokazał, że wola suwerena, który kazał komuchowi Piotrowiczowi spadać na drzewo nic dla nich nie znaczy, gdy daje mu stanowisko drugiej szansy zaraz po wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

W krótkim też. PiS pokazał, że słowa Macierewicza o antykomunizmie są nic nie warte. Pokazał, że wola suwerena, który kazał komuchowi Piotrowiczowi spadać na drzewo nic dla nich nie znaczy, gdy daje mu stanowisko drugiej szansy zaraz po wyborach.

W krótkim okresie ich to nie rusza, bo jest po wyborach, a mają sporą większość w TK, która zawsze może im pomóc poprzepychać pewne ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

W krótkim okresie ich to nie rusza, bo jest po wyborach, a mają sporą większość w TK, która zawsze może im pomóc poprzepychać pewne ustawy.

Otóż już jest przed wyborami :) Po wyborach było przez 5-10h po zakończeniu ciszy wyborczej. Później już zaczęła się kolejna kampania. PiS powinien unikać takich kontrowersyjnych akcji przed reelekcją, bo jak Duda nie zostanie wybrany to są w gównie po szyję i jeszcze robią przysiady. No chyba, że socjalistyczny sojusz ze Zlewem się rozbuja na całego, to wtedy mogą mieć wyjebane na prezydenta, bo będą mieli 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tecu napisał:

Kotlinowski, Pszczółkowski i kto jeszcze? Edit: Ciemniewski UW, Mazurkiewicz SLD, Liszcz PC

Świetnym nie, choć też nie napiszę, że słabym pod względem merytorycznym. Jedna publikacja przez ostatnie 14 lat to nie jest wynik na określenie świetny. 

Co innego - język, styl i upolitycznienie czy coś innego?

 

Nie była aktywnym naukowcem w tym czasie, więc trudno oceniać ją pod kątem liczby publikacji. Publikacje są potrzebne do zdobycia tytułu naukowego, Pawłowicz takowy zdobyła, jest samodzielnym pracownikiem naukowym, ma habilitację, wiele lat wykładała na wielu uczelniach, merytorycznie jest przygotowana. Nie trzeba pisać publikacji, żeby być merytorycznie przygotowanym do pracy w TK.

Przede wszystkim bardzo wyraźny brak bezstronności, bardzo wyraźne pogląd polityczne. Kilka osób z przeszłością w Sejmie i Senacie szło do TK, ale nie pamiętam, żeby ktoś szedł prosto z Sejmu lub Senatu do TK. Do tego język w przypadku Pawłowicz i przeszłość w PZPR w przypadku Piotrowicza ( niezależnie od tego, że wg moich źródeł rzeczywiście wspierał opozycjonistów i był uczciwym człowiekiem mimo, że należał do PZPR, to tutaj chodzi o prestiż instytucji i ta przeszłość jest absolutnie niedopuszczalna, a kwalifikacje też raczej wątpliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, quevas napisał:

"Dzieci, 

ksiądz na lekcji religii do dzieci

pan premier Morawiecki nauczał niedawno, że "Kto chce dzieci zatruć ideologią , rozbić więzi rodzinne , ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy"

Twoja dziwna fascynacja dziećmi jest bardzo podejrzana.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

Otóż już jest przed wyborami :) Po wyborach było przez 5-10h po zakończeniu ciszy wyborczej. Później już zaczęła się kolejna kampania. PiS powinien unikać takich kontrowersyjnych akcji przed reelekcją, bo jak Duda nie zostanie wybrany to są w gównie po szyję i jeszcze robią przysiady. No chyba, że socjalistyczny sojusz ze Zlewem się rozbuja na całego, to wtedy mogą mieć wyjebane na prezydenta, bo będą mieli 60%

Im bardziej PIS idzie po bandzie tym Duda wygląda na bardziej rozsądnego. To może być nawet zaplanowane. Ja nawet byłem przekonany, że Piotrowicz jest wystawiony po to, żeby Duda nie odebrał od niego zaprzysiężenia.

11 minut temu, Cardi napisał:

Otóż już jest przed wyborami :) Po wyborach było przez 5-10h po zakończeniu ciszy wyborczej. Później już zaczęła się kolejna kampania. PiS powinien unikać takich kontrowersyjnych akcji przed reelekcją, bo jak Duda nie zostanie wybrany to są w gównie po szyję i jeszcze robią przysiady. No chyba, że socjalistyczny sojusz ze Zlewem się rozbuja na całego, to wtedy mogą mieć wyjebane na prezydenta, bo będą mieli 60%

Dzięki większości w TK mogą pewne rzeczy w kampanii nadrobić. Poza tym podejrzewam, że większość wyborców i tak nie orientuje się o co chodzi i po prostu dla niego nie jest niczym nowym to, że opozycja atakuje PIS, bo robi to od 5 lat i większości to już nie rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Im bardziej PIS idzie po bandzie tym Duda wygląda na bardziej rozsądnego. To może być nawet zaplanowane. Ja nawet byłem przekonany, że Piotrowicz jest wystawiony po to, żeby Duda nie odebrał od niego zaprzysiężenia.

Miecz obusieczny. PiS odlatuje - zagłosujmy na byle-kogo-kto-nie-jest-Dudą, żeby nie mieli łatwo w odlatywaniu jeszcze bardziej. Natomiast jeżeli Duda do wyborów pokaże opinii publicznej, że się zerwał JarKaczowi ze smyczy i potrafi wierzgać vetując ustawy wtedy może nawet wygrać w pierwszej turze. Zlew jest w tej pozycji, w której chciałaby być Konfederacja - są języczkiem uwagi, aborcji na żądanie nie wprowadzą, małżeństw homo też nie, ale refundację tego, tamtego i owego już mogą przepchnąć w zamian za głosowanie z PiSem, wszak program gospodarczy się pokrywa dość mocno, spór jest tylko o sprawy obyczajowe. Jeżeli Zlew będzie puszczał oczko przez 4 lata do PiS realizując wraz z nim swoje postulaty ekonomiczne, to za 4 lata będą drugą siłą w kraju, a jeżeli w odpowiednim momencie zmienią stronę i zaczną atakować PiS i wytykać im nieskuteczność gdyby nie pomoc czerwonego mesjasza z lewej strony (PiS może stracić większość przez takie odjazdy w lewo, albo na rzecz Konfederacji z okolic Gowina, albo na rzecz samodzielnego klubu/koła Gowina/Ziobry, ewentualnie jacyś posłowie niezrzeszeni prędzej czy później się pojawią zdegustowani odjazdem w lewo), to za 4 lata może być wynik z wyborów do PE, tylko tym razem na styku będzie sam Zlew, a nie wszyscy poza Konfederacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.