Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Będziemy przekonywać naszych koalicjantów z Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina, że warto poprzeć likwidację limitu 30-krotności przy składkach ZUS - zapowiedział wicepremier Jacek Sasin. Według niego, Sejm może zająć się projektem w przyszłym tygodniu.

 

Ciekawe jak na to zareaguje wolnościowe skrzydełko Zjednoczonej Prawicy :)

1 minutę temu, fluber napisał:

No to ten pan jest w bledzie bo ja podaje fakty a nie opinie;)

A to już Twoja opinia, że podajesz fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To ze przecietny czlowiek zarabia wiecej jak pracuje niz bezrobotny to nie opinia, to fakt;) niezaleznie od tego czy uznajesz to za fakt czy nie:) Twoja ignorancja nie ma wplywu na nature rzeczy:)

Celowo odnosisz się tylko do drugiej części swojej wypowiedzi. Nie dziwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Celowo odnosisz się tylko do drugiej części swojej wypowiedzi. Nie dziwi mnie to.

Pojęcie „bezrobotnego” oznacza ogólnie osobę niezatrudnioną, nieprowadzącą działalności gospodarczej i niewykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Pojęcie „bezrobotnego” oznacza ogólnie osobę niezatrudnioną, nieprowadzącą działalności gospodarczej i niewykonującą innej pracy zarobkowej, zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia

A jak się nazywa niezatrudniony, nieprowadzący DG, niewykonujący innej pracy, zdolny ale niegotowy do podjęcia zatrudnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Bezrobocie  zjawisko społeczne polegające na tym, że część ludzi zdolnych do pracy i pragnących ją podjąć nie znajduje zatrudnienia.

Skąd wiesz, że Friedman korzystał z wikipedii? :) I to polskiej, bo anglojęzyczna pisze tak:

Unemployment, according to the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD), is when persons above a specified age (usually above 15)[1] are not in paid employment or self-employment and are currently available for work during the reference period.

Od being available do pragnienia podjęcia pracy dosyć daleko. 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Zeby byc jak bill gates nie mozesz robic tego co robi bill gates teraz tylko powinienes robic to co bill gates robil wtedy kiedy nie byl bogaty:)

no co Ty ? :o powinieneś być doradcą finansowym.

1 godzinę temu, fluber napisał:

I to z niejednego:) a Ty nie masz beki z walesy?:)

Noble się różnią :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

I to właśnie proponujemy.

W ZSRR nie było tak zajebiście i mimo, że wiele rzeczy zrobili bardzo dobrze, mieli także mnóstwo rzeczy, które zrobili bardzo źle. 

Ja też nie chcę zrównania wszystkich i nie chcę zarabiać średniej krajowej. Ale są pewne konieczne działania państwa, by rynek w nim mógł funkcjonować dobrze. I z dotychczasowych premierów Morawiecki ma największą świadomość nich. 

Po to podatek kapitałowy. 

A myślenie, że wygrywa lepszy produkt, to większa naiwność, niż wiara w św. Mikołaja. 

Nie wiem jak reszta, ale jedynka z tej listy regularnie udziela się na forum(może nie koszykarskim), chwaląc socjalizm i popierając działania podobne do 500+.

 

Pomiędzy "nie mogę płacić swoim pracownikom więcej bo będę musiał podnieść cenę swojego produktu i zbankrutuje" a "lepszy produkt wygrywa" jest trochę przestrzeni do zagospodarowania. Poza tym skoro jakiś produkt wygrywa to chyba jakoś jest lepszy? Czasem lepszy znaczy po prostu bardziej dopasowany do potrzeb rynku a niekoniecznie oferujący więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Skąd wiesz, że Friedman korzystał z wikipedii? :) I to polskiej, bo anglojęzyczna pisze tak:

Trudno zeby noblista z ekonomii nie wiedzial co to bezrobocie albo nie wiedzial jak jest definiowane w usa i na calym swiecie:) troche przykre ze mam lepsze zdanie o friedmanie niz Ty:)

Generalnie mam nadzieje ze masz swiadomosc iz friedman wiedzial ze to bullshit ale wiedzial tez ze niejeden glab zapamieta to haslo bo jest chwytliwe i bedzie dzialal na rzecz tak przedsiebiorczych ludzi jak friedman i korwin ktory z takich naiwniakow jak Ty zyje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Trudno zeby noblista z ekonomii nie wiedzial co to bezrobocie albo nie wiedzial jak jest definiowane w usa i na calym swiecie:) troche przykre ze mam lepsze zdanie o friedmanie niz Ty:)

Generalnie mam nadzieje ze masz swiadomosc iz friedman wiedzial ze to bullshit ale wiedzial tez ze niejeden glab zapamieta to haslo bo jest chwytliwe i bedzie dzialal na rzecz tak przedsiebiorczych ludzi jak friedman i korwin ktory z takich naiwniakow jak Ty zyje;)

Dokładnie, trudno żeby nie wiedział, jak jednak widać definicja OECD różni się od podanej przez ciebie tym, że nie ma w niej fragmentu, na który wg ciebie powoływał się MF. Lepiej jednak doklejać uśmieszki i brnąć w to dalej. Tak się lubisz czepiać słówek, a jak oberwiesz własną bronią to podkulasz ogon i bombardujesz uśmieszkami. 

Generalnie widzę, że wiesz co inni ludzie wiedzą, uważają, już nie tylko ja, ale też MF, podasz w końcu te numery lotto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Dokładnie, trudno żeby nie wiedział, jak jednak widać definicja OECD różni się od podanej przez ciebie tym, że nie ma w niej fragmentu, na który wg ciebie powoływał się MF. Lepiej jednak doklejać uśmieszki i brnąć w to dalej. Tak się lubisz czepiać słówek, a jak oberwiesz własną bronią to podkulasz ogon i bombardujesz uśmieszkami. 

Przepraszam ze na bezdenna glupote reaguje w ten sposob:)

Bronisz przegranej sprawy, do bezrobotnych nie wlicza sie ludzi ktorzy nie pracuja badz nie chca, nie wliczalo sie ich tez wtedy kiedy friedman to mowil w kraju w ktorym mieszkal. 

Generalnie teza ze ludzie wola dostac 500 zlotych zasilku niz 3000 zlotych pensji po odprowadzeniu podatku jest tak absurdalna ze nie wiem co Ci powiedziec:)

4 minuty temu, Cardi napisał:

 

Generalnie widzę, że wiesz co inni ludzie wiedzą, uważają, już nie tylko ja, ale też MF, podasz w końcu te numery lotto?

Ja w swojej skromnosci wylacznie zakladam ze milton friedman byl madrzejszy niz jestem ja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Przepraszam ze na bezdenna glupote reaguje w ten sposob:)

Rozumiem, wezmę przykład

4 minuty temu, fluber napisał:

Bronisz przegranej sprawy, do bezrobotnych nie wlicza sie ludzi ktorzy nie pracuja badz nie chca, nie wliczalo sie ich tez wtedy kiedy friedman to mowil w kraju w ktorym mieszkal. 

Generalnie teza ze ludzie wola dostac 500 zlotych zasilku niz 3000 zlotych pensji po odprowadzeniu podatku jest tak absurdalna ze nie wiem co Ci powiedziec:)

Ja w swojej skromnosci wylacznie zakladam ze milton friedman byl madrzejszy niz jestem ja:)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.