Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, polskignom napisał:

Lol, Ty serio tak na poważnie Cardi? Chociaż w sumie może za dużo się spodziewam od kogoś, kto narzeka, ze dużo płaci składki zdrowotnej, a nawet nie wie ile ;) 

Cóż, nie wiedziałem, albo źle sprawdziłem, w przeciwieństwie do znakomitej większości tu piszących potrafię się przyznać do błędu :) 

4 godziny temu, fluber napisał:

Wylazl na mownice i przez 3 minuty wypowiadal piekne slowa ktore sprowadzaly sie w tresci do jednego komunikatu " dawać stołek" :)

Wczoraj wylazł Boski Antonio i mówił coś o dekomunizacji. Przypomnisz mi skład Prezydium Sejmu?

4 godziny temu, polskignom napisał:

Ale jak już 30% hajsiwa kumuluje się u 1% społeczeństwa, to mamy 20 trupów na ulicach, a to dopiero początek, bo prawdziwe nierówności zaczną się jak im piramida demograficzna się rozsadzi.

Ale te dane masz z jakiejś mądrej ksiązki, czy od przytoczonego w artykule "jednego z protestujących studentów"?

3 godziny temu, polskignom napisał:

Mysl byla skrotem myslowym. Generalnie jak ktos bardziej pracowity i lebski, to nie mam problemu, zeby zarabial, a nawet powinien zarabiac wiecej, ale nie w skali 30:1, tylko w skali 2:1 np

Idź powiedz LeBronowi, że jest może zylion razy lepszy od Ciebie w kosza, ale powinien zarabiać tylko 2x więcej od Ciebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Ale to biznes jest temu winny czy system ? Przecież jeśli system jest rozsądny to gwarantuje odpowiednią równowagę (pensja minimalna, odpowiednie opodatkowanie, kwota wolna itp itd)

Biznes zawsze dostosowuje się do zastanych warunków. Jeśli wszyscy wokół  płacą pracownikom za czynność X sumę Y to gdy Ty zaczniesz nagle płacić za czynność X sumę Y+10% to klienci uciekną i zbankrutujesz. Oczywiście z biegiem czasu i rozwojem technologii i innowacyjności w firmie pensje pracowników są coraz mniejszym problemem ale do tego się dochodzi długimi latami i to tylko w naprawdę nielicznych przypadkach.  Większość to taka "praca u podstaw" gdzie po prostu cena robi różnicę. 

Ale odrywając się od tego. To nadal nie rozumiem, dlaczego ktoś kto więcej pracuje, jest zdolniejszy i skłonny do samodzielnych przedsięwzięć  nie ma z tego czerpać profitów ? To może i wszystkim lekarzom dajmy taką samą pensję. I wszystkim nauczycielom. I w ogóle wszystkim. Skoro zdolność i pracowitość nie ma znaczenia ?

A co do ps. Nigdy nie rozpatrywałem tego w kategoriach bycia lepszym, co najwyżej mogę być bogatszy ale też wcale mogę nie być. Ale załóżmy - hipotetycznie - że jestem bogatszy. Rozumiem, że powinienem się ukorzyć i podzielić z innymi ? 

 

A co do podziału bogactwa na świecie: https://www.forbes.pl/wiadomosci/nierownosci-majatkowe-8-ludzi-ma-tyle-samo-majatku-co-polowa-swiata/zsb6hht i pytanie: myślisz, że rezimowa TV celowo ukrywa przed nami transmisję z zamieszek na ulicach USA ? 

 

 

No cóż Ford myślał inaczej i nie zbankrutował. 

 

Zawsze możesz oferować po prostu lepszy produkt tylko tego już Janusz biznesu nie ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

A co do podziału bogactwa na świecie: https://www.forbes.pl/wiadomosci/nierownosci-majatkowe-8-ludzi-ma-tyle-samo-majatku-co-polowa-swiata/zsb6hht i pytanie: myślisz, że rezimowa TV celowo ukrywa przed nami transmisję z zamieszek na ulicach USA ?

  • 1.Bill Gates, założyciel Microsoftu (75 mld dol. majątku)
  • 2.Amancio Ortega, twórca sieci Zara (67 mld dol.)
  • 3.Warren Buffett, inwestor giełdowy, założyciel Berkshire Hathaway (60,8 mld dol.)
  • 4.Carlos Slim Helu, magnat telekomunikacyjny, właściciel Grupo Carso (50 mld dol.)
  • 5.Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazona (45,2 mld dol.)
  • 6.Mark Zuckerberg, prezes i współzałożyciel Facebooka (44,6 mld dol.)
  • 7.Larry Ellison, współzałożyciel i prezes Oracle (43,6 mld dol.)
  • 8.Michael Bloomberg, założyciel i prezes agencji Bloomberg (40 mld dol.)

 

ta ósemka nie marnowałaby czasu aby siedzieć na forum koszykarskim w dziale politycznym i przy okazji chwaląc jaki to PiS jest zajebisty bo dając 500 plus likwiduje nierówności społeczne. każdy ma wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Przecież napisałem Ci w pierwszym akapicie, że państwo powinno regulować takie rzeczy. I jeszcze raz - nie interesuje mnie Chile i się w ogóle do niego nie odnoszę. Po prostu sądzę, że państwo powinno zarówno zapewniać wypłatę rozsądnej minimalnej pensji jak i pozwalać na promowanie myślenia, samodzielności i przedsiębiorczości. I nie widzę nic złego aby ten kto jest przedsiębiorczy miał z tego profity.  A to, że Ty piszesz o chorym systemie to na drugiej stronie możesz przywołać przykład ZSRR gdzie było tak zajebiście w systemie który tutaj pochwalacie. Także sorry ale to jest wina aparatu państwa.

I to właśnie proponujemy.

W ZSRR nie było tak zajebiście i mimo, że wiele rzeczy zrobili bardzo dobrze, mieli także mnóstwo rzeczy, które zrobili bardzo źle. 

Ja też nie chcę zrównania wszystkich i nie chcę zarabiać średniej krajowej. Ale są pewne konieczne działania państwa, by rynek w nim mógł funkcjonować dobrze. I z dotychczasowych premierów Morawiecki ma największą świadomość nich. 

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Możesz mi wyjaśnić kto o zdrowych zmysłach chciałby w takich warunkach prowadzić firmę ? Jaką miałby motywację, skoro na  lokacie zarobi więcej ? I nie pisz mi o inflacji bo ona dotyczy tak pieniędzy ulokowanych na lokatach jak i tych w obiegu. 

Po to podatek kapitałowy. 

22 minuty temu, blackmagic napisał:

Zawsze możesz oferować po prostu lepszy produkt tylko tego już Janusz biznesu nie ogarnia

A myślenie, że wygrywa lepszy produkt, to większa naiwność, niż wiara w św. Mikołaja. 

7 minut temu, Koelner napisał:

ta ósemka nie marnowałaby czasu aby siedzieć na forum koszykarskim w dziale politycznym i przy okazji chwaląc jaki to PiS jest zajebisty bo dając 500 plus likwiduje nierówności społeczne. każdy ma wybór.

 

Nie wiem jak reszta, ale jedynka z tej listy regularnie udziela się na forum(może nie koszykarskim), chwaląc socjalizm i popierając działania podobne do 500+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Nie wiem jak reszta, ale jedynka z tej listy regularnie udziela się na forum(może nie koszykarskim), chwaląc socjalizm i popierając działania podobne do 500+.

 

niestety do Ciebie trzeba pisać dosłownie ale CI ułatwię. ile ma na koncie Bill Gates a ile Ty OBECNIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Koelner napisał:

niestety do Ciebie trzeba pisać dosłownie ale CI ułatwię. ile ma na koncie Bill Gates a ile Ty OBECNIE ?

Zeby byc jak bill gates nie mozesz robic tego co robi bill gates teraz tylko powinienes robic to co bill gates robil wtedy kiedy nie byl bogaty:)

Czlowiek wyjdzie z korwina ale korwin z czlowieka juz widze niekoniecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Zeby byc jak bill gates nie mozesz robic tego co robi bill gates teraz tylko powinienes robic to co bill gates robil wtedy kiedy nie byl bogaty:)

To akurat Milton Friedman, ale to że masz bekę z noblisty, a za autorytet ekonomiczny uznajesz Ojca narodu Mateusza mnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

To akurat Milton Friedman, ale to że masz bekę z noblisty, a za autorytet ekonomiczny uznajesz Ojca narodu Mateusza mnie nie dziwi.

To nie Ty tu z vice dowodziles, ze zeby dostac nobla wystarczy napisac mila ksiazke o zydach, czy cos w ten desen? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

I to z niejednego:) a Ty nie masz beki z walesy?:)

Serio?

1 minutę temu, julekstep napisał:

To nie Ty tu z vice dowodziles, ze zeby dostac nobla wystarczy napisac mila ksiazke o zydach, czy cos w ten desen? :)

Podasz mi tytuł takiej książki w/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja tez nie wiem ale pare glupich cytatow friedmana by sie znalazlo chociaz to Noblista przez duze N:) jak ten:

"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie."

Co w tym głupiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Cardi napisał:

To akurat Milton Friedman, ale to że masz bekę z noblisty, a za autorytet ekonomiczny uznajesz Ojca narodu Mateusza mnie nie dziwi.

Zdajesz sobie sprawę, że masz absolutnie odmienne poglądy ekonomiczne od każdego współcześnie żyjącego noblisty z ekonomii, gdy Ojciec narodu Mateusz ma z nimi zgodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

Mam zaczac od tego ze przyczyna wzrostu bezrobocia nie jest zmniejszanie sie checi ludzi do pracy czy od tego ze osoba ktora ma prace zarabia wiecej pieniedzy od tej ktora jest bezrobotna?:)

No według tego Pana jest, wg Ciebie nie, co teraz?

19 minut temu, RappaR napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że masz absolutnie odmienne poglądy ekonomiczne od każdego współcześnie żyjącego noblisty z ekonomii, gdy Ojciec narodu Mateusz ma z nimi zgodne?

Jestem w stanie zaakceptować różne spojrzenia na gospodarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.