Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to widzę tak, że po 1. turze będą umizgi do wyborców Konfederacji, które dadzą tyle co podlizywanie się Bronka do Kukizowców 4 lata temu. Bo wątpię żeby w kontekście chodzenia na amerykańsko-żydowskiej smyczy z jednej strony i znacznych różnic w każdym calu z drugiej strony kandydat Konfederacji jasno sugerował swoim wyborcom na kogo głosować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że to jest dopiero za rok, do tego czasu wiele się może wydarzyć. Możliwy jest całkowity paraliż legislacyjny i kolejne wybory parlamentarne. Serio uważam, że to co będzie się działo z  parlamentem teraz i to co będzie się działo w gospodarce w ciągu najbliższego roku będzie rozstrzygające dla wyborów. Zadecydują fakty a nie nazwiska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Cardi napisał:

Ja to widzę tak, że po 1. turze będą umizgi do wyborców Konfederacji, które dadzą tyle co podlizywanie się Bronka do Kukizowców 4 lata temu. Bo wątpię żeby w kontekście chodzenia na amerykańsko-żydowskiej smyczy z jednej strony i znacznych różnic w każdym calu z drugiej strony kandydat Konfederacji jasno sugerował swoim wyborcom na kogo głosować.

Jeżeli wyborcy Konfederacji wierzą w takie rzeczy:

Cytat

Centralny Port Lotniczy w Baranowie to ma być alternatywny bunkier dowodzenia państwa Izrael, w którym ma być magazynowana izraelska broń jądrowa

to na Dudę pewnie nie zagłosują, skoro umożliwia takie rzeczy:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

Milcz betonie!

A Michalkiewicz raz przewidzial ze po wtorku bedzie sroda! I co teraz powiesz? Glupio Ci?!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fluber napisał:

Na Dudę się nie głosuje m.in. za to: 

Chyba, że wolisz na CDA :) 

https://www.cda.pl/video/2600504a7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, kcp78 napisał:

nikt nie twierdzi,ze talent nie ma zadnego znaczenia. faktem jest natomiast,ze sposrod ludzi z talentem,od wielu lat wybierani sa ci,ktorzy maja 'sluszne poglady'...

z tego o czym piszesz wnosze,ze masz szczescie spotykac na swej drodze wylacznie 'niewybredne kobiety'. z calego serca,wspolczuje!...

9 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Poczytaj może o casusie Szymborskiej i Herberta, bo robisz się większy beton niż fluber.

Może wyciągniesz wnioski i coś zrozumiesz.

Widzę ,że nagle wśród wyborców Korwina przybyło nam wielu specjalistów od Nobla

Więc chciałbym abyście w 15 minut no dobra 30 bo musicie Google odpalić bo nie znacie pewnie pisarzy udowodnili jakie to poglądy zadecydowały o Noblu dla

Modiano'

Pamuka

Vargas LLosy

Coetzee

Aleksiejewicz

Oe Kenzaburo czy nawet Muller

Rozumiem ,że bez problemu udowodnicie swoją teorię jakoby każdy Nobel jest wynikiem odpowiednich poglądów . Bo zakładam ,że nie ośmieszacie się jako dyskutanci opierając swoją teorię na casusie 1 czy 2 osób . To że się nie znacie na literaturze to widać ale takie bzdury jak wypisujecie to jeszcze trzeba udowodnić .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, fluber napisał:

A Talibowie byli w Klewkach.. Ha Ha.

A zaraz...

A tak zupełnie serio, gdyby utożsamiać głosowanie na jakąś partię  z popieraniem każdej bzdury jaką wypowie jakikolwiek przedstawiciel tej partii, to trzeba by nas wszystkich uznać za idiotów. Przypominam Ci Fluber, że  wedle powyższego, Ty wierzysz, że w Smoleńsku był zamach, sztuczna mgła i takie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, ely3 napisał:

Więc chciałbym abyście w 15 minut no dobra 30 bo musicie Google odpalić bo nie znacie pewnie pisarzy udowodnili jakie to poglądy zadecydowały o Noblu

Rozumiem, że Ty znasz pisarzy do tego stopnia, że jednym tchem recytujesz imiona, nazwiska, datę i miejsce urodzenia, tytuły książek z krótkim streszczeniem i na koniec dodajesz poglądy polityczne każdego z pisarzy? :) Szacun

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Przypominam Ci Fluber, że  wedle powyższego, Ty wierzysz, że w Smoleńsku był zamach, sztuczna mgła i takie tam :)

I w takie bajki, może Pan Prezydent spisze swoje obietnice wyborcze i za rok będziemy mieli kolejną nagrodę Nobla? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Cardi napisał:

Rozumiem, że Ty znasz pisarzy do tego stopnia, że jednym tchem recytujesz imiona, nazwiska, datę i miejsce urodzenia, tytuły książek z krótkim streszczeniem i na koniec dodajesz poglądy polityczne każdego z pisarzy? :) Szacun

No, skoro zamiast bronić swoich tez, przypuszczasz atak, to tylko pokazje ,że Wasza teza korwniniści nie ma sensu

Ale tak poza Chińczykami,  tym Szwedem oraz Włochem Fo przeczytałem po minimum 2 książki każdego z Noblistów z ostatniego 25lecia ( no dobra Jelinkowej przeczytałem jedną i więcej nie dałem rady- kompletnie nie moja bajka) a Pamuka , Oe Kenzaburo , Vargasa LLosy, Grassa i Aleksiejewicz to wszystko co wyszło po polsku

Modiano jeśli piszę o temacyce judaistycznej to piszę to kompletnie z innej koncepcji niż Kertesz . Vargas Llosa i Coetzee to konserwatysci którzy w swoich książkach poruszające skrajnie inne problemy społeczne a np taka Llesing to skrajna lewica. Pamuk jest to po prost demokrata , który chce być dość daleko od skrajnych poglądów religijnych .. To raczej wielki fan swojego miasta Stambułu a w Turcji jest gnębiony przez wojsko bo ośmielił się napisać o masakrze Ormian

Oczywiście można w ciągu ostatnich 30 lat odszukać laureatów o lewicowych poglądach ale i centrowych jak i konserwatywnych. Stworzenie teorii ,że wszyscy są z jednej manki nie ma żadnego uzasadnienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, ely3 napisał:

Rozumiem ,że bez problemu udowodnicie swoją teorię jakoby każdy Nobel jest wynikiem odpowiednich poglądów . Bo zakładam ,że nie ośmieszacie się jako dyskutanci opierając swoją teorię na casusie 1 czy 2 osób . To że się nie znacie na literaturze to widać ale takie bzdury jak wypisujecie to jeszcze trzeba udowodnić .

No, nawet zakładając, że ta teza z dupy (tu się zgadzam) jest prawidłowa - to biorąc pod uwagę, że większość pisarzy 'Zachodnich' to pewnie podobny profil poglądów (no, nie mam statystyk, ale tak myślę, że w tej grupie jest nadreprezentacja względem ogółu społeczeństwa lewicowo-liberalnych poglądów - a w przekroju całego społeczeństwa tego typu poglądy to jego znaczna jego część w Europie) - to i tak zajebiście świadczy o Tokarczuk, że w tym gronie tak mocno się wyróżnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Cardi napisał:

Na Dudę się nie głosuje m.in. za to: 

Dlaczego wyborcy Konfederacji mieliby za to nie głosować na Dudę? Bo czegoś nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ely3 napisał:

No, skoro zamiast bronić swoich tez, przypuszczasz atak, to tylko pokazje ,że Wasza teza korwniniści nie ma sensu

Ale tak poza Chińczykami,  tym Szwedem oraz Włochem Fo przeczytałem po minimum 2 książki każdego z Noblistów z ostatniego 25lecia ( no dobra Jelinkowej przeczytałem jedną i więcej nie dałem rady- kompletnie nie moja bajka) a Pamuka , Oe Kenzaburo , Vargasa LLosy, Grassa i Aleksiejewicz to wszystko co wyszło po polsku

Modiano jeśli piszę o temacyce judaistycznej to piszę to kompletnie z innej koncepcji niż Kertesz . Vargas Llosa i Coetzee to konserwatysci którzy w swoich książkach poruszające skrajnie inne problemy społeczne a np taka Llesing to skrajna lewica. Pamuk jest to po prost demokrata , który chce być dość daleko od skrajnych poglądów religijnych .. To raczej wielki fan swojego miasta Stambułu a w Turcji jest gnębiony przez wojsko bo ośmielił się napisać o masakrze Ormian

Oczywiście można w ciągu ostatnich 30 lat odszukać laureatów o lewicowych poglądach ale i centrowych jak i konserwatywnych. Stworzenie teorii ,że wszyscy są z jednej manki nie ma żadnego uzasadnienia

Serio przyznałeś się, że nie czytasz noblistów w oryginale?!?

Wstyd.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Dlaczego wyborcy Konfederacji mieliby za to nie głosować na Dudę? Bo czegoś nie rozumiem.

:D serio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

:D serio?

No serio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

No serio

No nie wiem, może dlatego że takimi obietnicami i stopniem ich pokrycia zrobił swoich wyborców w c***a? :) Zresztą podobnie jak Broszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie znam twórczości Tokarczuk, ale miałem okazję skonsultować się z personą, która na literaturze zna się chyba lepiej niż ja na NBA :P Bardzo dobra pisarka, nr2 w Polsce obecnie pod względem zasługiwania obiektywnie na Nobla (po Myśliwskim) - więc można dużo mówić i pisać o jej osobistych poglądach etc, ale ostre negowanie jej talentu pisarskiego i poziomu jej książek i patrzenie pod względem wyłącznie "oskarowości" nagród jest mocnym przegięciem. Czy jej poglądowe skrzywienie i tematyka książek ułatwiło wygraną? Tak, ale jest to też związane z czytelnikami zachodnimi, a literackiego Nobla nie dostała za bycie lewakiem.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Sebastian napisał:

A tak zupełnie serio, gdyby utożsamiać głosowanie na jakąś partię  z popieraniem każdej bzdury jaką wypowie jakikolwiek przedstawiciel tej partii, to trzeba by nas wszystkich uznać za idiotów. Przypominam Ci Fluber, że  wedle powyższego, Ty wierzysz, że w Smoleńsku był zamach, sztuczna mgła i takie tam :)

Ja w ciągu ostatnich kilku dni przytaczam tylko wypowiedzi Janusza Korwin-MIkkego ( najwięcej głosów z list Konfederacji) i Grzegorza Brauna ( 3 miejsce jeśli chodzi o głosy na listach Konfederacji). To są w Konfederacji ludzie z absolutnie najwyższym poparciem wyborców tej formacji politycznej.

Ja nie głosowałem na Macierewicza:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, ely3 napisał:

Ale to nie moja teza ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

No nie wiem, może dlatego że takimi obietnicami i stopniem ich pokrycia zrobił swoich wyborców w c***a? :) Zresztą podobnie jak Broszka

Yyyy, no ale przecież on swoje zrobił, złożył projekt ustawy podnoszący kwotę wolną podatku do 8 tysięcy zaraz po tym jak wygrał wybory, dokładnie tak jak obiecał. Tylko, że PIS to udupił, więc jak ktoś tutaj zrobił wyborców w c***a to PIS, a nie Duda. A PIS przez długi czas miał zamiar puścić to podniesienie kwoty wolnej od podatku ( właśnie dla pobudzenia popytu wewnętrzengo), ale ostatecznie postanowili to zrobić tylko i wyłącznie przez 500+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

Yyyy, no ale przecież on swoje zrobił, złożył projekt ustawy podnoszący kwotę wolną podatku do 8 tysięcy zaraz po tym jak wygrał wybory, dokładnie tak jak obiecał. Tylko, że PIS to udupił, więc jak ktoś tutaj zrobił wyborców w c***a to PIS, a nie Duda. A PIS przez długi czas miał zamiar puścić to podniesienie kwoty wolnej od podatku ( właśnie dla pobudzenia popytu wewnętrzengo), ale ostatecznie postanowili to zrobić tylko i wyłącznie przez 500+

No to jak PiS to udupił to Pan Prezydent powinien honorowo udupić PiS, skoro to oni mu pisali tekst na kampanię wyborczą, a potem się na ten tekst wypięli :) Komu poseł Tarczyński nastrzela za to honorowo po pysku? :) 

Edytowane przez Cardi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi