Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Benon napisał:

Spoko, momentami było całkiem wesoło...

 

Tylko proszę nie oceniać, bo uważam, że sam się zapuściłem pod tym względem i na przyszłość wypadałoby to zmienić i mieć trochę wiekszą wiedzę w tej materii. Pomimo teoretycznego wyboru partii czytałem o kandydatach z różnych ugrupowań (tak to się zowie?) i nikogo nie skreślałem, a jakoś tak wyszło, że mimo wszystko pozostałem przy lewicy, a dokładnie Marta Przyłuska w W-wie na sejm i Paweł Kasprzak na Senat. Bardziej stawiałem na ludzi mimo wszystko, a nie na partie, bo z ludźmi mam kontakt odkąd pamiętam, a  partia to dla mnie nazwa z TV i coś o co kłucił sie ojciec z wujkiem, jak za dużo wypili.

Pozdrawiam

to w sumie też propsy, ja również zagłosowałem na kobitkę z lewicy którą znam, na senat na ujazdowskiego, tu drogą eliminacji vs reszta konkurentów :) ogólnie mnie też dziwi fakt że ludzie głosują głównie na metkę czytaj partie, nie wiedząc tak naprawdę co sobą reprezentuje konkretny kandydat, w zasadzie to jest smutne bo pokazuje jednak takie plemienno, bezwiedne podejście do wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elwariato napisał:

to w sumie też propsy, ja również zagłosowałem na kobitkę z lewicy którą znam, na senat na ujazdowskiego, tu drogą eliminacji vs reszta konkurentów :) ogólnie mnie też dziwi fakt że ludzie głosują głównie na metkę czytaj partie, nie wiedząc tak naprawdę co sobą reprezentuje konkretny kandydat, w zasadzie to jest smutne bo pokazuje jednak takie plemienno, bezwiedne podejście do wyborów

Wszystko dlatego, że ludzie na których głosujesz rzadko wchodzą do sejmu, bo z listy przy uzyskaniu 5 mandatów w okręgu przez listę wchodzi pięciu z największą liczbą głosów. Także jeżeli wejdzie 1 osoba z tego okręgu z danej listy, to zazwyczaj jest to jedynka. A nawet jak już kobieta, którą znasz wchodzi do sejmu, to dostaje dyscyplinę partyjną na twarz i głosuje ze ściągawki. Tak to wygląda w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Benon napisał:

Siema,

Przeczytałem chyba ostatnie sto pindziesont stron tematu, bo chciałem się dowiedzieć co czym jeść. Jestem okrutnym laikiem w kwestii polityki i dziś przed wyborami miałem przyspieszony kurs. Dzięki wszystkim, którzy cokolwiek nakreślili, świadomie, lub nie, dla mnie pod tym względem. Dzisiaj przeczytałem tyle "polityki", co przez ostatnie 40 lat i się k**** pogubiłem, ale jakieś tam nauki z tego wszystkiego wyciągnęłem.

A ja mam odwrotnie. Polityka zaczęła mnie tak nudzić, męczyć oraz irytować, że ograniczyłem ją do minimum. Dzisiaj nie byłbym w stanie obejrzeć jakiegoś programu publicystycznego albo debaty w całości. A śledzenie tweeterów polityków to już dla mnie jakiś totalny hardcore. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Wszystko dlatego, że ludzie na których głosujesz rzadko wchodzą do sejmu, bo z listy przy uzyskaniu 5 mandatów w okręgu przez listę wchodzi pięciu z największą liczbą głosów. Także jeżeli wejdzie 1 osoba z tego okręgu z danej listy, to zazwyczaj jest to jedynka. A nawet jak już kobieta, którą znasz wchodzi do sejmu, to dostaje dyscyplinę partyjną na twarz i głosuje ze ściągawki. Tak to wygląda w większości przypadków.

...fhuj smutne...

...może jednak trzeba było pozostać ignorantem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna taka rzecz, która rzuciła mi sie w oczy i zaległa na wątrobie...

Śmieszna cisza przedwyborcza, czy jak to sie tam zwie... To powinno trwać na bidę 6 miesięcy i na ten okres wszystkie plakaty wyborcze powinny zniknąć. Podróżowałem ostatnio dość często busami na trasie Kraków - Nowy Sącz i jak w KRK pełna indoktrynacja KO, tak w NS PiS dzieli i rządzi, patrząc tylko na plakaty wyborcze. Jak teraz Janusz, Halyna i Benon mają dokonać jakiegokolwiek wyboru, jakby nie ruszali się poza swoje miejsce zamieszkania, a jedynym ich źródłem informacji było random TV chanel i podprogowe maltretowanie czachy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Posłowie, posłowie głosowali, ale ktoś za ustawę był odpowiedzialny, jacyś "eksperci" pracowali nad tym i nawet nie potrafili przewidzieć konsekwencji i zauważyć bubla, że od ustawy nie będzie odwrotu. Za ustawę było odpowiedzialnych kilka organów. Z pewnością pracowali przy niej też byli sędziowie z prl, prawnicy i inne osoby związane z pozostałościami komuny. 

Nie wiem kto przy niej pracował i dzisiaj raczej ciężko byłoby się do tej wiedzy dokopać. Wiem jednak, że wiele bubli przechodziło przez Sejm pomimo negatywnej opinii ekspertów. Zresztą nie trzeba było być tytanem intelektu żeby wówczas uznać, że wypuszczanie Trynkiewicza i jego kolegów po 25 latach nie jest najlepszym pomysłem. Posłowie wiedzieli za czym głosują i to oni podejmowali ostateczną decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cardi napisał:

chyba już nie powieje optymizmem :P mnie martwi jedynie fakt, że przy takiej ordynacji można nie mieć większości, ani % ani w bezwzględnej liczbie głosów, a mieć ją jednak w sejmie

11 minut temu, Artlan napisał:

 

Typuję, że Korwin do końca roku zrobi jakieś finezyjne porównanie do Hitlera. 

to pewnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matek napisał:

Takie głosy są wspaniałe. Ostatnio mieli mniej % i c***. Stawianie wyniku zwycięzcy i gadka, że nie mają ponad 50% i ludzie ich tak naprawdę nie chcieli, to zwykłe pi****lenie przegranych.

Ja stwierdziłem, że ktoś kto zdobył 44% nie powinien mieć ponad 50% mandatów. Nie taka była wola wyborców. Co do tego, że wygrali wybory nie ma najmniejszych wątpliwości. Mimo, że mi z nimi nie po drodze, źle oceniam ich rządy to nie podważam wyników wyborów. Ale gdyby dostali tyle % mandatów ile głosów to musieliby mieć koalicję i byłby (teoretycznie) jakiś hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ptak napisał:

Jak to się potwierdzi, to niech robią co chcą, nawet że zmianą konstrukcji. Widocznie ludzie tak chcą

Proponuję żeby zaczęli od nacjonalizacji twojego majątku. 

19 minut temu, Eld napisał:

Czym to idzie, że to aż 6% różnicy niż sondaże? Sondaże robią w większych miastach a ponapływały właśnie głosy z Kozich Wólek Górnych?

Mniej więcej tak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.