Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Eld napisał:

A dlaczego miał bym głosować?

Dajesz.

Moj głos jest do wzięcia. Nawet jedną Pania Poseł PiS która znów kandyduje mam w znajomych i interesy z nią robiłem to może akurat.

ale ja Ciebie do niczego nie namawiam, po prostu smieszy mnie sekwencja

eld - na PiS nie zaglosuje!

DeltaCenter - ta, bo pewnie sie memow naogladales

eld - nieprawda! nie zaglosuje na PiS bo...(i tu wymienia powody wsrod ktorych jest sporo tych 'memicznych' m.in Misiewicz)

Krul Internetu - ej ale ten Misiewicz to wlasnie dzieki memom sie zrobil taki popularny bo kazda partia ma takich na peczki

eld - w innych partiach tez mi przeszkadzaja a nie pisalem, ze tylko w pisie mi to przeszkadza

uwielbiam potyczki prawnikow z logika generalnie 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eld napisał:

A dlaczego miał bym głosować?

Dajesz.

Moj głos jest do wzięcia. Nawet jedną Pania Poseł PiS która znów kandyduje mam w znajomych i interesy z nią robiłem to może akurat.

Gospodarczo ma najlepszy program moim zdaniem(kwestia dyskusyjna i dyskutowana tutaj).

Inna kwestia, że akurat to czy jesteś bogaty czy nie, to partia obecnie przy władzy ma dużo mniejsze znaczenie, a liczy się to co Ty robisz.

Musisz zdecydować się co liczy się dla Ciebie. Jeśli prawa gejów i nienawiść do kościoła - głosuj na lewicę. Jeśli uwielbiasz patrzeć na ból dupy Jandy, Jachiry i Wałęsy - głosuj na PiS.

Jeśli za mało Ci klaunów w sejmie - głosuj na Konfederację. Jeśli w gruncie rzeczy popierasz PiS, ale samej partii i Kaczyńskiego nienawidzisz, to głosuj na PSL. 

Ogólnie czy wygra opozycja czy PiS osiągnie większość - 14.10 wstanie słońce. 

 

Powód do głosowania na KO musisz znaleźć sam, ja żadnego nie potrafię podać.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

ale ja Ciebie do niczego nie namawiam, po prostu smieszy mnie sekwencja

eld - na PiS nie zaglosuje!

DeltaCenter - ta, bo pewnie sie memow naogladales

eld - nieprawda! nie zaglosuje na PiS bo...(i tu wymienia powody wsrod ktorych jest sporo tych 'memicznych' m.in Misiewicz)

Krul Internetu - ej ale ten Misiewicz to wlasnie dzieki memom sie zrobil taki popularny bo kazda partia ma takich na peczki

eld - w innych partiach tez mi przeszkadzaja a nie pisalem, ze tylko w pisie mi to przeszkadza

uwielbiam potyczki prawnikow z logika generalnie 😘

Pogrubiłeś 3 z 8 wymienionych przez @Eld elementów i piszesz teraz, że było ich sporo... eeee

już nie wspominam, że do pozostałych 5 elementów w ogóle się nie odniosłeś, no ale taka w końcu rola trolla - pogadajmy se o memach. 

julek, nawet trollowanie ci dzisiaj słabo coś idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karl napisał:

Pogrubiłeś 3 z 8 wymienionych przez @Eld elementów i piszesz teraz, że było ich sporo... eeee

już nie wspominam, że do pozostałych 5 elementów w ogóle się nie odniosłeś, no ale taka w końcu rola trolla - pogadajmy se o memach. 

julek, nawet trollowanie ci dzisiaj słabo coś idzie...

To o ZUSie, 500+ i hossie też jest memem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karl napisał:

Pogrubiłeś 3 z 8 wymienionych przez @Eld elementów i piszesz teraz, że było ich sporo... eeee

już nie wspominam, że do pozostałych 5 elementów w ogóle się nie odniosłeś, no ale taka w końcu rola trolla - pogadajmy se o memach. 

julek, nawet trollowanie ci dzisiaj słabo coś idzie...

37,5 % - czyli jak wynik PiSu z 2015. Przypadek?

Sam zdecyduj czy to 'sporo', czy nie.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

wskaźniki ubóstwa

A raczej zwaloryzowano kwotę. 

 

4 minuty temu, quevas napisał:

smogu

Nie do końca:

https://smoglab.pl/smog-byl-zawsze-czemu-mowimy-o-nim-teraz/

4 minuty temu, quevas napisał:

umieralności

Wynikającej z demografii

 

4 minuty temu, quevas napisał:

inflacja

I bardzo dobrze, w końcu jest cel inflacyjny osiągnięty

 

4 minuty temu, quevas napisał:

drożyzna

Siła nabywcza wzrasta, więc akurat drożyzna nie rośnie. Tutaj błąd.

5 minut temu, quevas napisał:

kolejki w służbie zdrowia,

Z powodu znacznie zwiększonej liczby pacjentów.

5 minut temu, quevas napisał:

skala kłamstwa za publiczne pieniądze

Dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

rosną wskaźniki ubóstwa, smogu, umieralności, inflacja, drożyzna, zadłużenie szpitali, kolejki w służbie zdrowia, czas oczekiwania w sądach, skala kłamstwa za publiczne pieniądze

oraz

wyniki sondażowe PIS

 

oraz poziom oderwania vasquiego od ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, quevas napisał:

rosną wskaźniki ubóstwa, smogu, umieralności, inflacja, drożyzna, zadłużenie szpitali, kolejki w służbie zdrowia, czas oczekiwania w sądach, skala kłamstwa za publiczne pieniądze

oraz

wyniki sondażowe PIS

Wg opublikowanego dzisiaj sondazu dla gazety wyborczej i tok fm rosna wyniki sondazowe koalicji obywatelskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, julekstep napisał:

ale ja Ciebie do niczego nie namawiam, po prostu smieszy mnie sekwencja

eld - na PiS nie zaglosuje!

DeltaCenter - ta, bo pewnie sie memow naogladales

eld - nieprawda! nie zaglosuje na PiS bo...(i tu wymienia powody wsrod ktorych jest sporo tych 'memicznych' m.in Misiewicz)

Krul Internetu - ej ale ten Misiewicz to wlasnie dzieki memom sie zrobil taki popularny bo kazda partia ma takich na peczki

eld - w innych partiach tez mi przeszkadzaja a nie pisalem, ze tylko w pisie mi to przeszkadza

uwielbiam potyczki prawnikow z logika generalnie 😘

Śmieszy Cię sekwencja? Zakładając że Misiewicz to mem i wykreślając go z listy moich zarzutów, to chyba nazywanie reszty które pozostały "memicznymi" jest chyba bardziej śmieszne, nie uważasz? Bo jak Macierewicza i to co mam do niego możesz nazwać memicznym, skoro to co odwalił było długo przed wynalezieniem memów? A może moje zarzuty o dystrybucji 500+ to też memy? 

Rzeczywiście sporo. Góra jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RappaR napisał:

Gospodarczo ma najlepszy program moim zdaniem(kwestia dyskusyjna i dyskutowana tutaj).

Inna kwestia, że akurat to czy jesteś bogaty czy nie, to partia obecnie przy władzy ma dużo mniejsze znaczenie, a liczy się to co Ty robisz.

Musisz zdecydować się co liczy się dla Ciebie. Jeśli prawa gejów i nienawiść do kościoła - głosuj na lewicę. Jeśli uwielbiasz patrzeć na ból dupy Jandy, Jachiry i Wałęsy - głosuj na PiS.

Jeśli za mało Ci klaunów w sejmie - głosuj na Konfederację. Jeśli w gruncie rzeczy popierasz PiS, ale samej partii i Kaczyńskiego nienawidzisz, to głosuj na PSL. 

Ogólnie czy wygra opozycja czy PiS osiągnie większość - 14.10 wstanie słońce. 

 

Powód do głosowania na KO musisz znaleźć sam, ja żadnego nie potrafię podać.

Racjonalne jest to co piszesz. Z drugim akapitem zgadzam się szczególnie.

51 minut temu, karl napisał:

Pogrubiłeś 3 z 8 wymienionych przez @Eld elementów i piszesz teraz, że było ich sporo... eeee

już nie wspominam, że do pozostałych 5 elementów w ogóle się nie odniosłeś, no ale taka w końcu rola trolla - pogadajmy se o memach. 

julek, nawet trollowanie ci dzisiaj słabo coś idzie...

@julekstep jak widzisz nie tylko ja na to zwróciłem uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:
59 minut temu, julekstep napisał:

 

Śmieszy Cię sekwencja? Zakładając że Misiewicz to mem i wykreślając go z listy moich zarzutów, to chyba nazywanie reszty które pozostały "memicznymi" jest chyba bardziej śmieszne, nie uważasz? Bo jak Macierewicza i to co mam do niego możesz nazwać memicznym, skoro to co odwalił było długo przed wynalezieniem memów? A może moje zarzuty o dystrybucji 500+ to też memy? 

 Rzeczywiście sporo. Góra jeden.

Znaczy nie wykreśl, ale popraw ZUS, bo to mnie tak męczy. ZUS tylko wypłaca pieniądze emerytom i rencistom, więc Ci nie przeszkadza ZUS, tylko emeryci i renciści. Wróć - bez ZUS nie mają emerytur i rent, więc nie są emerytami i rencistami, tylko starymi i niepełnosprawnymi.
Więc popraw tamten post, że w PiS przeszkadzają Ci ludzie starzy i niepełnosprawni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

Bo jak Macierewicza i to co mam do niego możesz nazwać memicznym, skoro to co odwalił było długo przed wynalezieniem memów?

Masz na myśli listę lustracyjną?

6 minut temu, Eld napisał:

A może moje zarzuty o dystrybucji 500+ to też memy? 

Biorąc pod uwagę, że po swoich 'think tankach' (lol) samo PO chciało pomysł rozwijać (i dawać wincyj!) to raczej tak :)

Już nie mówiąc o tym, że obecny sposób dystrybucji jest optymalny.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

A jakbyś scharakteryzował Kosiniaka Kamysza? Ten od...?

Nie wiem, ledwie twarz kojarzę.

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Zaraz zaraz

@Cardi dlaczego korvina i innych polityków mierzysz inna miarą?

To już no Schetyne czy Petry można oceniać za zachowania i wypowiedzi ale jak już w podobnym tonie mówi się o tym siwym głupku to już nie znamy jego programu?

Ten dziad zatruwa swoimi "pogladami" scenę polityczną od 20 lat i wciąż bezskutecznie, więc siłą rzeczy każdy zna jego program

Powinien i on i ty (choć chyba za dużo wymagam) zauważyć że coś tu jednak jest nie tak skoro za nim opowiadają się głównie albo gimbusy bez praw wyborczych albo tępogłowi od młodzieży niepolskiej i jej podobnych promili

 

Kostniaka bym scharakteryzował stwierdzeniem że powinien za jakiś czas założyć własną partię, może z jakimś mocnym liberałem obok bo psuje sobie pslową nijakością PR

Natomiast PSL kiedyś już celnie sklasyfikował Pawlak pytany o to kto wg niego wygra wybory :)

 

Nie mierzę inną miarą. Pytam o Korwina, pada "a to ten od muszek i od zawsze się trochę gwałci", pytam o program, pada "yyy" wniosek - ludzie rozpoznają twarz/nazwisko, nie znają programu. Gdyby zamiast "yyy" padło kilka haseł z programu, to przecież bym tak nie twierdził, no ale zwykle nie pada.

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Połowa ludzi nie głosuje na wyborach średnio, wziąłeś to pod uwagę? :)

No i jaki to ma związek z rozpoznawalnością i znajomością programu? Twierdzisz, że duża rozpoznawalność JKM wiąże się z tym, że ludzie, którzy go rozpoznają znają jego program, ja twierdzę, że rozpoznają go z mediów, gdzie częściej wspomina się jego wybryki językowe niż postulaty programowe. Co ma do tego frekwencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

Masz na myśli listę lustracyjną?

Między innymi.

13 minut temu, julekstep napisał:

Biorąc pod uwagę, że po swoich 'think tankach' (lol) samo PO chciało pomysł rozwijać (i dawać wincyj!) to raczej tak :)

Ale co mnie PO obchodzi? Mieli 8 lat. 8 lat szans.PO to teraz jest w stanie obiecać 1000+ byle by wrócić do władzy.

15 minut temu, julekstep napisał:

Już nie mówiąc o tym, że obecny sposób dystrybucji jest optymalny.

Koleś od którego wynajmuję biuro w zabytkowej kamienicy na terenie krakowskiego Kazimierza ma trójkę dzieci, z czego na dwójkę pobiera 500+. Wynajmuje przeszło 2000 m2 gdzie nie trudno zgadnąć cena to nie 10 za m2. Do tego sam prowadzi firmę a jego Żona ma Kancelarię. Pojechali sobie na miesiąc do USA w piątkę. Na same ubezpieczenie turystyczne, dodatkowe wydał 1000 PLN. Ostatnio ( pewnie w leasing but still ) walnął sobie brykę za 500.000 PLN.

Patrzę na to i powątpiewam w optymalną dystrybucję.

20 minut temu, RappaR napisał:

Znaczy nie wykreśl, ale popraw ZUS, bo to mnie tak męczy. ZUS tylko wypłaca pieniądze emerytom i rencistom, więc Ci nie przeszkadza ZUS, tylko emeryci i renciści. Wróć - bez ZUS nie mają emerytur i rent, więc nie są emerytami i rencistami, tylko starymi i niepełnosprawnymi.
Więc popraw tamten post, że w PiS przeszkadzają Ci ludzie starzy i niepełnosprawni. 

Nie doprecyzowałem o co mi chodziło z ZUS.

Chodziło mi o to, co się będzie działo w sprawie podnoszenia składek ZUS dla przedsiębiorców. O ile sama zmiana jest ruchem w dobrą stronę, o tyle w moim przypadku to się kompletnie nic nie zmieni z obowiązkowym haraczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:
20 minut temu, julekstep napisał:

 

Koleś od którego wynajmuję biuro w zabytkowej kamienicy na terenie krakowskiego Kazimierza ma trójkę dzieci, z czego na dwójkę pobiera 500+. Wynajmuje przeszło 2000 m2 gdzie nie trudno zgadnąć cena to nie 10 za m2. Do tego sam prowadzi firmę a jego Żona ma Kancelarię. Pojechali sobie na miesiąc do USA w piątkę. Na same ubezpieczenie turystyczne, dodatkowe wydał 1000 PLN. Ostatnio ( pewnie w leasing but still ) walnął sobie brykę za 500.000 PLN.

Patrzę na to i powątpiewam w optymalną dystrybucję.

Zastanów się nad tym jakie byłyby koszta sprawdzania każdego takiego zdarzenia i czy nie lepiej po prostu dać mu ten 1000, bo wychodzi taniej.

Nie mówiąc o tym, że w pełni zasługuje na to, bo ze swojej roli obywatelskiej się wywiązał w 100% i załatwił tą 3 trójkę dzieci. 
Generalnie 500+ czy ulga podatkowa, zasada prosta. Karamy tych, co nie mieli dzieci, nagradzamy tych co mamy dzieci, ponieważ dla społeczeństwa lepiej, by dzieci były.

4 minuty temu, Eld napisał:

Chodziło mi o to, co się będzie działo w sprawie podnoszenia składek ZUS dla przedsiębiorców. O ile sama zmiana jest ruchem w dobrą stronę, o tyle w moim przypadku to się kompletnie nic nie zmieni z obowiązkowym haraczem.

A ja Ci wyjaśnię, że ten haracz czy składka czy jak to nazwiesz, nie idzie do kieszeni Kaczyńskiego(nie licząc jego 4k emerytury, ale to akurat nie powód dla którego kilkanaście milionów płaci średnio sporo ponad 1k składek), tylko idzie na emerytury i renty. Nie podniesiesz składki - albo dofinansujesz z podatków, co na jedno wychodzi, albo nie wypłacisz emerytur i rent. 

Możesz zlikwidować ZUS, ale dalej kwestia tego - albo coś powstanie takiego jak ZUS, albo likwidujesz starych i niepełnosprawnych.

Kaczor, Maowiecki czy Misiewicz nie chowają sobie tych pieniędzy do kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, quevas napisał:

Także, radziłbym koledze nie szarżować z tym pokazywaniem, bo bywa iż źle się to kończy.

Mam nadzieję, że dla niej się źle skończy ale tylko w kontekście politycznym i publicznym. Tacy ludzie powinni być marginalizowani, odsuwani, ignorowani, ośmieszani.

Nigdy w życiu źle nikomu nie życzyłem, tylko nie chcę aby takie elementy miały jakąkolwiek szansę na dostanie się do władzy.

2 minuty temu, RappaR napisał:

Zastanów się nad tym jakie byłyby koszta sprawdzania każdego takiego zdarzenia i czy nie lepiej po prostu dać mu ten 1000, bo wychodzi taniej.

Nie mówiąc o tym, że w pełni zasługuje na to, bo ze swojej roli obywatelskiej się wywiązał w 100% i załatwił tą 3 trójkę dzieci. 
Generalnie 500+ czy ulga podatkowa, zasada prosta. Karamy tych, co nie mieli dzieci, nagradzamy tych co mamy dzieci, ponieważ dla społeczeństwa lepiej, by dzieci były.

Kryterium dochodowe ( nie przychodowe ) i stawka progresywna by to załatwiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

Koleś od którego wynajmuję biuro w zabytkowej kamienicy na terenie krakowskiego Kazimierza ma trójkę dzieci, z czego na dwójkę pobiera 500+. Wynajmuje przeszło 2000 m2 gdzie nie trudno zgadnąć cena to nie 10 za m2. Do tego sam prowadzi firmę a jego Żona ma Kancelarię. Pojechali sobie na miesiąc do USA w piątkę. Na same ubezpieczenie turystyczne, dodatkowe wydał 1000 PLN. Ostatnio ( pewnie w leasing but still ) walnął sobie brykę za 500.000 PLN.

Patrzę na to i powątpiewam w optymalną dystrybucję.

Mały updejcik - teraz dostaje na każde dziecko.

I tak - taki bonus dla KAŻDEGO rodzica jest optymalną dystrybucją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.