Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, MarcusCamby napisał:

Dla mnie to to samo.

To mógłbyś mi przelać różnicę na konto?:)

5 minut temu, Cardi napisał:

Na pewno jest większa szansa na znalezienie takiej osoby niż osoby pracującej za starą minimalną. Dzięki rządowi

Dzięki rządowi, pamiętaj dzięki komu zarabiasz więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To mógłbyś mi przelać różnicę na konto?:)

Jaką różnicę?

Jeśli założymy przykład, że moja pensja to była wysokość trzech średnich krajowych, a koszty życia są procentowo stałe i wynoszą jedną średnią krajową, to obecnie mając dwie średnie krajowe jestem już sporo w plecy :)

Bo wtedy miałem dwie średnie, a teraz mam jedną średnią na oszczędności plus przyjemności.

Oczywiście rzucam suchymi przykładami, ale w żaden sposób nie odrealnionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarcusCamby napisał:

wzrost cen zależy głównie od tych najmniej opłacanych, bo to niejako z ich pracy wytwarzane są dobra.

I szef i pracownik jest dla firmy równie ważny, co nie znaczy, że powinni zarabiać tyle samo.

Nom.

Pracownik powinien wiecej bo to z jego pracy wytwarzane sa dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Jaką różnicę?

Jeśli założymy przykład, że moja pensja to była wysokość trzech średnich krajowych, a koszty życia wynoszą jedną średnią krajową

Różnicę pomiędzy tym, ile zyskałeś, a zerem:)

Nie wiem, czemu mielibyśmy przyjmować błędne założenia. To znaczy wiem, ale nie chcę być niegrzeczny:)

4 minuty temu, julekstep napisał:

Nom.

Pracownik powinien wiecej bo to z jego pracy wytwarzane sa dobra :)

Za wytwarzanie których dostaje pensję, za która kupuje dobra, które sam wytworzył swoją ciężką pracą:) Współczesne niewolnictwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem które z moich założeń było błędne, ale obawiam się, że dyskusja i tak prowadzi donikąd :)

Nie mam zresztą nic przeciwko temu, a nawet gorąco kibicuje, by plan PiSu na Polskę się udał. Chętnie się pomylę.

Nawet wciąż planuje brać udział w tym całym PPK, chociaż lekki strach jest, że tych pieniędzy odkładanych albo nigdy nie zobaczę albo będą bardzo niewiele warte. Liczę tu jeszcze na zdanie @polskignom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Nie bardzo wiem które z moich założeń było błędne, ale obawiam się, że dyskusja i tak prowadzi donikąd :)

Nie mam zresztą nic przeciwko temu, a nawet gorąco kibicuje, by plan PiSu na Polskę się udał. Chętnie się pomylę.

Nawet wciąż planuje brać udział w tym całym PPK, chociaż lekki strach jest, że tych pieniędzy odkładanych albo nigdy nie zobaczę albo będą bardzo niewiele warte. Liczę tu jeszcze na zdanie @polskignom

To, w którym piszesz, że koszty życia są stałe i wynoszą średnią krajową:)

Swoją składkę + 85% składki pracodawcy ( z tego co kojarzę) możesz w każdej chwili wypłacić, więc warto zaryzykować. Jak Ci się nie spodoba to weźmiesz kasę i się wypiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Wspomniał już o tym krótko @polskignom , ale powtórzę i może trochę rozszerzę. Nie da się gonić w poziomie życia krajów zachodnich, jeżeli opierasz swój model biznesowy i model gospodarczy kraju na niskich kosztach pracy, bo w ten sposób zawsze będziesz za tymi, których gonisz, jeżeli Twoją przewagą konkurencyjną są niższe ceny, wypłaty, koszty. Jeżeli chcesz konkurować i uciec, jak to nazywa Morawiecki, z pułapki średniego dochodu, to musisz konkurować czymś innym. Ale sam z siebie nikt tego nie zrobi, bo dla przedsiębiorcy opieranie się na niskich kosztach pracy jest bardzo wygodne. W ciągu ostatnich 11 lat pensja minimalna poszła 100% do góry i zostało to wymuszone, a rozwijamy się we wspaniałym tempie. A robimy to, żeby uwolnić inwestycję i innowacyjność i żeby konkurować inaczej.

Jaki procent odzieży LPP produkuje w Polsce itp, a nie w Bangladeszu itp? 

Bo dosyć zabawnie wygląda ten komentarz w oparciu o słowa wiceprezesa spółki LPP, nieprawdaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fluber napisał:

Nie tracą, tylko mniej zyskują!!!

Wspomniał już o tym krótko @polskignom , ale powtórzę i może trochę rozszerzę. Nie da się gonić w poziomie życia krajów zachodnich, jeżeli opierasz swój model biznesowy i model gospodarczy kraju na niskich kosztach pracy, bo w ten sposób zawsze będziesz za tymi, których gonisz, jeżeli Twoją przewagą konkurencyjną są niższe ceny, wypłaty, koszty. Jeżeli chcesz konkurować i uciec, jak to nazywa Morawiecki, z pułapki średniego dochodu, to musisz konkurować czymś innym. Ale sam z siebie nikt tego nie zrobi, bo dla przedsiębiorcy opieranie się na niskich kosztach pracy jest bardzo wygodne. W ciągu ostatnich 11 lat pensja minimalna poszła 100% do góry i zostało to wymuszone, a rozwijamy się we wspaniałym tempie. A robimy to, żeby uwolnić inwestycję i innowacyjność i żeby konkurować inaczej.

Powiedz to Chinom.

40 minut temu, julekstep napisał:

Nom.

Pracownik powinien wiecej bo to z jego pracy wytwarzane sa dobra :)

Ha ha ha.. Mam nadzieję, że to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian napisał:

Powiedz to Chinom.

Przecież poziom życia przeciętnego Chińczyka jest niższy opór niż przeciętnego Niemca, Holendra czy Duńczyka.

Dobrze wiedzieć że przekonanie  o polskim januszu biznesu przedsiębiorcy chcącym żeby pracownicy jebali za miskę ryżu ma podstawy.

 

33 minuty temu, Sebastian napisał:

Ha ha ha.. Mam nadzieję, że to żart.

W świetle powyższego to w sumie nie.

Jaro! Dokręcaj śrubę! hihi

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, julekstep napisał:

Przecież poziom życia przeciętnego Chińczyka jest niższy opór niż przeciętnego Niemca, Holendra czy Duńczyka.

Dobrze wiedzieć że przekonanie  o polskim januszu biznesu przedsiębiorcy chcącym żeby pracownicy jebali za miskę ryżu ma podstawy.

No jak się ma zatrudniać ludzi co to nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią (podpowiedź - pogrubiony fragment w wypowiedzi Flubera)  to więcej niż na miskę ryżu nie zasługują :) 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

No jak się ma zatrudniać analfabetów co to nawet nie potrafią zauważyć jakiego fragmentu (podpowiem, że pogrubionego) dotyczyła moja odpowiedź to więcej niż na miskę ryżu nie zasługują :) 

tego pogrubionego, który zaczynał się od "nie da się gonić w poziomie życia krajów zachodnich"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Nie bardzo wiem które z moich założeń było błędne, ale obawiam się, że dyskusja i tak prowadzi donikąd :)

Nie mam zresztą nic przeciwko temu, a nawet gorąco kibicuje, by plan PiSu na Polskę się udał. Chętnie się pomylę.

Nawet wciąż planuje brać udział w tym całym PPK, chociaż lekki strach jest, że tych pieniędzy odkładanych albo nigdy nie zobaczę albo będą bardzo niewiele warte. Liczę tu jeszcze na zdanie @polskignom

Z Ppk się skonczy jak z ofe. Wiec ja nie wiąże z tym dużych nadziei. PIS tego nie ruszy, ale następna władza już tak. Potem będzie emerytura obywatelska, bo demografia jest nieubłagana...ja będę pracować do śmierci, Ty tez. I w końcu historia zatoczy koło i instytucja emerytury będzie działała tak samo jak wtedy, gdy została wprowadzona ;). Być może po przeprowadzce dołączę, jeszcze nie wiem co mój nowy pracodawca będzie oferował (pewnie jakieś ppe), ale all in all, ktoś tym będzie kiedyś latał dziurę budżetowa :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tym całym podniesieniu pensji minimalnej chodzi przede wszystkim opodatkowanie pieniędzy, które obecnie wypłacane są "pod stołem". PIS najwyraźniej uznał, że płaca minimalna to fikcja stanowiąca tylko punkt zaczepienia dla ograniczenia kosztów. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

Dzięki rządowi, pamiętaj dzięki komu zarabiasz więcej:)

W jakim pakiecie socjalnym rząd przyznaje kompetencje, umiejętności miękkie i twarde i doświadczenie? To się losuje jakoś? Np garncarstwo, zarządzanie zespołem i wyczynowa hodowla pająków są w jednym pakiecie, czy da się wybrać? Zamawiam dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

W jakim pakiecie socjalnym rząd przyznaje kompetencje, umiejętności miękkie i twarde i doświadczenie? To się losuje jakoś? Np garncarstwo, zarządzanie zespołem i wyczynowa hodowla pająków są w jednym pakiecie, czy da się wybrać? Zamawiam dwa.

Pojedz ze swoimi kompetencjami do nigru, to moze cos zrozumiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fluber napisał:

No tak, bo jak ktos uczy dzieci to nie pracuje i jest na utrzymaniu innych?:)

 

nie katuj się . to na czyim jesteś utrzymaniu ?

 

22 godziny temu, fluber napisał:

Naprawde masz na tyle szarych komorek zeby nie powtarzac jak malpa hasel mowiacych o tym ze pracujacy na etacie panstwowym to nierob:)

bardzo jesteś niegrzeczny. miałem praktyki i w szkolnictwie i urzędzie miasta, nierób to mało powiedziane ;] bardziej cwaniak posiadający małe potrzeby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.