Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darkonza napisał:

ewnie ze broń nie zniknie z dnia na dzień, tez potrzeba lat, ale wbrew pozorom można akcję przeprowadzic dość ostro wzorujac sie na wcześniejszej konfiskacie tyle ze złota.

Kompletnie nieporównywalna sytuacja.

Na okoliczność bana na broń, przestępcy będą gromadzić ją na zapas, a cywile na ciężkie czasy, kiedy przestępcy będą uzbrojeni, a zwykli ludzi nie. Argument  "przestępcy zawsze zdobędą broń, cywile też muszą mieć do niej dostęp, żeby się bronić" brzmi absurdalnie w Polsce, gdzie skala przemocy i brutalnych przestępstw jest znikoma, a zdobycie gnata przekracza możliwości nawet umiarkowanie ustawionych gangsterów. W Stanach, szczególnie na wsi, świadomość, że sąsiad ma na chacie arsenał, to często jedyny argument. który przemawia do wiecznie nawalonego ćpuna bez zębów, który zakończył edukację po 5 klasach, nigdy nie pracował, a broń wala mu się po trailer parku.

Gdybyś chciał wprowadzić zakaz i potem surowo karać za posiadanie, to od dnia 0 braknie ci więzień (już brakuje).

Jedyna opcja na jakieś tam mitigation, to utrudnienie dostępu do broni maszynowej. W globalnym body councie pewnie nie zmieni aż tak wiele, ale przynajmniej mass shooterom utrudni życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, darkonza napisał:

Jako ze nam wszystkim już w głowach namieszano w temacie broni znów najlepiej sie odnieść do przykładu ze szkołą.

Gdyby czarni uczniowie częsciej rezali nożami niż biali co powinniśmy zrobić? Moim zdaniem wciaz po prostu odebrać noze i nie tylko czarnym ale też białym. Fakt ze czarni potrafia byc agresywniejsi jest istotny, ale wiele nie zmienia w sposobie postępowania.

https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1425538,ameryka-strzela-do-siebie-plaga-przemocy-z-uzyciem-broni-to-efekt-nierownosci-i-podzialow.html

odbieranie, zakazy niewiele zmienią (masz przykład wyżej z houston vs chicago). problem leży w ludziach i trzeba ich zmieniać poprzez edukację (nie tylko szkolną). no ale politykom w USA wcale nie zależy na równości i wolą utrzymywać rasowe podziały, bo to pomaga w rządzeniu.

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

@ely3 w formie. Ostatnio w Ohio wariat rzecz jasna nic wspólnego z lewicą nie miał. 

akurat ci masowi shooterzy zwykle są z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lorak napisał:

akurat ci masowi shooterzy zwykle są z prawej strony.

Koleś z Dayton w Ohio niezależnie od poglądów politycznych był najprawdopodobniej chory umysłowo, przede wszystkim ofiary wybierał przypadkowo bez względu na kolor skóry i  pochodzenie etniczne (za wyjątkiem młodszej siostry sprawcy),Terrorysta w El Paso prowadził selekcje ofiar zabijał tylko Meksykanów i w manifeście opublikowanym przed zamachem wyraźnie wskazał ,że jego atak jest odpowiedzią na apele Trumpa, poddał się także dobrowolnie stróżom prawa bez jakiejkolwiek wymiany ognia dlatego trudno go uznać za szaleńca, a jego atak to przemyślany i z premedytacją przeprowadzony atak terrorystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

pani marszałek Elżbieta Witek :

"Nie można mnie obrazić, bo obrazić może mnie [tylko] ktoś na kim mi zależy, komu ufam, z kim się liczę"

z jednej strony, aż kusi żeby wysłać w morze choć dywizjon własnych lingwistycznych statków pijanych, celem dowiedzenia pani marszałek, że jednak jej na mnie zależy, ufa mi oraz ze mną się liczy, a z drugiej : chytrze nie określiła, czy jest nieobrażalna tylko na poziomie marszałkowania, czy może jednak gruntownie, w ogólności swego jestestwa

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, mayor napisał:

Koleś z Dayton w Ohio niezależnie od poglądów politycznych był najprawdopodobniej chory umysłowo, przede wszystkim ofiary wybierał przypadkowo bez względu na kolor skóry i  pochodzenie etniczne (za wyjątkiem młodszej siostry sprawcy),Terrorysta w El Paso prowadził selekcje ofiar zabijał tylko Meksykanów i w manifeście opublikowanym przed zamachem wyraźnie wskazał ,że jego atak jest odpowiedzią na apele Trumpa, poddał się także dobrowolnie stróżom prawa bez jakiejkolwiek wymiany ognia dlatego trudno go uznać za szaleńca, a jego atak to przemyślany i z premedytacją przeprowadzony atak terrorystyczny.

Ciężko Ci uznać za szaleńca kogoś kto masowo morduje ludzi, tylko dlatego że wybrał Meksykanów?

Grubo.

Chociaż i tak masz jeszcze pole do poprawy jeśli chodzi o wesołe interpretacje: https://krytykapolityczna.pl/swiat/incele-kontratakuja/

"Najnowsze doniesienia o Bettsie wskazują, że wyznawał poglądy identyfikowane przez amerykańską prasę jako „skrajnie lewicowe”: chwalił brutalne ataki Antify i popierał przemoc wobec policjantów. Amerykańska alt-prawica zaraz ogłosi, że mamy do czynienia z nową falą lewackiego terroryzmu. Dla mnie większość jego poglądów jest zaprzeczeniem lewicowości. Tak samo nie nazwałabym po prostu prawicowymi poglądów sprawcy pierwszej strzelaniny. Jeden i drugi to wyznawca skrajnie prawicowych poglądów."

W skrócie - jak lewicowiec robi coś złego, to jest prawicowcem! Brzmi lepiej niż pisanie, że lewicowi mordercy są chorzy psychicznie a prawicowi działają z premedytacją - co nie? 

:D

22 minuty temu, fluber napisał:

o k**** jakie ixde (abstrahując już od faktu, że kolo postuluje o coś co już jest :D)

Krytyka polityczna to ostatnimi czasy zdecydowanie mój ulubiony portal :D

Edytowane przez julekstep
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@julekstep on chyba chce zeby placono studentom znacznie wiecej;) zeby mogli poznawac arkana filozofii na uniwersytecie warminsko-mazurskim:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, fluber napisał:

@julekstep on chyba chce zeby placono studentom znacznie wiecej;) zeby mogli poznawac arkana filozofii na uniwersytecie warminsko-mazurskim:)

oj nic nie rozumiesz - on już w Wawie studiuje

w Olsztynie tylko bywa popracować dorywczo (w firmie ojca :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mayor napisał:

Koleś z Dayton w Ohio niezależnie od poglądów politycznych był najprawdopodobniej chory umysłowo, przede wszystkim ofiary wybierał przypadkowo bez względu na kolor skóry i  pochodzenie etniczne (za wyjątkiem młodszej siostry sprawcy),Terrorysta w El Paso prowadził selekcje ofiar zabijał tylko Meksykanów i w manifeście opublikowanym przed zamachem wyraźnie wskazał ,że jego atak jest odpowiedzią na apele Trumpa, poddał się także dobrowolnie stróżom prawa bez jakiejkolwiek wymiany ognia dlatego trudno go uznać za szaleńca.... 

Taaaa. A w międzyczasie kilka dni temu w Chicago postrzelonych zostało tylko 17 osób. Z winy Trumpa rzecz jasna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nie napisał jaka praca mu się marzy, bo sprzedawca, dostawca czy budowlaniec to raczej nie są bezsensowne prace. Efekty pracy są widoczne, a wpływ na codzienne funkcjonowanie ogromny. Właściwie to zapotrzebowanie jest niemal w każdej branży, firmy przebijają się ofertami za fachowców, więc ciekaw byłem po tekście jego wizji wymarzonej pracy dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak skończył filozofię to po co mu kasa? niech siedzi w beczce i rozmyśla 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, fluber napisał:

Ten tekst jest obrzydliwy. Nienawidzę nierobów a ten koleś każdym swoim słowem właśnie to reprezentuje. 

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Szkoda, że nie napisał jaka praca mu się marzy, bo sprzedawca, dostawca czy budowlaniec to raczej nie są bezsensowne prace. Efekty pracy są widoczne, a wpływ na codzienne funkcjonowanie ogromny. Właściwie to zapotrzebowanie jest niemal w każdej branży, firmy przebijają się ofertami za fachowców, więc ciekaw byłem po tekście jego wizji wymarzonej pracy dla siebie.

Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. On chce dostawać kasę za to, że jest. Po prostu jest. Taki młody pachnący i protestujący. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle ze dwa tysie to by wyśmiał 

Iphon 6 kosztuje 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, MarcusCamby napisał:

Szkoda, że nie napisał jaka praca mu się marzy, bo sprzedawca, dostawca czy budowlaniec to raczej nie są bezsensowne prace. Efekty pracy są widoczne, a wpływ na codzienne funkcjonowanie ogromny. 

Nieuwaznie czytales:

Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Nieuwaznie czytales:

Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej. Nie sądzę też, żeby naciąganie ludzi na ubezpieczenia było poważniejszym zajęciem od okupowania Pałacu Kazimierzowskiego

Myślę, że czytałem dość uważnie. Nawet te uwagi o blokowaniu marszu nazistów i o tym, że prowadzi dyskusje na "wielkie tematy" z sobie równymi kompanami. Ale nie sądziłem, że bycie aktywistą traktuje jako pracę, wszak szukał na portalach o pracę czegoś normalnego, dochodzowego. A to, że podły, okrutny kapitalizm wylał mu na głowę kubeł zimnej wody to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głosowałem na Razem i zagłosuje na Lewicę, ale dawno nie czytałem tak obrzydliwego tekstu jak ten.

Gość jest zbyt leniwy na pójście do pracy i zbyt leniwy na otrzymywanie stypendium, ciekawy przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lucas napisał:

Głosowałem na Razem i zagłosuje na Lewicę, ale dawno nie czytałem tak obrzydliwego tekstu jak ten.

To trochę dla mnie trudne do zrozumienia, że tekst, w którym prezentowany jest program partii, na którą głosujesz, definiujesz jako obrzydliwy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, fluber napisał:

To trochę dla mnie trudne do zrozumienia, że tekst, w którym prezentowany jest program partii, na którą głosujesz, definiujesz jako obrzydliwy:)

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych. 

Niestety w Polsce nie ma partii progresywnej świątopoglądowo i liberalnej gospodarczo, a konserwatyzm w Polsce uważam za większe zagrożenie niż rozdawnictwo. 

Możesz się z tym nie zgadzać, ale może teraz choć trochę rozumiesz. 

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi