Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, ely3 napisał:

Po 1  co ma Jachira wspólnego z Ziemkiewiczem i w jaki sposós cokolwiek to wnosi do dyskusji na temat tego jakie głupoty gada Ziemkiewicz..

W jaki sposób pasywno-agresywne wyrazy współczucia dla 'prawicowców' wnoszą cokolwiek do dyskusji na forum gdzie RAZ jest równo tyrany przez osoby z łatką 'prawicowców'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

W jaki sposób pasywno-agresywne wyrazy współczucia dla 'prawicowców' wnoszą cokolwiek do dyskusji na forum gdzie RAZ jest równo tyrany przez osoby z łatką 'prawicowców'?

Uwielbiam tę zabawę, gdzie zadaje się pytania, na które odpowiedź przerasta rozmówcę :P

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 19:19, jack napisał:

Oglądałem sobie dla rozrywki TVPinfo bo temat awarii Czajki interesuje mnie zawodowo a ponadto byłem ciekaw jak bardzo PIS wykorzysta awarię do walki z Trzaskowskim. I powiem wam, że jest gruuubo. Nie spodziewałem się, że aż tak bardzo. 

Wodociągi jako korzystający ze środowiska ma obowiązek poinformowania służb w razie poważnej awarii skutkującej przekroczeniem warunków posiadanego pozwolenia - w tym wypadku jakości ścieków zrzucanych do Wisły. I tak też uczynił - poinformował, gdy ścieki trzeba było zrzucić bez oczyszczenia. Awaryjne przełączenia na zapasowe urządzenia lub bypassy to w tym wypadku normalna procedura o której nie ma potrzeby nikogo informować. 

Wcześniejsze poinformowanie kogokolwiek o problemach nic by nie zmieniło, gdyż nikt by nawet tematu nie podjął. Przede wszystkim w skali całego kraju bypassowanie takich dużych połączeń jak przejście ścieków pod Wisłą do Czajki jest niespotykane więc to co w Warszawie jest praca awaryjną (bez rezerwy) w innych miastach jest normą. Po drugie nie ma technicznych możliwości cudownego przemieszczenia ścieków przez Wisłę przez ministerstwo, wojsko, terytorialsów czy kogokolwiek. Dlatego nawet gdyby jasnowidz Jackowski miesiąc temu poinformował ministra środowiska o przyszłej awarii ten nie przygotowałby żadnego plany B. 

Miasto Warszawa nie zwróci się do Rządu o pomoc w usuwaniu awarii z prostego powodu - ma własne służby zajmujące się usunięciem awarii a wiele bardziej kompetentne niż wojsko. Serio ktoś wpadł na pomysł, że żołnierze mogą sprawniej usunąć awarię kolektora ściekowego niż przedsiębiorstwo wodociągowe? 

Resort gospodarki wodnej właśnie poinformował, że do soboty wojsko skończy awaryjny rurociąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Resort gospodarki wodnej właśnie poinformował, że do soboty wojsko skończy awaryjny rurociąg...

Skończą pierwszy rurociąg z koniecznych dwóch. I oby zadziałał i nie zrobił nikomu krzywdy bo to jest prowizorka jakich mało. Ale faktycznie masz mnie. Nie przewidziałem, że wojska nie obowiązują normy, przepisy, pozwolenia tylko, jak wojna to wojna. Zwłaszcza, że trzeba skończyć przed wyborami 😉 

A co do usunięcia faktycznej awarii - czyli tego co wydarzyło się pod Wisłą i docelowego rozwiązania to jednak wodociągowcy sobie poradzą bez pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, josephnba napisał:

A ty wierzysz we wszystko co mówi pisowski resort

Czego się przed wyborami spodziewałeś?

No skoro postawili juz most i zaczeli stawiac rurociag to chyba wiedza co robia. I glupio bedzie jak powiedzieli ze zrobia a do 13 pazdziernika gowno bedzie plynac do wisly:) a jak zrobia to glupio powinno byc trzaskowskiemu.

15 minut temu, jack napisał:

Skończą pierwszy rurociąg z koniecznych dwóch. I oby zadziałał i nie zrobił nikomu krzywdy bo to jest prowizorka jakich mało. Ale faktycznie masz mnie. Nie przewidziałem, że wojska nie obowiązują normy, przepisy, pozwolenia tylko, jak wojna to wojna. 

Nie wiem czemu podchodzisz do tego jak do wojny, skoro to powazna sprawa. Wyborcza juz pisala ze ktos podrzuca zdechle ryby w okolice spustu tych sciekow:)

To jest jedna z rzeczy za ktora cenie pis, jak mowia ze zrobia to zrobia, niezaleznie od tego czy ktos mowi ze nie ma kasy na nizszy wiek emerytalny, ze od 500 plus zbankrutujemy czy nie da sie postawic awaryjnego rurociagu w 10 dni, dokonuja niemozliwego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matek napisał:

A nie jest? Ma też trochę m.in. z Hitlera - poślubił Polskę, ale i cechy innych przywódców się znajdą, np. wzrost Stalina. Dawno to zauważyłem. 

są to słowa polityka PiS-i więc mają zamiar budować kult Jarka.

i nie każdy facet z widłami to Zeus ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

No skoro postawili juz most i zaczeli stawiac rurociag to chyba wiedza co robia. I glupio bedzie jak powiedzieli ze zrobia a do 13 pazdziernika gowno bedzie plynac do wisly:) a jak zrobia to glupio powinno byc trzaskowskiemu.

Nie wiem czemu podchodzisz do tego jak do wojny, skoro to powazna sprawa. Wyborcza juz pisala ze ktos podrzuca zdechle ryby w okolice spustu tych sciekow:)

To jest jedna z rzeczy za ktora cenie pis, jak mowia ze zrobia to zrobia, niezaleznie od tego czy ktos mowi ze nie ma kasy na nizszy wiek emerytalny, ze od 500 plus zbankrutujemy czy nie da sie postawic awaryjnego rurociagu w 10 dni, dokonuja niemozliwego:)

Moim zdaniem na rządowej naradzie ktoś rzucił pomysł, wysłać wojsko niech zrobią i im pokażą. Nie sądzę, że ktoś to jakoś głęboko konsultował skoro TVP informowało o rekonesansie wojskowym dzień później. Trzaskowski nic nie ryzykując powiedział sprawdzam a wojskowi się teraz pocą by podołać. Jak im się uda to super bo jeśli nawet część ścieków przerzucą do Czajki to będzie zysk. Również dla Wodociągów warszawskich bo niedociążona oczyszczalnia to też spory kłopot technologiczny. A jak się nie uda to  będą jeździć po Błaszczaku i Rządowych obietnicach. 

Pisząc o wojnie mam właśnie poważne podejście - wojskowi się pewnie wiele nie bawią w projekty, uzgodnienia, przetargi itd tylko przełączyli tryb wojenny i prą do przodu. Oby skutecznie i bezpiecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RappaR napisał:

O tym jak bardzo myli się i kłamie w tym temacie Ziemkiewicz napisano sporo. On w tym temacie nawet dat i chronologii nie ogarniał, a co dopiero kontekst sytuacji.

W samym DoRzeczy tę tezę Ziemkiewicza i Zychowicza rzeczowo krytykowali Gursztyn i Semka. 

@ely3 pisząc o współpracy z Hitlerem manupuluje. Zresztą nie po raz pierwszy w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RappaR napisał:

O tym jak bardzo myli się i kłamie w tym temacie Ziemkiewicz napisano sporo. On w tym temacie nawet dat i chronologii nie ogarniał, a co dopiero kontekst sytuacji.

Teza o chęci Hitlera do zawiązania sojuszu z Polską jest dość znana i powszechna. Piłsudski i Beck też mieli być zainteresowani takim sojuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fluber napisał:

Eeee, daleko mu do Tomasza Lisa, który obserwujących ma ze 5 razy więcej i Ziemkiewiczowi daleko do niego:)

 

Lis i dziennikarz? Ziemkiewicz to idiota i buc, ale konsekwentny w swojej głupocie. Lis to zjeb jakich mało i ma klapki na oczach w swojej antypisowskiej krucjacie. Przecież gdyby PiS odkrył złoża ropy naftowej jak w Wenezueli to on stwierdziłby, że w ten sposób zwiększy się emisja spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.