Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazam ze rowniez moja bo sprawa jest glosna na cala polske i dotyczy Kosciola do ktorego naleze. Pisze ze to nie jest dobre bo tak uwazam. Palenie symboli innych religii jest wybitnie lekkomyslne, palenie ksiazek jest po prostu glupie i uwazam ze takie rzeczy bardziej odpychaja od kk niz lemanski, sowa, czy kramer.

 

Interesem kk jest glosic ewangelie i nauki Jezusa, realizowac Jego przykazania milosci a nie interpretowac doslownie stary testament ( a sam wiesz ile rzeczy jest w ksiedze powtorzonego prawa ktore nie sa praktykowane ) i robic ogniska z ksiazek.

 

Nie dogadamy sie, bo jestesmy z dwoch roznych koscielnych frakcji. Ja jestem lewakiem spod znaku ojca ludwika wisniewskiego, arcybiskupa rysia, czy ojca szustaka, a Ty ortodoksem spod znaku arcybiskupa jedraszewskiego, w najlepszym razie i frondy w najgorszym...

 

Co zrobilbys gdyby gej przyszedl do Ciebie do spowiedzi i powiedzial ze zdradza swojego partnera? Ja bym go wysluchal, pocieszyl, nakazal mu sprobowac byc wiernym i poblogoslawil go.

A co bys zrobil Ty?

Na tym polega roznica w naszym podejsciu.

 

Głośna na całą Polskę to może być i nawet sprawa zabitej wiewiórki, nowej edycji Big Brothera czy zasiadania przez ks. Sowa w zarządzie spółki i jakoś nie trzeba zabiberać w tej sprawie głosu.

 

Piszesz co jest interesem Kościoła, czyli piękne słowa o głoszeniu ewangelii, tylko pozostaje pytanie w jaki sposób ma się to głosić. Taktyka wiecznego stania w rozkroku i pokornego nadstawiania głowy przed krytyką "przychylnych" doprowadziła do tego, że na Zachodzie Kościół skapitulował.

Zapisywanie mnie do jakiejś frakcji jest nonsensem.

 

A już zadawanie mi pytania o geja przystępującego do spowiedzi to już nie wiem o co ci chodzi. No chyba, że zgodnie z moją "frakcyjną przynależnością" spodziewasz się ode mnie odpowedzi typu: "ukamieniowałbym",  "spalił na stosie"....

Jesteś bardzo mocno przekonany o swojej zajebistości. Bądź tym dobrym, ja będę tym złym. Nie mam z tym problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośna na całą Polskę to może być i nawet sprawa zabitej wiewiórki, nowej edycji Big Brothera czy zasiadania przez ks. Sowa w zarządzie spółki i jakoś nie trzeba zabiberać w tej sprawie głosu.

 

Nom, ale co to ma do sytuacji, w której jeden z forumowiczów wrzucił info o sprawie i zapytał bezpośrednio mnie o mojej zdanie w tej sprawie? Nie wiem czemu masz z tym problem:)

 

 

 

Piszesz co jest interesem Kościoła, czyli piękne słowa o głoszeniu ewangelii, tylko pozostaje pytanie w jaki sposób ma się to głosić. Taktyka wiecznego stania w rozkroku i pokornego nadstawiania głowy przed krytyką "przychylnych" doprowadziła do tego, że na Zachodzie Kościół skapitulował.

Zapisywanie mnie do jakiejś frakcji jest nonsensem.

 

W Polsce Kościół nie stoi w rozkroku, ojciec Wiśniewski jest solą w oku episkopatu, a Jędraszewski dostaje najbardziej pożądaną i prestiżową archidiecezję w Polsce. A mimo tego ludzie odchodzą i to w dużej ilości. Tu nie ma związku przyczynowo - skutkowego. Na Zachodzie, gdzie dominowali protestanci z definicji od lat było dużo luźniej pod kątem podejścia do wiary. Po prostu jeżeli ludziom się powodzi w życiu to o wiele mniej potrzebują Boga i Kościoła. Normalna sprawa.

 

 

 

A już zadawanie mi pytania o geja przystępującego do spowiedzi to już nie wiem o co ci chodzi. No chyba, że zgodnie z moją "frakcyjną przynależnością" spodziewasz się ode mnie odpowedzi typu: "ukamieniowałbym",  "spalił na stosie"....

Jesteś bardzo mocno przekonany o swojej zajebistości. Bądź tym dobrym, ja będę tym złym. Nie mam z tym problemu. ;)

Raczej spodziewałbym się, że kazałbyś mu od razu porzucić wszystkie grzechy zamiast skupić się na problemie z którym przyszedł.

 

Aczkolwiek mam za dużo koleżanek, które na pewnym etapie swojej "wiary" dowiedziały się od konserwatywnych spowiedników jakimi są dziwkami i wiem też jacy księża sprawili, że wrócili na łono Kościoła. Dlatego nie mogę się z Tobą zgodzić w kwestii tego, jakie stanowisko powinien reprezentować KK. Prawicowe, czy lewicowe. 

 

Poza tym. Nie, nie jestem przekonany o swojej zajebistości, ani nie twierdzę, że ja jestem tym dobrym, a Ty tym złym. Co więcej jestem święcie przekonany o tym, że w swoich opiniach bierzesz pod uwagę dobro/interes KK i masz jak najbardziej dobre intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam obok kościoła i podczas tego święta oglądałem indian w tvn 7 i za oknem miałem to samo

 

Przyrównałes właśnie palenie książek fantasy do palemek ? xDD

 

A co ci te palemki przeszkadzają ? Ja sam jestem niewierzący ale nic mi to nie przeszkadza, bo co

mi do tego ze ktos chodzi do kościoła w niedziele palmowa ? Natomiast palenie książek i sugerowanie dzieciom ze Harry Potter to jakaś zakazana książka jest karygodne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ksiądz to podobno egzorcysta, więc to zmienia postać rzeczy i być może spalenie było uzasadnione.

I nie widzisz nic osmieszajacego dla kosciola ze hello Kitty czy Potter to wg tego księdza dzieło okultyzmu? I prowadzi do szatana? Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie widzisz nic osmieszajacego dla kosciola ze hello Kitty czy Potter to wg tego księdza dzieło okultyzmu? I prowadzi do szatana?

Ja nie widzę nic ośmieszającego,.To raczej ogromny wstyd dla Polski na cały świat.Nie tylko lewackie media szydzą z zacofanego kraju, ale także skrajnie prawicowa tuba propagandowa Białego Domu https://www.foxnews.com/world/catholic-priests-in-poland-burn-sacrilegious-books-including-harry-potter-condemn-magic  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie widzisz nic osmieszajacego dla kosciola ze hello Kitty czy Potter to wg tego księdza dzieło okultyzmu? I prowadzi do szatana?

Dla Kosciola praktykowanie czarow prowadzi do szatana i stad obsesja niektorych ksiezy na punkcie np harrego pottera. dopoki wiesz ze to fikcja to wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Natomiast takie palenie ksiazek ma wiecej wspolnego z okultyzmem niz czytanie pottera ktory swoja droga ma mocno katolickie przeslanie.

Ja nie widzę nic ośmieszającego,.To raczej ogromny wstyd dla Polski na cały świat.Nie tylko lewackie media szydzą z zacofanego kraju, ale także skrajnie prawicowa tuba propagandowa Białego Domu https://www.foxnews.com/world/catholic-priests-in-poland-burn-sacrilegious-books-including-harry-potter-condemn-magic

Wybraliscie trumpa na prezydenta. Nie wiem co musielibysmy zrobic zeby byc wiekszym posmiewiskiem niz usa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybraliscie trumpa na prezydenta. Nie wiem co musielibysmy zrobic zeby byc wiekszym posmiewiskiem niz usa:)

Na pewno wstyd, ale w zasadzie to wyboru dokonało kolegium elektorskie.,Społeczeństwo głosowało inaczej.,Pośmiewisko raczej nie bardziej horror, biorąc pod uwagę ,że typ wielbiący Putina, Kima i Saudyjskich rzeźników ma dostęp do kodów.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wstyd, ale w zasadzie to wyboru dokonało kolegium elektorskie.,Społeczeństwo głosowało inaczej.,Pośmiewisko raczej nie bardziej horror, biorąc pod uwagę ,że typ wielbiący Putina, Kima i Saudyjskich rzeźników ma dostęp do kodów.,

 

a w co gra?

 

i po co na niego głosowałeś jak taki horror?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w co gra?

 

i po co na niego głosowałeś jak taki horror?

misiu, znowu dwa pytania :D

Przyrównałes właśnie palenie książek fantasy do palemek ? xDD

 

 

do tańców indiańskich

Antropologiem nie jesteś skoro to dla ciebie to samo. To tak jakby piłka nozna była tym samym co koszykowka

są podobieństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.