Skocz do zawartości

Piramidy i inne starocie czyli ufo czy geniusz ludzki?


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś zginęła dygresja o piramida.

To może taki temacik:

Dzielimy się niesamowitymi wytworami ludzkiego geniuszu, o których nie wszyscy wiedzą ( albo mniej znanymi aspektami znanych rzeczy).

Jeśli ktoś chce podyskutować , że to wytwory pozaziemskiej inteligencji to proszę bardzo.

 

Na dobry początek budowla starsza niż Stonehenge i piramidy:

Newgrange w Irlandii

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Newgrange

 

Raz do roku światło słońca zalewa wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFO to w tłumaczeniu - Niezitentyfikowany obiekt latający.

Nie wiem dlaczego takowe miałyby budować cokolwiek?

 

 

Kiedys sie tym interesowałem, ale teraz dla mnie z powodów małej ilości dowodów mam wylane na te wszytskie teorie. Po co mieliby nas nawiedzać raz na jakiś czas? na tej planecie jesteśmy krótko. Te wafle przylecialy - pare budynków dla szpanu zbudowały i gitara?

 

haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dla szpanu lecz po surowce Przem (z tego samego powodu ludzie kiedyś też w końcu ruszą tylki w świat). ale potem się pokłócili między sobą (anunnaki oraz świetliste wężowe istoty - BTW biblia jest źle przetłumaczona i to o nich jest tam mowa w genesis, a nie o jakimś wężu kuszącym Ewę), po czym poleciało kilka atomówek i zakończyło nagle cywilizację w tamtym regionie (obecnie pakistan i okolice) - poczytajcie sobie mahabharatę, taki epos hinduski sprzed kilku tysięcy lat, gdzie są opisy tych walk i ciężko je uznać za jakąś typową fantazję mitologiczną, bo trudno aby ktoś kilka tysięcy lat temu (najstarsze fragmenty mają chyba 8 tys.) był w stanie wymyślić takie rzeczy (np. pocisk załadowany całą energią wszechświata, jasność dziesiątek tysięcy słońc, efekty po wybuchu takie jak zatrucie wszystkiego, podmuch powalający wojska itd.)

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długie to jest Lorak, daj konkretne wersy to skonfrontuję z wizją Stargate.

 

(anunnaki oraz świetliste wężowe istoty - BTW biblia jest źle przetłumaczona i to o nich jest tam mowa w genesis, a nie o jakimś wężu kuszącym Ewę)

 

Biblia jest jak wiadomości telewizyjne. Taka prawda, jakie cele. Także śmiejta się do woli ale powyższe zdanie nie wydaje mi się szczególnie kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dla szpanu lecz po surowce Przem (z tego samego powodu ludzie kiedyś też w końcu ruszą tylki w świat). ale potem się pokłócili między sobą (anunnaki oraz świetliste wężowe istoty - BTW biblia jest źle przetłumaczona i to o nich jest tam mowa w genesis, a nie o jakimś wężu kuszącym Ewę), po czym poleciało kilka atomówek i zakończyło nagle cywilizację w tamtym regionie (obecnie pakistan i okolice) - poczytajcie sobie mahabharatę, taki epos hinduski sprzed kilku tysięcy lat, gdzie są opisy tych walk i ciężko je uznać za jakąś typową fantazję mitologiczną, bo trudno aby ktoś kilka tysięcy lat temu (najstarsze fragmenty mają chyba 8 tys.) był w stanie wymyślić takie rzeczy (np. pocisk załadowany całą energią wszechświata, jasność dziesiątek tysięcy słońc, efekty po wybuchu takie jak zatrucie wszystkiego, podmuch powalający wojska itd.)

cheers!

Ty tak poważnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dla szpanu lecz po surowce Przem (z tego samego powodu ludzie kiedyś też w końcu ruszą tylki w świat). ale potem się pokłócili między sobą (anunnaki oraz świetliste wężowe istoty - BTW biblia jest źle przetłumaczona i to o nich jest tam mowa w genesis, a nie o jakimś wężu kuszącym Ewę), po czym poleciało kilka atomówek i zakończyło nagle cywilizację w tamtym regionie (obecnie pakistan i okolice) - poczytajcie sobie mahabharatę, taki epos hinduski sprzed kilku tysięcy lat, gdzie są opisy tych walk i ciężko je uznać za jakąś typową fantazję mitologiczną, bo trudno aby ktoś kilka tysięcy lat temu (najstarsze fragmenty mają chyba 8 tys.) był w stanie wymyślić takie rzeczy (np. pocisk załadowany całą energią wszechświata, jasność dziesiątek tysięcy słońc, efekty po wybuchu takie jak zatrucie wszystkiego, podmuch powalający wojska itd.)

 

cheers!

 

http://fc09.deviantart.net/fs18/f/2007/196/7/2/I_want_to_believe_wallpaper_by_Pencilshade.png

 

czytałem o tym. myślałem, że to powszechna wiedza. nie uczą jeszcze o tym w szkołach?

 

trochę dygresja:

wiecie co mnie najbardziej bawi? agnostycy, którzy wiedzą, że UFO nie istnieje, bo mają wystarczająco dużo danych; a do udowodnienia, że Boga jest lub nie ma już im nie starcza...biedni ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojnarowski potwierdzil? Jesli nie to nie wierze.

to jest jeden z najlepszych na świecie ekspertów od starożytnych tekstów (raczej się odcina od interpretacji z kosmitami, ale to co mówi jest jeszcze ciekawsze niż jakieś tam ufoludy ;]):

 

 

Za długie to jest Lorak, daj konkretne wersy to skonfrontuję z wizją Stargate.

 

Wyrzucono pojedynczy pocisk załadowany całą energią wszechświata. Żarzący się słup dymu i płomienia, jasny jak dziesięć tysięcy słońc, wzniósł się w całej swej wspaniałości... Była to nieznana broń, żelazny grom, gigantyczny wysłannik śmierci, który w popiół obrócił wszelki lud Vrishni i Andhaka... Ciała były tak spalone, ze nie dawały się rozpoznać, włosy i paznokcie odpadły, gliniane naczynia rozpadły się bez żadnej widocznej przyczyny, a pióra ptaków stały się białe. W ciągu jednej godziny wszystkie potrawy stały się niejadalne... w ucieczce od owego ognia żołnierze rzucili się do strumieni, aby obmyć swoje ciała i sprzęt...

 

[ta bron]...odrzuciła tłumy [wojowników] razem z ich rumakami, słoniami, pojazdami naziemnymi i ich bronią, jak gdyby były to suche liście drzewa. Odrzuceni podmuchem...wyglądali pięknie, jak ptaki w locie... odlatujące z drzew...

 

(...)

 

Grom opadł i stał się drobnym pyłem. Aby ujść przed tym ogniem, żołnierze rzucili się do rzek, aby obmyć ciała i zbroje.

 

(...)

 

Dwa takie pociski spotkały się w powietrzu. Wówczas ziemia wraz z wszystkimi górami, morzami i drzewami zaczęła dygotać, a wszelkie żywe stworzenia zostały porażone energia tej broni i ogromnie ucierpiały. Niebo stanęło w ogniu, a dziesięć stron horyzontu napełniło się dymem...

 

(...)

 

Było tak, jakby wszystkie żywioły zerwały pęta. Słońce kręciło się w kółko. Wypalony ogniem broni świat zataczał się w gorączce. Rozszalałe słonie biegały tam i z powrotem w poszukiwaniu schronienia przed potwornym żarem. Woda stała się gorąca, zwierzęta zginęły, wróg padł jak podcięty kosą, a huk ognia powalił szeregi drzew. Słonie ryczały straszliwie i martwe padały na ziemię, ich ciała ścieliły się na dużym obszarze. Konie i wozy bojowe spłonęły. Tysiące wozów uległy zniszczeniu, a potem nad morzem zaległa martwa cisza. Rozszalały się wiatry i ziemia się rozjaśniła. Ukazał się przejmujący grozą widok. Potworne gorąco zniekształciło martwe ciała, które nie wyglądały jak ciała ludzi. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o takiej broni i nigdy wcześniej nie widzieliśmy broni równie okrutnej.

 

(...)

 

Ze wszystkich stron Cukra miotał grom na potrójne miasto. Na jego trzy części ciskał pocisk, który krył w sobie energię Kosmosu. Miasto stanęło w płomieniach. W niebo wystrzelił jaskrawy dym, równy dziesięciu tysiącom słońc. Rozszałały się gwałtowne nawałnice; deszcz lał strumieniami. Rozległy się grzmoty, choć niebo było bezchmurne. Zatrzęsła się ziemia. Podniosły się wody. Rozstąpiły się szczyty gór, nastała ciemność.

 

(...)

 

Miecze, straszliwe oszczepy i maczugi o przerażającym wyglądzie, i posiadające boską moc dziryty, i gromy wielkiej jasności tamże, a także pioruny... latające kule, wzbudzające porywisty wiatr... wydające dźwięk wielkiej chmury... I spadały z powietrza setki meteorów: pękających, ogłuszających, połączonych z porywistym wiatrem, grzmiących, od których włosy stawały dęba.

 

(...)

 

Przyodziany w niebiańskie materie, wstępuje Rama do rydwanu i rzuca się do walki, jakiej ludzkie oczy dotąd nie widziały. Bogowie i śmiertelnicy baczyli na bitwę, w drżeniu spoglądali na atak Ramy w jego niebiańskim bojowym rydwanie. Chmury od śmiertelnych pocisków przyćmiły błyszczące oblicze firmamentu. I nastał mrok nad polem bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie tym jakos nie interesowalem ale wydaje mi sie wysoko klopotliwy fakt, iz jako dorosly czlowiek wiekszosc jesli nie wszystkie cuda i niesamowite rzeczy opisane w Biblli (te co pamietam) jestem w stanie wytluaczyc zastosowanie wysoko rozwinietej technologii (niekoniecznie pozazieskiej).

Jeszcze bardziej dziwne wydaje sie ze wiekszosc z tych cudow jest albo osiagalna dla naszej cywilizacji, albo jestemy w trybie - pracujemy nad tym.

 

Ba, jesli sie nie myle NASA budowala ladownik marsjanski w oparciu o ksiege Ezechiela. (te dysze silnikow rakietowych ,,,)

 

 W tym kontekscie analiza wypowiedzi Rappara na temat inteligencji jest wysoce klopotliwa.

Czlowieka ktory po przeczytaniu Biblli zaczyna costam myslec o zaawansowanej cywilizacji mamy uwazac za niespelna rozumu idiote, a kogos kto na podstawie tego samego tekstu zaczyna wierzyc w niewidzialnego dziadka lamiacego prawa fizyki juz nie?

 

BTW: dziadek posluguje sie bezplciowymi swietlistymi istotami splywajacymi z nieba na ognistych skrzydlach, no k****...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia pisana po wielokroć, przepisywana a każdy 'przepisywator' dodawał swoje historyjki aby było ciekawiej. Nosz kurna.

 

Jesli chodzi o inne cywilizacje to jestem w stanie uwierzyć nie w to że przylatywali na ziemię ale to że były juz na Ziemii cywilizacje rozwinięte bardziej niż to co mamy teraz. Naszą cywilizację też coś jebnie, a później zacznie sie od nowa.

 

 

 

---- a Maryja zaszła bez wkładania

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty mam wrażenie uczestniczenia w jakimś żarcie, którego tylko ja nie rozumie.

 

to że nie ruchałeś i nie masz dupeczki to nie znaczy że jest żle

jest normalnie , nie musiałeś jakiś wyścigów robić że ruchałeś jak nie miałeś 18 lat jeszcze i że teraz masz 18 lat i nadal nie ruchałeś , kiedyś zaruchsz wkońcu ładne dziewczyny lub dziewczyny normalne i będzie dobrze

wyluzuj się ziomek i posłuchaj kawałka TRUSKAWY - NAJLEPSZE DUPECZKI RUCHAM

jak on rucha dobre dupeczki ładne dziewczyny

a ty znajdziesz full jeszcze dupeczek i będziesz ruchał full razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje tutaj, pierdolne na zawał zaraz ;]

Jeżeli wyjaśni mi ktoś, dając sobie za to rękę obciąć i kutasa, w jaki sposób człowiek zbudował piramidy i najlepiej jeszcze jak to się stało, że na dwóch kontynentach niezależnie od siebie wpadł na identyczną koncepcję to moje wątpliwości zostaną rozwiane i zostanę orędownikiem zdrowego rozsądku.

 

A tymczasem, no ni c***a nie wiem co myśleć ? Żadna teoria nie jest dla mnie bardziej prawdopodobna niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjaśni mi ktoś, dając sobie za to rękę obciąć i kutasa, w jaki sposób człowiek zbudował piramidy i najlepiej jeszcze jak to się stało, że na dwóch kontynentach niezależnie od siebie wpadł na identyczną koncepcję to moje wątpliwości zostaną rozwiane i zostanę orędownikiem zdrowego rozsądku.

 

 

to normalne, że człowiek wpada na podobne rozwiązania w jakiejś fazie rozwoju. np. w XIX wieku wynalazki powstawały w tym samym czasie w różnych miejscach i często był kłótnie kto jest prawowitym wynalazcą

 

a na przykład dla mnie ciekawe jest to: http://losyziemi.pl/czlowiek-nie-wymyslil-zebatki-natura-byla-szybsza-video#more-22502 - człowiek dochodzi do tych samych rozwiązań co ewolucja, piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.